"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 13 мамырдағы № 11-964 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 14 маусымда № 1027 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 505-2004 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 23.09.2020 № 505-2004 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Астана қаласының Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы осы қаулыны, әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сандай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындалған интернет-ресурста және қала әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары С.М. Хорошунға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім
Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 13 мамырдағы
№ 11-964 қаулысымен
бекітілген
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды
басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндеттін атқарушының 2016 жылғы 12 ақпандағы № 74 бұйрығымен бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалар" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 13213 болып тіркелді) сәйкес Астана қаласының Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

Об утверждении Регламента государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства"
Постановление акимата города Астаны от 13 мая 2016 года № 11-964. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 14 июня 2016 года № 1027. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 23 сентября 2020 года № 505-2004.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 23.09.2020 № 505-2004 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства".
2. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля города Астаны" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции, в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Астаны Хорошуна С.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким
А. Джаксыбеков
Утвержден
постановлением акимата
города Астаны
от 13 мая 2016 года № 11-964
Регламент государственной услуги "Аккредитация организаций по
управлению проектами в области архитектуры, градостроительства
и строительства"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (далее – государственная услуга) оказывается Государственным учреждением "Управление государственного архитектурно-строительного контроля города Астаны" (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (далее – Стандарт), утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 февраля 2016 года № 74 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13213).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік беру (бұдан әрі – куәлік) немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінде қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл
тәртібінің сипаттамасы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін негіз:
1) Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (әрекетті) бастау үшін негіз стандарттың 9 тармағына сәйкес қызметті алушының өтініші мен құжаттары болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (әрекеттің) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) Бірінші рәсім – қызметті алушыдан тікелей қызметті берушінің кеңсесі арқылы келіп түскен мемлекеттік қызметті алу үшін сұранысын (бұдан әрі – өтініш) тіркеуі қызметті берушінің уәкілетті қызметкерімен – 20 (жиырма) минут ішінде;
2) Екінші рәсім - қызметті берушінің басшысымен уәкілетті қызметкерді (бұдан әрі – жауапты орындаушы) тағайындау – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3) Үшінші рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар негізінде, әрбір көрсетілетін қызметті алушыға қатысты, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 733 бұйрығымен бекітілген Сәулет, қала құрылыс және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалардың (бұдан әрі – қағида) талаптарына сәйкестігіне қорытынды дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жолдау – 8 (сегіз) жұмыс күн ішінде;
4) Төртінші рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығына аккредиттеу немесе қағидаға сәйкес аккредиттеуден дәлелді бас тарту туралы шешімге материалдарды дайындау – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
5) Бесінші рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығына материалдардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарауы – 1 (бір) жұмыс күн ішінде;
6) Алтыншы рәсім – көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығымен аккредиттеу немесе аккредиттеуден дәлелді бас тарту туралы шешімді бекітуі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7) Жетінші рәсім – көрсетілетін қызметті беруші басшысының аккредиттеу немесе аккредиттеуден дәлелді бас тарту шешімі туралы хабарламаға қол қоюы – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства об аккредитации (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги.
4. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги.
1) Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления и предоставление пакета документов услугополучателем в соответствии с пунктом 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) Первый процесс - регистрация запроса (далее - заявление) на получение государственной услуги, поступившего через канцелярию услугодателя напрямую от услугополучателя, уполномоченным сотрудником услугодателя – в течение 20 (двадцати) минут;
2) Второй процесс - назначение руководителем услугодателя уполномоченного сотрудника (ответственного исполнителя) - в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) Третий процесс - подготовка уполномоченным сотрудником услугодателя заключения на основании документов, представленных услугополучателем (далее - заключение), в отношении каждого услугополучателя на соответствие требованиям Правил по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 733 (далее – Правила) (зарегистрированы в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12702), и направление на подпись руководителю услугодателя - в течение 8 (восьми) рабочих дней;
4) Четвертый процесс - подготовка ответственным исполнителем услугодателя материалов к приказу руководителя услугодателя о решении об аккредитации либо мотивированного отказа в аккредитации согласно правил - в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) Пятый процесс - рассмотрение руководителем структурного подразделения услугодателя материалов к приказу руководителя услугодателя на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан - в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) Шестой процесс - утверждение приказом руководителя услугодателя решения об аккредитации либо мотивированного отказа в аккредитации - в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) Седьмой процесс - подписание руководителем услугодателя уведомления о решении об аккредитации либо отказе в аккредитации - в течение 1 (одного) рабочего дня;

8) Сегізінші рәсім – өтініш берушіні, тиісті куәлікті қоса бере отырып, аккредиттеу туралы шешімі туралы жазбаша хабардар ету – 1 (үш) жұмыс күн ішінде.
6. Келесі рәсімді (әрекетті) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекетінің) нәтижелері:
1) Бірінші рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі қызметті алушының тіркелген өтініші;
2) Екінші рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі уәкілетті қызметкерді (жауапты орындаушыны) тағайындау;
3) Үшінші рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі ұсынған құжаттарға сәйкес Қағидаға сәйкес біліктілік талаптарға қызметті алушының сәйкестігі туралы қорытынды;
4) Төртінші рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының көрсетілетін қызметті беруші басшысының аккредиттеу немесе аккредиттеуден дәлелді бас тарту туралы бұйрығына материалдар дайындау;
5) Бесінші рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі басшысының көрсетілетін қызметті беруші басшысының бұйрығына материалдардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарау;
6) Алтыншы рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының аккредиттеу немесе аккредиттеуден дәлелді бас тарту шешімі туралы бұйрық;
7) Жетінші рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының аккредиттеу немесе аккредиттеуден дәлелді бас тарту шешімі туралы хабарламаға қол қоюы;
8) Сегізінші рәсімнің (әрекеттің) нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыны, тиісті куәлікті қоса бере отырып, аккредиттеу туралы өз шешім туралы жазбаша хабардар ету.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер
(қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау тізбесі:
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттары қарауға жауапты;
9. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігін сипаттау осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-сызбада келтірілген.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау:

8) Восьмой процесс - письменное уведомление заявителя о своем решении об аккредитации с одновременной выдачей соответствующего свидетельства - в течение 1 (одного) рабочего дня.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) Результат первой процедуры (действия) зарегистрированное заявление услугополучателя;
2) Результат второй процедуры (действия) назначение уполномоченного сотрудника (ответственного исполнителя);
3) Результат третей процедуры (действия) заключение о соответствии услугополучателя квалификационным требованиям согласно Правилам в соответствии с представленными документами;
4) Результат четвертой процедуры (действия) подготовка ответственным исполнителем услугодателя материалов к приказу руководителя услугодателя о решении об аккредитации либо мотивированного отказа в аккредитации;
5) Результат пятой процедуры (действия) рассмотрение руководителем структурного подразделения услугодателя материалов к приказу руководителя услугодателя на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан;
6) Результат шестой процедуры (действия) приказ руководителя услугодателя о решении об аккредитации либо мотивированного отказа в аккредитации;
7) Результат седьмой процедуры (действия) подписание руководителем услугодателя уведомления о решении об аккредитации либо отказе в аккредитации;
8) Результат восьмой процедуры (действия) письменное уведомление услугополучателя о своем решении об аккредитации с одновременной выдачей свидетельства.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги.
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель структурного подразделения услугодателя;
4) уполномоченный сотрудник услугодателя - ответственный за рассмотрение документов, представленных услугополучателем.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры действия приведено в блок-схеме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги.

10. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызметті көрсету "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы мен "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы қарастырылмаған.
Мемлекеттік қызметті көрсеті барысында көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы функционалдық өзара іс-қимылы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-үдерісін анықтамалығында келтірілген.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс
саласындағы жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды акредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдер (әрекеттер)
реттілігін сипаттау блок-сызбасы
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс
саласындағы жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды акредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің
анықтамалығы
Шарттық белгілер:

10. Оказание государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" - через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и через веб-портала "электронного правительства" не предусмотрено.
Функциональные взаимодействия между структурными подразделениями (работниками) услугодателя при оказании государственной услуги приведены в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Аккредитация организаций по
управлению проектами в области
архитектуры, градостроительства и
строительства"
Блок-схема описания последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Аккредитация организаций по
управлению проектами в области
архитектуры, градостроительства и
строительства"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги