"Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 22 тамыздағы № 102-1472 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 16 қыркүйекте № 1059 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2021 жылғы 23 маусымдағы № 505-2164 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 23.06.2021 № 505-2164 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 16-бабының 3-тармағына сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Астана қаласы әкiмдiгiнiң 2014 жылғы 5 тамыздағы № 102-1251 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 840 болып тіркелген, 2014 жылғы 13 қыркүйектегі № 102 (3178) "Астана ақшамы" және 2014 жылғы 13 қыркүйектегі № 102 (3160) "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары М.Е. Бектұроваға жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім
Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 22 тамыздағы
№ 102-1472 қаулысына
қосымша
"Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттiк көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы – "Астана қаласының Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрi – қызмет беруші) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 6-4/1072 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12933 болып тіркелген) бекітілген "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

Об утверждении Регламента государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям"
Постановление акимата города Астаны от 22 августа 2016 года № 102-1472. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 16 сентября 2016 года № 1059. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 23 июня 2021 года № 505-2164.
Об утверждении Регламента государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям"
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 23.06.2021 № 505-2164 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизво-дителям" согласно приложению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 5 августа 2014 года № 102-1251 "Об утверждении Регламента государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 840, опубликовано в газетах "Астана акшамы" от 13 сентября 2014 года № 102 (3178), "Вечерняя Астана" от 13 сентября 2014 года № 103 (3160).
3. Руководителю Государственного учреждения "Управление сельского хозяйства города Астаны" обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Бектурову М.Е.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким А. Исекешев
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 22 августа 2016 года
№ 102-1472
Регламент государственной услуги
"Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным
товаропроизводителям"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченным органом акимата города Астаны – Государственным учреждением "Управление сельского хозяйства города Астаны" (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (далее – Стандарт), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 6-4/1072 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12933).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – одан әрі көрсетілетін қызметті алушының банктік шотына тиесілі субсидияларды аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем құжаттарын ұсыну.
4. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
5. Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізбесін қоса бере отырып, Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының тапсыруы мемлекеттiк көрсетілетін қызмет бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуына негіз болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдайды және тіркеу нөмірін және күнін бере отырып тіркейді, бұдан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минуттан аспайды.
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттары келіп түскен күні бұрыштама қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минуттан аспайды.
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде құжаттардың толықтығын тексеруді жүргізеді, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 маусымдағы № 6-3/597 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12714 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау қағидаларының (бұдан әрі – Қағида) 4-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкестігін қарастырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 2 (екі) жұмыс күні.
Өтінім Қағиданың 4-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомості қалыптастырады және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады. Көрсетілетін қызметті беруші төлемдер жүргізілген жағдайда қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес аумақтық қазынашылық бөлімшеге төлем құжаттарын ұсынады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні.
Өтінім Қағиданың 4-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келмеген жағдайда өтінім берушіге жазбаша түрде бас тарту себептері көрсетілген дәлелді жауап беріледі. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні.

1) через канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей.
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель), в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача услугополучателем заявки согласно приложению 2 к Стандарту с приложением перечня документов, указанных в пункте 9 Стандарта.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в день поступления документов, представленных услугополучателем, осуществляет их прием и регистрацию с присвоением регистрационного номера и даты, после чего передаҰт руководителю услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – не более 30 (тридцати) минут.
2) руководитель услугодателя в день поступления документов услугополучателя налагает резолюцию и передаҰт ответственному исполнителю услугодателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – не более 30 (тридцати) минут.
3) ответственный исполнитель услугодателя в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта, проводит проверку полноты документов услугополучателя, рассматривает на соответствие условиям, указанным в пункте 4 Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – Правила), утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июня 2015 года № 6-3/597 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12714). Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 2 (два) рабочих дня.
В случае соответствия заявки условиям, указанным в пункте 4 Правил, ответственный исполнитель услугодателя формирует ведомость на оплату бюджетных субсидий и представляет еҰ руководителю услугодателя. Услугодатель в соответствии с индивидуальным планом финансирования при проведении платежа представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы об оплате. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в 1 (один) рабочий день.
В случае несоответствия заявки условиям, указанным в пункте 4 Правил, заявителю представляется письменный мотивированный ответ с указанием причин ее отклонения. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – в 1 (один) рабочий день.

7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1-рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу;
2-рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын анықтау;
3-рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қарастыру және дәлелді қорытынды шығару;
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің төлем құжаттарын аумақтық қазынашылық бөлімшеге ұсынуы.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға өтінімді қайтару себептерін көрсете отырып дәлелді жауап ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (жұмыскерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігінің сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға ұсынады:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған, Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды тексереді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды. Егер, көрсетілген қызметті алушы құжаттарды толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 30 (отыз) минуттан аспайды.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды тексеру және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беру;
2) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы өтінімінің Қағиданың 4-тармағында белгіленген бюджеттік субсидия алу шарттарына сәйкестігін қарастырады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарастыру;

7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
Результат процедуры 1; – регистрация документов услугополучателя;
Результат процедуры 2; – определение ответственного исполнителя услугодателя;
Результат процедуры 3; – рассмотрение документов услугополучателя и вынесение мотивированного заключения;
Результат процедуры – представление услугодателем в территориальное подразделение казначейства платежных документов об оплате.
Результат процедуры – представление услугополучателю ответа с указанием причин отклонения заявки.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство
для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 Стандарта, в Государственную корпорацию:
1) работник Государственной корпорации проверяет представленные услугополучателем документы, предусмотренные пунктом 9 Стандарта, и направляет услугодателю. В случае неполного представления услугополучателем документов – услугодатель отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к Стандарту. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – не более 30 (тридцати) минут.
Результат процедуры – проверка представленных услугополучателем документов и выдача расписки об отказе в приеме документов;
2) услугодатель рассматривает заявку услугополучателя на соответствие условиям получения бюджетных субсидий, указанным в пункте 4 Правил. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день.
Результат процедуры – рассмотрение заявки услугополучателя;

3) егер көрсетілетін қызметті алушының өтінімі Қағиданың 4-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келген немесе келмеген жағдайда Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамының қолы қойылған бюджеттік субсидия тағайындамау туралы шешімі бар қағаз нұсқасындағы хабарлама Мемлекеттік корпорацияға жолданады. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні.
Рәсімнің нәтижесі – Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамы қол қойған субсидия тағайындау немесе тағайындамау туралы шешімі;
10. Одан әрі көрсетілетін қызметті алушының банктік шотына тиесілі бюджеттік субсидияларды аудару үшін аймақтық қазынашылық бөлімшеге төлем құжаттарын ұсыну. Осы рәсімді жүзеге асыру үшін берілетін ең ұзақ уақыт – 1 (бір) жұмыс күні.
Рәсімнің нәтижесі – одан әрі көрсетілетін қызметті алушының банктік шотына тиесілі бюджеттік субсидиялар аудару үшін төлем құжаттарын ұсыну.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара рәсімдері (іс-әрекеттері) реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілген қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-әрекет тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Ауыл шаруашылығы тауарын
өндірушілерге су беру
қызметтерінің құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы
1. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады
2. Мемлекеттік қызмет Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады

3) в случае соответствия или несоответствия заявки услугополучателя условиям, указанным в пункте 4 Правил, в Государственную корпорацию направляется уведомление на бумажном носителе с решением о неназначении бюджетных субсидий, подписанное уполномоченным лицом услугодателя, согласно приложению 1 к Стандарту. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день.
Результат процедуры – решение о назначении или неназначении субсидий, подписанное уполномоченным лицом услугодателя, согласно приложению 1 к Стандарту.
10. Представление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковский счет услугополучателя. Максимально допустимое время для осуществления данной процедуры – 1 (один) рабочий день.
Результат процедуры – представление платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковский счет услугополучателя.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к Регламенту государственной услуги "Субсидирование стоимости услуг по подаче воды
сельскохозяйственным товаропроизводителям"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги