2017-2019 жылдарға арналған Мәртөк аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 49 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 5210 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. Щешімнің тақырыбы мен қосымшаларында "Мәртөк ауданының бюджетін", "Мәртөк ауданының бюджеті" сөздері "Мәртөк аудандық бюджетін", "Мәртөк аудандық бюджеті" сөздерімен ауыстырылды – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 27.10.2017 № 95 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Мәртөк аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 321 212,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 598 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 029,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 26 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 691 183,1 мың теңге;
2) шығындар – 4 412 861,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 589,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 65 036,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 447 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -134 238,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 134 238,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 62 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2017 № 84 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.10.2017 № 95 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2017 № 97 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2017 № 101 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудандық бюджетке келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 100 пайыздан;

Об утверждении Мартукского районного бюджета на 2017-2019 годы
Решение маслихата Мартукского района Актюбинской области от 23 декабря 2016 года № 49. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2017 года № 5210. Прекращено действие в связи с истечением срока
Сноска. В заголовке и в приложениях указанного решения слова "бюджета Мартукского района", "Бюджет Мартукского района" заменены словами "Мартукского районного бюджета", "Мартукский районный бюджет" решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 27.10.2017 № 95 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы", Мартукский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 321 212,5 тысяч тенге, в том числе:
по налоговым поступлениям – 598 000 тысяч тенге;
по неналоговым поступлениям – 6 029,4 тысяч тенге;
по поступлениям от продажи основного капитала – 26 000 тысяч тенге;
по поступлениям трансфертов – 3 691 183,1 тысяч тенге;
2) затраты – 4 412 861,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 589,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 65 036,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 447 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -134 238,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 134 238,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 10.03.2017 № 62 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.07.2017 № 84 (вводится в действие с 01.01.2017); от 27.10.2017 № 95 (вводится в действие с 01.01.2017); от 22.11.2017 № 97 (вводится в действие с 01.01.2017); 12.12.2017 № 101 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год распределение общей суммы поступлений от налогов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
2) по социальному налогу – по 100 процентов;

3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудандық бюджетке толығымен есептеледі.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 27.10.2017 № 95 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Аудандық бюджетінің кірісіне есептелетін болып белгіленсін:
мүлікке салынатын салық;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
жерді сату.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 189 484 мың теңге нысаналы трансферт есебінен түсім көзделсін.
Аталған соманы бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
5. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес 2017 жылдың 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 24 459 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 2 269 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 24 459 теңге болып белгіленгені басшылыққа және мәліметке алынсын.
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемдері 3 129 000 мың теңге сомасында көзделсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 6 719 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге – 8 793 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 458 мың теңге;
техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар Тізбесін кеңейтуге – 708 мың теңге;

3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляются полностью в районный бюджет.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 27.10.2017 № 95 (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступление за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
продажа земли.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год поступление за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 189 484 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" с 1 января 2017 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 24 459 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 269 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 24 459 тенге;
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 3 129 000 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на доплату учителям, прошедшим стажировку языковых курсов, и учителям за замещение основного сотрудника – 6 719 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 8 793 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 458 тысяч тенге;
на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 708 тысяч тенге;

жалақыны ішінара субсидиялауға – 9 478 мың теңге;
жастар практикасына – 10 211 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер – 64 667 мың теңге;
жартылай стационарлық жағдайда қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге – 2 451 мың теңге;
үйде қызмет көрсету жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге – 5 779 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 62 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2017 № 97 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2017 № 101 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму үшін трансферттер көзделсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 106 052 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді кеңжолақты интернетке қосылуын қамтамасыз етуге – 5 039 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға – 8 670 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға – 10 533 мың теңге;
білім берудің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдарының күрделі шығыстарына – 6 107 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 16 260 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 3 506 мың теңге;
Мәртөк ауданының Сарыжар ауылында жаңадан салынған құрылыстарға электр желілерін салуға – 4 425 мың теңге;
Мәртөк ауданының Сарыжар ауылында жаңадан салынған құрылыстарға ішкі орам газқұбырын салуға – 30 753 мың теңге;
Мәртөк ауданы Кызылжар ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеуге – 8 213 мың теңге;
Хазірет орта мектебінің күрделі жөндеуіне – 20 261 мың теңге;
Қазан негізгі мектебінің күрделі жөндеуіне – 48 891 мың теңге;
Мәртөк ауылы жолдарының орташа жөндеуіне – 16 981,5 мың теңге;
еңбекақыны ішінара субсидиялауға – 578 мың теңге;
кадрларды кәсіби даярлауға – 3 856 мың теңге;
жұмысшы кадрларға қысқа мерзімді кәсіби оқытуға – 13 589 мың теңге;
роботты техника бойынша элективті курс үшін құрылғы сатып алуға – 5 460 мың теңге;
Мәртөк ауданының Жайсан ауылында өрт сөндіру бекетін ашу үшін – 1 887 мың теңге";

на частичное субсидирование заработной платы – 9 478 тысяч тенге;
на молодежную практику – 10 211 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 64 667 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара – 2 451 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях на дому – 5 779 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 10.03.2017 № 62 (вводится в действие с 01.01.2017); от 22.11.2017 № 97 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.12.2017 № 101 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 106 052 тысяч тенге;
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету – 5 039 тысяч тенге;
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту – 8 670 тысяч тенге;
на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой – 10 533 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования – 6 107 тысяч тенге;
на содействие занятости населения – 16 260 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных – 3 506 тысяч тенге;
на строительство электролиний новой застройки в селе Сарыжар Мартукского района – 4 425 тысяч тенге;
на строительство внутриквартального газопровода новой застройки в селе Сарыжар Мартукского района – 30 753 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Кызылжар Мартукского района – 8 213 тысяч тенге;
на капитальный ремонт Хазретовской средней школы – 20 261 тысяч тенге;
на капитальный ремонт Казанской основной школы – 48 891 тысяч тенге;
на средний ремонт дорог села Мартук – 16 981,5 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 578 тысяч тенге;
на профессиональную подготовку кадров – 3 856 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочим кадрам – 13 589 тысяч тенге;
на приобретение оборудования для элективного курса по робототехнике – 5 460 тысяч тенге;
на открытие пожарного поста в селе Жайсан Мартукского района – 1 887 тысяч тенге";

Мәртөк ауданының Құмсай ауылына жеткізілетін және ауылішілік газқұбырының құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге – 3 600 мың теңге;
Мәртөк ауданының Құмсай ауылына электржабдықтау желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге – 200 мың теңге;
Мәртөк ауданының Құмсай ауылына суменжабдықтау жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге – 9 240,6 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 62 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2017 № 84 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2017 № 97 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2017 № 101 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

на разработку проектно-сметной документации на строительство подводящего и внутриквартального газопровода в селе Кумсай Мартукского района – 3 600 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей электроснабжения в селе Кумсай Мартукского района – 200 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство системы водоснабжения в селе Кумсай Мартукского района – 9 240,6 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 10.03.2017 № 62 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.07.2017 № 84 (вводится в действие с 01.01.2017); от 22.11.2017 № 97 (вводится в действие с 01.01.2017); от 22.11.2017 № 101 (вводится в действие с 01.01.2017).

9. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 1 064 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 22.11.2017 № 97 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 1 064 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 22.11.2017 № 97 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.

11. 2017 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәртөк аудандық мәслихаттың сессия төрайымы Р. Джамалова
Мәртөк аудандық мәслихат хатшысы Ә. Әлмұхамбетов
2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 49 Мәртөк аудандық мәслихаттың шешіміне
1-қосымша
2017 жылға арналған Мәртөк аудандық бюджеті

11. Утвердить перечень бюджетных программ сельских округов на 2017 год согласно приложению 5.
12. Утвердить в районном бюджете предоставление трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год согласно приложению 6.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Мартукского районного маслихата Р. Джамалова
Секретарь Мартукского районного маслихата А. Альмухамбетов
Приложение 1 к решению Мартукского районного маслихата от 23 декабря 2016 года № 49
Мартукский районный бюджет на 2017 год

1 200,0
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 200,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
125 713,0
464
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
125 713,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 717,0
004
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
12 364,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
32 301,0
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
209,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
14 621,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
170,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
55 331,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
306 680,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
45 744,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35 905,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
26 418,0
025
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
9 487,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 839,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
9 839,0
2
Әлеуметтiк көмек
232 731,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
232 731,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
111 128,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3 750,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
62 736,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
241,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
26 218,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
15 522,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
13 136,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

1 200,0
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 200,0
9
Прочие услуги в области образования
125 713,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
125 713,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 717,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
12 364,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
32 301,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
209,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14 621,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
170,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
55 331,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
306 680,0
1
Социальное обеспечение
45 744,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35 905,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
26 418,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
9 487,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 839,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
9 839,0
2
Социальная помощь
232 731,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
232 731,0
002
Программа занятости
111 128,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3 750,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
62 736,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
241,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26 218,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15 522,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
13 136,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

55 170,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 763,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
120,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 388,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2 220,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 574,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 753,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
38 352,0
6
Жер қатынастары
16 089,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 089,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 270,0
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстар
196,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
2 644,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 829,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
14 113,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14 113,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14 113,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23 393,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23 393,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
23 393,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8 493,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
14 900,0
12
Көлiк және коммуникация
190 384,0
1
Автомобиль көлiгi
190 384,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
151 535,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
151 535,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38 849,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

55 170,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
6 763,0
003
Капитальные расходы государственного органа
120,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
3 388,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
2 220,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 574,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 753,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
38 352,0
6
Земельные отношения
16 089,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 089,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 270,0
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
196,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
2 644,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 829,0
007
Капитальные расходы государственного органа
150,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
14 113,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14 113,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14 113,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23 393,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23 393,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
23 393,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8 493,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
14 900,0
12
Транспорт и коммуникации
190 384,0
1
Автомобильный транспорт
190 384,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
151 535,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
151 535,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38 849,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог