2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 9-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 29 желтоқсанда № 3272 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес Жуалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 – 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер 8 615 296 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 138 332 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 813 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 56 513 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7 410 638 мың теңге;
2) шығындар – 8 742 828 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 42 640 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 61 263 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 623 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо–0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -170 172 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 170 172 мың теңге:
қарыздар түсімі – 61 263 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 18 623 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 28.02.2017 № 10-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 13.04.2017 № 12-5 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 21.06.2017 № 13-4 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 10.08.2017 № 15-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 18.10.2017 № 17-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 19-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017-2019 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері облыстық бюджетке 50 пайыз мөлшерде белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2017 жылға 6 520 450 мың теңге белгіленсін.
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2017 жылы аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, спорт және мәдениет мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықтары мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2017 - 2019 годы
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2016 года № 9-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2016 года № 3272.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответсвенно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 615 296 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 138 332 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 9 813 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 56 513 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 410 638 тысяч теңге;
2) затраты – 8 742 828 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 42 640 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 61 263 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 623 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -170 172 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 170 172 тысяч тенге:
поступление займов – 61 263 тысяч тенге;
погашение займов – 18 623 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 127 532 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 28.02.2017 № 10-3 (вводится в действие с 01.01.2017);13.04.2017 № 12-5 (вводится в действие с 01.01.2017); 21.06.2017 № 13-4 (вводится в действие с 01.01.2017); 10.08.2017 № 15-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 18.10.2017 № 17-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 28.11.2017 № 19-3 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017-2019 годы норматив отчислений в областной бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
3. Установить объем субвенции, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2017 год в сумме 6 520 450 тысяч тенге.
4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2017 год предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам образования, социального обеспечения и культуры , финансируемых из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2017 жылға арналған бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2017 жылға әр бір ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Жергілікті өзін - өзі басқару функцияларын іске асыру үшін жергілікті өзін - өзі басқару органдарына аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттері 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Жергілікті өзін - өзі басқару функцияларын іске асыру үшін жергілікті өзін - өзі басқару органдарына облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттері 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа на 2017 год согласно приложению 5.
7. Утвердить районные целевые трансферты передаваемые органам местного самоуправления для реализации функций местного самоуправления согласно приложению 6.
8. Утвердить областные целевые трансферты передаваемые органам местного самоуправления для реализации функций местного самоуправления согласно приложению 7.

9. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 5 000 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 26.09.2017 № 16-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 18.10.2017 № 17-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет – ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың әкімшілік аумақтық құрылым, аумақты әлеуметтік - экономикалық дамыту, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері, адамдардың құқығын қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

9. Утвердить резерв районного месного исполнительного органа в сумме 5 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 26.09.2017 № 16-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 18.10.2017 № 17-3 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам административно-территориальных структур, социально-экономическому развитию территорий, бюджета и местных налогов по защите прав граждан.

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
21 000
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
21 000
08
Бюджет қаражаттарының қолданылатын қалдықтары
0
Жуалы аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 9-3 шешіміне 4 қосымша
2017 жылға арналған бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi
Санаты
Сыныбы Атауы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
04
Білім беру
003
Жалпы білім беру
Жуалы аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 9-3 шешіміне 5 қосымша
2017 жылға әр бір ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 19-3 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
мың теңге
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
Бағдарлама атауы
001. "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
005. "Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру"
040. "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру"
014. "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру"
009. "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
011. "Елді мекендерді аббаттандыру және көгалдандыру"
008. "Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру"
022. "Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары"
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Б.Момышұлы ауылы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

452
Отдел финансов района (города областного значения)
21000
088
Используемые остатки бюджетных средств
21000
08
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 4 к решению
Жуалынского районного
маслихата № 9-3 от 23 декабря
2016 года
Перечень райнных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2017 год
Категория
Класс Наименование
Подкласс
1
2
3
4
04
Образование
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению
Жуалынского районного
маслихата № 9-3 от 23 декабря
2016 года
Перечень бюджетных программ каждого сельского округа на 2017 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 28.11.2017 № 19-3 (вводится в действие с 01.01.2017).
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Наименование программ
001. "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
005. "Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности"
040. "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
014. "Организация водоснабжения населенных пунктов"
009. "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
011. "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
008. "Освещение улиц населенных пунктов"
022. "Капитальные расходы государственного органа"
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима аула Б.Момышулы Жуалынского района Жамбылской области"

2540
2
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Ақтөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
3156
3
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Қошқарата ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
2206
4
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Қарасаз ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
6118
5
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Б. Момышұлы ауылы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
38227
6
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Боралдай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
3041
7
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Шақпақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
4968
8
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Мыңбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
6728
9
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Жетітөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
4800
10
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Нұрлыкент ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
6497
11
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Көкбастау ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
4782
12
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Қызыларық ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
3109
13
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Күреңбел ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
3002
14
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Ақсай ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
5057
Жуалы аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 9-3 шешіміне 7 қосымша
Жергілікті өзін - өзі басқару функцияларын іске асыру үшін жергілікті өзін - өзі басқару органдарына облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
р/с
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Жуалы ауданы
18 580
1
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Билікөл ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
370
2
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Ақтөбе ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
447
3
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Қошқарата ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
147
4
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Қарасаз ауылдық округі әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
862
5
"Жамбыл облысы Жуалы ауданы Б. Момышұлы ауылы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

2540
2
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Актюбинского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
3156
3
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кошкаратинского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
2206
4
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасазского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
6118
5
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима ауыла Б.Момышулы Жуалынского района Жамбылской области"
38227
6
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Боралдайского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
3041
7
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Шакпакского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
4968
8
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Мынбулакского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
6728
9
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Жетитобинского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
4800
10
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Нурлыкентского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
6497
11
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кокбастауского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
4782
12
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кызыларыкского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
3109
13
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Куренбельского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
3002
14
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Аксайского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
5057
Приложение 7 к решению
Жуалынского районного маслихата
№ 9-3 от 23 декрабря 2016 года
Областные целевые трансферты передаваемые органам местного самоуправления для реализации функций местного самоуправление
П/н
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Жуалынский район
18 580
1
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Биликольского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
370
2
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Актюбинского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
447
3
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Кошкаратинского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
147
4
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима Карасазского сельского округа Жуалынского района Жамбылской области"
862
5
Коммунальное государственное учреждение "Аппарат акима ауыла Б.Момышулы Жуалынского района Жамбылской области"