Прокуратура органдарының жүйесінде (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 189 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 18 қаңтарда № 14682 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және оларды жүзеге асыру қағидаларының 6-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Прокуратура органдарының жүйесінде (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмыстары департаменті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекетік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірінші орынбасары И.Д. Меркельге жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 189 бұйрығымен
бекітілген
Прокуратура органдарының жүйесінде (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық 1 тарау. Жалпы ережелер
1. Прокуратура органдарының жүйесінде (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі осы нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) прокуратура органдарының жүйесінде (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге (бұдан әрі – прокуратура қызметкерлері) еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындауды және жүзеге асыруды айқындайды.

Об утверждении Инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в системе органов прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры)
Приказ Генерального прокурора Республики Казахстан от 12 декабря 2016 года № 189. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 января 2017 года № 14682.
В соответствии с пунктом 6 Правил назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в системе органов прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры).
2. Департаменту кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан Меркель И.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Утверждена
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 12 декабря 2016 года № 189
Инструкция
по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет
сотрудникам, проходившим службу в системе органов прокуратуры
(за исключением органов военной прокуратуры)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в системе органов прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры) (далее - Инструкция) детализирует назначение и осуществление пенсионных выплат за выслугу лет (далее – пенсионная выплата) сотрудникам, проходившим службу в системе органов прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры) (далее – сотрудники прокуратуры).

2. Прокуратура қызметкерлерін зейнетақымен қамсыздандыру жөніндегі уақтылы, толық және сапалы түрде жұмысты ұйымдастыруды Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының кадр қызметтері жүзеге асырады.
3. Еңбек сіңірген жылдарын есептеу, оның ішінде шығаруға жататын қызметкерлерге зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек өтілін ескере отырып есептеу бойынша қорытындыны, тиісті прокуратура органының Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне құқық беретін еңбек өтілін белгілеу жөніндегі комиссия бекітеді.
Зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарын, еңбек өтілінің есептеу бойынша материалдарды дайындауды:
1) Бас прокуратураның қызметкерлеріне қатысты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Кадр жұмыстары департаментінің әлеуметтік және зейнетақымен қамсыздандыру тобы (бұдан әрі - Орталық);
2) тиісті прокуратура органдарының, ведомстволары және мекемелерінің қызметкерлеріне қатысты - тиісті прокуратура органдарының, ведомстволары және мекемелерінің кадр қызметтері (бұдан әрі – кадр қызметтері) жүзеге асырады.
4. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алуға құқық беретін еңбек өтілін белгілеу жөніндегі комиссияның қорытындысы (бұдан әрі – еңбек сіңірген жылдарының есебі) осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысанда жасалады.
2 тарау. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемін тағайындау және жүзеге асыру
5. Зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін прокуратура қызметкерлері соңғы қызмет еткен орнының кадр қызметтеріне Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1500 қаулысымен бекітілген Әскери қызметшiлерге, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлеріне, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтар, сыныптық шендер алу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдарға зейнетақы төлемдерiн тағайындау және оларды жүзеге асыру қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 1-қосымшаға сәйкес нысанда зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтініш береді және Қағидалардың 7-тармағында көзделген құжаттарды қоса береді.
6. Кадр қызметі бес жұмыс күні ішінде Орталыққа жіберу үшін жұмыстан шығарылған прокуратура қызметкерінің зейнетақы ісінің құжаттарын жинақтайды, онда төмендегі тізімде құжаттар қамтылады:
1) прокуратура органының елтаңбалы мөрімен куәландырылған зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдарының есебі;
2) уәкілетті басшысының бұйрықтарынан үзінділер немесе қызмет өткеруді, оның ішінде жеңілдік шарттармен қызмет өткеруді растайтын мұрағаттық анықтамалар;

2. Организация своевременной, полной и качественной работы по пенсионному обеспечению сотрудников прокуратуры осуществляется кадровыми службами системы органов прокуратуры Республики Казахстан.
3. Заключение по исчислению выслуги лет, в том числе с учетом трудового стажа для назначения пенсионных выплат сотрудникам, подлежащим к увольнению, утверждается Комиссией соответствующего органа прокуратуры по установлению стажа, дающего право на пенсионные выплаты за выслугу лет.
Подготовка материалов по исчислению выслуги лет, трудового стажа для назначения пенсионных выплат осуществляется:
1) Группой социального и пенсионного обеспечения Департамента кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Центр) в отношении сотрудников Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
2) кадровыми службами соответствующих органов, ведомств и учреждений прокуратуры (далее – кадровые службы) – в отношении сотрудников соответствующих органов, ведомств и учреждений прокуратуры.
4. Заключение Комиссии по установлению стажа, дающего право на пенсионные выплаты за выслугу лет (далее – расчет выслуги лет) составляется по форме, согласно приложению 1 к настоящей Инструкции.
Глава 2. Назначение и осуществление пенсионных выплат
за выслугу лет
5. Для назначения пенсионных выплат сотрудниками прокуратуры в кадровые службы по последнему месту службы представляются заявление о назначении пенсионных выплат по форме согласно приложению 1 к Правилам назначения и осуществления пенсионных выплат военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1500 (далее - Правила), с приложением документов, предусмотренных пунктом 7 Правил.
6. Кадровая служба в течение пяти рабочих дней комплектует документы пенсионного дела уволенного сотрудника прокуратуры для дальнейшего направления в Центр, в котором содержится следующий перечень документов:
1) расчет выслуги лет для назначения пенсионных выплат, заверенный гербовой печатью органа прокуратуры;
2) выписки из приказов уполномоченного руководителя, либо архивные справки, подтверждающие прохождение службы, в том числе на льготных условиях (место дислокации);

3) жедел қызмет өткеруді растайтын құжат (прокуратура органының елтаңбалы мөрімен куәландырылған әскери билет көшірмесі немесе жергілікті әскери басқару органының анықтамасы);
4) басқа мемлекеттік органдардағы, басқа мемлекеттердің Қарулы Күштеріндегі қызметті жеңілдікпен есептеуді растайтын құжаттар;
5) еңбек кітапшасы, сондай-ақ прокуратура органдарының елтаңбалы мөрімен куәландырылған көшірмесі және "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 21 маусымдағы Заңының 13-бабына сәйкес жұмыс кезеңін растайтын басқа да құжаттар;
6) шығарылған күнін, негіздемелерін көрсете отырып, қызметтен шығару (прокуратура органдарының кадрларынан шығару) туралы бұйрықтан үзінді;
7) прокуратура қызметкері денсаулығына байланысты шығарылған жағдайда қызметке жарамдылық санаты туралы әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы немесе медициналық куәландыру туралы анықтамасы немесе мүгедектік туралы анықтамадан үзінді;
8) осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес нысанда ақшалай қамтылымның мөлшері туралы анықтама, онда ақша төленген күн көрсетіледі.
7. Орталық барлық қажетті құжаттарды алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемдерін тағайындауды осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес нысанда еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және мөлшерін есептеу туралы қорытынды бойынша жүргізеді.
Жүргізілген тағайындаулар туралы деректер Орталықтың электрондық дерекқорына енгізіледі.
8. Прокуратура қызметкерлерінің зейнетақы істері осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша зейнетақы істерінің тізілімінде тіркеледі, ол бойынша зейнетақы ісінің нөмірі беріледі.
Зейнеткерлік іс одан әрі есепке алу және сақтау үшін Орталықтың арнайы жабдықталған жабық шкафтарда (сақтау орындарында) орналастырылады.
9. Орталық зейнетақы төлемдерінің тағайындалғаны туралы зейнеткер куәлігін беру және алушыға Орталықты алушының деректері өзгерген жағдайда хабардар ету қажеттігі туралы хабарлау үшін тиісті прокуратура органының кадр қызметін бес жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
10. Алушы өзінің еңбек жолын немесе қызмет өткеруін, оның ішінде жеңілдік шарттармен қызмет өткеруін растайтын, бұрын зейнетақы ісіне қоса тіркелмеген құжаттардың, мұрағаттық анықтамалардың нотариуспен куәландырылған көшірмелерін берген жағдайда, Орталық осы Нұсқаулықтың 5-қосымшасына сәйкес нысанда дайындалған еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемінің жаңа мөлшері және (немесе) төлемді тоқтату туралы шешім қабылдайды.
11. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлем және (немесе) мемлекеттік базалық зейнетақы төлем (2016 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған) алушының дәрігерлік-әлеуметтік мекемеге (ұйымға) түсуі немесе шығуы туралы ақпарат алған жағдайда, Орталық мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тоқтата тұру (жаңғырту) және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемінің мөлшерін белгілеу туралы шешім қабылдайды.

3) документ, подтверждающий прохождение срочной службы (оригинал и заверенная гербовой печатью органа прокуратуры копия военного билета или справка с местного органа военного управления);
4) документы, подтверждающие льготное исчисление службы в других государственных органах, Вооруженных Силах (место дислокации);
5) трудовая книжка, а также копия, заверенная гербовой печатью органов прокуратуры, и другие документы, подтверждающие периоды работы в соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";
6) выписку из приказа об увольнении со службы с указанием даты, основания увольнения (исключении из кадров органа прокуратуры);
7) в случае увольнения сотрудника прокуратуры по состоянию здоровья заключение военно-врачебной комиссии о категории годности к службе или справка о медицинском освидетельствовании или выписка из справки об инвалидности;
8) справку о размере денежного содержания по форме, согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
7. Назначение пенсионных выплат производится Центром в течение десяти рабочих дней со дня получения всех необходимых документов по заключению о назначении и исчислении размера пенсионных выплат за выслугу лет по форме, согласно приложению 3 к настоящей Инструкции.
Данные о произведенных назначениях вводятся в электронную базу данных Центра.
8. Пенсионные дела сотрудников прокуратуры регистрируются в реестре пенсионных дел по форме, согласно приложению 4 к настоящей Инструкции, по которому присваивается номер пенсионного дела.
Пенсионное дело для дальнейшего учета и хранения размещается в специально оборудованных закрытых шкафах (хранилищах) в архиве Центра.
9. О назначении пенсионных выплат Центр в течение 5 рабочих дней оповещает кадровую службу для выдачи удостоверения пенсионера и письменного уведомления получателя о необходимости извещения Центра в случае изменения данных получателя.
10. В случае предоставления получателем нотариально заверенных копий документов, архивных справок, подтверждающих его трудовую деятельность или прохождение службы, в том числе на льготных условиях, размер денежного содержания, которые ранее не были приобщены в пенсионное дело, Центром принимается решение о новом размере пенсионных выплат за выслугу лет и (или) прекращения выплаты по форме, согласно приложению 5 к настоящей Инструкции.
11. В случае получения информации о поступлении в медико-социальные учреждения (организации) или выбытии получателя пенсионной выплаты за выслугу лет и (или) государственной базовой пенсионной выплаты (назначенной до 1 января 2016 года) Центр принимает решение о приостановлении государственной базовой пенсионной выплаты и установлении размера пенсионных выплат за выслугу лет.

12. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамын хабардар ете отырып, зейнетақы төлемдері мынадай мәліметтер, оның ішінде мемлекеттік органдарының ақпараттық жүйелерден мәліметтер келіп түскен айдан кейінгі айдың бірінен бастап тоқтатылады:
1) қайтыс болуы туралы;
2) алушылардың тұрақты мекендеуге Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге шығу фактісінің анықталуы;
3) алушыны хабарсыз кетті деп жариялау туралы;
4) сыныптық шен, әскери (арнайы) атақ беріп, алушыны лауазымға тағайындаған күннен бастап мемлекеттік қызметке қабылдау туралы;
5) жеке басын куәландыратын құжатының жарамдылық мерзімінің өтуі туралы (азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты);
6) отставкадағы судьяға өмір бойғы ай сайынғы қамтылым тағайындау (қайта қалпына келтіру) туралы.
Сондай-ақ зейнетақы төлемдері алушының осы Нұсқаулықтың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша толтырылған еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату туралы өтінішімен тоқтатылады.
13. Төлемді тоқтатуға негіз болатын мән-жайлар өзгерген кезде осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша алушының өтініші негізінде тоқтатылған күннен бастап не қайта есептеу құқығы басталған сәттен бастап Орталық зейнетақы төлемін қайта төлейді.
14. Алушы қайтыс болған жағдайда немесе басқа себептермен зейнетақы төлемдері тоқтатылған жағдайда, Орталықтың электрондық дерекқорына тиісті өзгерістер енгізіледі. Зейнетақы ісінде "Қайтыс болу", "Зейнетақы төлемдерінің басқа түріне ауысу", "Анықталғанға дейін" және тағы басқа белгілер қойылады, ол есепке алу және сақтау үшін тапсырылады.
15. Қайтыс болған зейнетақы төлемдерін алушыны жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы және оның отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақы тағайындау үшін, кадр қызметі арқылы Орталыққа Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша арыз және Қағидалардың 31-тармағына сәйкес құжаттар беріледі.
Орталық осы Нұсқаулықтың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы және отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақы тағайындау туралы шешім жасайды, жерлеуге біржолғы ақшалай төлем (өтемақы) және отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақы мөлшерінің есебін жүргізеді.
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын
қоспағанда) қызмет өткерген
қызметкерлерге зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
оларды жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
нысан
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алуға құқық беретін еңбек өтілін белгілеу жөніндегі комиссияның қорытындысы
_________________________________________________
(прокуратура органының атауы)
"___" _________ 20__ жыл
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_____________________________________________
__________________________________________________ "__" ____ 19__ жылы туған
ЖСН_____________________________________________________________________
Сыныптық шені (берілген күні): ______________________________________________
___________________________________________________________________ сәйкес,
(құқықтық акт)
еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдеріне құқық беретін еңбек өтілі есептеледі:
Атқаратын лауазымы, құқық қорғау органының, бөлімнің атауы
(дислокациялау орнын көрсетумен)
Лауазымға тағайындаған органның, бөлімнің бұйрығының нөмірі мен күні
Лауазымдағы қызмет кезеңінің күні, айы, жылы
Еңбек сіңіруі (жылдар, айлар, күндер)
күнтізбелік есептеу
коэффициент
жеңілдікпен есептеу
1
2
3
4
5
6
Қарулы Күштердегі қызметі:
Құқық қорғау органдарындағы қызметі;
Жиынтық еңбек сіңірген жылдары:
Қызметке дейінгі еңбек өтілі:
Жиынтық еңбек өтілі:
Еңбек сіңірген жылдарын есепке алғанда жалпы еңбек өтілі:
Зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдары
20__ жылғы "___" _____ мынадай: күнтізбелік есептегенде ___ жыл ___ ай ___ күн,
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ ай ___ күн.
Еңбек өтілі: күнтізбелік есептегенде ___ жыл ___ ай ___ күн, жеңілдікпен
есептегенде ___ жыл ___ ай ___ күн.
Жалпы еңбек өтілі: күнтізбелік есептегенде ___ жыл ___ ай ___ күн,
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ ай ___ күн.
Еңбек сіңірген жылдарының есебі №___________________________________________
_________________________________ жеке іс материалдары негізінде жасалды.
Комиссия төрағасы, лауазымы ______________________________ Т.А.Ә. (бар болса)
(қолы)
Комиссия мүшелері                   ___________________________ Т.А.Ә. (бар болса)
(қолы)
Комиссия хатшысы                   ___________________________ Т.А.Ә. (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
Зейнетақы тағайындау үшін еңбек сіңірген жылдардың есебімен таныстым:
__________________________________________________________________________
(шығаруға жататын қызметкердің сыныптық шені,
__________________________________________________________________________
тегі, аты-жөнінің бас әріптері және қолы, күні)
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын
қоспағанда) қызмет өткерген
қызметкерлерге зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
оларды жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
нысан
Берілген күні "__" _________ 20__ жыл
Шығыс №____
Ақшалай қамтылымның мөлшері туралы анықтама
________________________________________________________________________________
(прокуратура органының атауы)
Жұмыстан босатылған күнге ақшалай қамтылым
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________________________________________________________
(атқаратын лауазымы)
________________________________________________________________________________
(сыныптық шені)
_________________________________ теңгені құрайтындығы куәландырылады, оның ішінде:
лауазымдық жалақысы ___________ теңгені,
сыныптық шеніне төленетін қосымша ақы _____________ теңгені
құрайтыны осымен куәландырылады.
Ақшалай қамтылым 20__жылдың "__" _____________ дейін төленді.
Басшы ______________________________________________ Т.А.Ә. (бар болса)
(қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________Т.А.Ә. (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын
қоспағанда) қызмет өткерген
қызметкерлерге зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
оларды жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
3-қосымша
нысан
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы
Кадр жұмыстары
департаментінің бастығы
_________Т.А.Ә. (бар болса)
(қолы)
"___" _______ 20 ___ жыл
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және мөлшерін есептеу туралы қорытынды
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 64-бабының __- тармағының __ тармақшасына сәйкес
лауазымы _________________________________________________________________
сыныптық шені ____________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________________________________
еңбек сіңірген жылдарыүшін зенетақы төлемі тағайындалсын.
