"Тіркелген сәйкестік туралы декларациялар, өтініш-декларациялар, берілген сәйкестік сертификаттары туралы, өтініш-декларацияларды тіркеген өтініш берушілердің сәйкестікті растау жұмыстарын жүргізуден жалтаруы туралы және сертификаттаудан бас тарту туралы деректердің электрондық есебін жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің орынбасары - Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2010 жылғы 19 шілдедегі № 169 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 29 тамыздағы № 633 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 6 қазанда № 14302 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 22 желтоқсандағы № 640-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 22.12.2021 № 640-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Тіркелген сәйкестік туралы декларациялар, өтініш-декларациялар, берілген сәйкестік сертификаттары туралы, өтініш-декларацияларды тіркеген өтініш берушілердің сәйкестікті растау жұмыстарын жүргізуден жалтаруы туралы және сертификаттаудан бас тарту туралы деректердің электрондық есебін жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2010 жылғы 19 шілдедегі № 169 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6396 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2010 жылғы 7 қыркүйекте № 362-363 (26206) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сәйкестік туралы тіркелген декларациялар, берілген сәйкестік сертификаттары туралы, сертификаттаудан бас тарту туралы деректердің электрондық есебін және оларды беруді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Сәйкестік туралы тіркелген декларациялар, берілген сәйкестік сертификаттары туралы, сертификаттаудан бас тарту туралы деректердің электрондық есебін және оларды беруді жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Тіркелген сәйкестік туралы декларациялар, өтініш-декларациялар, берілген сәйкестік сертификаттары туралы, өтініш-декларацияларды тіркеген өтініш берушілердің сәйкестікті растау жұмыстарын жүргізуден жалтаруы туралы және сертификаттаудан бас тарту туралы деректердің электрондық есебін жүргізу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 19 июля 2010 года № 169 "Об утверждении Правил ведения электронного учета данных о зарегистрированных декларациях о соответствии, заявлениях-декларациях, выданных сертификатах соответствия, об уклонении заявителей, зарегистрировавших заявления-декларации, от проведения работ по подтверждению соответствия, и об отказах в сертификации"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 августа 2016 года № 633. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2016 года № 14302. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 22 декабря 2021 года № 640-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 22.12.2021 № 640-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 19 июля 2010 года № 169 "Об утверждении Правил ведения электронного учета данных о зарегистрированных декларациях о соответствии, заявлениях-декларациях, выданных сертификатах соответствия, об уклонении заявителей, зарегистрировавших заявления-декларации, от проведения работ по подтверждению соответствия, и об отказах в сертификации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6396, опубликованный 9 сентября 2010 года в газете "Казахстанская правда" № 236 (26297) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил осуществления электронного учета данных о зарегистрированных декларациях о соответствии, выданных сертификатах соответствия, об отказах в сертификации и их передачи";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления электронного учета данных о зарегистрированных декларациях о соответствии, выданных сертификатах соответствия, об отказах в сертификации и их передачи.";
Правила ведения электронного учета данных о зарегистрированных декларациях о соответствии, заявлениях-декларациях, выданных сертификатах соответствия, об уклонении заявителей, зарегистрировавших заявлений декларации, от проведения работ по подтверждению соответствия, и об отказах в сертификации, утвержденные указанным приказом изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті (Б.Б. Қанешев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде ресми жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2016 жылғы 29 тамыздағы
№ 633 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер Министрінің
орынбасары - Қазақстан
Республикасы Индустрия
және жаңа технологиялар
министрінің 2010 жылғы 19
шiлдедегi № 169 бұйрығымен
бекітілді
Сәйкестік туралы тіркелген декларациялар, берілген сәйкестік
сертификаттары туралы, сертификаттаудан бас тарту туралы
деректердің электрондық есебін және оларды беруді жүзеге асыру
қағидалары
1. Осы Қағидалар сәйкестік туралы тіркелген декларациялар, берілген сәйкестік сертификаттары туралы, сертификаттаудан бас тарту туралы деректердің электрондық есебін және оларды беруді жүзеге асыру (бұдан әрі – электрондық есеп) тәртібін белгілейді.
2. Деректерді электрондық есепке алуды аккредиттеу жөніндегі орган ұсынған, бағдарламалық қамтамасыз етуді қолдана отырып, осы Қағиданың 4-6-тармақтарында көрсетілген, ақпараттарды енгізу арқылы өнім және қызмет сәйкестігін растау жөніндегі органдар жүргізеді.
3. Электрондық есеп бойынша, барлық деректер Аккредиттеу жөніндегі органына күн сайын берілген сәйкестік сертификаттарының, өтініш-декларацияларының, сәйкестік декларацияларының берілуіне және (немесе) тіркелуіне қарай ұсынылады.

2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Канешев Б.Б.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 августа 2016 года № 633
Утверждены
приказом Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министра индустрии
и новых технологий Республики Казахстан
от 19 июля 2010 года № 169
Правила осуществления электронного учета данных о зарегистрированных декларациях о соответствии, выданных сертификатах соответствия, об отказах в сертификации и их передачи
1. Настоящие Правила устанавливают порядок осуществления электронного учета данных о зарегистрированных декларациях о соответствии, выданных сертификатах соответствия, об отказах в сертификации и их передачи (далее - электронный учет).
2. Электронный учет данных ведут органы по подтверждению соответствия продукции и услуг посредством внесения информации, указанной в пунктах 4-6 настоящих Правил, в программное обеспечение, предоставляемое органом по аккредитации.
3. Все данные по электронному учету предоставляются органу по аккредитации ежедневно по мере выдачи и (или) регистрации декларации соответствия, выданных сертификатов соответствия.

4. Бағдарламалық қамтамасыз етуде сәйкестік туралы тіркелген декларациялар туралы ақпараттарды енгізу барысында:
1) сәйкестік туралы декларациясының тіркеу нөмірі және тіркеу күні;
2) өтінім берушінің (декларанттың) атауы, мекен-жайы;
3) шығарушының атауы, мекен-жайы;
4) осы өнімді сәйкестендіруге болатын, сәйкестік туралы декларация таратылатын өнім туралы мәліметтер;
5) Кеден одағының ішкі экономикалық қызметінің бірыңғай тауарлық номенклатурасының коды (кодтары) (бұдан әрі - КО СЭҚ ТН);
6) өнім сәйкестігі қойылатын талаптарға сәйкес расталатын нормативтік құқықтық актілер және нормативтік құжаттар туралы ақпараттар;
7) дәлелді база болып табылатын, менеджмент жүйесі сертификатына, сондай-ақ басқа да құжаттарда жүргізілген зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер туралы мәліметтер;
8) сәйкестік туралы декларацияның қолдану мерзімі;
9) сәйкестік туралы декларацияны тіркеген, сертификаттау органының атауы, мекен-жайы;
10) сәйкестік туралы декларацияны тіркеген, сертификаттау орган басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде);
11) сәйкестік туралы декларацияға қосымша (қосымшалар) туралы мәліметтер;
12) сәйкестік туралы декларация бланкінің есептік нөмірі;
13) сәйкестік туралы декларацияны тіркеген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) көрсетіледі.
5. Бағдарламалық қамтамасыз етуде берілген сәйкестік сертификаттары туралы ақпараттарды енгізу барысында:
1) сәйкестік сертификатының тіркеу нөмірі, қызмет мерзімі, сәйкестік сертификаты ресімделген бланкінің есептік нөмірі;
2) өтінім берушінің (декларанттың) атауы, мекен-жайы;
3) шығарушының атауы, мекен-жайы;
4) сәйкестік сертификатын берген, сәйкестікті растау жөніндегі органның атауы, мекен-жайы, аккредиттеу аттестатының нөмірі және берілген күні;
5) сәйкестікті растау жөніндегі орган басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде);
6) сарапшы-аудитордың (сарапшының) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде);
7) сәйкестендіруге болатын, сертификатталған өнім туралы ақпараттар;
8) КО СЭҚ ТН коды (кодтары);
9) сертификаттау жүргізілген талаптарға сәйкес нормативтік құқықтық актілер және (немесе) нормативтік құжаттар туралы ақпараттар;
10) сәйкестікті растау органына нормативтік құқықтық актілердің қойылатын талаптарына өнімнің сәйкестігінің айғағы ретінде өтінім берушімен ұсынылған құжаттар туралы мәліметтер, жүргізілген зерттеулер (сынақтар) және өлшеулер (сынақ хатамасының күні, нөмірі, сынақ хаттамасын берген, сынақ зертханасының атауы және аккредиттеу аттестатының нөмірі, шет ел сертификатының нөмірі, күні, оны берген органның атауы, сапа (өндіріс) жүйесі сертификатының күні, нөмірі);

