"Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының орналасу үшін мемлекеттік аудитор біліктілігін куәландыратын сертификаттың болуы қажет лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 қарашадағы № 591 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 22 қарашадағы № 608 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 23 желтоқсанда 14561 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының орналасу үшін мемлекеттік аудитор біліктілігін куәландыратын сертификаттың болуы қажет лауазымдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 қарашадағы № 591 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12503 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 14 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
аталған бұйрықпен бекітілген Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының орналасу үшін мемлекеттік аудитор біліктілігін куәландыратын сертификаттың болуы қажет лауазымдарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп және аудит әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күннің ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінен осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 22 қарашадағы
№ 608 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 қарашадағы
№ 591 бұйрығымен
бекітілген
Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының орналасу үшін мемлекеттік аудитор біліктілігін куәландыратын сертификаттың болуы қажет лауазымдардың тізбесі
Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның ведомствосы басшысының орынбасары;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ішкі аудит қызметін қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың, оның ішінде Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттік органдардың ішкі аудит қызметінің басшысы;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ішкі аудит қызметін қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың, оның ішінде Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттік органдардың ішкі аудит қызметі басшысының орыбасары;
Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесі Төрағасының көмекшісі, кеңесшісі;
әкімшілік-шаруашылық қызмет көрсетуді қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшенің, персоналды басқару қызметінің, заң қызметінің басшысын қоспағанда, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
орталық мемлекеттік органдар ведомстволарының ішкі аудит қызметінің басшысы;
ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің басшысы;
ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі басшысының орынбасары;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ішкі аудит қызметінің басшысы;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ішкі аудит қызметін қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың, оның ішінде Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттік органдардың ішкі аудит қызметінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
әкімшілік-шаруашылық қызмет көрсетуді қамтамасыз ететін құрылымдық бөлімшенің, персоналды басқару қызметінің, заң қызметінің басшысын қоспағанда, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының құрылымдық бөлімшесінің бас сарапшысы – мемлекеттік аудиторы;
ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі құрылымдық бөлімшесінің бас маманы – мемлекеттік аудиторы;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ішкі аудит қызметін қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың, оның ішінде Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттік органдардың ішкі аудит қызметінің бас сарапшысы – мемлекеттік аудиторы;
облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарының ішкі аудит қызметінің бас маманы – мемлекеттік аудиторы;
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ішкі аудит қызметін қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың, оның ішінде Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттік органдардың ішкі аудит қызметінің бас консультанты – мемлекеттік аудиторы.
Ескертпе:
Ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының орналасу үшін мемлекеттік аудитор біліктілігін куәландыратын сертификаттың болуы қажет лауазымдарының тізбесінде көрсетілген лауазымдардың атауларына олардың қызметінің ерекшелігін сипаттайтын арнайы қосымша атаулар қолданылады, сондай-ақ қызметкерлердің функционалдық міндеттерін негізге ала отырып, өзге лауазымдар атаулары теңестіріледі.

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан 27 ноября 2015 года № 591 "Об утверждении перечня должностей органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, для занятия которых необходимо наличие сертификата, удостоверяющего квалификацию государственного аудитора"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 ноября 2016 года № 608. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 декабря 2016 года № 14561.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан 27 ноября 2015 года № 591 "Об утверждении перечня должностей органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, для занятия которых необходимо наличие сертификата, удостоверяющего квалификацию государственного аудитора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12503, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 14 января 2016 года) следующее изменение:
Перечень должностей органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, для занятия которых необходимо наличие сертификата, удостоверяющего квалификацию государственного аудитора, утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 ноября 2016 года № 608
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 ноября 2015 года № 591
Перечень
должностей органов внутреннего государственного аудита
и финансового контроля, для занятия которых необходимо наличие
сертификата, удостоверяющего квалификацию
государственного аудитора
Заместитель руководителя ведомства уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту;
руководитель службы внутреннего аудита центральных государственных органов, в том числе государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, за исключением службы внутреннего аудита Национального Банка Республики Казахстан;
заместитель руководителя службы внутреннего аудита центральных государственных органов, в том числе государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, за исключением службы внутреннего аудита Национального Банка Республики Казахстан;
Помощник, советник Председателя Конституционного Совета Республики Казахстан;
руководитель структурного подразделения ведомства уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту, за исключением руководителя структурного подразделения, обеспечивающего административно-хозяйственное обслуживание, службы управления персоналом, юридической службы;
руководитель службы внутреннего аудита ведомств центральных государственных органов;
руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту;
заместитель руководителя территориального подразделения ведомства уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту;
руководитель службы внутреннего аудита местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы;
руководитель структурного подразделения службы внутреннего аудита центральных государственных органов, в том числе государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, за исключением службы внутреннего аудита Национального Банка Республики Казахстан;
руководитель структурного подразделения территориального подразделения ведомства уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту, за исключением руководителя структурного подразделения, обеспечивающего административно-хозяйственное обслуживание, службы управления персоналом, юридической службы;
главный эксперт – государственный аудитор структурного подразделения ведомства уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту;
главный специалист – государственный аудитор структурного подразделения территориального подразделения ведомства уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту;
главный эксперт – государственный аудитор службы внутреннего аудита центральных государственных органов, в том числе государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, за исключением службы внутреннего аудита Национального Банка Республики Казахстан;
главный специалист – государственный аудитор службы внутреннего аудита местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы;
главный консультант – государственный аудитор службы внутреннего аудита центральных государственных органов, в том числе государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, за исключением службы внутреннего аудита Национального Банка Республики Казахстан.
Примечание:
К наименованиям должностей, указанным в Перечне должностей органов внутреннего государственного аудита и финансового контроля, для занятия которых необходимо наличие сертификата, удостоверяющего квалификацию государственного аудитора, применяются специальные дополнительные наименования, характеризующие специфику их деятельности, а также приравниваются иные наименования должностей, исходя из функциональных обязанностей работников.