"Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 54/01 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 25 қазандағы № 76/04 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 25 қарашада № 4029 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2020 жылғы 3 маусымдағы № 35/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 03.06.2020 № 35/01 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізілсін).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушысының 2016 жылғы 23 маусымдағы № 270 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 14028 тіркелген) сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қарағанды облысы әкімдігінің 2015 жылғы 17 қыркүйектегі № 54/01 қаулысына (нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу Тiзiлiмiнде № 3441 тіркелген, 2015 жылғы 22 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, 2015 жылғы 29 қазанда "Индустриальная Караганда" № 151-152 (21902-21903), "Орталық Қазақстан" № 175-176 (22060) газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) осы қаулының 1 қосымшасына сәйкес, "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті жаңа редакцияда жазылсын;
2) осы қаулының 2 қосымшасына сәйкес, "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарағанды облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Н. Әбдібеков
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы "25" қазан
№ 76/04 қаулысына
1-қосымша
Қарағанды облысы әкімдігінің
2015 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 54/01 қаулысымен
бекітілген
"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

О внесении изменений в постановление акимата Карагандинской области от 17 сентября 2015 года № 54/01 "Об утверждении регламентов государственных услуг"
Постановление акимата Карагандинской области от 25 октября 2016 года № 76/04. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 25 ноября 2016 года № 4029. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 3 июня 2020 года № 35/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 03.06.2020 № 35/01 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июня 2016 года № 270 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14028) акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Карагандинской области от 17 сентября 2015 года № 54/01 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3441, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 22 октября 2015 года, в газетах Индустриальная Караганда" № 151-152 (21902-21903), "Орталық Қазақстан" № 175-176 (22060) от 29 октября 2015 года, следующие изменения:
1) регламент государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета" изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда" изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Н. Абдибеков
Приложение 1
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 25 октября 2016 года
№ 76/04
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 17 сентября 2015 года
№ 54/01
Регламент государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"

1. Жалпы ережелер
1. "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) мемлекеттік орман иеленушілер (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – қағаз нысанда ағаш кесу және (немесе) орман билетін беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру қызмет берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
Берілген рұқсаттар туралы мәліметтер "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесіне енгізіледі.
2. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қызмет көрсетушіге қызмет алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) өтініші болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1 іс-әрекет – қызмет беруші кеңсесінің маманы өтінішті қабылдайды және құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақытын көрсетіп тіркеу туралы белгісі бар құжатты қызмет алушыға береді. Орындау ұзақтығы – 30 (отыз) минут. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақытын көрсетіп тіркеу туралы белгі;
2 іс-әрекет – қызмет беруші кеңсесінің маманы өтінішті қызмет берушінің басшысына қарауға тапсырады. Орындау ұзақтығы – 1 (бір) сағат ішінде. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі өтінішті қызмет берушінің басшысына қарауға тапсыруы;
3 іс-әрекет – қызмет берушінің басшысы жауапты орындаушыны белгілеп, орындау үшін тиісті бұрыштама қояды. Орындау ұзақтығы – 4 (төрт) сағат ішінде. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі қызмет беруші басшысының бұрыштама қоюы және қызмет берушінің жауапты орындаушысына тапсыруы.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лесорубочного и лесного билета" (далее – государственная услуга) оказывается государственными лесовладельцами (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – выдача лесорубочного и лесного билета в бумажной форме.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Сведения о выданных разрешениях вносятся в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя (либо его представителя по доверенности) по форме согласно приложению к стандарту государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (далее – Стандарт) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11662).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
действие 1 -специалист канцелярии услугодателя принимает заявление и выдает услугополучателю документ, с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов. Длительность выполнения - 30 (тридцать) минут. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является отметка о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов;
действие 2 - специалист канцелярии услугодателя передает заявление на рассмотрение руководителю услугодателя. Длительность выполнения –1 (один) час. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является передача заявления на рассмотрение руководителю услугодателя;
действие 3 - руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает резолюцию для исполнения. Длительность выполнения –4 (четыре) часа. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наложение резолюции руководителя услугодателя и передача ответственному исполнителю услугодателя;

4 іс-әрекет – қызмет берушінің жауапты орындаушысы өтінішті қарайды және ағаш кесу және орман билетін беруге мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын, не болмаса Стандарттың 4, 9-1 тармақтарымен белгіленген негіздер бойынша өтінішті қараудан дәлелді түрде бас тарту туралы жауап дайындайды. Орындау ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі жауап дайындау болып табылады;
5 іс-әрекет – қызмет берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды. Орындау ұзақтығы – 2 (екі) сағат ішінде. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қою болып табылады.
6 іс-әрекет – қызмет беруші кеңсесінің маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді - ағаш кесу және (немесе) орман билетін, не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хат беруі. Орындау ұзақтығы – 30 (отыз) минут ішінде. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі ағаш кесу және (немесе) орман билеті, не болмаса қызмет көрсетуден бас тарту туралы хат беру.
3. Мемлекеттік қызметтерді көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) қызмет беруші кеңсесінің маманы;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) қызмет берушінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметшілер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) қызмет беруші кеңсесінің маманы өтінішті қабылдайды және құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақытын көрсетіп тіркеу туралы белгісі бар құжатты қызмет алушыға береді. Орындау ұзақтығы – 30 (отыз) минут;
2) қызмет беруші кеңсесінің маманы өтінішті қызмет берушінің басшысына қарауға тапсырады. Орындау ұзақтығы – 1 (бір) сағат ішінде;
3) қызмет берушінің басшысы жауапты орындаушыны белгілеп, орындау үшін тиіст бұрыштама қояды. Орындау ұзақтығы – 4 (төрт) сағат ішінде;
4) қызмет берушінің жауапты орындаушысы өтінішті қарайды және ағаш кесу және орман билетін беруге мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын, не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді түрде бас тарту туралы жауап дайындайды. Орындау ұзақтығы – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
5) қызмет берушінің басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасына қол қояды. Орындау ұзақтығы – 2 (екі) сағат ішінде;

действие 4 -ответственный исполнитель услугодателя рассматривает заявление и подготавливает проект результата оказания государственной услуги на выдачу лесорубочного и лесного билета либо об отказе в оказании государственной услуги по основаниям установленными пунктами 4, 9-1 Стандарта. Длительность выполнения - 2 (два) рабочих дня. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подготовка ответа;
действие 5 - руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги. Длительность выполнения –2 (два) часа. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подписание результата оказания государственной услуги;
действие 6 - специалист канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги - выдача лесорубочного и (или) лесного билета либо письмо об отказе в оказании государственной услуги. Длительность выполнения -30 (тридцать) минут. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является выдача лесорубочного и (или) лесного билета либо письмо об отказе в оказании государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии услугодателя принимает заявление и выдает услугополучателю документ, с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов. Длительность выполнения - 30 (тридцать) минут;
2)специалист канцелярии услугодателя передает заявление на рассмотрение руководителю услугодателя. Длительность выполнения - 1 (один) час;
3) руководитель услугодателя определяет ответственного исполнителя, налагает резолюцию для исполнения. Длительность выполнения - 4 (четыре) часа;
4) ответственный исполнитель услугодателя рассматривает заявление и подготавливает проект результата оказания государственной услуги на выдачу лесорубочного и (или) лесного билета либо об отказе в оказании государственной услуги. Длительность выполнения - 2 (два) рабочих дня;
5) руководитель услугодателя подписывает проект результата оказания государственной услуги. Длительность выполнения - 2 (два) часа;

6) қызмет беруші кеңсесінің маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін - ағаш кесу және (немесе) орман билетін, не болмаса мемлекеттік қызметті көрсетудан бас тарту туралы хат береді. Орындау ұзақтығы – 30 (отыз) минут ішінде;
8. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың), қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-әрекеттерінің бірізділігін толық сипаттау осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрініс береді.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы және "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілмейді.
10. Берілген рұқсаттар туралы мәліметтер "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесіне енгізіледі.
"Ағаш кесу және орман билетін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Регламентіне 1 қосымша
"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қарағанды облысы әкімдігінің
2016 жылғы "25" қазан
№ 76/04 қаулысына 2-қосымша
Қарағанды облысы әкімдігінің
2015 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 54/01 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) облыстардың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – қызмет беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.еgov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі шартта мөр басу үшін орын мен күні көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлы қолы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу туралы хабарлама нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға қағаз түрінде жүгінген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, қағазға басылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және оның басшысының қолтаңбасымен куәландырылады.