4. При внесении информации о зарегистрированных декларациях о соответствии в программном обеспечении указывается:
1) регистрационный номер и дата регистрации декларации о соответствии;
2) наименование, адрес заявителя (декларанта);
3) наименование, адрес изготовителя;
4) информация о продукции, на которую распространяется декларация о соответствии, позволяющая идентифицировать эту продукцию;
5) код (коды) единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности евразийского экономического союза (далее - ТН ВЭД ЕАЭС);
6) информация о нормативных правовых актах и нормативных документах, соответствие продукции требованиям которых подтверждается;
7) сведения о проведенных исследованиях (испытаниях) и измерениях, сертификате системы, а также других документах, являющихся доказательной базой;
8) срок действия декларации о соответствии;
9) наименование, адрес органа по сертификации, зарегистрировавшего декларацию о соответствии;
10) фамилия, имя и отчество (при его наличии) руководителя органа по сертификации, зарегистрировавшего декларацию о соответствии;
11) сведения о приложении (приложениях) к декларации о соответствии;
12) учетный номер бланка декларации о соответствии;
13) фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица зарегистрировавшего декларацию о соответствии.
5. При внесении информации о выданных сертификатах соответствия в программном обеспечении указывается:
1) регистрационный номер сертификата соответствия, срок действия, учетный номер бланка, на котором оформлен сертификат соответствия;
2) наименование, адрес заявителя;
3) наименование, адрес изготовителя;
4) наименование, адрес, номер и дата выдачи аттестата аккредитации органа по подтверждению соответствия, выдавшего сертификат соответствия;
5) фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя органа по подтверждению соответствия;
6) фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта-аудитора (эксперта);
7) информация о сертифицированной продукции, позволяющая ее идентифицировать;
8) код (коды) ТН ВЭД ЕАЭС;
9) информация о нормативных правовых актах и нормативных документах, на соответствие требованиям которых проводилась сертификация;
10) информация о документах, представленных заявителем в орган по подтверждению соответствия в качестве доказательства соответствия продукции требованиям нормативных правовых актов, информацию о проведенных исследованиях (испытаниях) и измерениях (дата, номер протокола испытаний, наименование и номер аттестата аккредитации испытательной лаборатории, выдавшей протокол испытаний, дата, номер иностранного сертификата, наименование органа его выдавшего, дата, номер сертификата системы качества (производства);

11) сәйкестік сертификатының тиісті позициясында көрсетілген, қосымша ақпараттар;
12) сәйкестік сертификаты қызметінің тоқтата тұрған, қайта жандандырылған немесе тоқтатылған себебі және күні;
13) сәйкестік сертификатының қызметін ұзарту мерзімі күні, оны ұзартудың негізі;
14) сәйкестік сертификатына қосымша (қосымшалар) туралы мәліметтер;
15) сәйкестік сертификаты бланкінің есептік нөмірі, сәйкестік сертификатына қосымшалардың есептік нөмірі (берілген жағдайда);
16) сертификаттаған өнімнің шығарушы елі шығарушы кәсіпорнының атауы көрсетіледі;
6. Бағдарламалық қамтамасыз етуде сертификаттаудан бас тарту туралы ақпараттарды енгізген кезде:
1) өтінім берушінің атауы, мекен-жайы;
2) сертификаттаудан бас тарту күні және негізі;
3) өнімді жіктеуші бойынша өнімнің ішкі-экономикалық қызметінің (ІӨ ІЭҚ) коды, КО СЭҚ ТН коды;
4) шығарушының елі және атауы;
5) жеткізушінің елі және атауы;
6) партия: өнім бірлігінің мөлшері, салмағы (сыйымдылығы) – көрсетіледі.

11) дополнительная информация, указанная в соответствующей позиции сертификата соответствия;
12) дата и причина приостановления, возобновления или прекращения действия сертификата соответствия;
13) дата, срок продления действия сертификата соответствия и основание для его продления;
14) сведения о приложении (приложениях) к сертификату соответствия;
15) учетный номер бланка сертификата соответствия, учетный номер приложения к сертификату соответствия (в случае его выдачи);
16) страна изготовления, наименование предприятия-изготовителя сертифицируемой продукции.
6. При внесении информации об отказах в сертификации в программном обеспечении указываются:
1) наименование, адрес заявителя;
2) дата и основание отказа в сертификации;
3) код продукции по классификатору продукции внешне-экономической деятельности (КП ВЭД), код ТН ВЭД ЕАЭС;
4) страна и наименование изготовителя;
5) страна и наименование поставщика;
6) партия: размер, вес (емкость) единицы продукции.