туған күні, айы, жылы _________________________
20 ___ жылғы "__" _________ № ___ бұйрықпен "Құқық қорғау қызметі туралы"
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 80-бабының ___ тармағының
___ -тармақшасы бойынша 20___ жылғы "__" _________ бастап жұмыстан шығарылды.
Зейнетақы төлемдеріне құқық белгілеу үшін қызметтен босатылу күніне еңбек сіңірген
жылдары:                        күнтізбелік есептегенде ___ жыл ___ ай ___ күн
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ ай___ күн
Еңбек өтілі:                        күнтізбелік есептегенде ___ жыл ___ ай ___ күн
жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ ай___ күн
Жалпы еңбек өтілі:                  жеңілдікпен есептегенде ___ жыл ___ ай___ күн
Зейнетақы төлемінің мөлшерін есептеу үшін ақшалай қамтылым:
- лауазымдық жалақы                  __________ теңге _________ тиын
- сыныптық шеніне төленетін үстемеақы       __________ теңге _________ тиын
Барлығы:      __________ теңге _________ тиын
Заңның 65-бабы негізінде (Т.А.Ә) ақшалай қамтылымның ___% мөлшерінде _________
сомасында зейнетақы төлемі белгіленсін, ол 20 __ жылдың "___" _______ бастап төлеуге жатады.
Әлеуметтік және зейнетақымен
қамсыздандыру тобының жетекшісі             _________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (бар болса))
Әлеуметтік және зейнетақымен
қамсыздандыру тобының қызметкері            _________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (бар болса))
"___"______ 20 ___ жыл
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын
қоспағанда) қызмет өткерген
қызметкерлерге зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
оларды жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
Кадр жұмыстары департаменті
Зейнетақы істердің тізілімі
(№ _________ бастап № _________ дейін, _____ том)
20 ___ жылға дейін сақтау
Тармақ № _________
Түгендеу № __________
Басталды 20 __ жылғы "___" _________
Аяқталды 20 __ жылғы "___" _________
_____ бетте
р/с
Литер, зейнетақы ісінің нөмірі, зейнетақы ісін тіркеу күні
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні
Жұмыстан шығару алдындағы қызмет орны
Еңбек сіңірген жылдары, еңбек өтілі, жалпы еңбек өтілі
Зейнетақы төлемінің мөлшері (%-да және теңгемен), тағайындалған күні
Ескертпе
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын
қоспағанда) қызмет өткерген
қызметкерлерге зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
оларды жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
5-қосымша
нысан
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы
Кадр жұмыстары
департаментінің бастығы
_________Т.А.Ә. (бар болса)
(қолы)
"___" _______ 20 ___ жыл
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемінің жаңа мөлшері және (немесе) төлемді тоқтату туралы
20__ жылғы "__" _______ № ____
шешім
Зейнетақы ісінің № ___

12. Пенсионные выплаты с уведомлением некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" прекращаются с первого числа месяца, следующего за месяцем поступления сведений, в том числе из информационных систем государственных органов:
1) о смерти;
2) о выявлении факта выезда получателей на постоянное место местожительство за пределы Республики Казахстан;
3) об объявлении получателя безвестно отсутствующим;
4) о зачислении получателя на государственную службу с присвоением классного чина, воинского (специального) звания, установлением квалификационного класса со дня назначения на должность;
5) об истечении срока действия документа, удостоверяющего личность (удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца);
6) о назначении (возобновлении) ежемесячного пожизненного содержания судье, пребывающему в отставке.
Также пенсионные выплаты прекращаются по заявлению о прекращении пенсионных выплат за выслугу лет по форме, согласно приложению 6 к настоящей Инструкции.
13. При изменении обстоятельств, послуживших основанием для прекращения выплаты, на основании заявления получателя по форме согласно приложению 1 к Правилам Центром пенсионные выплаты возобновляются со дня прекращения либо с момента наступления права на возобновление.
14. В случае смерти получателя или прекращения по другим причинам пенсионных выплат в электронной базе данных Центра вводятся соответствующие изменения. В пенсионном деле проставляются отметки "Смерть", "Переход на другой вид пенсионных выплат", "До выяснения" и другое, оно передается для учета и хранения в архив.
15. Для назначения единовременной денежной компенсации на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего получателя пенсионных выплат через кадровую службу в Центр представляются заявление по форме согласно приложению 11 к Правилам и документы согласно пункту 31 Правил.
Центр формирует решение о назначении единовременной денежной компенсации на погребение и единовременного пособия членам семьи по форме, согласно приложению 7 к настоящей Инструкции, производит расчет размера единовременной денежной выплаты (компенсации) на погребение и единовременного пособия членам семьи.
Приложение 1
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
сотрудникам, проходившим службу
в органах прокуратуры
(за исключением органов
военной прокуратуры)
форма
Заключение Комиссии
plain ___________________________________________
(наименование органа прокуратуры)
по установлению стажа, дающего право на пенсионные
выплаты за выслугу лет
"___" _________ 20__ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)_____________________________
Дата рождения: "__" ____ 19__ года
ИИН___________________________
Классный чин (дата присвоения):___________________________________
В соответствии с ________________________________________________,
(правовой акт)
засчитывается стаж, дающий право на пенсионные выплаты за выслугу лет:
Занимаемая должность, наименование правоохранительного органа, части (с отражением места дислокации)
Номер и дата приказа органа, части назначения на должность
Число, месяц, год периода службы в должности
Выслуга (лет, месяцев, дней)
в календарном исчислении
коэффициент
в льготном исчислении
1
2
3
4
5
6
Служба в Вооруженных Силах:
Служба в правоохранительных органах;
Итого выслуги лет:
Трудовой стаж до службы:
Итого трудовой стаж:
Общий трудовой стаж с учетом выслуги лет:
Выслуга лет для назначения пенсионных выплат на "___" _____
20__ года составляет: в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев
___ дней, в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Трудовой стаж: в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев ___
дней, в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___ дней.
Общий трудовой стаж: в календарном исчислении ___ лет ___
месяцев ___ дней, в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев ___
дней.
Расчет выслуги лет составлен на основании материалов личного
дела № _____________________________________________________________.
Председатель комиссии, должность ___________ Ф.И.О. (при его наличии)
(подпись)
Члены комиссии: ___________ Ф.И.О. (при его наличии)
Секретарь комиссии _________________________ Ф.И.О. (при его наличии)
(подпись)
Место печати
С расчетом выслуги лет для назначения пенсионных выплат ознакомлен:
_____________________________________________________________________
(классный чин, фамилия, инициалы, и подпись
_____________________________________________________________________
сотрудника прокуратуры, подлежащего к увольнению, дата)
Приложение 2
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
сотрудникам, проходившим службу
в органах прокуратуры
(за исключением органов
военной прокуратуры)
форма
Дата выдачи "__" _________ 20__ года
Исходящий №____
Справка
о размере денежного содержания
_____________________________________________________________________
(наименование органа прокуратуры)
настоящим удостоверяет, что денежное содержание на день увольнения
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
(занимаемая должность)
_____________________________________________________________________
(классный чин)
составляет _________ тенге, в том числе:
должностной оклад ___________ тенге,
доплата за классный чин _________ тенге.
Денежное содержание выплачено по "__" ________ 20__года
Руководитель _______________________________ Ф.И.О. (при его наличии)
(подпись)
Главный бухгалтер __________________________ Ф.И.О. (при его наличии)
(подпись)
Место печати
Приложение 3
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
сотрудникам, проходившим службу
в органах прокуратуры
(за исключением органов
военной прокуратуры)
форма
Утверждаю
Начальник Департамента
кадровой работы
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_________ Ф.И.О. (при его наличии)
(подпись)
"___" _______ 20 ___ года
Заключение
о назначении и исчислении размера пенсионных выплат
за выслугу лет
В соответствии с подпунктом ___ пункта ___ статьи 64 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон) назначить пенсионные выплаты за выслугу лет
должность __________________________________________________________,
классный чин ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ____________________________
дата рождения _______________________________________________________
Приказом _________ № ___ от "__"_________ 20 ___ года уволен с
"__" _________ 20___ года по подпункту ___ пункта ___ статьи 80
Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе".
Выслуга лет на день увольнения для установления права на
пенсионную выплату: в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев __
дней.
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев __ дней.
Трудовой стаж: в календарном исчислении ___ лет ___ месяцев
__ дней.
в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев __ дней.
Общий стаж: в льготном исчислении ___ лет ___ месяцев __ дней.
Денежное содержание для исчисления размера пенсионной выплаты:
- должностной оклад __________ тенге
- доплата за классный чин __________ тенге
Итого: __________ тенге
На основании пунктов ___ статьи 65 Закона установить (ф.и.о.
(при его наличии)) пенсионную выплату в размере ___% денежного
содержания в сумме __________ тенге, которая подлежит выплате с "___"
_______ 20 __ года.
Руководитель Группы по социальному и
пенсионному обеспечению __________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Сотрудник Группы по социальному и
пенсионному обеспечению __________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
"___"______ 20 ___ года
Приложение 4
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
сотрудникам, проходившим службу
в органах прокуратуры
(за исключением органов
военной прокуратуры)
форма
Департамент кадровой работы
Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
Реестр пенсионных дел
(с № _________ по № _________, _____ том)
Хранить до 20 ___ года
Пункт № _________
Инвентаризационный № __________
Начато "___" _________ 20 __ года
Окончено "___" _________ 20 __ года
На _____ листах
№ п/п
Литер, номер пенсионного дела, дата регистрации дела
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения
Место службы перед увольнением
Выслуга лет, трудовой стаж, общий трудовой стаж
Размер пенсионной выплаты (в %, и тенге), дата назначения
Примечание
Приложение 5
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
сотрудникам, проходившим службу
в органах прокуратуры
(за исключением органов
военной прокуратуры)
форма
Утверждаю
Начальник Департамента
кадровой работы
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
________ Ф.И.О. (при его наличии)
(подпись)
"___" _______ 20 ___ года
Решение
№ ____ от "____" _______ 20__ года
о новом размере пенсионных выплат за выслугу лет и (или)
прекращения выплаты
№ пенсионного дела ___

1. Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемі
________________________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болса), туған күні, айы, жылы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(нормативтік құқықтық актінің атауы, нөмірі және күні)
сәйкес ___________________________________ өсірілді (өзгертілді)
Атауы
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемінің өсірілгенге (өзгертілгенге) дейінгі деректері және мөлшері
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемінің мөлшеріне әсер ететін жағдайлардың өзгеруі, еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемінің өсірілгеннен (өзгертілгеннен) кейінгі мөлшері
Ескертпе
Еңбек сіңірген жылдары
Еңбек өтілі
Жалпы еңбек өтілі
Лауазымдық жалақы
Сыныптық шеніне жалақы (үстеме ақы)
Ақшалай қамтылым
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемінің мөлшері %-да
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемінің мөлшері теңгеде
Зейнетақы төлемдері 20__ жылдың "__" _______ бастап
____________________________________________________ теңгеде белгіленді.
2. Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемі 20 __ жылдың "___" ________
бастап тоқтатылды (тоқтата тұру) ___________________________________________________
(себебін көрсету)
________________________________________________________________________________
Әлеуметтік және зейнетақымен
қамсыздандыру тобының жетекшісі      _________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (бар болса))
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын
қоспағанда) қызмет өткерген
қызметкерлерге зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
оларды жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
6-қосымша
нысан
Кімге: _________________________________
кімнен _________________________________
(өтініш иесінің Т.А.Ә. (бар болса))
мекенжайы _____________________________
_______________________________________
телефон:_______________________________
Еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тоқтату туралы өтініш
Сізден____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(оқиғаның сипаты көрсетіледі)
байланысты, еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерді тоқтатуыңызды сұраймын.
Өтінішке төмендегі құжаттарды қоса беремін:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Өтініш иесі ______________________________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (бар болса), күні)
Прокуратура органдарында
(әскери прокуратура органдарын
қоспағанда) қызмет өткерген
қызметкерлерге зейнетақы
төлемдерін тағайындау және
оларды жүзеге асыру
жөніндегі нұсқаулыққа
7-қосымша
нысан
Бекітемін
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы
Кадр жұмыстары
департаментінің бастығы
_________Т.А.Ә. (бар болса)
(қолы)
"___" _______ 20 ___ жыл
Жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы және отбасы мүшелеріне біржолғы жәрдемақы тағайындау туралы
20__ жылғы "__" _______ № ____ шешім
Зейнетақы ісінің № __________

1. Пенсионная выплата за выслугу лет __________________________
(Ф.И.О. (при его наличии, дата рождения)
_____________________________________________________________________
повышена (изменена) в соответствии с ________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование, номер и дата нормативного правового акта)
Наименование
Данные и размер пенсионной выплаты за выслугу лет до повышения (изменения)
Изменение условий, влияющих на размер пенсионной выплаты за выслугу лет, размер пенсионной выплаты за выслугу лет после повышения (изменения)
Примечание
Выслуга лет
Трудовой стаж
Общий трудовой стаж
Должностной оклад
Оклад (доплата) за классный чин
Денежное содержание
Размер пенсионных выплат за выслугу лет в %
Размер пенсионных выплат за выслугу лет в тенге
Пенсионные выплаты с "__" _______ 20__ года назначены в размере
______________________________________________________________ тенге.
2. Государственная базовая пенсионная выплата прекращена (приостановлена) с "___" ___ 20 __ года _____________________________
(указать причину)
_____________________________________________________________________
Руководитель Группы по социальному и
пенсионному обеспечению __________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 6
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
сотрудникам, проходившим службу
в органах прокуратуры
(за исключением органов
военной прокуратуры)
форма
Кому: __________________________________
от _____________________________________
(Ф. И. О. (при его наличии) заявителя)
проживающего ___________________________
________________________________________
телефон:________________________________
Заявление
о прекращении пенсионных выплат за выслугу лет
Прошу Вас прекратить пенсионную выплату за выслугу лет в связи с _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указывается характер события)
К заявлению прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Заявитель____________________________________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии), дата)
Приложение 7
к Инструкции по назначению и
осуществлению пенсионных выплат
сотрудникам, проходившим службу
в органах прокуратуры
(за исключением органов
военной прокуратуры)
форма
Утверждаю
Начальник Департамента
кадровой работы
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_______ Ф.И.О. (при его наличии)
(подпись)
"___" _______ 20 ___ года
Решение № ____ от "__" _______ 20__ года
о назначении единовременной денежной компенсации
на погребение и единовременного пособия членам семьи
№ пенсионного дела __________

1. Азамат (шаға) __________________________________________________________________
(алушының Т.А.Ә. (бар болса))
Өтініш иесінің жүгінген күні "__" __________ 20__ж. № ________
Еңбек сіңірген жылдарына зейнетақы төлемін алушының қайтыс болған күні "__"___ 20__ ж.
________________________________________________________________________________
(қайтыс болған алушының т.а.ә. (бар болса))
жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы тағайындалсын,
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 67-бабына сәйкес
жерлеуге біржолғы ақшалай өтемақы мөлшері _______________________________________
_________________________________________________________________теңге сомасында.
(сома жазумен)
2. Азамат (шаға)__________________________________________________________________
(алушының отбасы мүшесінің т.а.ә. (бар болса))
_______________________________________________________________________________,
(қайтыс болған алушының т.а.ә. (бар болса)
қайтыс болуына байланысты отбасы мүшелеріне біржолғы ақшалай жәрдемақы тағайындалсын,
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы
Заңының 69-бабына сәйкес отбасы мүшелеріне біржолғы ақшалай жәрдемақы мөлшері
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________ теңге сомасында.
(сома жазумен)
Әлеуметтік және зейнетақымен
қамсыздандыру тобының жетекшісі            __________________________________
(қолы, Т.А.Ә. (бар болса))

1. Гражданину (ке) __________________________________________________
(ф.и.о. (при его наличии) получателя)
Дата обращения заявителя "__" __________ 20__года
Дата смерти получателя пенсионной выплаты за выслугу лет "__" _______
20__ года
Назначить единовременную денежную компенсацию на погребение
_____________________________________________________________________
(ф.и.о. (при его наличии) умершего получателя)
в соответствии со статьей 67 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" размер единовременной денежной компенсации на погребение в сумме _______________________________________________
______________________________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
2. Гражданину (ке)________________________________________ (ф.и.о.
(при его наличии) члена семьи получателя)
Назначить единовременное пособие членам семьи в связи со смертью _____________________________________________________________________
(ф.и.о. (при его наличии) умершего получателя)
в соответствии со статьей 69 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" размер единовременного пособия членам семьи в сумме _________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
Руководитель Группы по социальному и
пенсионному обеспечению __________________________________
(подпись, Ф.И.О. (при его наличии))