2017-2019 жылдарға арналған Хромтау аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 69 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 5203 болып тіркелді. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Ескерту. Шешімнің атауында, бүкіл мәтіні бойынша "Хромтау ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджетін", "Хромтау ауданының бюджеті", "Хромтау ауданының 2017 жылға арналған бюджеті", "Хромтау ауданының 2018 жылға арналған бюджеті", "Хромтау ауданының 2019 жылға арналған бюджеті" сөздері "2017-2019 жылдарға арналған Хромтау аудандық бюджетін", "Хромтау аудандық бюджеті", "2017 жылға арналған Хромтау аудандық бюджеті", "2018 жылға арналған Хромтау аудандық бюджеті", "2019 жылға арналған Хромтау аудандық бюджеті" сөздерімен ауыстырылды – Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 16.11.2017 № 146 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 - 2019 жылдарға арналған Хромтау аудандық бюджеті 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                                           6 259 302,6 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша                         4 235 028 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                   39 709 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер бойынша                                     18 263 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша                         1 966 218,9 мың теңге;
2) шығындар                                          6 269 230,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                         - 131 349 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                               13 614 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                         144 963 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                         0,0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу                         0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит)                   122 421,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану)
қаржыландыру                                     - 122 421,5 мың теңге.

Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2017-2019 годы
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 23 декабря 2016 года № 69. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2017 года № 5203. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
Сноска. В заголовке, по всему тексту указанного решения слова "бюджета Хромтауского района на 2017-2019 годы", "бюджет Хромтауского района", "Бюджет Хромтауского района на 2017 год", "Бюджет Хромтауского района на 2018 год", "Бюджет Хромтауского района на 2019 год" заменены словами "Хромтауского районного бюджета на 2017-2019 годы", "Хромтауский районный бюджет", "Хромтауский районный бюджет на 2017 год", "Хромтауский районный бюджет на 2018 год", "Хромтауский районный бюджет на 2019 год" решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 16.11.2017 № 146 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Хромтауский районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы                                           6 259 302,6 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                               4 235 028 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                         39 709 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                                     18 263 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                         1 966 218,9 тысяч тенге;
2) затраты                                           6 269 230,1 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование                         - 131 349 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                               13 614 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                         144 963 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                               0,0 тысяч тенге;
в том числе: на приобретение
финансовых активов                               0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета                         122 421,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета                   – 122 421,2 тысяч тенге.

Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 105 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.07.2017 № 132 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.11.2017 № 146 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.12.2017 № 162 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 72 шешімі бойынша аудандық бюджетке мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 65 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 65 пайыз;
3) төлем көзінен кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша, жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептеледі.
3. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүзеге асырғаны үшін алынатын алымдар;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым;
тіркелген салық;
мемлекеттік баж;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер.
4. Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабы басшылыққа алынып және ескерілсін:

Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 14.03.2017 № 105 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.07.2017 № 132 (вводится в действие с 01.01.2017); от 16.11.2017 № 146 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.12.2017 № 162 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района согласно решению областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 72 в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 65 процентов;
2) по социальному налогу 65 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических
лиц, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в районный бюджет.
3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество с физических лиц;
налог на транспортные средства с юридических и физических лиц;
единый земельный налог;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог, за исключением земельного налога с физических лиц на земли населенных пунктов;
акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
поступления за использование природных и других ресурсов;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет;
фиксированный налог;
госпошлина;
государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
прочие неналоговые поступления в местный бюджет;
поступление от продажи основного капитала.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" установлено:

2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 24 459 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш
2 269 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 24 459 теңге.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен бөлінетін мақсатты ағымдағы нысаналы трансферттер енгізілгені ескерілсін, оның ішінде:
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақының сатысын арттыруға 60 646 мың теңге;
жаңа модель бойынша еңбек ақысына көшуге жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметкерлердің және ай сайын ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық айлықтарына, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлеріне қосымша ақыға 681 865 мың теңге;
азаматтық хал ахуал жағдайларын тіркеу бөлімдерінің штат бірліктерін ұстауға 1 087 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқару органдарының бөлімшелерін ұстауға 2 754 мың теңге;
жұмыспен қамту орталығының қызметін қамтамасыз етуге 13 109 мың теңге;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын бюджет саласының қызметкерлеріне жұмыс берушілердің өтеміне (медициналық сақтандыру шеңберінде) 9 919 мың теңге;
аудандық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдер спорт мектебінің қызметін қамтамасыз етуге 33 232 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 5 563 мың теңге;
жастар тәжірибесіне 15 316 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға (мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге) 4 800 мың теңге;
тізбесін кеңейтуге арналған, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарға 2 814 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді ауыстырған мұғалімдерге қосымша төлемге 7 806 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы ағымды трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:

с 1 января 2017 года:
1) минимальный размер заработной платы 24 459 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 2 269 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 24 459 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, вошедшие в обьем районного бюджета, в том числе:
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих 60 646 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих финансируемых из местного бюджета, работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемые из местного бюджета, выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам 681 865 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния 1 087 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса 2 754 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности центров занятости населения 13 109 тысяч тенге;
на отчисления работодателя бюджетной сферы, финансируемых из местных бюджетов (в рамках медицинского страхования) 9 919 тысяч тенге;
на обеспечение деятельности районного неспециализированного детско-юношеской школы 33 232 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
6. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы 5 563 тысяч тенге;
на молодежную практику 15 316 тысяч тенге;
на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов (обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами) 4 800 тысяч тенге;
на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств 2 814 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника 7 806 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
7. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 221 797 мың теңге;
бруцеллез ауруымен ауырған ауылшаруашылық жануарларды (ірі және ұсақ мүйізді қара) санитарлық жоюға жіберілген малдардың ( 50%) өтемін өтеуге 6 000 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің кеңжолақты ғаламторға қол жеткізілуін қамтамасыз етуге 5 284 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді интерактивтік білім контентіне қосуға 6 230 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мектептердің техникалық инфрақұрылымына 17 856 мың теңге;
білім саласы бойынша ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстарына 8 287 мың теңге;
жәрдемдесу үшін халықты жұмыспен қамтуға 13 018 мың теңге;
көппәтерлі тұрғын үйлерге энергетикалық аудит жүргізуге 5 040 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру 234 614 мың теңге, оның ішінде: Хромтау қаласы аппаратына елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру бағдарламасына 201 617 мың теңге және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөліміне коммуналдық шаруашылықты дамыту бағдарламасына 32 997 мың теңге;
"Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту" бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыруға 20 806,0 мың теңге;
Хромтау ауданының Тамды ауылындағы тарататын және кварталішілік газ құбырларын күрделі жөндеуге 50 000,0 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 105 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында жаңадан салынып жатқан тұрғын үйді газбен жабдықтау желілерінің құрылысына (2-кезең) 101 373 мың теңге;
Хромтау ауданының Сарысай ауылының су құбыры желісін қайта жаңғыртуға 176 698 мың теңге;
Хромтау ауданының Бөгетсай ауылының су құбыры желілерінің құрылысына 383 314 мың теңге.
Аталған ағымды нысаналы трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласындағы жалға берілетін коммуналдық екі қабатты 10 пәтерлік тұрғын үй құрылысына 71 675 мың теңге;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 221 797 тысяч тенге;
на возмещение (50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных туберкулезом, направляемых на санитарный убой 6 000 тысяч тенге;
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету 5 284 тысяч тенге;
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту 6 230 тысяч тенге;
на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой 17 856 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования 8 287 тысяч тенге;
на содействие занятости населения 13 018 тысяч тенге;
на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов 5 040 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов 234 614 тысяч тенге, в том числе: аппарату городу Хромтау на программу благоустройство и озеленение населенных пунктов 201 617 тысяч тенге и на отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района на программу развитие коммунального хозяйства 32 997 тысяч тенге;
на реализацию текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы "Развития продуктивной занятости и массового предпринимательства" 20 806,0 тысяч тенге;
на капитальный ремонт подводящего и внутриквартального газопровода в селе Тамды Хромтауского района 50 000,0 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов на развитие определятся на основании постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенным решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 14.03.2017 № 105 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на строительство сетей газоснабжения для новостроящихся жилых домов в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау (2-этап) 101 373 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в селе Сарысай Хромтауского района 176 698 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в селе Богетсай Хромтауского района 383 314 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
9. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство двухэтажного 10-и квартирного арендного коммунального жилого дома в городе Хромтау 71 675 тысяч тенге;

Хромтау ауданының Аққұдық ауылындағы екі пәтерлі тұрғын үй құрылысына 16 166 мың теңге;
Хромтау ауданының Ақжар ауылындағы екі пәтерлі тұрғын үй құрылысына 15 758 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында сумен жабдықтау желілері құрылысының жобалық сметалық құжаттамасын дайындауға 20 000 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында кәріз құбыры желілері құрылысының жобалық сметалық құжаттамасын дайындауға 35 000 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында газбен жабдықтау желілері құрылысының жобалық сметалық құжаттамасын дайындауға 45 000 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында электрмен жабдықтау желілері құрылысының жобалық сметалық құжаттамасын дайындауға 20 000 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында 4 пәтерлі тұрғын үйлердің сыртқы инженерлік желілері құрылысының жобалық-сметалық құжаттамасын дайындауға 3 101 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында жаңадан салынып жатқан тұрғын үйлердің газбен жабдықтау желілерінің құрылысына (2-кезең) 10 576 мың теңге;
Хромтау ауданының Сарысай ауылының су құбыры желісін қайта жаңғыртуға 44 175 мың теңге;
Хромтау ауданының Бөгетсай ауылының су құбыры желілерінің құрылысына 95 829 мың теңге;
Хромтау қаласындағы автомобиль жолдарын қайта жаңғыртуға 171 131 мың теңге;
Хромтау ауданының Қопа ауылының кіре берісіндегі Ойсылқара өзені арқылы өтетін көпір өткелінің құрылысына 22 800 мың теңге;
Хромтау ауданының Ақжар ауылындағы екі пәтерлі тұрғын үйге сыртқы инженерлік желілерінің құрылысына 3 316,0 мың теңге және Хромтау ауданының Аққұдық ауылындағы екі пәтерлі тұрғын үйге инженерлік желілерінің құрылысына 3 151,0 мың теңге;
Хромтау қаласындағы "22 квартал" мөлтек ауданында 600 орындық орта мектеп және 100 орындық интернаттың құрылысын салуға жобалық-сметалық құжаттамасын дайындауға 12 000,0 мың теңге;
Хромтау қаласында "22 квартал" мөлтек ауданында автокөлік жолдарының құрылысына - 228 143 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға - 28 646 мың теңге;
Хромтау ауданының Жазық ауылында жеткізуші және кентішілік газ құбырлары желілерінің құрылысына ˗ 60 000 мың теңге.

