"Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру және оны сипаттау қағидасын бекіту туралы
Астана қаласы маслихатының 2016 жылғы 27 желтоқсандағы № 100/14-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2017 жылғы 31 қаңтарда № 1090 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 2022 жылғы 25 мамырдағы № 180/25-VII шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 25.05.2022 № 180/25-VII (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Шешімнің атауында және бүкіл мәтін бойынша "Астана" деген сөз "Нұр-Сұлтан" деген сөзбен ауыстырылды - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 26.09.2019 № 434/55-VI (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Осы шешімге қоса беріліп отырған "Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру және оны сипаттау қағидасы бекітілсін.
2. Осы шешiм әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы
С. Жүнісов
Нұр-Сұлтан қаласы
мәслихатының хатшысы
Ж. Нұрпейісов
Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының
2016 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 100/14-VI шешімімен
бекітілді
"Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру және оны сипаттау қағидасы
Ескерту. Қағидада барлық мәтін бойынша "бас маманға", "бас маманның", "бас маманмен", "бас маман" деген сөздер "бас инспекторға", "бас инспектордың", "бас инспектормен", "бас инспектор" деген сөздермен ауыстырылды - Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының 26.09.2019 № 434/55-VI (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жалпы ереже
1. Осы "Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру және оны сипаттау қағидасы (бұдан әрі - Қағидалар) "Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – қызметтік куәлік) "Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде (бұдан әрі - Аппарат) әкімшілік мемлекеттік қызметші қызметін атқарып отырған лауазымын растайтын құжат болып табылады.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата города Астаны" и его описания
Решение маслихата города Астаны от 27 декабря 2016 года № 100/14-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 31 января 2017 года № 1090. Утратило силу решением маслихата города Нур-Султана от 25 мая 2022 года № 180/25-VII.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Нур-Султана от 25.05.2022 № 180/25-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В наименовании и по всему тексту решения слово "Астаны" заменено словом "Нур-Султан" в соответствии с решением маслихата города Нур-Султана от 26.09.2019 № 434/55-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", маслихат города Нур-Султан РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые к настоящему решению Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата города Нур-Султан" и его описание.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Нур-Султан
С. Жунусов
Секретарь маслихата
города Нур-Султан
Ж. Нурпиисов
Утверждены
решением маслихата
города Нур-Султан
от 27 декабря 2016 года
№100/14-VI
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата города Нур-Султан" и его описание
Сноска. По всему тексту Правил:
слова "Астаны", "Астана" заменены словами "Нур-Султан";
слова "главному специалисту", "главного специалиста", "главным специалистом", "главный специалист" заменены словами "главному инспектору", "главного инспектора", "главным инспектором", "главный инспектор" в соответствии с решением маслихата города Нур-Султана от 26.09.2019 № 434/55-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата города Нур-Султан" и его описание (далее - Правила) определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата города Нур-Султан".
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее - служебное удостоверение) является документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат маслихата города Нур-Султан" (далее - Аппарат).

3. Қызметтік куәлік осы шешіммен бекітілген сипаттамаға сәйкес болуы қажет.
4. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған қызметтік куәлік жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
5. Қызметтік куәлік Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының хатшысымен қол қойылып беріледі.
Қызметтік куәлік қызметкерлерге үш жыл мерзімге беріледі.
6. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан және бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған немесе бүлінген жағдайда беріледі.
Аппаратқа жұмысқа жаңадан қабылданған тұлғалар жаңа қызметтік куәлік рәсімдеу және алу үшін өздерінің 3 х 4 см көлемдегі 2 дана түсті фотосуретін Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппаратының ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманына тапсырады. Бір фотосурет қызметтік куәлікке жапсырылады, екіншісі осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысандағы "Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына жапсырылады.
Қызметкерлер алған қызметтік куәлік үшін "Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді есепке алу журналына (бұдан әрі – есепке алу журналы) қол қояды.
7. Қызметтік куәліктер және есепке алу журналы Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппаратының ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманының сейфінде сақталады.
8. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген қызметтік куәлікті ауыстыру кезінде бұрын берілген қызметтік куәлікті қызметтік куәлікті беруге жауапты Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппаратының ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманымен қайтарылып алынады.
9. Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппаратының ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманы жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.
10. Қызметтік куәліктерді толтыру, ресімдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібін жалпы бақылауды Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппаратының басшысы жүзеге асырады.
11. Қызметтік куәлік жоғалған жағдайда, оның иесі дереу жазбаша (ерікті) нысанда Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппаратының ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманына хабарлайды және бұқаралық ақпарат құралдарына қызметтік куәліктің жарамсыздығы туралы хабарландыру береді.

3. Служебное удостоверение должно соответствовать описанию, утвержденному настоящим решением.
4. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается за подписью секретаря маслихата города Нур-Султан.
Служебное удостоверение выдается сотрудникам сроком на три года.
6. Служебные удостоверения выдаются сотрудникам при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порче ранее выданного удостоверения.
Лица, впервые принятые на работу в Аппарат, для оформления и получения нового служебного удостоверения сдают главному инспектору отдела организационной работы аппарата маслихата города Нур-Султан две цветных фотографий, размером 3 х 4 см. Одна фотография вклеивается в служебное удостоверение, другая - в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат маслихата города Нур-Султан" по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
При получении служебного удостоверения сотрудники расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих Аппарата (далее- журнал учета).
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе у главного инспектора отдела организационной работы аппарата маслихата города Нур-Султан.
8. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядку его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается главным инспектором отдела организационной работы аппарата маслихата города Нур-Султан, ответственным за выдачу служебного удостоверения.
9. Ежегодно, по состоянию на 1 января, главным инспектором отдела организационной работы аппарата маслихата города Нур-Султан проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет руководитель аппарата маслихата города Нур-Султан.
11. В случае утраты служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме главного инспектора отдела организационной работы аппарата маслихата города Нур-Султан и подает объявление в средства массовой информации о недействительности служебного удостоверения.

12. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппаратының ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманы қызметтік тексеріс туралы өкімнің шығуынан кейін он жұмыс күні ішінде қызметтік тексеріс жүргізеді, оның нәтижелері бойынша мәслихат хатшысының өкімімен бекітілген Аппараттың тәртіптік комиссиясы бұзушылықты жіберген тұлғаларды тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарастырады.
13. Жоғалған қызметтік куәліктің орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тексеру жүргізгеннен кейін Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппаратының ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманы береді.
14. Жұмыстан босатылған жағдайда қызметкер өкім шыққаннан бастап екі жұмыс күні ішінде қызметтік куәлікті Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппаратының ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманына тапсырады.
Куәлікті тапсырған кезде кету парағына қызметтік куәлікті беруге жауапты адамның қолы қойылады.
15. Қызметтік куәліктерді жоюды Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппаратының ұйымдастыру жұмысы бөлімінің бас маманы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәліктерді жою актісін жасай отырып, жылына бір рет жүзеге асырады.
3. Қызметтік куәліктің сипаттамасы
16. Қызметтік куәліктің мұқабасының көлемі 19 см х 6,5 см (ашып көрсетілген түрінде), қою көк түсті экологиялық былғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан болады.

12. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению главный инспектор отдела организационной работы аппарата маслихата города Нур-Султан в течение десяти рабочих дней со дня издания распоряжения о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия Аппарата, утвержденная распоряжением секретаря маслихата, рассматривает вопрос о привлечении к дисциплинарной ответственности лиц, допустивших нарушения.
13. Новое служебное удостоверение взамен утерянного выдается главным инспектором отдела организационной работы аппарата маслихата города Нур-Султан после проведения служебного расследования.
14. При увольнении сотрудник в течение двух рабочих дней со дня издания распоряжения сдает служебное удостоверение главному инспектору отдела организационной работы аппарата маслихата города Нур-Султан.
На обходном листе при сдаче удостоверения ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.
15. Уничтожение служебных удостоверений проводится один раз в год главным инспектором отдела организационной работы аппарата маслихата города Нур-Султан с составлением акта уничтожения удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
3. Описание служебного удостоверения
16. Обложка служебного удостоверения состоит из экологической кожи или кожзаменителя высокого качества темно-синего цвета, размером 19 см х 6,5 см ( в развернутом состоянии).

17. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен типографиялық қаріппен "НҰР-СҰЛТАН ҚАЛАСЫНЫҢ МӘСЛИХАТЫ" деген жазба жазылады.
18. Ішкі жағының сол және оң жақтары көгілдір түспен бекітілген үлгідегі қорғанышты тангир аясындағы күннің астында қыран бүркіттің суреті бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде "НҰР-СҰЛТАН ҚАЛАСЫНЫҢ МӘСЛИХАТЫ", "МАСЛИХАТ ГОРОДА НҰР-СҰЛТАН" деген жазулар жазылған, олардың астында мәтінді бөлетін қызыл түсті үзік жолақ.

17. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "НУР-СУЛТАН ҚАЛАСЫНЫҢ МӘСЛИХАТЫ".
18. Левая и правая стороны внутренней части выполнены в голубом цвете с изображением парящего орла под солнцем на фоне тангирной сетки установленного образца. В верхней части размещены надписи "НУР-СУЛТАН ҚАЛАСЫНЫҢ МӘСЛИХАТЫ", "МАСЛИХАТ ГОРОДА НУР-СУЛТАН" под ними, отделяющаяся от текста красная отбивочная полоса.

19. Сол жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында көк түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу, оның қатарында куәліктің нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), атқарып отырған лауазымы көрсетіледі. Мәтін мемлекеттік тілде теріледі. Одан төмен куәліктің берілген уақыты және жарамдылық мерзімі көрсетіледі.
20. Оң жағында: көлемі 3 х 4 см фотосурет (анфас, түрлі-түсті), қатарында куәліктің нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), атқарып отырған лауазымы көрсетіледі. Мәтін орыс тілінде теріледі, Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты хатшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталады.
"Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің қызметтік куәлігін
беру қағидалары
және оның сипаттамасына
1-қосымша
Нысан
"Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беруді есепке алу журналы
Фотосурет
Қызметтік куәлігінің нөмірі
Берілген күні
Кімге берілді қызметкердің А.Т.Ә.(болған жағдайда)
Жұмыс орны және лауазымы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Қызметкердің алғаны жөнінде жеке қолы
Тапсырғаны туралы белгі
Жою туралы белгі
7
8
9
Ескерту: "Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беруді есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп және Нұр-Сұлтан қаласы мәслихаты аппараты басшысының қолымен және Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының мөрімен расталады.
"Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің қызметтік куәлігін
беру қағидалары
және оның сипаттамасына
2-қосымша
Ұйымның атауы Акт
_____________                  №__________                  ___________
құру орны                                                      күні
Біз, төменде қол қоюшылар (3 қызметкерден кем емес, аты-жөнін, әкесінің аты (егер болған жағдайда), атқаратын қызметі), "Нұр-Сұлтан қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру және оны сипаттау қағидаларының 15-тармағы негізінде есептен шығаруға жиналған және практикалық маңызын жойған жұмыстан шығуға, басқа лауазымға ауысуға байланысты қызметкерлердің қызметтік куәліктерін зерделей отыра, қоса берілген тізімге сәйкес жоюдың актісін жасадық:
Лауазымының атауы                        Қолы
Лауазымының атауы                        Қолы
Лауазымының атауы                        Қолы

19. На левой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН", рядом указывается номер удостоверения, имя, отчество (при наличии), фамилия, занимаемая должность. Текст печатается на государственном языке. Ниже указывается дата выдачи и срок действия удостоверения.
20. На правой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3 х 4 см, рядом указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность. Текст печатается на русском языке, заверяется подписью секретаря маслихата города Нур-Султан и гербовой печатью.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
маслихата города Нур-Султан"
и его описания
Форма
Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат маслихата города Нур-Султан"
Фотография
Номер служебного удостоверения
Дата выдачи
Кому выдано Ф.И.О. (при наличии) служащего
Место работы и должность
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Роспись служащего в получении удостоверения
Отметка о возврате
Отметка об уничтожении
7
8
9
Примечание: Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат маслихата города Нур-Султан" прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью руководителя аппарата маслихата города Нур-Султан и гербовой печатью маслихата города Нур-Султан.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
маслихата города Нур-Султан"
и его описания
Наименование организации
Акт
_____________                                          № __________                  ___________
место составления                                                             дата
Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 15 Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата города Нур-Султан" и его описания, изучив собранные к уничтожению утратившие практическое значение служебные удостоверения работников в связи с увольнением, переводом на другую должность, составили настоящий акт по уничтожению согласно прилагаемому списку.
Наименование должности                                                                  Подпись
Наименование должности                                                                   Подпись
Наименование должности                                                                   Подпись