Сандықтау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 40/1 "2016-2018 жылдарға арналған Сандықтау ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 8/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 қарашада № 5605 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сандықтау аудандық мәслихатының "2016–2018 жылдарға арналған Сандықтау ауданының бюджеті туралы" 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 40/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5204 тіркелген, 2016 жылдың 22 қаңтарында "Сандыктауские вести" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Сандықтау ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 313 527,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 426 917,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 064,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 14 850,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 866 695,6 мың теңге;
2) шығындар – 2 323 643,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 22 011,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 28 634,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 622,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 32 128,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32 128,1 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 6 622,1 мың теңге сомасында бюджеттік несиелерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.";
7 тармақ алынып тасталсын;
жоғарыда аталған шешімнің 1, 2, 4, 5, 7, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
аудандық мәслихат хатшысы
С.Клюшников
"КЕЛІСІЛДІ"
Сандықтау ауданының әкімі А.Исмағамбетов
2016 жылғы 23 қараша
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 23 қарашадағы
№ 8/1 шешіміне
1 қосымша
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 40/1 шешіміне
1 қосымша
2016 жылға арналған аудан бюджеті
Санат
Сома
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Сандыктауского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 40/1 "О бюджете Сандыктауского района на 2016-2018 годы"
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 23 ноября 2016 года № 8/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 ноября 2016 года № 5605
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сандыктауского районного маслихата "О бюджете Сандыктауского района на 2016-2018 годы" от 24 декабря 2015 года № 40/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5204, опубликовано 22 января 2016 года в газете "Сандыктауские вести") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Сандыктауского района на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 313 527,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 426 917,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 064,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 850,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 866 695,6 тысяч тенге.
2) затраты – 2 323 643,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 22 011,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 28 634,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 622,1 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -32 128,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32 128,1 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в бюджете района на 2016 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 6 622,1 тысячи тенге.";
пункт 7 исключить;
приложения 1, 2, 4, 5, 7, 8 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
районного маслихата
секретарь районного
маслихата
С.Клюшников
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Сандыктауского района А.Исмагамбетов
23 ноябрь 2016 года
Приложение 1
к решению Сандыктауского
районного маслихата от
23 ноября 2016 года № 8/1
Приложение 1
к решению Сандыктауского
районного маслихата от
24 декабря 2015 года № 40/1
Бюджет района на 2016 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

15 100,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
82 248,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
80 248,5
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
169 743,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
169 343,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй - коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 734,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 734,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 326,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 746,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
765,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
814,9
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
7 540,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 540,0
02
Қорғаныс
3 443,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 443,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2 400,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 043,9
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
624,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
624,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
624,0
04
Білім беру
1 411 013,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 401 969,8
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 965,0
003
Жалпы білім беру
1 132 011,4
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 559,1
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу - әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

15 100,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
82 248,5
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
80 248,5
003
Капитальные расходы государственного органа
2 000,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
169 743,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
169 343,0
022
Капитальные расходы государственного органа
400,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 734,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
11 734,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 326,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
25 746,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
765,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
814,9
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
7 540,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
7 540,0
02
Оборона
3 443,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 443,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2 400,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 043,9
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
624,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
624,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
624,0
04
Образование
1 411 013,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 401 969,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13 965,0
003
Общеобразовательное обучение
1 132 011,4
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
1 559,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

624,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
624,0
04
Білім беру
936 627,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
916 627,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 627,0
003
Жалпы білім беру
797 690,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 616,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу - әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
11 939,0
006
Балаларға қосымша білім беру
24 156,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
32 793,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
13 445,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
479,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 856,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
21 026,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
20 000,0
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
20 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
51 867,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 867,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 730,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 739,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
521,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
369,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
9 497,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
344,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
180,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
6 568,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
2 801,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен, және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
3 253,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

624,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
624,0
04
Образование
936 627,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
916 627,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11 627,0
003
Общеобразовательное обучение
797 690,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
1 616,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
11 939,0
006
Дополнительное образование для детей
24 156,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
32 793,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 445,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
479,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 856,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
21 026,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
20 000,0
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
20 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
51 867,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 867,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16 730,0
002
Программа занятости
9 739,0
005
Государственная адресная социальная помощь
521,0
006
Оказание жилищной помощи
369,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
9 497,0
010
Материальное обеспечение детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
344,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
180,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6 568,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
2 801,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3 253,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

55 977,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
7 893,6
Өрлеу жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге
5 911,4
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
1 982,2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
129 003,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
109 014,0
Экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз етуге
3 125,0
Цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
16 864,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
1 905,0
Ветеринария саласында жергілікті атқарушы органдардың штаттық саның көбейтуге
1 905,0
Бюджеттік кредиттер
28 634,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 634,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
28 634,0
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 23 қарашадағы
№ 8/1 шешіміне
4 қосымша
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 40/1 шешіміне
5 қосымша
2016 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
182 921,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
93 174,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
785,3
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 71 жылдығына арналған бір жолғы материалдық көмекке төлеуге
785,3
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
19 226,0
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
17 976,0
Мектептерге арнап электрондық оқулықтар сатып алуға
1 250,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
37 961,0
Автомобиль жолдарын жөндеуге
20 000,0
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалу үшін
10 000,0
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
7 961,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
35 201,7
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
31 709,0
Бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберлетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге

55 977,5
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
7 893,6
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
5 911,4
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
1 982,2
Отдел образования района (города областного значения)
129 003,0
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
109 014,0
На обеспечение экономической стабильности
3 125,0
На создание цифровой образовательной инфраструктуры
16 864,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
1 905,0
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов в области ветеринарии
1 905,0
Бюджетные кредиты
28 634,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 634,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
28 634,0
Приложение 4
к решению Сандыктауского
районного маслихата от
23 ноября 2016 года № 8/1
Приложение 5
к решению Сандыктауского
районного маслихата от
24 декабря 2015 года № 40/1
Целевые трансферты из бластного бюджета на 2016 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
182 921,0
Целевые текущие трансферты
93 174,0
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
785,3
На выплату единовременной материальной помощи к 71-годовщине Победы в Великой Отечественной войне
785,3
Отдел образования района (города областного значения)
19 226,0
На содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
17 976,0
На приобретение электронных учебников для школ
1 250,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
37 961,0
На ремонт автомобильных дорог
20 000,0
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
10 000,0
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
7 961,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
35 201,7
На проведение противоэпизоотических мероприятий
31 709,0
Возмещение (до 50 %) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой