2017-2019 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 68 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 5207 болып тіркелді. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Ескерту. Шешімнің тақырыбында, бүкіл мәтіні бойынша және қосымшаларындағы "Шалқар ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджетін", "Шалқар ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті", "Ауданның 2017 жылға арналған бюджетінде", "Ауданның 2017 жылға арналған бюджетінің", "аудан бюджетінің", "аудан бюджетінен" сөздері "2017-2019 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін", "2017-2019 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті", "2017 жылға арналған аудандық бюджетінде", "2017 жылға арналған аудандық бюджетінің", "аудандық бюджеттің", "аудандық бюджеттен" сөздерімен ауыстырылды – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 15.11.2017 № 141 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7942899,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 2671792,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 3895,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 14313,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 5252899,1 мың теңге;
2) шығындар – 8049792,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 616902,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 620577,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3675,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы - -723796,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 723796,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 98 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.07.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.11.2017 № 141 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 145 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2017 № 149 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
біріңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде жерді сату.

Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2017-2019 годы
Решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 21 декабря 2016 года № 68. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2017 года № 5207. Срок действия решения – до 1 января 2018 года
Сноска. В заголовке, по всему тексту и в приложениях указанного решения слова "Об утверждении бюджета Шалкарского района на 2017-2019 годы", "бюджет Шалкарского района на 2017-2019 годы", "в бюджете района на 2017 год", "бюджета района" заменены словами "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2017-2019 годы", "Шалкарский районный бюджет на 2017-2019 годы", "в районном бюджете на 2017 год", "районного бюджета" решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 15.11.2017 № 141 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы - 7942899,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 2671792,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 3895,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 14313,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 5252899,1 тысяч тенге;
2) затраты - 8049792,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 616902,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 620577,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 3675,0 тысяч тенге;
4) дефицит бюджета - -723796,3 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита бюджета - 723796,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 14.03.2017 № 98 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.07.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 15.11.2017 № 141 (вводится в действие с 01.01.2017); от 28.11.2017 № 145 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.12.2017 № 149 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налог на игорный бизнес;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;
по поступлениям от продажи основного капитала, в том числе продажа земли.

3. Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 бабына сәйкес, 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 24459 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 2269 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы 24459 теңге көлемінде белгіленгені ескерілсін.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 3598000,0 мың теңге сомасында көзделсін.
4-1. Заңнаманы өзгертуге байланысты 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке шығындарын өтеуге 29080,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 145 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін:
тіл курстарында тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырған мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 8502,0 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге – 3008,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 2012-2018 жылдарға арналған шаралар жоспарын іске асыруға – 5802,0 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 45848,0 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 6807,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 12.07.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 145 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.12.2017 № 149 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетінде республикалық бюджеттен мынадай көлемдерде нысаналы даму трансферттері бөлінгені ескерілсін:
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы даму аймағында электрмен қамту желілерінің құрылысына – 60758,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы даму аймағында квартал ішілік газбен жабдықтау желілерін салуға – 131302,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы даму аймағына жеткізілетін газбен жабдықтау желілерін салуға - 72350,0 мың теңге;

3. Принять к сведению, что в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" с 1 января 2017 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 24459 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2269 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 24459 тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год объем субвенции из областного бюджета в размере 3598000,0 тысяч тенге.
4-1. В связи с изменениями в законодательстве предусмотреть в районном бюджете на 2017 год текущие целевые трансферты областному бюджету для компенсации потерь в сумме 29080,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 28.11.2017 № 145 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета в следующих объемах:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 8502,0 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" - 3008,0 тысяч тенге;
на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы – 5802,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда – 45848,0 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 6807,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 12.07.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 28.11.2017 № 145 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.12.2017 № 149 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление из республиканского бюджета целевых трансфертов на развитие в следующих объемах:
на строительство линий электроснабжения в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 60758,0 тысяч тенге;
на строительство внутриквартальных сетей газоснабжения в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 131302,0 тысяч тенге;
на строительство подводящего газопровода к зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 72350,0 тысяч тенге;

Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы даму аймағында сумен жабдықтау желілерін салуға – 230419,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Аққайтым ауылындағы сумен жабдықтау желілерін салуға – 162936,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Байқадам ауылындағы сумен жабдықтау желілерін салуға – 186853,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 12.07.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 145 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттер есебінен мынадай көлемдерде бюджеттік кредиттер түскені ескерілсін:
Шалқар ауданы Біршоғыр ауылдындағы сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға - 340242,1 мың теңге;
Шалқар ауданы Бегімбет ауылындағы кәріз желілерін қайта жарақтауға – 273528,7 мың теңге.
Бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 145 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде ағымдағы нысаналы трансферттері түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға – 73884,0 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 165457,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді кеңжолақты интернетке қосылуын қамтамасыз етуге – 1643,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға – 9940,0 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерді техникалық инфрақұрылымымен жабдықтауға – 24111,0 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы білім беру ұйымдарының күрделі шығыстарына – 13454,0 мың теңге;
халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге – 37944,0 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 894,0 мың теңге;
нәтижелі жұмыспен қамтуға және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға – 29656,0 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 79291,8 мың теңге;
робототехника бойынша элективтік курстарына құрылғылар сатып алуға – 5478,0 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар табыс етуге – 19567,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

на строительство сетей водоснабжения в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 230419,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе Аккайтым Шалкарского района – 162936,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе Байкадам Шалкарского района – 186853,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 12.07.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 28.11.2017 № 145 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление бюджетных кредитов за счет выделенных целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
на реконструкцию сетей водоснабжения в селе Биршогыр Шалкарского района – 340242,1 тысяч тенге;
на реконструкцию канализационных сетей в селе Бегимбет Шалкарского района – 273528,7 тысяч тенге.
Распределение сумм бюджетных кредитов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 28.11.2017 № 145 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета в следующих объемах:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 73884,0 тысяч тенге;
на апробацию по внедрению подушевого финансирования в организациях среднего образования - 165457,0 тысяч тенге;
на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополостному интернету – 1643,0 тысяч тенге;
на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту – 9940,0 тысяч тенге;
на оснащение общеобразовательных школ технической инфраструктурой - 24111,0 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных организаций образования – 13454,0 тысяч тенге;
на содействие занятости населения - 37944,0 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных - 894,0 тысяч тенге;
на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства – 29656,0 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог – 79291,8 тысяч тенге;
на приобретение оборудования для элективного курса по робототехнике – 5478,0 тысяч тенге;
на присуждение грантов государственным учреждениям образования за высокие показатели работы – 19567,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 98 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.07.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 145 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен мынадай көлемдерде нысаналы даму трансферттері бөлінгені ескерілсін:
Шалқар қаласының Байсалбаев көшесінен екі пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйін салуға – 11675,0 мың теңге;
Шалқар қаласының № 4 көшесінен № 420, 421, 422, 423 жер учаскелерінде екі пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлерін салуға – 46700,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Қауылжыр ауылы Есет Көтібарұлы көшесі № 25 жер учаскесінен екі пәтерлік жалдамалды коммуналдық тұрғын үйін салуға – 11669,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы даму аймағында электрмен қамту желілерінің құрылысына – 5816,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы даму аймағында квартал ішілік газбен жабдықтау желісін салуға – 21867,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы даму аймағына жеткізілетін газбен жабдықтау желілерін салуға - 15346,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы даму аймағында сумен жабдықтау желілерін салуға – 36214,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Шілікті, Тоғыз стансалары және 77 разъездегі сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтау үшін жобалық - сметалық құжаттамасын әзірлеуге және мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 27119,4 мың теңге;
Шалқар ауданы Қотыртас ауылындағы сумен жабдықтау желілерін қайта жарақтауға жобалық - сметалық құжаттамасын әзірлеуге және мемлекеттік сараптамадан өткізуге – 11883,4 мың теңге;
Шалқар ауданы Аққайтым ауылындағы сумен жабдықтау желілерін салуға – 40734,3 мың теңге;
Шалқар ауданы Байқадам ауылындағы сумен жабдықтау желілерін салуға – 46713,4 мың теңге;
Шалқар ауданы Бозой ауылына жеткізілетін ВЛ-6 электрмен қамту желілерін салуға – 10063,8 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 98 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.07.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 145 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға аудандық бюджеттен 2017 жылға Шалқар қаласы мен ауылдық округтер бойынша берілетін трансферттердің көлемі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 14.03.2017 № 98 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.07.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 28.11.2017 № 145 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление из областного бюджета целевых трансфертов на развитие в следующих объемах:
на строительство двухквартирного арендно-коммунального жилого дома по улице Байсалбаева в городе Шалкар - 11675,0 тысяч тенге;
на строительство двухквартирных арендно-коммунальных жилых домов по улице № 4 на земельных участках № 420, 421, 422, 423 города Шалкар – 46700,0 тысяч тенге;
на строительство двухквартирного арендно-коммунального жилого дома по улице Есет Котибарулы на земельном участке № 25 в селе Кауылжыр Шалкарского района - 11669,0 тысяч тенге;
на строительство линий электроснабжения в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 5816,0 тысяч тенге;
на строительство внутриквартальных сетей газоснабжения в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 21867,0 тысяч тенге;
на строительство подводящего газопровода к зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 15346,0 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в зоне развития города Шалкар Шалкарского района – 32614,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы для реконструкции сетей водоснабжения на станциях Шиликты, Тогыз и 77 разъезде Шалкарского района – 27119,4 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экпертизы для реконструкции сетей водоснабжения в селе Котыртас Шалкарского района – 11883,4 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе Аккайтым Шалкарского района – 40734,3 тысяч тенге;
на строительство сетей водоснабжения в селе Байкадам Шалкарского района – 46713,4 тысяч тенге;
на строительство подводящих линий электроснабжения ВЛ-6 к селу Бозой Шалкарского района – 10063,8 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 14.03.2017 № 98 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.07.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 28.11.2017 № 145 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Утвердить объемы трансфертов из районного бюджета на 2017 год городу Шалкар и сельским округам на реализацию функций местного самоуправления согласно приложению 4.

11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві, 2376,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 12.07.2017 № 117 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. Ауданның 2017 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год, в сумме 2376,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 12.07.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017).
12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 5.

13. Шалқар қаласы және ауылдық округтердің әкімі аппараттары бойынша 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру көлемі, 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық мәслихатының сессия төрағасы Ж. Сейтмағанбетова
Шалқар аудандық мәслихатының хатшысы С. Бигеев
Шалқар аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 68 шешіміне
1 қосымша
2017 жылға арналған Шалқар аудандық бюджеті

13. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ на 2017 год по аппаратам акимов города Шалкар и сельских округов, согласно приложению 6.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Шалкарского районного маслихата Ж. Сейтмаганбетова
Секретарь Шалкарского районного маслихата С. Бигеев
Приложение 1 к решению Шалкарского районного маслихата № 68 от 21 декабря 2016 года
Шалкарский районный Бюджет на 2017 год

18361,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
21748,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
27695,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
27580,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26596,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
834,0
021
Мемлекеттік органың күрделі шығыстары
150,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
115,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
115,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1222240,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
686516,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2354,2
007
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
2354,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6650,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
2950,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3700,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
677512,6
003
Коммуналдық тұрғын ұй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
79961,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
597551,1
2
Коммуналдық шаруашылық
510419,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
34179,8
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4200,2
026
Ауданның(облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
3432,1
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
12131,5
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
14416,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
476239,5
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
476239,5
3
Елді-мекендерді көркейту
25304,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

18361,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
21748,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
27695,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
27580,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
26596,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
834,0
021
Капитальные расходы государственного органа
150,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
115,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
115,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1222240,4
1
Жилищное хозяйство
686516,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2354,2
007
Организация сохранения государственного жилищного фонда города районного значения, поселка, села, сельского округа
2354,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6650,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2950,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3700,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
677512,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
79961,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
597551,1
2
Коммунальное хозяйство
510419,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
34179,8
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4200,2
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3432,1
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
12131,5
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
14416,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения
476239,5
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
476239,5
3
Благоустройство населенных пунктов
25304,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

103170,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
103170,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20540,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
47964,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстарды өткізу
815,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9323,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
24528,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
325005,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
35684,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35684,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1237,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
32327,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2120,0
030
Патронат тәрбиешілеріне берілген баланы (балаларды) асырап бағу
2120,0
2
Әлеуметтік көмек
260811,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
260811,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
88600,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10664,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65906,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
329,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
54777,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
13216,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
21319,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
28510,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28510,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27577,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

103170,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
103170,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20540,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
47964,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
815,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9323,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
24528,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
325005,0
1
Социальное обеспечение
35684,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35684,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1237,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
32327,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2120,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2120,0
2
Социальная помощь
260811,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
260811,0
002
Программа занятости
88600,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10664,0
006
Оказание жилищной помощи
6000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65906,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
329,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
54777,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13216,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
21319,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
28510,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28510,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27577,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

003
Жалпы білім беру
Шалқар аудандық мәслихатныың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 68 шешіміне
6 қосымша
Шалқар қаласы және ауылдық округтердің әкімі аппараттары бойынша 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының қаржыландыру көлемі
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 145 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
(мың теңге)
Қала және ауылдық округтердің атауы
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл,ауыл
дық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Мемлекет тік органның күрделі шығыс
тары
Аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдас тыру
Өңірлерді
дамытудың
2020 жылға
дейінгі бағдарламасы
шеңберінде өңірлерді
экономика лық дамытуға жәрдемдесу
бойынша шараларды
іске асыру
Елді-мекендер көшелерін
дегі
автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу

003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению Шалкарского районного маслихата № 68 от 21 декабря 2016 года
Объемы финансирования бюджетных программ на 2017 год по аппаратам акимов города Шалкар и сельских округов
Сноска. Приложение 6 – в редакции решения маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 28.11.2017 № 145 (вводится в действие с 01.01.2017).
(тысяч тенге)
Наименование города и сельских округов
Услуги по обеспече нию аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Капиталь ные расходы государст венного органа
Организа ция сохранения государст венного жилищного фонда района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Реализация мер по содействию экономичес кому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
Капиталь
ный и средний
ремонт
автомо
бильных
дорог улиц
населенных
пунктов