"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 тамыздағы № 305 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 23 қарашадағы № 487 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 желтоқсанда № 5164 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 175 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 03.05.2019 № 175 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 маусымдағы № 15-1/522 "Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11684 тіркелген бұйрығына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 тамыздағы № 305 "Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4516 тіркелген, 2015 жылғы 24 қыркүйекте "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған қаулымен бекітілген "Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары М.С.Жұмағазиевке жүктелсін.

О внесении изменения в постановление акимата Актюбинской области от 17 августа 2015 года № 305 "Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений"
Постановление акимата Актюбинской области от 23 ноября 2016 года № 487. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 21 декабря 2016 года № 5164. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 3 мая 2019 года № 175
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 03.05.2019 № 175 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июня 2015 года № 15-1/522 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11684, акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Актюбинской области от 17 августа 2015 года № 305 "Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культурв целях защиты растений" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4516, опубликованное 24 сентября 2015 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур", утвержденный вышеуказанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Джумагазиева М.С.

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б. Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2016 жылғы 23 қарашадағы
№ 487 қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2015 жылғы 17 тамыздағы
№ 305 қаулысымен бекітілді
"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақтөбе облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінімді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі және Ақтөбе қаласы мен аудандардың ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімдері (бұдан әрі – бөлім);
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – "Мемлекеттік корпорация") арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – оң шешім қабылданған жағдайда - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық Комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Қазынашылық Департаменті" мемлекеттік мекемесіне ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің немесе биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды жеткізушілердің шоттарына субсидияларды аудару үшін төлем құжаттарын ұсыну және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 маусымдағы № 15-1/522 "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11684 тіркелген бұйрығымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мақұлданған өтінімдер тізімін жасау.
Теріс шешім қабылданған жағдайда – субсидиялар ұсынбаудың себептерін көрсете отырып, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіні жазбаша хабардар ету.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-әрекеттерінің тәртібін сипаттау

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б.Сапарбаев
Приложение к
постановлению акимата
Актюбинской области
от 23 ноября 2016 года № 487
Утвержден
постановлением акимата
Актюбинской области
от 17августа 2015 года № 305
Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Актюбинской области" (далее – услугодатель).
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя, отделов сельского хозяйства и ветеринарии районов и города Актобе (далее - отдел);
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3 Результат оказания государственной услуги – в случае положительного решения – представление в государственное учреждение "Департамент Казначейства по Актюбинской области Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" платежных документов к оплате для перечисления субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей или поставщиков биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов и составление списка одобренных заявок об оплате по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги, утвержденному приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июня 2015 года № 15-1/522 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11684 (далее – Стандарт).
В случае отрицательного решения – письменное уведомление сельхозтоваропроизводителя с указанием причин непредоставления субсидий.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

4. Стандарттың 2, 3, 4 - қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтінім мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді бастау үшін негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) құжаттарды беру – көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) құжаттарды қабылдау - көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде өтінімді қабылдайды және көшірмеге өтінімді қабылдаған лауазымды тұлғаның тегін, аты-жөнін, күні және уақытын көрсетіп белгі қояды;
3) құжаттарды бөлу - көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қарайды және орындау үшін жолдайды;
4) құжаттарды қарау - көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы 15 (он бес) минут ішінде жауапты орындаушыны анықтайды, құжаттарды орындау үшін жолдайды;
5) көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындау – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 4 (төрт) жұмыс күнi iшiнде шарттарға сәйкестігін тексереді және субсидиялар төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады, теріс шешім болған жағдайда субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша түрде хабардар етеді;
6) көрсетілетін қызметтің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде субсидиялар төлеу үшін тізімдемеге қол қояды, теріс шешім болған жағдайда субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша түрде хабардар етеді;
бөлімге жүгінген кезде:
1) құжаттарды беру – көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрселетін қызметті берушіге Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) құжаттарды қабылдау - бөлімнің маманы 30 (отыз) минут ішінде өтінімді қабылдайды және көшірмеге өтінімді қабылдаған лауазымды тұлғаның тегін, аты-жөнін, күні және уақытын көрсетіп белгі қояды;
3) құжаттарды бөлу - бөлімнің басшысы 15 (он бес) минут ішінде өтінімді қарайды және орындау үшін жолдайды;
4) құжаттарды қарау - бөлімнің маманы 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде шарттарға сәйкестігін тексереді оң шешім болған жағдайда көрсетілетін қызметті берушіге өтінімді субсидиялар төлеу үшін жолдайды, теріс шешім болған жағдайда субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша түрде хабардар етеді;
5) көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындау – көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтінім түскеннен кейін 2 (екі) жұмыс күннің ішінде субсидиялар төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады;

4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги являются заявки по формам согласно приложениям 2, 3, 4 к Стандарту.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
при обращении к услугодателю:
1) подача документов - услугополучатель (либо его представитель по доверенности) представляет услугодателю документы согласно пункта 9 Стандарта;
2) прием документов - специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут принимает заявку и ставит отметку на копии с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку;
3) распределение документов - руководитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут рассматривает документы и направляет для исполнения;
4) рассмотрение документов - руководитель отдела услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут определяет ответственного исполнителя, направляет документы для исполнения;
5) подготовка результата оказываемой услуги - ответственный исполнитель услугодателя в течение 4 (четырех) рабочих дней проверяет на предмет соответствия и формирует ведомость для выплаты субсидий, в случае отрицательного решения письменно уведомляет услугополучателя с указанием причин непредоставления субсидий;
6) результат оказываемой услуги – руководитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут подписывает ведомость для выплаты субсидий и перечисление причитающихся субсидий на счета услугополучателей, в случае отрицательного решения письменно уведомляет услугополучателя с указанием причин непредоставления субсидий;
при обращении в отдел:
1) подача документов- услугополучатель (либо его представитель по доверенности) представляет в отдел документы согласно пункта 9 Стандарта;
2) прием документов – специалист отдела в течение 30 (тридцати) минут принимает заявку, ставит отметку на копии с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку;
3) распределение документов - руководитель отдела в течение 15 (пятнадцати) минут рассматривает заявку и направляет для исполнения;
4) рассмотрение документов – специалист отдела в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет на предмет соответствия в случае положительного решения в предоставлении субсидии направляет заявку к услугодателю, в случае отрицательного решения письменно уведомляет услугополучателя с указанием причин непредоставления субсидий;
5) подготовка результата оказываемой услуги - ответственный исполнитель услугодателя после поступления заявки в течение 2 (двух) рабочих дней формирует ведомость для выплаты субсидий;

6) көрсетілетін қызметтің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде субсидиялар төлеу және көрсетілетін қызметті алушылардың шотына тиесілі субсидиялар аудару үшін тізімдемеге қол қояды.
Мемлекеттік корпорация арқылы:
1) құжаттарды беру – көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағына сәйкес қажетті құжаттарды және Стандарттың қосымшаларына сәйкес өтінімді Мемлекеттік корпорация операторына береді;
2) құжаттарды қабылдау және тексеру - Мемлекеттік корпорация операторы өтінімді қабылдайды, құжаттардың Стандарттың 9-тармағына сәйкестігіне тексеру жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексереді, сондай-ақ сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің деректерін тексереді, құжаттарды тіркейді және 20 (жиырма) минуттың ішінде көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
3) құжаттарды тіркеу - көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) тіркейді;
4) құжаттарды қарау - көрсетілетін қызметті беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде Стандарттың 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді;
5) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін қалыптастыру - көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде субсидиялар төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады, немесе теріс шешім болған жағдайда субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша түрде хабардар етеді;
6) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру – Мемлекеттік корпорация операторы көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда 20 (жиырма) минуттың ішінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекетінің тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
5) бөлімнің маманы;
6) бөлімнің басшысы.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдылық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) өзара іс-қимылының өту реттілігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы 30 (отыз) минут ішінде өтінімді қабылдайды және көшірмеге өтінімді қабылдаған лауазымды тұлғаның тегін, аты-жөнін, күні және уақытын көрсетіп белгі қояды;

6) результат оказываемой услуги – руководитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут подписывает ведомость для выплаты субсидий и перечисление причитающихся субсидий на счета услугополучателей.
через Государственную корпорацию:
1) подача документов – услугополучатель подает оператору Государственной корпорации необходимые документы согласно пункта 9 Стандарта и заявку согласно приложениям, к Стандарту;
2) прием и проверка документов – оператор Государственной корпорации принимает заявку, производит проверку документов на соответствие пункту 9 Стандарта, проверяет данные услугополучателя, а также данные по доверенности представителя услугополучателя, прикрепляет документы и направляет услугодателю в течение 20 (двадцати) минут;
3) регистрация документов – услугодатель регистрирует электронный документ (запрос услугополучателя) в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) рассмотрение документов – услугодатель проверяет приложенные услугополучателем согласно пункта 9 Стандарта документы в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) формирование результата государственной услуги – услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней формирует ведомость для выплаты субсидий либо, в случае отрицательного решения письменно уведомляет услугополучателя с указанием причин непредоставления субсидий;
6) выдача результата государственной услуги – оператор Государственной корпорации при обращении услугополучателя выдает результат государственной услуги в течение 20 (двадцати) минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя;
5) специалист отдела;
6) руководитель отдела.
7. Описание последовательности прохождение каждой процедуры (действия), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
при обращении к услугодателю:
1) специалист канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцати) минут принимает заявку и ставит отметку на копии с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку;

2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қарайды және орындау үшін жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің бөлім басшысы 15 (он бес) минут ішінде жауапты орындаушыны анықтайды, құжаттарды орындау үшін жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 4 (төрт) жұмыс күнi iшiнде шарттарға сәйкестігін тексереді және субсидиялар төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады, теріс шешім болған жағдайда субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша түрде хабардар етеді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде субсидиялар төлеу үшін тізімдемеге қол қояды және көрсетілетін қызметті алушылардың шотына тиесілі субсидияларды аударады, теріс шешім болған жағдайда субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша түрде хабардар етеді;
бөлімге жүгінген кезде:
1) бөлімнің маманы 30 (отыз) минут ішінде өтінімді қабылдайды және көшірмеге өтінімді қабылдаған лауазымды тұлғаның тегін, аты-жөнін, күні және уақытын көрсетіп белгі қояды;
2) бөлімнің басшысы 15 (он бес) минут ішінде өтінімді қарайды және орындау үшін жолдайды;
3) бөлімнің маманы 2 (екі) жұмыс күнi iшiнде шарттарға сәйкестігін тексереді және субсидиялар төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады теріс шешім болған жағдайда субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша түрде хабардар етеді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы бөлімнен өтінім түскеннен кейін 2 (екі) жұмыс күннің ішінде субсидиялар төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 15 (он бес) минут ішінде субсидиялар төлеу үшін тізімдемеге қол қояды және көрсетілетін қызметті алушылардың шотына тиесілі субсидияларды аударады.
Мемлекеттік корпорация арқылы:
1) көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағына сәйкес қажетті құжаттарды және Стандарттың қосымшаларына сәйкес өтінімді Мемлекеттік корпорация операторына береді.
2) Мемлекеттік корпорация операторы өтінімді қабылдайды, құжаттардың Стандарттың 9-тармағына сәйкестігіне тексеру жүргізеді, көрсетілетін қызметті алушының деректерін тексереді, сондай-ақ сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушы өкілінің деректерін тексереді, құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті беруші электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) тіркейді және көрсетілетін қызметті алушымен Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарды тексереді;

2) руководитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут рассматривает документы и направляет для исполнения;
3) руководитель отдела услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут определяет ответственного исполнителя, направляет документы для исполнения;
4) ответственный исполнитель услугодателя в течение 4 (четырех) рабочих дней проверяет на предмет соответствия и формирует ведомость для выплаты субсидий, в случае отрицательного решения письменно уведомляет услугополучателя с указанием причин непредоставления субсидий;
5) руководитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут подписывает ведомость для выплаты субсидий и перечисление причитающихся субсидий на счета услугополучателей в случае отрицательного решения письменно уведомляет услугополучателя с указанием причин непредоставления субсидий;
при обращении в отдел:
1) специалист отдела в течение 30 (тридцати) минут принимает заявку, ставит отметку на копии с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку;
2) руководитель отдела в течение 15 (пятнадцати) минут рассматривает заявку и направляет для исполнения;
3) специалист отдела в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет на предмет соответствия и формирует ведомость для выплаты субсидий в случае отрицательного решения письменно уведомляет услугополучателя с указанием причин непредоставления субсидий;
4) ответственный исполнитель услугодателя после поступления заявки от отдела в течение 2 (двух) рабочих дней формирует ведомость для выплаты субсидий;
5) руководитель услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут подписывает ведомость для выплаты субсидий и перечисление причитающихся субсидий на счета услугополучателей.
через Государственную корпорацию:
1) услугополучатель подает оператору Государственной корпорации необходимые документы согласно пункта 9 Стандарта и заявку согласно приложениям, к Стандарту;
2) оператор Государственной корпорации принимает заявку, производит проверку документов на соответствие пункту 9 Стандарта, проверяет данные услугополучателя, а также данные по доверенности представителя услугополучателя, прикрепляет документы и направляет услугодателю;
3) услугодатель регистрирует электронный документ (запрос услугополучателя) и проверяет документы приложенные услугополучателем согласно пункта 9 Стандарта;

4) көрсетілетін қызметті беруші 3 (үш) жұмыс күні ішінде субсидиялар төлеу үшін тізімдеме қалыптастырады, немесе теріс шешім болған жағдайда субсидиялар бермеудің себептерін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыны жазбаша түрде хабардар етеді;
5) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген жағдайда Мемлекеттік корпорация операторы 20 (жиырма) минут ішінде көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін береді.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен өзара iс-әрекеттерінің тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
8. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткен кезде жүгіну және рәсімдердің (іс-әрекеттердің) реттілігінің тәртібін (іс-әрекетін) сипаттау:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға Стандартқа сәйкес қажетті құжаттарды және өтінімді тапсырады, ол электрондық кезек ретімен "кедергісіз" қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады;
2) 1 - үдеріс – қызметті көрсету үшін Мемлекеттік корпорация операторымен Мемлекеттік корпорацияның Ықпалдастырылған ақпараттық жүйесінің Автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – МК ЫАЖ АЖО) логин мен парольді (авторизациялау үдерісі) енгізеді;
3) 1 - шарт - көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері өтінімді қабылдаудан бас тартады және мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
4) 2 - үдеріс – Мемлекеттік корпорация операторы қызметті таңдайды, экранға қызметті көрсету үшін сұраныс нысанын шығарады және Мемлекеттік корпорация операторы көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенім хат бойынша (нотариалдық куәландырылған сенім хат болған жағдайда, басқа куәландырылған сенім хатының мәліметтері толтырылмайды) деректерді енгізеді;
5) 3 - үдеріс – Мемлекеттік корпорация арқылы жеке тұлғалар мемлекеттік деректер қорына/заңды тұлғалар мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенім хат деректері туралы сұрау салу жолдайды;
6) 2 - шарт – көрсетілетін қызметті алушының деректерінің ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ және БНАЖ сенім хат деректерінің болуын тексереді;

4) услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней формирует ведомость для выплаты субсидий либо, в случае отрицательного решения письменно уведомляет услугополучателя с указанием причин непредоставления субсидий;
5) при обращении услугополучателя оператор Государственной корпорации выдает результат государственной услуги в течение 20 (двадцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка (действия) обращения и последовательности процедур (действий) при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию:
1) услугополучатель государственной услуги подает необходимые документы и заявки в Государственную корпорацию согласно Стандарту, которое осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного" обслуживания путем электронной очереди;
2) процесс 1 – ввод оператором Государственной корпорации в Автоматизированное рабочее место Интегрированной информационной системы Государственной корпорации (далее – АРМ ИИС ГК) логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
3) условие 1 – в случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявки и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 5 к Стандарту государственной услуги;
4) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);
5) процесс 3 – направление запроса через Государственную корпорацию в государственную базу данных физических лиц/ государственную базу данных юридических лиц (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в Единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
6) условие 2 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ и данных доверенности в ЕНИС;

7) 4 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ және сенім хаттың БНАЖ деректерінің болмауына байланысты деректер алуға мүмкіншіліктің жоқтығы туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 5 - үдеріс – Мемлекеттік корпорация операторының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) порталға жолдайды;
9) 6 - үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация операторы арқылы қызметтің нәтижесін (субсидия тағайындау/тағайындамау туралы хабарлама) алады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-әрекеттерінің), өзара іс-әрекеттерінің реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушілермен өзара іс-әрекеттерінің тәртiбi және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртiбiн сипаттау осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауыл шаруашылығы
дақылдарын өңдеуге арналған
гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы

7) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ и данных доверенности в ЕНИС;
8) процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) оператором Государственной корпорации в портал;
9) процесс 6 – получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации результата услуги (уведомление о назначении/не назначении субсидии).
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описания порядка взаимодействия с Государственной корпорации и (или) иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Субсидирование стоимости
гербицидов, биоагентов
(энтомофагов) и биопрепаратов,
предназначенных для обработки
сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений"
Справочник бизнес процессов оказания государственной услуги