2017-2019 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 56 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 қаңтарда № 5219 болып тіркелді. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Ескерту. Атау жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 11.09.2017 № 115 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                                          11 662 129,4 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша                        9 076 511 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                        13 464,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер бойынша                                    24 000 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша                        2 548 154,0 мың теңге;
2) шығындар                                          11 693 690,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                        567 164,5 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                              621 564 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                        19 300,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                        0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу                        0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы                              - 598 725,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру                  598 725,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.03.2017 № 73 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2017 № 97 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2017 № 115 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2017 № 125 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түрлеріне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде және елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне қосылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салатын айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2017-2019 годы
Решение маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 21 декабря 2016 года № 56. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 11 января 2017 года № 5219. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
Сноска. Заголовок – в редакции решения маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 11.09.2017 № 115 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы                                          11 662 129,4 тысяч тенге;
в том числе:
по налоговым поступлениям                        9 076 511 тысяч тенге;
по неналоговым поступлениям                        13 464,4 тысяч тенге;
по поступлениям от продажи
основного капитала                                    24 000 тысяч тенге;
по поступлениям трансфертов                         2 548 154,0 тысяч тенге;
2) затраты                                          11 693 690,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                   567 164,5 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                    19 300,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                        12 610 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами      0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов                  0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета                               - 598 725,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета                  598 725,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.03.2017 № 73 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.07.2017 № 97 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.09.2017 № 115 (вводится в действие с 01.01.2017); от 21.11.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.12.2017 № 125 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
за бензин (за исключением авиационного) и дизельного топлива;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения и в населенных пунктах;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
штраф, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
другие неналоговые поступления в бюджет района;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.

3. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құрылған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2017 дың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 24 459 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2 269 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 24 459 теңге.
5. 2017 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы - 54 пайыз;
2) әлеуметтік салық - 54 пайыз.
6. 2017 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 2 029 000,0 мың теңге көлемінде болып ескерілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттерге – 17 006,0 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 6 734,0 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге - 10 950,0 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге - 4 708,0 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 6 904,0 мың теңге;
оның ішінде дамуға:
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына - 60 188,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа электрмен қамту желісінің құрылысына - 3 716,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттер есебінен:
Қандыағаш қаласындағы 600 орындық орта мектеп құрылысына - 214 789,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа газбен қамту желісінің құрылысына – 100 000,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа кәріз желілерінің құрылысына - 100 000,0 мың теңге;

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" отрицательное сальдо, образовавшиеся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" установлено:
с 1 января 2017 года:
1) минимальный размер заработной платы - 24 459 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 269 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 24 459 тенге.
5. Установить в районном бюджете на 2017 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог - 54 процента;
2) социальный налог - 54 процента.
6. Учесть в районном бюджете на 2017 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 2 029 000,0 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 17 006,0 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника - 6 734,0 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" - 10 950,0 тысяч тенге;
на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств - 4 708,0 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 6 904,0 тысяч тенге;
в том числе на развитие:
на строительство новой сети водоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 60 188,0 тысяч тенге;
на строительство новой сети электроснабжения к новым индивидуальным к жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш"" города Кандыагаш - 3 716,0 тысяч тенге;
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на строительство средней школы 600 мест в города Кандыагаш - 214 789,0 тысяч тенге;
на строительство новой сети газоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 100 000,0 тысяч тенге;
на строительство новых сетей канализации к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 100 000,0 тысяч тенге;

Қандыағаш қаласындағы 5-қабатты 60-пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үй құрылысына - 323 884,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласындағы 5-қабатты 60-пәтерлік жалдамалы коммуналдық №1 тұрғын үй құрылысына - 346 720,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттер қаражатынан несиелендіру есебінен:
Ащысай ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарын қайта жаңғыртуға - 184 900,7 мың теңге;
Алтынды ауылындағы су құбыры желілерінің құрылысына - 166 056,9 мың теңге;
Мұғалжар ауылының су құбыры желілерін кеңейту және қайта жаңғыртуға – 218 498,1 мың теңге;
Қандыағаш қаласындағы 5 қабатты 60 пәтерлік жалдамалы коммуналдық №1 тұрғын үй құрылысына (инженерлік желілеріне) - 13 123,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласындағы 5 қабатты 60 пәтерлік жалдамалы коммуналдық №2 тұрғын үй құрылысына (ІІ кезең, абаттандыруға және инженерлік желілеріне) - 14 905,0 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.03.2017 № 73 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2017 № 97 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2017 № 115 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 257 505,0 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарының жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 119 728,0 мың теңге;
кең жолақты Интернетке жалпы білім беретін мектептердің қолжетімділігін қамтамасыз етуге - 13 616,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға - 9 680,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылыммен жабдықтауға – 26 281,0 мың теңге;
білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстарына - 12 144,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге - 19 557,0 мың теңге;
көп пәтерлі тұрғын үйлерге энергетикалық аудит жүргізуге - 481,6 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге - 8 843,3 мың теңге;
аудандық маңызы бар автокөлік жолдары мен елді мекендер көшелеріндегі автокөлік жолдарын күрделі және орташа жөндеуге - 301 678,4 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде білім саласының объектілерін күрделі жөндеуге - 80 177,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамту орталығына - 27 988,0 мың теңге;

на строительство 5-ти этажного 60-ти квартирного арендного коммунального жилого дома в городе Кандыагаш – 323 884,0 тысяч тенге;
на строительство 5-ти этажного 60-ти квартирного арендного коммунального жилого дома № 1 в городе Кандыагаш – 346 720,0 тысяч тенге;
за счет кредитования из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на реконструкцию объектов и системы водоснабжения в селе Ащысай -184 900,7 тысячи тенге;
на строительство водопроводных сетей в селе Алтынды - 166 056,9 тысяч тенге;
на реконструкцию и расширение водопроводных сетей в селе Мугалжар – 218 498,1 тысяч тенге;
на строительство 5 этажного 60 квартирного арендно-коммунального жилого дома № 1 в городе Кандыагаш (на инженерные сети) - 13 123,0 тысяч тенге;
на строительство 5 этажного 60 квартирного арендно-коммунального жилого дома № 2 в городе Кандыагаш (ІІ этапа, на благоустройство и инженерные сети) - 14 905,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.03.2017 № 73 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.07.2017 № 97 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.09.2017 № 115 (вводится в действие с 01.01.2017); от 21.11.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 257 505,0 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования - 119 728,0 тысяч тенге;
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к Широкополосному интернету - 13 616,0 тысяч тенге;
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту - 9 680,0 тысяч тенге;
на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой – 26 281,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования - 12 144,0 тысяч тенге;
на содействие занятости насления - 19 557,0 тысяч тенге;
на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов - 481,6 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных – 8 843,3 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов - 301 678,4 тысяч тенге;
в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на капитальный ремонт объектов образования - 80 177,0 тысяч тенге;
в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства в центр занятости - 27 988,0 тысяч тенге;

елді мекендердегі өрттерді, дала өрттерін сөндіру бойынша өрт сөндіру бекеттерін ұйымдастыруға - 1 887,0 мың теңге;
робототехника бойынша элективті курс үшін жабдықтар сатып алуға - 8 000,0 мың теңге;
оның ішінде:
Қандыағаш қаласындағы Интернационал көшесінен № 44, № 45 көпқабатты тұрғын үйлердің бойымен Баймұхамбетов көшесіне дейін айналма қозғалысы бар автомобиль жолдарын салуға - 46 720,3 мың теңге;
"Темір көпір бекетінің кентішілік газ құбырларының құрылысы" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу мен қатар жобалау-сметалық құжаттамаларын аяқтауға - 5 734,0 мың теңге;
Сағашилі ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарының құрылысына - 49 517,0 мың теңге;
Бұлақты ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарының құрылысына - 49 680,7 мың теңге;
"Ақсу ауылының су жүйелері мен имараттарының құрылысы" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу мен жобалау-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге - 8 605,5 мың теңге;
Қандыағаш қаласындағы 600 орындық орта мектеп құрылысына (инженерлік желілеріне) - 130 445,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласындағы 600 орындық орта мектеп құрылысына - 23 866,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа сумен жабдықтау желісінің құрылысына - 6 019,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа электрмен қамту желісінің құрылысына - 372,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа газбен қамту желісінің құрылысына - 5 000,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласының "Нұрлы Көш" шағын ауданында жаңа жеке тұрғын үйлерге жаңа кәріз желілерінің құрылысына - 5 000,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласы Есет-батыр, 13 көшесіндегі жатақхананы 90 пәтерлік тұрғын үйге қайта жаңғыртуға - 20 000,0 мың теңге;
Қандыағаш қаласындағы 5-қабатты 60-пәтерлік жалдамалы коммуналдық № 1 тұрғын үй құрылысына – 40 413,0 мың теңге;
Қаракөл ауылындағы сумен жабдықтау жүйелері мен нысандарының құрылысына - 4 993,2 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомасын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.03.2017 № 73 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2017 № 97 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2017 № 125 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2017 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 114,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

на организацию пожарных постов по тушению степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах - 1 887,0 тысяч тенге;
на приобретение оборудования для элективного курса по робототехнике - 8 000,0 тысяч тенге;
в том числе на развитие:
на строительство автомобильной дороги с кольцевым движением от улицы Интернациональная вдоль многоэтажных жилых домов № 44, № 45 до улицы Баймухамбетова города Кандыагаш - 46 720,3 тысяч тенге;
на завершение разработки проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы проекта "Строительство внутрипоселкового газопровода в станции Темир мост" - 5 734,0 тысяч тенге;
на строительство объектов и системы водоснабжения в селе Сагашили - 49 517,0 тысяч тенге;
на строительство объектов и системы водоснабжения в селе Булакты - 49 680,7 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и государственной экспертизы проекта "Строительство водопроводных сетей и сооружений в селе Аксу" - 8 605,5 тысяч тенге;
на строительство средней школы 600 мест в городе Кандыагаш (на инженерные сети) - 130 445,0 тысяч тенге;
на строительство средней школы 600 мест в городе Кандыагаш - 23 866,0 тысяч тенге;
на строительство новой сети водоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 6 019,0 тысяч тенге;
на строительство новой сети электроснабжения к новым индивидуальным к жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 372,0 тысяч тенге;
на строительство новой сети газоснабжения к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 5 000,0 тысяч тенге;
на строительство новых сетей канализации к новым индивидуальным жилым домам в микрорайоне "Нұрлы Көш" города Кандыагаш - 5 000,0 тысяч тенге;
на реконструкцию общежития под 90 квартирный жилой дом по улице Есет батыра, 13 города Кандыагаш – 20 000,0 тысяч тенге;
на строительство 5-ти этажного 60-ти квартирного арендного коммунального жилого дома № 1 в городе Кандыагаш – 40 413,0 тысяч тенге;
на строительство объектов и системы водоснабжения в селе Караколь - 4 993,2 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.03.2017 № 73 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.07.2017 № 97 (вводится в действие с 01.01.2017); от 21.11.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.12.2017 № 125 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 114,0 тысяч тенге.

Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 13.03.2017 № 73 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2017 № 97 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2017 № 115 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2017 жылға бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 13.03.2017 № 73 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.07.2017 № 97 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.09.2017 № 115 (вводится в действие с 01.01.2017); от 21.11.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
11. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год, согласно приложению 5.

12. 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомасын бөлу 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мұғалжар аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы
Мұғалжар аудандықмәслихатының хатшысы
С.Қиясов Н.Қалиева
Мұғалжар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 56 шешіміне
1 қосымша
2017 жылға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті

12. Утвердить распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год, согласно приложению 6.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
Мугалжарского районного
маслихата
Секретарь Мугалжарскогорайонного маслихата
С.Киясов Н.Калиева
Приложение 1 к решению Мугалжарского районного маслихата от 21 декабря 2017 года № 56
Мугалжарский районный бюджет на 2017 год

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
9 210,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
9 210,0
Мұғалжар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 56 шешіміне 4 қосымша
2017 жылға арналған Мұғалжар ауданының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламаларының Т І З Б Е С І
Функционалдық топ
кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсі
бағдарлама
кіші бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш,негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Мұғалжар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 56 шешіміне
5 қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2017 жылға бюджеттік бағдарламалары
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 11.12.2017 № 125 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
№ р/н
қалалық, ауылдық округтер атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
003 "Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету"
008 "Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру"
009 "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
1
Қандыағаш қалалық округі

452
Отдел финансов района (города областного значения)
9 210,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
9 210,0
Приложение 4 к решению Мугалжарского районного маслихата от 21 декабря 2016 года № 56
Перечень бюджетных программ Мугалжарского района не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администартор бюджетной программы
Программа
Подпрограмма
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению Мугалжарского районного маслихата от 21 декабря 2016 года № 56
Бюджетные программы аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Мугалжарского района Актюбинской области от 11.12.2017 № 125 (вводится в действие с 01.01.2017).
№ п/н
наименование городских, сельских округов
001 "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
003 "Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому"
008 "Освещение улиц населенных пунктов"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
1
Кандыагашский городской округ