6) специалист канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги - выдача лесорубочного и (или) лесного билета либо письмо об отказе в оказании государственной услуги. Длительность выполнения - 30 (тридцать) минут;
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Государственная услуга через Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и веб-портал "электронного правительства" не оказывается.
10. Сведения о выданных разрешениях вносятся в информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование".
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
Выдача лесорубочного и лесного билета"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
Приложение 2
к постановлению акимата
Карагандинской области
от 25 октября 2016 года
№ 76/04
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 17 сентября 2015 года
№ 54/01
Регламент государственной услуги
"Государственная регистрация договора долгосрочного
лесопользования на участках государственного лесного фонда"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме уведомления о государственной регистрации договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя, с указанием места и даты для проставления печати на договоре.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет стандарттарын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 11662 тіркелген) бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін қызмет алушының (немесе оның сенімхат бойынша өкілінің) ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1 іс-әрекет – қызмет алушының өтінішін қызмет беруші кеңсесінің маманы қабылдауы және құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақытын көрсетіп тіркеуі, оны қызмет берушінің басшысына қарауға тапсыруы. Орындау ұзақтығы – 30 (отыз) минут. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс - әрекеттің) нәтижесі құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақытын көрсетіп тіркеу және қызмет берушінің басшысына қарауға тапсыру болып табылады;
2 іс-әрекет – қызмет берушінің басшысы қызмет беруші бөлімінің басшысын белгілеуі, орындау үшін бұрыштама соғуы. Орындау ұзақтығы – 2 (екі) сағат. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі қызмет беруші басшысының бұрыштама соғуы және қызмет беруші бөлімінің басшысына тапсыру болып табылады;
3 іс-әрекет – қызмет берушінің бөлім басшысы қызмет берушінің жауапты орындаушысын белгілеуі, орындау үшін бұрыштама соғуы. Орындау ұзақтығы – 3 (үш) сағат. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі қызмет беруші бөлімі басшысының бұрыштама соғуы және қызмет беруші бөлімінің жауапты орындаушысына тапсыру болып табылады;
4 іс-әрекет – қызмет беруші бөлімінің жауапты орындаушысы қызмет алушы ұсынған құжаттарды қолданыстағы заңнамаға сәйкес ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу үшін тексеру не болмаса Стандарттың 9-1 тармағымен белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хат және қызмет беруші басшысына қол қою үшін жолдауы. Орындау ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалануға тіркелген шарт не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хат болып табылады;

2. Описание порядка действий структурных подразделении
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представления услугополучателем (либо его представителя по доверенности) перечня документов, необходимых для оказания государственной услуги, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11662) (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
действие 1 – специалист канцелярии услугодателя принимает заявление и выдает услугополучателю документ, с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов и передает на рассмотрение руководителю услугодателя. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являетсяотметка о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов;
действие 2 – руководитель услугодателя определяет руководителя отдела услугодателя, налагает резолюцию для исполнения. Длительность выполнения – 2 (два) часа. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наложение резолюции руководителя услугодателя и передача руководителю отдела услугодателя;
действие 3 – руководитель отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя отдела услугодателя, налагает резолюцию для исполнения. Длительность выполнения – 3 (три) часа. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наложение резолюции руководителя отдела услугодателя и передача ответственному исполнителю отдела услугодателя;
действие 4 – проверка ответственным исполнителем отдела услугодателя представленных услугополучателем документов для государственной регистрации договора долгосрочного лесопользования согласно действующему законодательству либо письмо об отказе в оказании государственной услугипо основаниям, установленным пунктом 9-1 Стандарта и направление на подписание руководителю услугодателя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является зарегистрированный договор долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда либо письмо об отказе в оказании государственной услуги;

5 іс-әрекет – қызмет беруші басшысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы. Орындау ұзақтығы – 2 (екі) сағат 20 (жиырма) минут. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалануға қол қойылған шарт не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хат болып табылады;
6 іс-әрекет – қызмет беруші кеңсесі маманының қызмет алушыға мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалануға тіркелген шартты не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хатты беруі. Орындау ұзақтығы – 10 (он) минут. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалануға тіркелген шартты не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хатты беру болып табылады.
Қызмет берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қызмет беруші құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 2 (екі) жұмыс күні.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) тізбесі:
1) қызмет беруші кеңсесінің маманы;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) қызмет беруші бөлімінің басшысы;
4) қызмет беруші бөлімінің жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметшілер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1 іс-әрекет – қызмет алушының өтінішін қызмет беруші кеңсесінің маманы қабылдауы және құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақытын көрсетіп тіркеуі, оны қызмет берушінің басшысына қарауға тапсыруы. Орындау ұзақтығы – 30 (отыз) минут.
2 іс-әрекет – қызмет берушінің басшысы қызмет беруші бөлімінің басшысын белгілеуі, орындау үшін бұрыштама соғуы. Орындау ұзақтығы – 2 (екі) сағат.
3 іс-әрекет – қызмет берушінің бөлім басшысы қызмет берушінің жауапты орындаушысын белгілеуі, орындау үшін бұрыштама соғуы. Орындау ұзақтығы – 3 (үш) сағат.
4 іс-әрекет – қызмет беруші бөлімінің жауапты орындаушысы қызмет алушы ұсынған құжаттарды қолданыстағы заңнамаға сәйкес ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу үшін тексеруі не болмаса Стандарттың 9-1 тармағымен белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хаты және қызмет беруші басшысына қол қою үшін жолдауы. Орындау ұзақтығы – 1 (бір) жұмыс күні;

действие 5 – подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги. Длительность выполнения – 2 (два) часа 20 (двадцать) минут. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подписанный договор долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда либо письмо об отказе в оказании государственной услуги;
действие 6 – выдача специалистом канцелярии услугодателя зарегистрированного договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда либо письмо об отказе в оказании государственной услуги. Длительность выполнения – 10 (десять) минут. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является выдача зарегистрированного договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда услугополучателю либо письмо об отказе в оказании государственной услуги.
Срок оказания государственной услуги услугодателем с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал - 2 (двух) рабочих дней.
3.Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) ответственный исполнитель отдела услугодателя
7. Описание последовательности процедур (действий), между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
действие 1 – специалист канцелярии услугодателя принимает заявление и выдает услугополучателю документ, с отметкой о регистрации с указанием даты и времени приема пакета документов и передача на рассмотрение руководителю услугодателя. Длительность выполнения – 30 (тридцать) минут;
действие 2 – руководитель услугодателя определяет руководителя отдела услугодателя, налагает соответствующую резолюцию для исполнения. Длительность выполнения – 2 (два) часа;
действие 3 – руководитель отдела услугодателя определяет ответственного исполнителя отдела услугодателя, налагает резолюцию для исполнения. Длительность выполнения – 3 (три) часа;
действие 4 –ответственным исполнителем отдела услугодателя проверка представленных услугополучателем документов для государственной регистрации договора долгосрочного лесопользования согласно действующему законодательству либо письмо об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 9-1 Стандарта и направление на подписание руководителю услугодателя. Длительность выполнения – 1 (один) рабочий день;

5 іс-әрекет – қызмет беруші басшысының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы. Орындау ұзақтығы – 2 (екі) сағат 20 (жиырма) минут.
6 іс-әрекет – қызмет беруші кеңсесі маманының қызмет алушыға мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалануға тіркелген шартты не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хатты беруі. Орындау ұзақтығы – 10 (он) минут.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) қызмет алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталға тіркеледі, ол қызмет алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютерінің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты порталда авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы регламентте нұсқалған көрсетілетін қызметті алушының қызметті таңдауы, экранға қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттардың көшірмелерін электрондық түрде бекіте отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрауды куәландыруы (қол қоюы) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салудағы көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ көмегімен қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) растауы (қол қоюы);

действие 5 – подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги. Длительность выполнения – 2 часа 20 (двадцать) минут;
действие 6 – выдача специалистом канцелярии услугодателя зарегистрированного договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда услугополучателю либо письмо об отказе в оказании государственной услуги. Длительность выполнения – 10 (десять) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Порядок обращения и последовательность процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

10) 7-процесс – "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) электрондық құжатты (қызметті алушының сұрау салуын) тіркеу;
11) 3-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің Стандартта көрсетілген, қоса берілген көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының қызмет көрсету негіздеріне сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
12) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтардың болуына байланысты сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
13) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастырған электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен қалыптастырылады.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысты ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының диаграммасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы мемлекеттік қызмет көрсету Регламентінің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді
орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде
ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын
мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Регламентіне 2 қосымша
"Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесінің анықтамалығы

10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование");
11) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в пункте 9 Стандарта, основаниям для оказания услуги;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя;
3) процесс 9 – получение услугополучателем результата услуги, сформированного ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал, приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги, отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещен на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугополучателя.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Государственная регистрация договора
долгосрочного лесопользования на участках
государственного лесного фонда"
Диаграмма функционального взаимодействия при оказании государственной услуги "Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда" через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Государственная регистрация договора
долгосрочного лесопользования на участках
государственного лесного фонда"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Государственная регистрация договора долгосрочного
лесопользования на участках государственного лесного фонда"