Астрахан ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегiн көрсетудің тәртібі мен мөлшерін айқындау туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 тамыздағы № 6С-8-6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 қыркүйекте № 5545 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 4 қыркүйектегі № 6С-71-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 04.09.2020 № 6С-71-4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңына, "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Астрахан ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің тәртібі мен мөлшері қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық мәслихатының
сессия төрaғасы
Д.Сағадатов
Астрахан аудандық мәслихатының
хатшысы
М.Қожахмет
"КЕЛІСІЛДІ"
Астрахан ауданының әкімі Т.Ерсейітов
26.08.2016 жылғы
Астрахан аудандық мәслихатының
2016 жылғы 26 тамыздағы
№ 6С-8-6 шешіміне
қосымша
Астрахан ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегiн көрсетудің тәртібі мен мөлшері
1. Тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі
1. Тұрғын үй көмегi Астрахан ауданында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларына (азаматтарға) жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен ұсынылады.
2. Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу уәкілетті органмен жүзеге асырылады. Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) уәкілетті ұйым – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Ақмола облысы бойынша филиалының бөлімі – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;

Об определении порядка и размера оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Астраханском районе
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 26 августа 2016 года № 6С-8-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 28 сентября 2016 года № 5545. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 4 сентября 2020 года № 6С-71-4
Сноска. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 04.09.2020 № 6С-71-4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Астраханском районе согласно приложению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии Астраханского
районного маслихата
Д.Сагадатов
Секретарь Астраханского
районного маслихата
М.Қожахмет
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Астраханского района Т.Ерсеитов
26.08.2016 года
Приложение
к решению Астраханского
районного маслихата
от 26 августа 2016 года
№ 6С-8-6
Порядок и размер оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Астраханском районе
1. Порядок оказания жилищной помощи
1. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в Астраханском районе.
2. Назначение и выплата жилищной помощи осуществляется уполномоченным органом. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) уполномоченная организация – отдел филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Акмолинской области - юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;

Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 09.11.2018 № 6С-44-4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2) "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі - портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және нәтижесін беру "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11015 тіркелген), Қазақстан Республикасы ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 319 бұйрығымен бекітілген "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету стандартына сәйкес жүргізіледі.
4. Тұрғын үй көмегі толық ағымдағы тоқсанға тағайындалады, бұл ретте отбасының (азаматтардың) өткен тоқсандағы табыстары мен аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтыну, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланған төлемақысының шығындары есепке алынады.
5. Аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектiсiнiң ортақ мүлкiн күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтердi және телекоммуникация желiсiне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының өсуі бөлiгiнде байланыс қызметтерiн тұтынуына, жергiлiктi атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу төлемақылардың шығындары қызметтер төлемақысына жеткізушілер ұсынған шоттар (түбіртектер) бойынша алынады.
6. Тұрғын үй көмегі төлемдерін екінші деңгейдегі банктер арқылы өтініш берушілердің жеке шотына аудару жолымен уәкілетті орган жүзеге асырады.
Тұрғын үй көмегінің төлемдері уәкілетті органның қаржыландыруына қарай бюджеттік қаражатты бөлу бойынша жүргізіледі.
2. Тұрғын үй көмегін көрсету мөлшері
7. Отбасының (азаматтың) жиынтық табысын өкілетті орган қолданыстағы заңнамаларда белгіленген тәртіпте тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсанға есептейді.
8. Жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалданушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминимум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарды, тұрғынжайлардың меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтыну, жергілікті атқарушы органмен жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжайларды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын алғанда отбасының жұмсалған шекті жол берілген шығыстар үлесі орташа айлық жиынтық кірісіне 10 (он) пайыз мөлшерінде белгіленеді.

Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 09.11.2018 № 6С-44-4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
3. Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется согласно стандарту государственной услуги "Назначение жилищной помощи", утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 319 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11015).
4. Назначение жилищной помощи производится на полный текущий квартал, при этом доходы семьи (граждан) и расходы на содержание общего имущества объекта кондоминиума малообеспеченным семьям (гражданам), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде учитываются за истекший квартал.
5. Расходы на содержание общего имущества объекта кондоминиума малообеспеченным семьям (гражданам), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде берутся по предъявленным поставщиками счетам (квитанции) на оплату услуг.
6. Выплата жилищной помощи осуществляется уполномоченным органом через Банки второго уровня путем зачисления на личные счета заявителей.
Выплаты жилищной помощи производятся по мере финансирования уполномоченным органом по распределению бюджетных средств.
2. Размер оказания жилищной помощи
7. Совокупный доход семьи (гражданина) исчисляется уполномочен- ным органом за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи, в порядке, определяемом действующим законодательством.
8. Доля предельно допустимых расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде устанавливается к совокупному доходу семьи в размере 10 (десяти) процентов.

9. Өтем шараларымен қамсыздандырылатын тұрғын үй алаңының мөлшері ретінде бір адамға он сегіз шаршы метрден белгіленеді. Жалғыз тұратын азаматтарға өтем шараларымен қамсыздандырылатын тұрғын үй алаңының нормасы отыз шаршы метр болып белгіленеді.
10. Қатты отынды пайдаланғаны үшін өтемақы жергілікті жылуы бар үйлер үшін өтемақы нормасы, өтініш беру тоқсанында отбасына (азаматқа) пайдалы ауданына байланысты жылу маусымына 5 (бес) тонна мөлшерінде белгіленеді. Қатты отын сатып алғандығын растайтын құжаттар болмаған жағдайда, көмірдің құны статистикалық деректер бойынша, өткен тоқсанда қалыптасқан орташа бағамен алынады.
Қатты отын шығыны жылына бір рет жылу беру кезеңінде есептелсін.
11. Коммуналдық қызметтерді (сумен қамтамасыз ету, кәріз, қоқыс) өтеудің өтемақы мөлшерлері нақты тұтынуы бойынша белгіленеді. Сумен қамтамасыз етудің шекті шамасы - бір адамға айына 1,5 текше метрден артық болмауы тиіс.
12. Тұрғын үй көмегін тағайындау кезінде келесі электр қуатын беру нормасы қолданылады:
70 (жетпіс) килловатт бір адамға;
140 (бір жүз қырық) килловатт екі адамнан тұратын отбасына;
150 (бір жүз елу) килловатт үш және одан көп адамнан тұратын отбасына.
13. Телекоммуникация тораптарына қосылған телефон үшін абоненттік төлемақы тарифтерінің көтерілуіне өтемақы төлеу "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 қаулысына сәйкес жүргізіледі.

9. За норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается восемнадцать квадратных метров на человека. Для одиноко проживающих граждан за норму площади жилья, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается тридцать квадратных метров.
10. Компенсационные нормы на потребление твердого топлива с местным отоплением устанавливается в размере 5 (пяти) тонн на отопительный сезон, на семью (гражданина) в квартал обращения в зависимости от занимаемой площади. При отсутствии подтверждающих документов о приобретении твердого топлива, стоимость угля принимать усредненную, сложившуюся за предыдущий квартал согласно сведениям областного управления статистики.
Расходы на твердое топливо учитывать раз в год в период отопительного сезона.
11. Компенсационные нормы возмещения коммунальных услуг (водо-снабжение, канализация, мусор) устанавливаются исходя из фактического потребления. Предельная величина водоснабжения - не более 1,5 кубических метров в месяц на человека.
12. При начислении жилищной помощи применяются следующие нормативы потребления электроэнергии:
70 (семьдесят) киловатт на одного человека;
140 (сто сорок) киловатт на семью из двух человек;
150 (сто пятьдесят) киловатт на семью из трех и более человек.
13. Компенсация повышения тарифов абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, производится в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам".