Есіл ауданы аумағында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 3/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 2 маусымда № 5403 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2020 жылғы 17 маусымдағы № 72/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 17.06.2020 № 72/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Есіл ауданы аумағында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымшаға сәйкес қосымша реттелсін.
2. "Есіл ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" Есіл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 ақпандағы № 40/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4683 тіркелген, 2015 жылғы 16 наурызда "Жаңа Есіл" аудандық газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрайымы
Г.Кәрімова
Аудандық мәслихат
хатшысы
С.Ағымбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі А.Қалжанов
25 сәуір 2016 жыл
Есіл аудандық мәслихатының
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 3/3 шешіміне
қосымша
Есіл ауданы аумағында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткзудің тәртібі
1. Есіл ауданы аумағында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткзудің тәртібі "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңына сәйкес әзірленген.
2. Есіл ауданы аумағында жиналыстар, митингілер өткізу орындары анықталсын:
1) Есіл қаласы, аудандық мәдениет үйі алдындағы алаң, Гагарин көшесі, 5;

О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Есильского района
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 25 апреля 2016 года № 3/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 2 июня 2016 года № 5403. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 17 июня 2020 года № 72/4
Сноска. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 17.06.2020 № 72/4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соотствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Есильского района согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Есильского районного маслихата "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Есильском районе" от 25 февраля 2015 года № 40/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4683, опубликовано 16 марта 2015 года в районной газете "Жаңа Есіл").
3. Настоящее решение вступает с силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного
маслихата
Г.Каримова
Секретарь районного
маслихата
С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского
района
А.Калжанов
25 апреля 2016 года
Приложение
к решению Есильского
районного маслихата
от 25 апреля 2016 года
№ 3/3
Порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Есильского района
1. Порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Есильского района разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан".
2. Местами проведения собраний, митингов на территории Есильского района определить:
1) город Есиль, площадь перед районным Домом культуры, улица Гагарина, 5;

2) Есіл қаласы, орталық стадион, Ғарышкерлер көшесі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 18.08.2016 № 7/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 15.06.2018 № 32/2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. Есіл ауданы аумағында шерулер және демонстрациялар өткізу үшін келесі бағыттар анықталсын:
1) Есіл қаласы, Дистанционная және Жамбыл Жабаев көшесінің қиылысынан бастап Жамбыл Жабаев көшесінің бойымен Мичурин көшесінің бұрылысына, әрі қарай Мичурин көшесінің бойымен Гагарин көшесінің бұрылысына және аудандық мәдениет үйінің алдындағы алаңға дейін;
2) Есіл қаласы, Энергетиктер және Ғарышкерлер көшелерінің қиылысынан бастап Ғарышкерлер көшесінің бойымен орталық стадионға дейін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 15.06.2018 № 32/2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу орындарында мыналарға жол берілмейді:
1) транспаранттар, ұрандар, өзге де материалдарды (көзбен шолу, аудио/бейне) пайдалануға, сондай-ақ қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға, біреудің атына тіл тигізуге шақырып көпшілік алдында сөйлеуге;
2) алкогольдік ішімдіктер ішуге, есірткі заттар, психотропты заттар немесе оларға ұқсас заттар пайдалануға.
5. Қоғамдық тәртіпті және пикетке қатысушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) әр түрлі жекеленген пикеттерге қатысушылар бір-бірінен кем дегенде 50 метр қашықтықта орналасулары қажет;
2) бір уақытта және бір күнде, бір нысанда кем дегенде үш жеке пикет өткізуге рұқсат беріледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 18.08.2016 № 7/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Пикетке шығу кезінде:
1) пикетке шығу нысанында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт-насихат құралдарын қолдануға;
3) пикет тақырыбы бойынша қысқаша ұрандар айтуға рұқсат беріледі.
7. Митинг, жиналыс, шеру, пикет және демонстрация өткізуден Есіл ауданы әкімдігінің бас тартуын алғанда немесе оған тыйым салу туралы шешім болған жағдайда уәкілдер (ұйымдастырушылар) тез арада барлық дайындық шараларын болдырмауға және барлық ынталы қатысушыларға осы туралы тиісті хабар беруге шара қолданады.

2) город Есиль, центральный стадион, улица Гарышкерлер.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Есильского районного маслихата Акмолинской области от 18.08.2016 № 7/5 (вводится в действие со дня официального опубликования); от 15.06.2018 № 32/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Для проведения шествий и демонстраций на территории Есильского района определить следующие маршруты:
1) город Есиль, от пересечения улиц Дистанционная и Жамбыла Жабаева по улице Жамбыла Жабаева с поворотом на улицу Мичурина, далее по улице Мичурина с поворотом на улицу Гагарина и до площади перед районным Домом культуры;
2) город Есиль, от пересечения улиц Энергетиков и Гарышкерлер по улице Гарышкерлер до центрального стадиона.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 15.06.2018 № 32/2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
4. В местах проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций не допускается:
1) использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/видео), а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, оскорблений в адрес кого бы то ни было;
2) распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ или их аналогов.
5. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов располагаются друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров;
2) проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте допускается не более трех одиночных пикетов.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 18.08.2016 № 7/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
6. При пикетировании допускается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
7. В случаях, когда получен отказ акимата Есильского района в проведении митинга, собрания, шествия, пикета и демонстрации или состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.