на строительство двухквартирного жилого дома в селе Аккудук Хромтауского района 16 166 тысяч тенге;
на строительство двухквартирного жилого дома в селе Акжар Хромтауского района 15 758 тысяч тенге;
на разработку проектно сметной документаций на строительство сетей водоснабжения в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау 20 000 тысяч тенге;
на разработку проектно сметной документаций на строительство сетей канализации в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау 35 000 тысяч тенге;
на разработку проектно сметной документаций на строительство сетей газоснабжения в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау 45 000 тысяч тенге;
на разработку проектно сметной документаций на строительство сетей электроснабжания в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау 20 000 тысяч тенге;
на разработку проектно сметной документаций на строительство наружных инженерных сетей к 4-х квартирным жилым домам в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау 3 101 тысяч тенге;
на строительство сетей газоснабжения для новостроящихся жилых домов в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау Хромтауского района (2-этап) 10 576 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей в селе Сарысай Хромтауского района 44 175 тысяч тенге;
на строительство водопроводных сетей в селе Богетсай Хромтауского района 95 829 тысяч тенге;
на реконструкцию автомобильных дорог в городе Хромтау 171 131 тысяч тенге;
на строительство мостового перехода через реку Ойсылкара на подъезде к селу Копа Хромтауского района 22 800 тысяч тенге;
на строительство наружных инженерных сетей к двухквартирному жилому дому в селе Акжар Хромтауского района 3 316,0 тысяч тенге и на строительство наружных инженерных сетей к двухквартирному жилому дому в селе Аккудук Хромтауского района 3 151,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций на строительство средней школы на 600 мест и интерната на 100 мест в микрорайоне "22 квартал" города Хромтау 12 000,0 тысяч тенге;
на строительство автомобильных дорог в микрорайоне "22 квартал" в городе Хромтау - 228 143 тысяч тенге;
на освещение улиц населенных пунктов - 28 646 тысяч тенге;
на строительство подводящего и внутрипоселкового газопровода в селе Жазык Хромтауского района - 60 000 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 105 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.11.2017 № 146 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға 13 614 мың теңге.
11. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерв сомасы 85 860 мың теңге болып бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 14.03.2017 № 105 (вводится в действие с 01.01.2017); от 16.11.2017 № 146 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление кредитов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов 13 614 тысяч тенге.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 85 860 тысяч тенге.

12. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық Хромтау аудандық
мәслихатының мәслихатының
сессия төрағасы хатшысы
Р.Исаев Д.Молдашев
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 69 шешіміне № 1 қосымша
2017 жылға арналған Хромтау аудандық бюджеті

12. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложения 2.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Секретарь Хромтауского
хромтауского районного районного маслихата
маслихата
Р.Исаев Д.Мулдашев
Приложение № 1 к решению районного маслихата от 23 декабря 2016 года № 69
Хромтауский районный бюджет на 2017 год

11 162
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15 492
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 333
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7 159
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
117 547
01
Ауыл шаруашылығы
96 355
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
17 882
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 882
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
78 473
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 512
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
572
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
3 434
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
7 000
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
54 955
06
Жер қатынастары
15 876
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15 876
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 039
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 837
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
5 316
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5 316
099
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
5 316
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11 923
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11 923
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11 923
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11 923
12
Көлiк және коммуникация
70 667
01
Автомобиль көлiгi
70 667
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
70 667
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

11 162
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15 492
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
8 333
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7 159
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
117 547
01
Сельское хозяйство
96 355
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
17 882
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
17 882
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
78 473
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
12 512
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
572
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
3 434
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
7 000
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
54 955
06
Земельные отношения
15 876
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15 876
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 039
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 837
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
5 316
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5 316
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5 316
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11 923
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11 923
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11 923
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11 923
12
Транспорт и коммуникация
70 667
01
Автомобильный транспорт
70 667
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
70 667
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах