"Әуе кемелерін пайдаланушыларды аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 169 бұйрығына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 28 қарашадағы № 818 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 26 желтоқсанда № 14580 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 420 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2017 № 420 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әуе кемелерін пайдаланушыларды аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 169 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10605 болып тіркелген, 2015 жылғы 13 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әуе кемелерін пайдаланушыларды аэронавигациялық ақпаратпен қамтамасыз ету қағидаларында:
125-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"125. ААБ қызметі анық деректерді алу және деректерді жариялауға дайындау кезеңдерінде немесе оларды пайдалану кезінде анықталған қателерді түзету (жою) мақсатында, осы Қағидаларға 8-қосымшада көрсетілген AIP-тың бөлімдеріне сәйкес аэронавигациялық деректер көздерін анықтауды қамтамасыз ету үшін рәсімдер белгілейді.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 8-қосымшамен толықтырылсын.
2. "Қазақстан Республикасының аэронавигациялық ақпараттар жинағына енгізу үшін аэронавигациялық ақпаратты басқару қызметіне қажет бастапқы деректерді дайындау бойынша міндеттерді азаматтық авиация ұйымдары мен Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің құрылымдық бөлімшелері арасында бөлу туралы" Қазақстан Республикасының Көлік және комуникация министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 12 тамыздағы № 509 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7183 болып тіркелген, 2011 жылғы 12 қазанда № 148 (2138) "Заң газеті" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

О внесении изменения и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 169 "Об утверждении Правил обеспечения аэронавигационной информацией эксплуатантов воздушных судов"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 818. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2016 года № 14580. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.06.2017 № 420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 169 "Об утверждении Правил обеспечения аэронавигационной информацией эксплуатантов воздушных судов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10605, опубликованный 13 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах обеспечения аэронавигационной информацией эксплуатантов воздушных судов, утвержденных указанным приказом:
пункт 125 изложить в следующей редакции:
"125. Служба УАИ устанавливает процедуры для обеспечения выявления источника аэронавигационных данных в соответствии с разделами AIP, указанных в приложении 8 к настоящим Правилам, в целях получения достоверных данных и исправления (устранения) ошибок в данных, выявленных на этапах подготовки к публикации или во время их использования.";
дополнить приложением 8 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 12 августа 2011 года № 509 "О распределении обязанностей между организациями гражданской авиации и структурными подразделениями Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по подготовке исходных данных, которые требуются службе управления аэронавигационной информации для включения в сборник аэронавигационной информации Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7183, опубликованный
12 октября 2011 года в газете "Юридическая газета" № 148 (2138).

3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті (Б.К. Сейдахметов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
А. Рау
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 818 бұйрығына
қосымша
Әуе кемелерін
пайдаланушыларды
аэронавигациялық ақпаратпен
қамтамасыз ету қағидаларына
8-қосымша
AIP-тың бөлімдеріне сәйкес аэронавигациялық деректердің көздері
Қазақстан Республикасы Аэронавигациялық ақпараттар жинағының (бұдан әрі - АIP) бөлімдері мен тармақтары
Азаматтық авиация ұйымы немесе азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі
1-бөлім (GEN) – Жалпы ережелер
GEN 0
GEN 0.1 Алғысөз
GEN 0.2 AIP-қа енгізілетін түзетулерді тіркеу
GEN 0.3 AIP-қа енгізілетін толықтыруларды тіркеу
GEN 0.4 AIP парақтарының бақылау тізбесі
GEN 0.5 AIP-қа қолмен енгізілген түзетулердің тізбесі
GEN 0.6 AIP мазмұны.
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
GEN 1. - Ұлттық қағидалар мен талаптар
GEN 1.1 Тағайындалған өкілетті органдар
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
GEN 1.2 Әуе кемелерінің ұшып келуі, транзиті және ұшып кетуі
GEN 1.3 Жолаушылар мен экипаждың келуі, транзиті және кетуі
GEN 1.4 Жүкті алып келу, транзиті және алып кету

3. Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Сейдахметов Б.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
А. Рау
Приложение
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 818
Приложение 8
к Правилам обеспечения
аэронавигационной информацией
эксплуатантов воздушных судов
Источники аэронавигационных данных в соответствии
с разделами AIP
Разделы и пункты Сборника аэронавигационной информации Республики Казахстан (далее - AIP)
Организация гражданской авиации или структурное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской авиации
Часть 1 (GEN) – Общие положения
GEN 0
GEN 0.1 Предисловие
GEN 0.2 Регистрация поправок к AIP
GEN 0.3 Регистрация дополнений к AIP
GEN 0.4 Контрольный перечень страниц AIP
GEN 0.5 Перечень поправок к AIP, внесенных от руки
GEN 0.6 Содержание AIP.
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
GEN 1. — Национальные правила и требования
GEN 1.1 Назначенные полномочные органы
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
GEN 1.2 Прилет, транзит и вылет воздушных судов
GEN 1.3 Прибытие, транзит и убытие пассажиров и экипажа
GEN 1.4 Ввоз, транзит и вывоз груза

GEN 1.5 Әуе кемесіндегі жабдықтар, аспаптар және ұшу құжаттамасы
GEN 1.6 Ұлттық қағидалар мен халықаралық келісімдердің/конвенциялардың қысқаша мазмұны
GEN 1.7 Практика мен ИКАО қағидалары ұсынатын Стандарттардан айырмашылықтары
GEN 2. - Кестелер мен кодтар
GEN 2.1 Өлшеу жүйесі, әуе кемелерінің таңбаланған белгілері, мерекелер
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
GEN 2.2 AIP басылымдарында қолданылатын қысқартулар
GEN 2.3 Карталардағы шартты белгілер
GEN 2.4 Орналасқан жер индекстері
GEN 2.5 Радионавигациялық құралдардың тізбесі
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
GEN 2.6 Аудару кестелері
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
GEN 2.7 Күннің шығу/бату кестесі
GEN 3. - Қызмет көрсету
GEN 3.1 Аэронавигациялық ақпараттық қызмет көрсету
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
GEN 3.2 Аэронавигациялық карталар
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
GEN 3.3 Әуе қозғалысына қызмет көрсету
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
GEN 3.4 Байланыс қызметтері
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
GEN 3.5 Метеорологиялық қызмет көрсету
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
GEN 3.6 Іздестіру және құтқару
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
GEN 4. - Әуеайлақтардан алынатын алымдар және аэронавигациялық қызмет көрсету үшін алынатын алымдар
GEN 4.1 Әуеайлақтардан алынатын алымдар
Әуеайлақты пайдаланушы
GEN 4.2 Аэронавигациялық қызмет көрсету үшін алынатын алымдар
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
2-бөлім. (ENR) - Бағыт
ENR 1. - Жалпы қағидалар мен рәсімдер
ENR 1.1 Жалпы қағидалар
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
ENR 1.2 Көзбен шолып ұшу қағидалары
ENR 1.3 Аспаптар бойынша ұшу қағидалары

GEN 1.5 Оборудование, приборы и полетная документация воздушного судна
GEN 1.6 Краткое изложение национальных правил и международных соглашений/конвенций
GEN 1.7 Различия со Стандартами, Рекомендуемой практикой и Правилами ИКАО.
GEN 2. — Таблицы и коды
GEN 2.1 Система измерения,
маркировочные знаки воздушных судов, праздники
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
GEN 2.2 Сокращения, используемые в изданиях AIP
GEN 2.3 Условные знаки на картах
GEN 2.4 Индексы местоположения
GEN 2.5 Перечень радионавигационных средств
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
GEN 2.6 Таблицы перевода
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
GEN 2.7 Таблицы восхода/захода солнца
GEN 3. — Обслуживание
GEN 3.1 Аэронавигационное информационное обслуживание
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
GEN 3.2 Аэронавигационные карты
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
GEN 3.3 Обслуживание воздушного движения
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
GEN 3.4 Службы связи
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
GEN 3.5 Метеорологическое обслуживание
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
GEN 3.6 Поиск и спасание
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
GEN 4. — Аэродромные сборы и сборы за аэронавигационное обслуживание
GEN 4.1 Аэродромные сборы
Эксплуатант аэродрома
GEN 4.2 Сборы за аэронавигационное обслуживание
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
Часть 2 (ENR) - Маршрут
ENR 1. — Общие правила и процедуры
ENR 1.1 Общие правила
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ENR 1.2 Правила визуальных полетов
ENR 1.3 Правила полетов по приборам

ENR 1.4 ӘҚҚ әуе кеңістігінің сыныптамасы
ENR 1.5 Күту, қонуға кіру және ұшып шығу аймағында ұшу сызбалары
ENR 1.6 ӘҚҰ-ға байқау негізінде қызмет көрсету және қағидалар
ENR 1.7 Биіктік өлшеу құралын орнату тәртібі
ENR 1.8 Өңірдегі қосымша қағидалар
ENR 1.9 Әуе қозғалысы ағындарын басқару
ENR 1.10 Ұшуды жоспарлау
ENR 1.11 Ұшу жоспарлары туралы хабарламаларды жіберу
ENR 1.12 Азаматтық әуе кемелерін ұстап алу
ENR 1.13 Заңсыз араласу
ENR 1.14 Әуе қозғалысына байланысты қақтығыстар
ENR 2. - ӘҚҚ әуе кеңістігі
ENR 2.1 ҰАА, жоғарғы әуе кеңістігінің ұшу ақпараты ауданы, тораптық диспетчерлік аудан
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
ENR 2.2 Бақыланатын әуе кеңістігінің өзге де түрлері
ENR 3 - ӘҚҚ бағыттары
ENR 3.1 Төменгі әуе кеңістігіндегі ӘҚҚ бағыттары
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
ENR 3.2 Жоғарғы әуе кеңістігіндегі ӘҚҚ бағыттары
ENR 3.3 Аймақтық навигация бағыттары
ENR 3.4 Тікұшақтардың ұшу бағыттары
ENR 3.5 Өзге де бағыттар
ENR 3.6 Бағытта күту
ENR 4 - Радионавигациялық құралдар /жүйелер
ENR 4.1 Бағыттағы радионавигациялық құралдар
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
ENR 4.2 Арнайы навигациялық жүйелер
ENR 4.3 Жаһандық навигациялық спутниктік жүйе (GNSS)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
ENR 4.4 Негізгі нүктелерге арналған кодтық атаулардың белгілері
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
ENR 4.5 Бағыттағы жер үсті аэронавигациялық оттары
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
ENR 5. - Аэронавигациялық ескертулер
ENR 5.1 Тыйым салынған аймақтар, ұшу шектелген аймақтар және қауіпті аймақтар
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
ENR 5.2 Әскери жаттығулар және жаттығу аймақтары мен ӘШҚ тану аймағы (ADIZ)
ENR 5.3 Қауіп келтіруі мүмкін басқа да қызмет түрлері және ықтимал қауіптің басқа да түрлері
ENR 5.4 Бағыттағы аэронавигациялық кедергілер
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті

ENR 1.4 Классификация воздушного пространства ОВД
ENR 1.5 Схемы полетов в зоне ожидания, при заходе на посадку и вылете
ENR 1.6 Обслуживание ОВД на основе наблюдения и правила
ENR 1.7 Порядок установки высотомера
ENR 1.8 Дополнительные региональные
правила
ENR 1.9 Управление потоками воздушного движения
ENR 1.10 Планирование полетов
ENR 1.11 Адресация сообщений о планах полетов
ENR 1.12 Перехват гражданских
воздушных судов
ENR 1.13 Незаконное вмешательство
ENR 1.14 Инциденты, связанные с воздушным движением
ENR 2. — Воздушное пространство ОВД
ENR 2.1 РПИ, район полетной информации верхнего воздушного пространства, узловой диспетчерский район
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
ENR 2.2 Прочие типы регулируемого воздушного пространства
ENR 3. — Маршруты ОВД
ENR 3.1 Маршруты ОВД в нижнем воздушном пространстве
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
ENR 3.2 Маршруты ОВД в верхнем воздушном пространстве
ENR 3.3 Маршруты зональной навигации
ENR 3.4 Маршруты полетов вертолетов
ENR 3.5 Прочие маршруты
ENR 3.6 Ожидание на маршруте
ENR 4. — Радионавигационные средства/системы
ENR 4.1 Радионавигационные средства на маршруте
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
ENR 4.2 Специальные навигационные системы
ENR 4.3 Глобальная навигационная спутниковая система (GNSS)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
ENR 4.4 Обозначения кодовых названий для основных точек
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
ENR 4.5 Наземные аэронавигационные огни на маршруте
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
ENR 5. — Аэронавигационные предупреждения
ENR 5.1 Запретные зоны, зоны ограничения полетов и опасные зоны
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ENR 5.2 Военные учения и зоны учений и опознавательная зона ПВО (ADIZ)
ENR 5.3 Другие виды деятельности, представляющие опасность, и другие виды потенциальной опасности
ENR 5.4 Аэронавигационные препятствия на маршруте
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан

ENR 5.5 Авиациялық спорттық және ойын-сауық іс-шаралары
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
ENR 5.6 Құстардың басқа жаққа ұшып кетуі және жануарлар дүниесі ерекше аймақтар
ENR 6. - Бағыт карталары
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
3-бөлім (AD) - Әуеайлақтар
AD 1.- Әуеайлақтарға/тікұшақ айлақтарына кіріспе
AD 1.1 Әуеайлақтарды/тікұшақ айлақтарын беру
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
AD 1.2 Авариялық-құтқару және өртке қарсы қызмет және қар жауған кездегі жоспар
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
AD 1.3 Әуеайлақтардың/тікұшақ айлақтарының индексі
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
AD 1.4 Әуеайлақтарды/тікұшақ айлақтарын топтастыру
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
AD 1.5 Әуеайлақтардың сертификатталу жай-күйі
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті
AD 2. - Әуеайлақтар (халықаралық және ұлттық)
AD 2.1 Әуеайлақтың орналасқан жерінің индексі және атауы
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.2 Әуеайлақ бойынша географиялық және әкімшілік деректер
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.3 Жұмыс сағаттары
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.4 Қызмет көрсету қызметтері мен құралдары
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.5 Жолаушыларға қызмет көрсету құралдары
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.6 Авариялық-құтқару және өртке қарсы қызметтер
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.7 Жабдықтарды маусымдық қолдану: ылғалды кетіру
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.8 Перрон, РЖ және тексеру орындары/пункттері жөнінде деректер
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.9 Жер бетінде қозғалуды басқаруды және бақылау жүйесі, таңбаланған тиісті белгілер
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.10 Әуеайлақтағы кедергілер
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
AD 2.11 Ұсынылатын метеорологиялық ақпарат
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
AD 2.12 ҰҚЖ-ның физикалық сипаттамасы
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.13 Жарияланған ара қашықтықтар
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.14 Жақындау оттары мен ҰҚЖ-дағы оттар
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.15 Өзге де оттар, резервтегі электрмен қоректендіру көздері
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.16 Тікұшақтар қонатын аймақтар
Әуеайлақты пайдаланушы

ENR 5.5 Авиационные спортивные и развлекательные мероприятия
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
ENR 5.6 Миграция птиц и зоны с чувствительной фауной
ENR 6. — Маршрутные карты
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
Часть 3 (AD) – Аэродромы
AD 1. — Введение к аэродромам/вертодромам
AD 1.1 Предоставление аэродромов/вертодромов
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
AD 1.2 Аварийно-спасательная и противопожарная службы и план на случай выпадения снега
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
AD 1.3 Индекс аэродромов/вертодромов
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
AD 1.4 Группирование аэродромов/вертодромов
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
AD 1.5 Состояние сертификации аэродромов
Комитет гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
AD 2. — Аэродромы (международные и национальные)
AD 2.1 Индекс местоположения и название аэродрома
Эксплуатант аэродрома
AD 2.2 Географические и административные данные по аэродрому
Эксплуатант аэродрома
AD 2.3 Часы работы
Эксплуатант аэродрома
AD 2.4 Службы и средства по обслуживанию
Эксплуатант аэродрома
AD 2.5 Средства для обслуживания пассажиров
Эксплуатант аэродрома
AD 2.6 Аварийно-спасательные и противопожарные службы
Эксплуатант аэродрома
AD 2.7 Сезонное использование оборудования: удаление осадков
Эксплуатант аэродрома
AD 2.8 Данные по перронам, РД и местам/пунктам проверок
Эксплуатант аэродрома
AD 2.9 Система управления наземным движением и контроля за ним и соответствующие маркировочные знаки
Эксплуатант аэродрома
AD 2.10 Аэродромные препятствия
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
AD 2.11 Предоставляемая метеорологическая информация
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
AD 2.12 Физические характеристики ВПП
Эксплуатант аэродрома
AD 2.13 Объявленные дистанции
Эксплуатант аэродрома
AD 2.14 Огни приближения и огни ВПП
Эксплуатант аэродрома
AD 2.15 Прочие огни, резервный источник электропитания
Эксплуатант аэродрома
AD 2.16 Зона посадки вертолетов
Эксплуатант аэродрома

AD 2.17 ӘҚҚ әуе кеңістігі
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
AD 2.18 ӘҚҚ байланыс құралдары
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
AD 2.19 Радионавигациялық құралдар мен қондыру құралдары
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
AD 2.20 Жергілікті қозғалыс қағидалары
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.21 Шуылды басудың пайдаланушылық тәсілдері
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.22 Ұшу қағидалары
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
AD 2.23 Қосымша ақпарат
Әуеайлақты пайдаланушы
AD 2.24 Әуеайлаққа қатысты карталар
1) әуеайлақ/тікұшақ айлағы картасы (ИКАО)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
2) әуе кемелерін тұраққа қою/түйістіру картасы (ИКАО)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
3) әуеайлақ ішінде қозғалу картасы (ИКАО)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
4) әуеайлақтағы кедергілер картасы, А үлгісінде (ИКАО) (әр ҰҚЖ үшін)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
5) қонуға дәл кіруге арналған жергілікті жер картасы (ИКАО) (II және III санаттар бойынша қонуға дәл кіруге арналған ҰҚЖ)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
6) аудан картасы (ИКАО) (ұшып шығу бағыттары және транзиттік бағыттар)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
7) аспаптар бойынша стандартты ұшып шығу картасы (ИКАО), ұшып шығу бағыттарының мәтіндік сипаттамасы
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
8) аудан картасы (ИКАО) (ұшып келу бағыттары және транзиттік бағыттар)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым

AD 2.17 Воздушное пространство ОВД
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
AD 2.18 Средства связи ОВД
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
AD 2.19 Радионавигационные средства и средства посадки
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
AD 2.20 Местные правила движения
Эксплуатант аэродрома
AD 2.21 Эксплуатационные приемы снижения шума
Эксплуатант аэродрома
AD 2.22 Правила полетов
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
AD 2.23 Дополнительная информация
Эксплуатант аэродрома
AD 2.24 Относящиеся к аэродрому карты
1) карта аэродрома/вертодрома (ИКАО)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
2) карта размещения на стоянку/стыковки воздушных судов (ИКАО)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
3) карта аэродромного наземного движения (ИКАО)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
4) карта аэродромных препятствий, тип А (ИКАО) (для каждой ВПП)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
5) карта местности для точного захода на посадку (ИКАО) (ВПП для точного захода на посадку по категориям II и III)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
6) карта района (ИКАО) (маршруты вылета и транзитные маршруты)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
7) карта стандартного вылета по приборам (ИКАО), текстовое описание маршрутов вылета
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
8) карта района (ИКАО) (маршруты прибытия и транзитные маршруты)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации

9) аспаптар бойынша стандартты ұшып келу картасы (ИКАО), ұшып келу бағыттарының мәтіндік сипаттамасы
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
10) ең төменгі радиолокациялық абсолюттік биіктіктер картасы (ИКАО)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
11) аспаптар бойынша қонуға кіру картасы (ИКАО) (әр ҰҚЖ және әр сызба үшін)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым
12) көзбен шолып қонуға кіру картасы (ИКАО)
Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органның ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорны болып табылатын аэронавигациялық ұйым

9) карта стандартного прибытия по приборам (ИКАО), текстовое описание маршрутов прибытия
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
10) карта минимальных радиолокационных абсолютных высот (ИКАО)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
11) карта захода на посадку по приборам (ИКАО) (для каждой ВПП и каждой схемы)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации
12) карта визуального захода на посадку (ИКАО)
Аэронавигационная организация, являющаяся государственным предприятием, подведомственным уполномоченному органу в сфере гражданской авиации

1. ӘҚҚ – әуе қозғалысына қызмет көрсету;
2. ӘШҚ – әуе шабуылынан қорғаныс;
3. ИКАО – Халықаралық азаматтық авиация ұйымы;
4. РЖ – рульдеу жолы;
5. ҰҚЖ – ұшу-қону жолағы;
6. AD – әуеайлақтар;
7. ADIZ – әуе шабуылынан қорғанысты тану аймағы;
8. AIP – аэронавигациялық ақпараттар жинағы;
9. ENR – бағыттар;
10. GEN – жалпы ережелер;
11. GNSS – жаһандық навигациялық спутниктік жүйе.

1. ОВД – обслуживание воздушным движением;
2. ПВО – противовоздушная оборона;
3. ИКАО – Международная организация гражданской авиации;
4. РД – рулежная дорожка;
5. ВПП – взлетно-посадочная полоса;
6. AD – аэродромы;
7. ADIZ – опознавательная зона противовоздушной обороны;
8. AIP – сборник аэронавигационной информации;
9. ENR – маршруты;
10. GEN – общие положения;
11. GNSS – глобальная навигационная спутниковая система.