2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № С-12/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 5683 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 154 053,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 803 059,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 621,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 46 446 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 282 926,8 мың теңге;
2) шығындар – 4 120 336,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 80 081 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 104 905 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 24 824 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 58 879 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 58 879 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -105 242,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 105 242,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.12.2017 № С-21/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудан бюджетінің табыстары келесі көздер есебінен бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, соның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
тіркелген салық;
мемлекеттік баж.
2) салықтық емес түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігіндегі түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
басқа да салықтық емес түсімдер.
3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату;
жерді сату.
3. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде 1 929 289 мың теңге сомасында субвенция есепке алынсын.

О бюджете района на 2017-2019 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2016 года № С-12/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 января 2017 года № 5683.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 154 053,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 803 059,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 21 621,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 46 446 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 282 926,8 тысяч тенге;
2) затраты – 4 120 336,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 80 081 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 104 905 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 24 824 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 58 879 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 58 879 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -105 242,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 105 242,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2017 № С-21/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговые поступления, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
фиксированный налог;
государственная пошлина.
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие неналоговые поступления.
3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
продажа земли.
3. Учесть в бюджете района на 2017 год субвенцию в сумме 1 929 289 тысяч тенге.

4. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен 104 905 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 17.10.2017 № С-19/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 24 824 мың теңге сомасында есепке алынсын.
6. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлемдері 36,9 мың теңге сомасында есепке алынсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 17.10.2017 № С-19/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Азаматтық қызметшiлер болып табылатын және ауылдық жерлерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, қызметтің осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
8. Алынып тасталды – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 17.10.2017 № С-19/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2017 жылға арналған аудан бюджетін орындау барысында секвестрленуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2017-2019 жылдарға арналған аудан бюджетінің қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары бойынша шығыстар 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
11. 2017-2019 жылдарға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 8, 9, 10 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
12. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 11 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
13. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 12 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
13-1. 2017 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 25 161,3 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттардың еркін қалдықтары келесі мақсаттарға бағытталсын:
1) республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген 12 962,8 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді кері қайтаруға, оның ішінде: республикалық бюджеттен 12 312,4 мың теңге, облыстық бюджеттен 1,5 мың теңге, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 648,9 мың теңге;

4. Учесть в бюджете района на 2017 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 104 905 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 17.10.2017 № С-19/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть в бюджете района на 2017 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 24 824 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете района на 2017 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 36,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 17.10.2017 № С-19/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Установить специалистам в области образования, социального обеспечения, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Исключен решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 17.10.2017 № С-19/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2017 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить расходы по бюджетным программам бюджета района на 2017-2019 годы в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа, согласно приложениям 5, 6, 7.
11. Утвердить трансферты органам местного самоуправления на 2017-2019 годы, согласно приложениям 8, 9, 10.
12. Учесть целевые трансферты из республиканского бюджета на 2017 год, согласно приложению 11.
13. Учесть целевые трансферты из областного бюджета на 2017 год, согласно приложению 12.
13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 25 161,3 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2017 года на следующие цели:
1) на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджета в сумме 12 962,8 тысяч тенге, в том числе: из республиканского бюджета 12 312,4 тысяч тенге, из областного бюджета 1,5 тысяч тенге, из Национального фонда Республики Казахстан 648,9 тысяч тенге;

2) мамандармен 2016 жылы бюджет кірісіне 206107 "Жергілікті бюджеттен бұрын алынған пайдаланылмаған қаражаттарды қайтару" кодына қайтарылған 132,5 мың теңге сомасындағы ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуге арналған пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді облыстық бюджетке кері қайтаруға;
3) аудан мектептері үшін Шортанды ауданының "Білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесіне мемлекеттік рәміздер сатып алуға 3 000 мың теңге сомасында;
4) Бозайғыр аулының "Бөбек" балалар бақшасына жылу қазандығын орнатуға 1 400 мың теңге сомасында;
5) Шортанды кентінің "Ақ бота" балалар бақшасына қосымша жылу қазандығын орнатуға 1 000 мың теңге сомасында;
6) № 3 Шортанды орта мектебі үшін жылу қазандығын сатып алуға 2 364,3 мың теңге сомасында;
7) жолаушылар тасымалын субсидиялауға 1 366 мың теңге сомасында;
8) № 1 Шортанды орта мектебінің 1-4 сынып оқушыларына арналған шағын шкафтар сатып алуға 841,8 мың теңге сомасында;
9) "Қайнар" балалар жасөспірімдер клубы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының жылыту жөніндегі қызметтерін төлеуге 1 872,1 мың теңге сомасында;
10) № 2 Шортанды орта мектебінің жер учаскесінің шекараларын бекітуге 221,8 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 18.04.2017 № С-15/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 23.11.2017 № С-20/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13-2. Республикалық бюджетке 7 634,4 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді кері қайтару есепке алынсын.
Ескерту. Шешім 13-2-тармақпен толықтырылды – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 18.04.2017 № С-15/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
В.Волокитин
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Д.Отаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Шортанды ауданының әкімі Г.Сәдуақасова

2) на возврат в областной бюджет неиспользованных целевых трансфертов на оказание социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты в сумме 132,5 тысяч тенге, возвращенных специалистами в 2016 году в доход бюджета на код 206107 "Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета";
3) на приобретение государственной символики государственному учреждению "Отдел образования" Шортандинского района для школ района в сумме 3 000 тысяч тенге;
4) на установку отопительного котла для детского сада "Бөбек" в селе Бозайгыр в сумме 1 400 тысяч тенге;
5)на установку дополнительного отопительного котла для детского сада "Ақ бота" в поселке Шортанды в сумме 1 000 тысяч тенге;
6) на приобретение отопительного котла для Шортандинской средней школы № 3 в сумме 2 364,3 тысяч тенге;
7) на субсидирование пассажирских перевозок в сумме 1 366 тысяч тенге;
8) на приобретение шкафчиков для учащихся 1-4 классов Шортандинской средней школы № 1 в сумме 841,8 тысяч тенге;
9) на оплату услуг по отоплению государственного коммунального казенного предприятия "Детский юношеский клуб "Кайнар" в сумме 1 872,1 тысяч тенге;
10) на установление границ земельного участка Шортандинской средней школы № 2 в сумме 221,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 18.04.2017 № С-15/2 (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 23.11.2017 № С-20/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
13-2. Учесть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в республиканский бюджет в сумме 7 634,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-2 в соответствии с решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 18.04.2017 № С-15/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
14. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
районного маслихата
В.Волокитин
Секретарь
районного маслихата
Д.Отаров
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Шортандинского района Г.Садвокасова

Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.12.2017 № С-21/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
35675
соның ішінде:
Еңбек нарығын дамытуға
10387,1
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
8334,8
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге
6138,3
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
5785,8
Техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге
1944
Тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
496
Оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
2544
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштер орнатуға
45
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
249575
соның ішінде:
Бозайғыр ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға
249575
Шортанды аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 24 желтоқсандағы
№ С-12/2 шешіміне
12 қосымша
2017 жылға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 06.12.2017 № С-21/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер

Сноска. Приложение 11 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2017 № С-21/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
35675
в том числе:
На развитие рынка труда
10387,1
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8334,8
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
6138,3
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
5785,8
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1944
На доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам
496
На доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
2544
На установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
45
Целевые трансферты на развитие
249575
в том числе:
На строительство сетей электроснабжения в селе Бозайгыр
249575
Приложение 12
к решению Шортандинского
районного маслихата
№ С-12/2
от 24 декабря 2016 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2017 год
Сноска. Приложение 12 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 06.12.2017 № С-21/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты

305918,2
соның ішінде:
Жергілікті емес ұлт өкілдері мектептерінің оқушылары үшін мемлекеттік тілден іс-шаралар өткізуге
1020
Бектау ауылының орта мектебіне күрделі жөндеу жүргізуге
80083,3
Шортанды кентінің жолдарын ағымдағы жөндеуге
30000
"Ключи ауылының кіреберіс жолын күрделі жөндеу" жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге
4946,6
"Бозайғыр ауылының кіреберіс жолымен кентішілік жолын күрделі жөндеу" жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
12004,4
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
27427
Бруцелезбен ауырған санитариялық союға жіберілген ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
11825,4
Жылумен жабдықтайтын кәсіпорындардың жылу беру мезгіліне дайындалуға
22000
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
17622,4
Қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
11589
Шортанды кентінің Дзержинского көшесінің жолын күрделі жөндеуге
69078,4
Суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға
1221,7
Шортанды ауданының Қаратөбе ауылындағы су кернеуіш мұнарасын ағымдағы жөндеу
8300
Шортанды ауданы Ключи ауылының блок-сүзгіш станциясын ағымдағы жөндеу
5800
Шортанды ауданының Шортанды кентінде бірінші өрлеу станциясын ағымдағы жөндеу
3000
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
762469,6
соның ішінде:
Дамса ауылы мен Научный кентінің кәріз желілерін қайта жаңартуға
102400
Бозайғыр ауылында электрмен жабдықтау желілерін салуға
6320,7
Шортанды кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына кешенді ведомстводан тыс сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
4847,4
Научный кентінде жаңа жеке тұрғын үй құрылысының учаскілеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымдар құрылысына кешенді ведомстводан тыс сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
2172
Төңкеріс ауылында ажыратушы сумен жабдықтау желілерін жаңартуға жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
3800
Бозайғыр ауылында 140 орындық балабақша құрылысына жобалау-сметалық құжаттарын әзірлеуге
8305,8
Төңкеріс ауылында 140 орындық балабақша құрылысы жобасын жергілікті жерге байланыстыруға
9890,3
"Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны жарғылық капиталын ұлғайтуға
56765
Шортанды кентінің су құбырлары желілерін және су бұруларын қайта жаңартуға (3-кезек)
555788
Шортанды ауданының Ключи ауылының Ключи орта мектебіне инженерлік желілермен блок-модульді қазандық салуғу жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге

305918,2
в том числе:
На проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности
1020
На проведение капитального ремонта средней школы села Бектау
80083,3
На текущий ремонт дорог в поселке Шортанды
30000
На разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт подъездной дороги к селу Ключи"
4946,6
На разработку проектно-сметной документации на "Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог с подъездной дорогой села Бозайгыр"
12004,4
На проведение противоэпизоотических мероприятий
27427
На возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направляемых на санитарный убой
11825,4
На подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям
22000
На приобретение и доставку учебников для школ
17622,4
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
11589
На капитальный ремонт дороги по улице Дзержинского в поселке Шортанды
69078,4
На обучение педагогов школ на семинарах по превенции суицидов
1221,7
Текущий ремонт водонапорной башни в селе Каратюбе Шортандинского района
8300
Текущий ремонт блока-фильтровальной станции в селе Ключи Шортандинского района
5800
Текущий ремонт станции первого подъема в поселке Шортанды Шортандинского района
3000
Целевые трансферты на развитие
762469,6
в том числе:
На реконструкцию канализационных сетей в селе Дамса и поселке Научный
102400
На строительство сетей электроснабжения в селе Бозайгыр
6320,7
На разработку проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство инженерно-коммуникационной инфрастурктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Шортанды
4847,4
На разработку проектно-сметной документации с проведением комплексной вневедомственной экспертизы на строительство инженерно-коммуникационной инфрастурктуры к участкам нового индивидуального жилищного строительства в поселке Научный
2172
На разработку проектно-сметной документации на реконструкцию разводящих сетей водоснабжения в селе Тонкерис
3800
На разработку проектно-сметной документации на строительство детского сада на 140 мест в селе Бозайгыр
8305,8
На привязку проекта к местности, строительство детского сада на 140 мест в селе Тонкерис
9890,3
На увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения "Шортанды Су"
56765
На реконструкцию водопроводных сетей и водоотведения поселка Шортанды (3 очередь)
555788
На разработку проектно-сметной документации на строительство блок-модульной котельной с инженерными сетями для Ключевской средней школы в селе Ключи Шортандинского района

4265
"Ақмола облысы Шортанды ауданының Шортанды кентінде (Дзержинский көшесі 54 бойынша) 36 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысы" мемлекеттік сараптама қорытындысымен жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге
7915,4

4265
На разработку проектно-сметной документации с заключением государственной экспертизы "Строительство 36-ти квартирного дома в поселке Шортанды Шортандинского района Акмолинской области (по улице Дзержинского 54)"
7915,4