2017-2019 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 60 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 18 қаңтарда № 5229 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. Шешімнің атауында, бүкіл мәтіні бойынша "Алға ауданының бюджетін", "Алға ауданының бюджеті" сөздері "Алға аудандық бюджетін", "Алға аудандық бюджеті" сөздерімен ауыстырылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 20.11.2017 № 127 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтарындағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2017 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер                                           7 562 520,1 мың теңге;
оның ішінде:
салық түсімдері бойынша                               824 863 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                   34 420,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша                               11 849 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша                         6 691 387,7 мың теңге;
2) шығындар                                           7 629 317,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                         -12 380,2 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                               63 661,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                         76 041,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                         0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу                         0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                               -54 416,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                   54 416,8 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 26.04.2017 № 93 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2017 № 109 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.09.2017 № 111 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2017 № 127 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2017 № 131 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне есептелетін болып белгіленетін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
акциз, мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
тіркелгені үшін жергілікті бюджетке төленетін алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
ойын бизнесіне салық;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге салынатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2017-2019 годы
Решение маслихата Алгинского района Актюбинской области от 23 декабря 2016 года № 60. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 18 января 2017 года № 5229. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. В заголовке, по всему тексту указанного решения слова "бюджета Алгинского района", "бюджет Алгинского района" заменены словами "Алгинского районного бюджета", "Алгинский районный бюджет" решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 20.11.2017 № 127 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы                                           7 562 520,1 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                               824 863 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям                         34 420,4 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                                     11 849 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                         6 691 387,7 тысячи тенге;
2) затраты                                           7 629 317,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное
кредитование                                     -12 380,2 тысячи тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                               63 661,3 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов                         76 041,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                               0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов                   0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                               -54 416,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита бюджета                   54 416,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 26.04.2017 № 93 (вводится в действие с 01.01.2017); от 18.07.2017 № 109 (вводится в действие с 01.01.2017); от 06.09.2017 № 111 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.11.2017 № 127 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.12.2017 № 131 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических, юридических лиц и индивидуальных
предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
налог на игорный бизнес;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания налагаемые государственными учреждениями, финансируемые из бюджета (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қор есебінен 1 651 838 мың теңге нысаналы трансферттер түскені ескерілсін.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 26.04.2017 № 93 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2017 № 109 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2017 № 127 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес:
2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 24 459 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай- ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 269 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 24 459 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 2 685 000 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012 – 2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға – 9 520 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 7 078 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 23 349 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 31 897 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне – 296 385 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға – 36 967 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 26.04.2017 № 93 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2017 № 109 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2017 № 127 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:

3. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 1 651 838 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 26.04.2017 № 93 (вводится в действие с 01.01.2017); от 18.07.2017 № 109 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.11.2017 № 127 (вводится в действие с 01.01.2017).
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" установлено:
с 1 января 2017 года:
1) минимальный размер заработный платы - 24 459 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 269 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –24 459 тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2017 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме – 2 685 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
6. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
9 520 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
7 078 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
23 349 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
31 897 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
296 385 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
на изъятие земельных участков для государственных нужд – 36 967 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 26.04.2017 № 93 (вводится в действие с 01.01.2017); от 18.07.2017 № 109 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.11.2017 № 127 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:

алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу – 5 206,8 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 89 415 мың теңге;
сандық білім беру инфрақұрылымдарын құруға – 11 927 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге– 516 060 мың теңге;
көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге – 0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 13 038 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға – 15 627 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 7 840 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға -191 051,7 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 563 005,6 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 132 109 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 32 932,3 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 69 090,3 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсәпкерлікті дамытуға - 197 899 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мәдениет саласындағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 50 000,0 мың теңге;
роботты техника бойынша элективті курсы үшін жабдық сатып алуға- 7 348 мың теңге;

5 206,8 тысяч тенге – на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения;
89 415 тысячи тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
11 927 тысяч тенге - на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
516 060 тысяч тенге - на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
0 тысяч тенге – на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов;
13 038 тысяч тенге - на содействие занятости насления;
15 627 тысяч тенге - на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой;
7 840 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
191 051,7 тысячи тенге - на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
563 005,6 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
132 109 тысяч тенге - на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
32 932,3 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
69 090,3 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 197 899 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций культуры – 50 000,0 тысяч тенге;
на приобретение оборудования для элективного курса по работотехнике – 7 348 тысяч тенге;

коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 46 804 мың теңге.
Ағымдағы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 26.04.2017 № 93 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2017 № 109 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.09.2017 № 111 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.11.2017 № 127 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2017 № 131 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда –46 804 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алгинского района Актюбинской области от 26.04.2017 № 93 (вводится в действие с 01.01.2017); от 18.07.2017 № 109 (вводится в действие с 01.01.2017); от 06.09.2017 № 111 (вводится в действие с 01.01.2017); от 20.11.2017 № 127 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.12.2017 № 131 (вводится в действие с 01.01.2017).

8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органының резерв сомасы 33,4 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 13.10.2017 № 122 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеугежатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 33,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Алгинского района Актюбинской области от 13.10.2017 № 122 (вводится в действие с 01.01.2017).
9.Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета, неподлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.

10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте қала және ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы А. Сейдалиев
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жұмабаев
Алға аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 60 шешіміне 1 қосымша
2017 жылға арналған Алға аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 11.12.2017 № 131 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

10. Утвердить перечень бюджетных программ районного бюджета акимов городского и сельских округов на 2017 год, согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии маслихата А. Сейдалиев
Секретарь районного маслихата Б. Жумабаев
Приложение № 1 к решению Алгинского районного маслихата от 23 декабря 2016 года № 60
Алгинский районный бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Алгинского района Актюбинской области от 11.12.2017 № 131 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Под класс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

129094,4
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
72772
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
72772
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15316
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
15316
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
105744,6
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
105744,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11238,9
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
54820,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстарды өткізу
220
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
7942,4
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
170,2
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
31353
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
356521,4
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
56611,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51084,8
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1267,7
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
48141,1
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
1676
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5526,4
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5526,4
2
Әлеуметтік көмек
278850,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
278850,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
123283,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6602,8
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17190
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
71713
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
18104
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

129094,4
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
72772
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
72772
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15316
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
15316
9
Прочие услуги в области образования
105744,6
464
Отдел образования района (города областного значения)
105744,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11238,9
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
54820,1
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
220
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7942,4
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
170,2
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
31353
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
356521,4
1
Социальное обеспечение
56611,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51084,8
005
Государственная адресная социальная помощь
1267,7
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
48141,1
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
1676
464
Отдел образования района (города областного значения)
5526,4
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5526,4
2
Социальная помощь
278850,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
278850,2
002
Программа занятости
123283,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, проживающих в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6602,8
006
Оказание жилищной помощи
17190
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
71713
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
18104
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

8558
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
5206,8
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3572
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
43237
6
Жер қатынастары
14576,9
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14576,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12019
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2557,9
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
17034
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
17034
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
17034
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20093
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20093
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
20093
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
12541
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7552
12
Көлік және коммуникация
590562,2
1
Автомобиль көлігі
590562,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
66082,6
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
16082,6
045
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
50000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
524479,6
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
50
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
524429,6
13
Өзгелер
23878,2
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
7022
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
7022
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

8558
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
5206,8
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3572
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
43237
6
Земельные отношения
14576,9
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14576,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12019
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2557,9
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
17034
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
17034
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17034
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20093
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20093
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
20093
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
12541
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7552
12
Транспорт и коммуникация
590562,2
1
Автомобильный транспорт
590562,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
66082,6
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
16082,6
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
50000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
524479,6
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
50
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
524429,6
13
Прочие
23878,2
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
7022
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
7022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства