"2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы"
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 8-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 желтоқсанда № 3262 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 -қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) Кірістер – 6 649 551 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 414 835 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 391 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 18 774 мың теңге;
трансферттер түсімі - 5 205 551 мың теңге;
2) шығындар – 6 791 654 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 62 091 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 85 088 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 22 997 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
Қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 204 194 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 204 194 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 85 088 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 22 997 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 142 103 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 06.03.2017 № 9-2 (01.01.2017 бастап қолданылады); 20.04.2017 № 11-4 (01.01.2017 бастап қолданылады); 20.06.2017 № 12-2 (01.01.2017 бастап қолданылады); 14.08.2017 № 15-3 (01.01.2017 бастап қолданылады); 17.10.2017 № 17-2 (01.01.2017 бастап қолданылады); 28.11.2017 № 18-2 (01.01.2017 бастап қолданылады) шешімдерімен.
2. 2017-2019 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері ауданның бюджетіне 30 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2017 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 4 294 485 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабына сәйкес, 2017-2019 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлық ақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес процент мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2017 - 2019 годы
Решение маслихата Мойынкумского района Жамбылской области от 22 декабря 2016 года № 8-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2016 года № 3262.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 649 551 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 414 835 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 391 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 774 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 205 551 тысяч тенге;
2) затраты – 6 791 654 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование -62 091 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 85 088 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 22 997 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 204 194 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 204 194 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 85 088 тысяч тенге;
погашение займов – 22 997 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 142 103 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 06.03.2017 № 9-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 20.04.2017 № 11-4 (вводится в действие с 01.01.2017); 20.06.2017 № 12-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 14.08.2017 № 15-3 (вводится в действие с 01.01.2017); 17.10.2017 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 28.11.2017 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017-2019 годы норматив распределения поступлений в районный бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 30 процентов.
3. Установить на 2017 год объем субвенции передаваемые из областного бюджета в районный в размере – 4 294 485 тысяч тенге.
4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2017-2019 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии финансируемые из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2017 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 27 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2017 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі № 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2017 жылға арналған кенттік, ауылдық (селолық) округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізімі № 5 – қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер тізімі № 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

5. Утвердить объем резерва местного исполнительного органа района на 2017 год в размере 27 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год согласно приложения № 4.
7. Утвердить перечень бюджетных программ поселковых, аульных (сельских) округов на 2017 год согласно приложения № 5.
8. Утвердить перечень трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год согласно приложения № 6.

9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтың экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар, өнеркәсіп салаларын, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлік салаларын дамыту, аумақтық құрылыс, жер учаскесін сатып алу туралы жобаларын қарау, қоршаған ортаны қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданылады.
Мойынқұм аудандық мәслихат Мойынқұм аудандық
сессиясының төрағасы: мәслихат хатшысы:
Е. Абасов Ш. Исабеков
Мойынқұм аудандық мәслихатының

9. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономическому развитию региона, бюджету и местным налогам, отрасли промышленности, развитию сельского хозяйства и отраслей предпринимательства, территориальному строительству, по рассмотрению проектов по покупке земельных участков, по защите окружающей среды.
10. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Секретарь
районного маслихата районного маслихата
Е.Абасов Ш. Исабеков
Приложение № 1
к решению Мойынкумского
районного маслихата № 8-2

2501792
006
Балаларға қосымша білім беру
252351
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
56632
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
56632
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
373605
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18506
004
Ауданның ( облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
4000
005
Ауданның (областық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекеме-лер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
45100
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
6152
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
3000
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
500
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
15480
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
280867
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
427677
021
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
383177
037
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
44500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
196636
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160225
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
44286
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
5269
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1144
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
9446
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
33980
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету

2501792
006
Дополнительное образование для детей
252351
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
56632
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
56632
464
Отдел образования района (города областного значения)
373605
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18506
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
4000
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
45100
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
6152
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей) -сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3000
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)- сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
500
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
15480
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
280867
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
427677
021
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
383177
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
44500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
196636
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160225
002
Программа занятости
44286
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8000
005
Государственная адресная социальная помощь
2000
006
Помощь в обеспечении жильем
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
5269
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1144
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
9446
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
33980
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

19009
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17206
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
303
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1500
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
40267
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18257
003
Жастар саясаты саласындағы іс-шараларды iске асыру
18010
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
192411
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
27626
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16506
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
11120
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
46228
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18728
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19300
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1500
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2000
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
2700
010
Ауыл шаруалығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
17548
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17548
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
101009
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
101009
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
52150
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
52150
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15150
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
37000
12
Көлiк және коммуникация

19009
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
17206
010
Капитальные расходы государственного органа
303
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1500
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
40267
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
18257
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
18010
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
192411
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
27626
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
16506
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11120
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
46228
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
18728
003
Капитальные расходы государственных органов
19300
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1500
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2000
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
2700
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
17548
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17548
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
101009
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
101009
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная Деятельность
52150
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
52150
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15150
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
37000
12
Транспорт и коммуникации

Ескерту. 5 - қосымша жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 18-2 (01.01.2017 бастап қолданылады) шешімімен.
мың теңге
№р/с
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппаратының атауы
001 "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
040 Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
022 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру"
009 "Елді мекен дердің санитариясын қамтамасыз ету"
1
"Ұланбел ауылдық округі әкімі аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Сноска. Приложение 5 – в редакции решения Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 28.11.2017 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2017).
тысяч тенге
№ п/п
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001 Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040 "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов до 2020 года"
022 Капитальные расходы государственных органов
008 "Освещение улиц в населенных пунктах"
009 "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
1
Коммунальное Государственное учреждение "Аппарат Акима Уланбельского сельского округа"