Бұланды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 5С-43/1 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 6С-7/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 қарашада № 5604 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің, 106 бабының 4 тармағына, 109 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 1 тармағына сәйкес Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 5С-43/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5195 болып тіркелген, 2016 жылғы 22 қаңтарда "Бұланды таңы" газетінде және 2016 жылғы 22 қаңтарда "Вести Бұланды жаршысы" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісті 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерге:
1) кірістер – 3561981,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 601679,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32589,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 38794,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2888919,0 мың теңге;
2) шығындар – 3587999,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8716,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 10959,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2242,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатып алудан түскен түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34734,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 34734,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10959,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2242,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26018,6 мың теңге.";
2 тармақтың 3 тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
"3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату;
материалдық емес активтері сату";
5 тармақтағы бірінші азат жолы "40175,0" деген сандар "36775,0" деген сандармен ауыстырылсын;
5 тармақтағы екінші азат жолы "28849,0" деген сандар "25449,0" деген сандармен ауыстырылсын;
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 5С-43/1 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 23 ноября 2016 года № 6С-7/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 ноября 2016 года № 5604
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2016-2018 годы" от 23 декабря 2015 года № 5С-43/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5195, опубликовано 22 января 2016 года в газете "Бұланды Таңы" и 22 января 2016 года в газете "Вести Бұланды жаршысы") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3561981,2 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 601679,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32589,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 38794,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2888919,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3587999,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8716,2 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 10959,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2242,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -34734,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34734,7 тысячи тенге:
поступления займов – 10959,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2242,9 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26018,6 тысяч тенге.";
подпункт 3 пункта 2 изложить в новой редакции:
"3) поступлений от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли;
продажа нематериальных активов";
в первом абзаце пункта 5 цифры "40175,0" заменить на цифры "36775,0";
во втором абзаце пункта 5 цифры "28849,0" заменить на цифры "25449,0";
пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. 2016 жылға аудандық бюджетте 1357882,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
1) республикалық бюджеттен 16993,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер дамытуға, соның ішінде:
16993,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) құрылысына, реконструкциялауға, соның ішінде: 16993,0 мың теңге кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй салуға;
2) облыстық бюджеттен 56095,0 мың теңге сомасында дамуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
29500,0 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
15331,0 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) құрылысына, реконструкциялауға;
5155,0 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
6109,0 мың теңге коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
3) республикалық бюджеттен 1054903,7 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
8683,0 мың теңге Өрлеу жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
221784,7 мың теңге мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
261,0 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
613949,0 мың теңге жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
50299,0 мың теңге мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
5806,0 мың теңге мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
1117,0 мың теңге азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
4416,0 мың теңге жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен жергілікті бөлімшелерін ұстауға;
36250,0 мың теңге экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге;
1728,0 мың теңге үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
103666,0 мың теңге жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға;
6944,0 мың теңге цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға;
облыстық бюджеттен 229890,3 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
50000,0 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге және күтіп ұстауға;
33724,0 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
3000,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50 % дейін) өтеуге;

"6. Предусмотреть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты в сумме 1357882,0 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 16993,0 тысячи тенге, в том числе:
16993,0 тысячи тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в том числе: 16993,0 тысячи тенге на строительство жилья для очередников;
2) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 56095,0 тысяч тенге, в том числе:
29500,0 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
15331,0 тысяча тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
5155,0 тысяч тенге на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6109,0 тысяч тенге на развитие коммунального хозяйства;
3) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 1054903,7 тысяч тенге, в том числе:
8683,0 тысячи тенге на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
221784,7 тысячи тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
261,0 тысяча тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
613949,0 тысяч тенге для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
50299,0 тысяч тенге на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
5806,0 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
1117,0 тысяч тенге на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
4416,0 тысяч тенге на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
36250,0 тысяч тенге на обеспечение экономической стабильности;
1728,0 тысяч тенге на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
103666,0 тысяч тенге на содержание вновь вводимых объектов образования;
6944,0 тысячи тенге на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
4) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 229890,3 тысяч тенге, в том числе:
50000,0 тысяч тенге на ремонт и содержание автомобильных дорог;
33724,0 тысячи тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
3000,0 тысячи тенге на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой;

4320,0 мың теңге патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырып бағуға;
1625,0 мың теңге мектептерге арнап электрондық оқулықтар сатып алуға;
1150,9 мың теңге Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 71 жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге;
39000,0 мың теңге білім беру объектілерінің күрделі жөндеуіне және материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
73000,0 мың теңге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
95,9 мың теңге сібір жарасы қорымдары ошақтарында іс-шаралар өткізуге;
23974,5 мың теңге Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға.";
8 тармақтағы "2286,0" деген сандар "2242,9" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс 7-сессияның
төрайымы
Қ.Тәшімова
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Ш.Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бұланды ауданының әкімі Қ.Испергенов
23 қараша 2016 жыл
Бұланды аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 қарашадағы

4320,0 тысяч тенге на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
1625,0 тысяч тенге на приобретение электронных учебников для школ;
1150,9 тысяч тенге на выплату единовременной материальной помощи к 71-летию Победы в Великой Отечественной войне;
39000,0 тысяч тенге на капитальный ремонт и укрепление материально-технической базы объектов образования;
73000,0 тысяч тенге на развитие жилищно-коммунального хозяйства;
95,9 тысяч тенге на проведение мероприятий по очагам сибиреязвенных захоронений;
23974,5 тысячи тенге на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020;";
в пункте 8 цифры "2286,0" заменить на цифры "2242,9";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель 7 внеочередной
сессии
К.Ташимова
Секретарь
районного маслихата
Ш. Кусаинов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Буландынского района К.Испергенов
23 ноября 2016 года
Приложение 1
к решению Буландынского
районного маслихата
от 23 ноября 2016 года