"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 10 қазандағы № 541 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 11 қазанда № 14320 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
694 "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"009 Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және орындалуын қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 103 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"103 Социологиялық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметi" функционалдық кіші тобында:
201 "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
076 "Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 120 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"120 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ішкі істер органдарының әкімшілік полиция қызметкерлерін оқытуға берiлетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
9 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:
221 "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Мемлекет қызметін құқықтық қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 102 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"102 Жеке сот орындаушыларының істердің әлеуметтік маңызды санаттары бойынша проблемалы атқарушылық құжаттарды орындау бойынша кепілді заң көмегін көрсетуі";
04 "Бiлiм беру" функционалдық тобында:
2 "Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарлама бойынша:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 октября 2016 года № 541. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 октября 2016 года № 14320. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 17 октября 2014 года) следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
по администратору бюджетных программ 694 "Управление Делами Президента Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 009 следующего содержания:
"009 Обновление парка автомашин для государственных органов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 217 "Министерство финансов Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям":
дополнить бюджетной подпрограммой 103 следующего содержания:
"103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
по бюджетной программе 076 "Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности":
дополнить бюджетной подпрограммой 120 следующего содержания:
"120 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обучение сотрудников административной полиции органов внутренних дел";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности":
по администратору бюджетных программ 221 "Министерство юстиции Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Правовое обеспечение деятельности государства":
дополнить бюджетной подпрограммой 102 следующего содержания:
"102 Оказание гарантированной юридической помощи частными судебными исполнителями по исполнению проблемных исполнительных документов по социально-значимым категориям дел";
в функциональной группе 04 "Образование":
в функциональной подгруппе 2 "Начальное, основное среднее и общее среднее образование":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
по бюджетной программе 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования":

мынадай мазмұндағы 115 және 116 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"115 Шығыс Қазақстан облысының бюджетіне қылмыстық жауапкершілік туындайтын жасқа дейін қылмыстық-жазаланатын іс әрекет жасаған, кәмелетке толмағандарды ұстау үшін арнайы білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге ағымдағы нысаналы трансферттер
116 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
261 "Облыстың білім басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 кіші бағдарламалары бар 069 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"069 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
721 "Облыстың білім, жастар саясаты және тілдерді дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 кіші бағдарламалары бар 014 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"014 Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
6 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру" функционалдық кіші тобында:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 225 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"225 "Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайту
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен";
239 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
006 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 101 және 111 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"101 Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі қызметтер
111 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферті есебінен денсаулық сақтау жүйесінде білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары";
9 "Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

дополнить бюджетными подпрограммами 115 и 116 следующего содержания:
"115 Целевые текущие трансферты бюджету Восточно-Казахстанской области на обеспечение деятельности специальной организации образования для несовершеннолетних, совершивших уголовно-наказуемые деяния до достижения ими возраста, с которого наступает уголовная ответственность
116 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на создание цифровой образовательной инфраструктуры";
по администратору бюджетных программ 261 "Управление образования области":
дополнить бюджетной программой 069 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"069 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание цифровой образовательной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 721 "Управление образования, молодежной политики и по развитию языков области":
дополнить бюджетной программой 014 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"014 Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание цифровой образовательной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 6 "Высшее и послевузовское образование":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 225 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"225 Увеличение уставного капитала НАО "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева"
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
по администратору бюджетных программ 239 "Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан":
по бюджетной программе 006 "Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся":
дополнить бюджетными подпрограммами 101 и 111 следующего содержания:
"101 Услуги по подготовке специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
111 Капитальные расходы организаций образования системы здравоохранения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области образования":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":

мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік кіші бағдарламасы бар 263 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"263 Қазақстан Республикасын Индустриялық-инновациялық дамытудың 2015-2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының" шеңберінде зертханалар құру үшін "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" КЕАҚ жарғылық капиталын ұлғайту
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен";
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Білім және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 103 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"103 Социологиялық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету";
360 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
067 "Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
351 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
010 "Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
1 "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
249 "Мал шаруашылығын дамыту үшін және мал шаруашылығы өнiмiн өндіруге, қайта өңдеуге, өткізуге жағдай жасау" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 106 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"106 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
250 "Қаржылық көрсетілетін қызметтердің қолжетімділігін арттыру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
106 бюджеттік кіші бағдарламаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"106 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне, ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
258 "Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 030 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"030 Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен";

дополнить бюджетной программой 263 с бюджетной подпрограммой 032 следующего содержания:
"263 Увеличение уставного капитала НАО "Национальный аграрный научно-образовательный центр" для создания лабораторий в рамках Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015-2019 годы
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
по администратору бюджетных программ 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки":
дополнить бюджетной подпрограммой 103 следующего содержания:
"103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг";
по администратору бюджетных программ 360 "Управление образования города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 067 "Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 351 "Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 010 "Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 1 "Сельское хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
по бюджетной программе 249 "Создание условий для развития животноводства и производства, переработки, реализации продукции животноводства":
дополнить бюджетной подпрограммой 106 следующего содержания:
"106 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства";
по бюджетной программе 250 "Повышение доступности финансовых услуг":
наименование бюджетной подпрограммы 106 изложить в следующей редакции:
"106 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования";
по бюджетной программе 258 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса":
дополнить бюджетной подпрограммой 030 следующего содержания:
"030 За счет средств республиканского бюджета";

255 "Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы", 349 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы" және 375 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
053 "Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
056 бюджеттік бағдарламаның атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"056 Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау";
2 "Су шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 241 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"241 "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
4 "Әуе көлiгi" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
093 "Азаматтық авиацияны және әуе көлігін дамыту" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 104 бюджеттік кіші бағдарламамен толықтырылсын:
"104 Шығыс Қазақстан облысының бюджетіне әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуына арналған нысаналы даму трансферттері";
мынадай мазмұндағы 221 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"221 Тексеру жүйесі бойынша жабдықты сатып алу үшін Қазақстан Республикасы әуежайлардың жарғылық капиталын ұлғайту";
268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 кіші бағдарламалары бар 029 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"029 Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының бюджетіне әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуына арналған нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
495 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 кіші бағдарламалары бар 051 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"051 Әуе көлігінің инфрақұрылымын дамуы
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
5 "Темiр жол көлiгi" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 212 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"212 Әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдаушының және вагондар (контейнерлер) операторының вагондарды сатып алуын несиелеуде немесе қаржы лизингінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау";

по администраторам бюджетных программ 255 "Управление сельского хозяйства области", 349 "Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы" и 375 "Управление сельского хозяйства города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 053 "Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
наименование бюджетной программы 056 изложить в следующей редакции:
"056 Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования";
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 241 следующего содержания:
"241 Увеличение уставного капитала Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казводхоз";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 4 "Воздушный транспорт":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
по бюджетной программе 093 "Развитие гражданской авиации и воздушного транспорта":
дополнить бюджетной подпрограммой 104 следующего содержания:
"104 Целевые трансферты на развитие бюджету Восточно-Казахстанской области на развитие инфраструктуры воздушного транспорта";
дополнить бюджетной программой 221 следующего содержания:
"221 Увеличение уставного капитала аэропортов Республики Казахстан на приобретение оборудования для систем досмотра";
по администратору бюджетных программ 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области"
дополнить бюджетной программой 029 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"029 Целевые трансферты на развитие бюджету города Семей Восточно-Казахстанской области на развитие инфраструктуры воздушного транспорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
по администратору бюджетных программ 495 "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)"
дополнить бюджетной программой 051 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"051 Развитие инфраструктуры воздушного транспорта
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной подгруппе 5 "Железнодорожный транспорт":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 212 следующего содержания:
"212 Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов перевозчиками пассажиров по социально значимым сообщениям и операторами вагонов (контейнеров)";

мынадай мазмұндағы 100 және 101 кіші бағдарламалары бар 213 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"213 Қалалық рельстік көліктің дамуын қамтамасыз ету
100 Алматы қаласының бюджетіне метрополитен салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
101 Алматы қаласының бюджетіне жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
мынадай мазмұндағы 219 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"219 "ҚДБ-лизинг" АҚ арқылы жолаушылар вагон паркін жаңартуын қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстан Даму Банкі" АҚ-ның кредиттеу "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу";
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 016 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"016 Астана қаласының бюджетіне "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері";
245 "Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру" бюджеттік бағдарлама бойынша:
100 бюджеттік кіші бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"100 Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат саласында уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету";
384 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
015 "Астана қаласының "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарлама бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалармен толықтырылсын:
"011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
3 "Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 214 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"214 Отандық экспорттаушыларды қолдау үшін "ҚазЭкспортГарант" экспорттық-кредиттік сақтандыру корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту";
мынадай мазмұндағы 220 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
"220 Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредиттеу";
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
242 "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 217 бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:

дополнить бюджетной программой 213 с бюджетными подпрограммами 100 и 101 следующего содержания:
"213 Обеспечение развития городского рельсового транспорта
100 Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на строительство метрополитена
101 Целевые текущие трансферты бюджету города Алматы на изъятие земельных участков для государственных нужд";
дополнить бюджетной программой 219 следующего содержания:
"219 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "БРК-Лизинг";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 016 следующего содержания:
"016 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система";
по администратору бюджетных программ 245 "Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан":
по бюджетной программе 001 "Формирование и реализация политики государства в сфере связи, информатизации и информации":
наименование бюджетной подпрограммы 100 изложить в следующей редакции:
"100 Обеспечение деятельности уполномоченного органа в области связи, информации и информатизации";
по администратору бюджетных программ 384 "Управление пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы":
по бюджетной программе 015 "Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система":
дополнить бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 3 "Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 214 следующего содержания:
"214 Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала АО "Экспортно-кредитная страховая корпорация "КазЭкспортГарант" для поддержки отечественных экспортеров";
дополнить бюджетной программой 220 следующего содержания:
"220 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администратору бюджетных программ 242 "Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан":
дополнить бюджетной программой 217 следующего содержания:

"217 Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 - 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының жобаларын қаржыландыру үшін "Қазақстан Даму Банкі" АҚ кейіннен кредит беру жолымен, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ арқылы кредит беру".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрі
Б. Сұлтанов

"217 Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования проектов Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 - 2019 годы".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов