Қарағанды облысының Балқаш, Приозерск, Шахтинск қалаларында бағалау аймақтарының шекараларын және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттерін бекіту туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы VI сессиясының № 140 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 4106 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 22.06.2023 № 57 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы 1 тармағының 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 11 бабының 1 тармағына сәйкес, Қарағанды облыстық маслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облысының Балқаш, Приозерск, Шахтинск қалаларында бағалау аймақтарының шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 22.06.2023 № 57 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қарағанды облыстық мәслихатының 2005 жылғы 17 наурыздағы XI сессиясының "Шахтинск қаласының аумағын аймақтандыру сызбасын (аймақтар шекаралары және жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкасына түзету коэффициенттері) бекіту туралы" № 171 шешімінің (нормативтіқ құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1762 болып тіркелген, 2005 жылғы 9 сәуірдеғы "Индустриальная Караганда" № 43 (20126) санында және № 71-72 (19740) санында "Орталық Қазақстан" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Алынып тасталды - Қарағанды облыстық мәслихатының 22.06.2023 № 57 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Г. Прокоп
Облыстық мәслихаттың хатшысы Р. Әбдікеров
Қарағанды облыстық мәслихатының
2016 жылғы "12" желтоқсандағы
VI сессиясының № 140
шешіміне қосымша
Қарағанды облысының Балқаш, Приозерск, Шахтинск қалаларындағы жер учаскелері үшін төлемақының базалық ставкаларына түзету коэффициенттері
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 22.06.2023 № 57 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бағалау аймағының №
Бағалау аймағының сипаттамасы
Түзету коэффициенттері
Балқаш қаласы
І
001 есептік орамы
- қоныстану аумағы (көп қабатты үйлер): Әлімжанов көшесі, Островский көшесі, Сванкулов орамы, Ағыбай батыр көшесі (Жезқазған көшесінен жеке сектордың бір қатары қосылған), Желорамы көшесі, Сейфуллин көшесі, Абай көшесі, Қараменде би көшесі,
-ВЛКСМ ХХХ жылдығы атындағы саябақ

Об утверждении границ оценочных зон и поправочных коэффициентов к базовым ставкам платы за земельные участки в городах Балхаш, Приозерск, Шахтинск Карагандинской области
Решение VI сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 140. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 января 2017 года № 4106.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 22.06.2023 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 1 статьи 11 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить границы оценочных зон и поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в городах Балхаш, Приозерск, Шахтинск Карагандинской области согласно приложению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 22.06.2023 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение XI сессии Карагандинского областного маслихата от 17 марта 2005 года № 171 "Об утверждении схемы зонирования территории города Шахтинска (границы зон и поправочные коэффициенты к базовой ставке платы за земельные участки)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1762, опубликовано 9 апреля 2005 года в газетах "Индустриальная Караганда" № 43 (20126) и "Орталық Қазақстан" № 71-72 (19740)).
3. Исключен решением Карагандинского областного маслихата от 22.06.2023 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Г. Прокоп
Секретарь областного маслихата Р. Абдикеров
Приложение
к решению VI сессии
Карагандинского
областного маслихата
от 12 декабря 2016 года
№ 140
Поправочные коэффициенты к базовым ставкам платы за земельные участки в городах Балхаш, Приозерск, Шахтинск Карагандинской области
Сноска. Приложение - в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 22.06.2023 № 57 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ ценовой зоны
Описание ценовых зон
Поправочные коэффициенты
город Балхаш
І
Учетный квартал 001
- селитебная территоррия (многоэтажные дома): улицы Алимжанова, улицы Островского, квартал Сванкулова, улицы Агыбай Батыра (включен один ряд частного сектора от улицы Жезказганская), улицы Желтоксан, улицы Сейфуллина, улицы Абая, улицы Караменде би,
- парк имени ХХХ-летия ВЛКСМ

2,00
002 есептік орамы
- Жезқазған және Рысқұлов көшелері арасында орналасқан жеке сектордан басқа;
- нан зауытының аумағынан басқа;
- өнеркәсіптік аумақтан басқа;
- Жезқаған көшесі мен темір жол арасында орналасқан аумақтан басқа.
003 есептік орамы
- шығыс өнеркәсіп аймағының аумағынан басқа;
- 90 квартал аумағынан басқа.
004 есептік орамы
- ІІ жоспарлау ауданының аумағы
005 есептік орамы
- Балқаш көлінің су қорғау аймағының аумағы; (көлдің жағалау сызығынан батыстағы автожолға дейін)
006 есептік орамы
-Балқаш-1 станциясы аумағының бір бөлігі, өндірістік объектілер орналасқан темір жол бойы;
- жол бойындағы сервис объектілері орналасқан Алматы-Қарағанды автожолы бойындағы аумақ
012 ,013 есептік орамдар
014 есептік орамы
- "Прокатчик", "ПБС" бағбаншылық қоғамдары
09-102-034 есептік орамы
- Тораңғылық ауылының аумағы;
- Балқаш көлінің су қорғау аймағы.
09-102-040 есептік орамы
- Шұбартүбек ауылының аумағы;
- Балқаш көлінің су қорғау аймағы
ІІ
001 есептік орамы
- Теміржолшылар, Ержанов, Сәрсембаева, Металлургтер, Жерұйық, Әлімжанова, Тоқтамысова, Гоголь, Бөкейханов, Ынтымақ, 8-ші наурыз, Жамбыл көшелеріндегі, Бертіс тұйық көшесіндегі жеке сектор, Жезқазған көшесінен Сванкулова К. шағын ауданына дейін;
- Жезқаған көшесі мен теміржол арасында орналасқан аумақ.
1,50
002 есептік орамы
- Теміржолшылар көшесі, Бижанұлы, М. Мәметова, Қошқарбаев, Асфандияров, Достоевский, Мичурин, Щербаков тұйық көшелері бойынша жеке сектор;
- нан зауыты;
- Жезқаған көшесі мен теміржол арасында орналасқан аумақ.
003 есептік орамы
-90-орам аумағы
006 есептік орамы
-- Балқаш-1 станциясының қоныстану аумағы
007 есептік орамы
- Қоңырат тұрғын алабының аумағы
018 есептік орамы
- Балқаш көлінің су қорғау аймағының аумағы
ІІІ
009 есептік орамы
- Саяқ кентінің қоныстану аумағы
1,25
ІV
001 есептік орамы
- өндірістік аймақ астындағы аумақ
1,00
002 есептік орамы
- өндірістік аймақ астындағы аумақ
003 есептік орамы
- өндірістік нысандар орналасқан Шығыс өндірістік аймағы
004 есептік орамы
- қала құрылысы қызметіне тартылмаған жерлер
005 есептік орамы
- Балқаш көлінің су қорғау аймағы аумағынан басқа (көлдің жағалау сызығынан батыстағы автожолға дейін)
006 есептік орамы
- қала құрылысы қызметіне тартылмаған жерлер
007 есептік орамы
- қала құрылысы қызметіне тартылмаған жерлер;
- бұрынғы Шығыс Қоңырат кентінің аумағы;
009 есептік орамы
- Саяқ кентінің қоныстану аумағынан басқа
015, 019 есептік орамдар
018 есептік орамы
- Балқаш көлінің су қорғау аймағы аумағынан басқа

2,00
Учетный квартал 002
- кроме частного сектора, расположенного между улицами Жезказганская и Рыскулова;
- кроме территории хлебзавода;
- кроме промышленной территории;
- кроме территории, расположенной между железной дорогой и улицей Жезкаганская.
Учетный квартал 003
-кроме территории восточной промышленной зоны;
-кроме территории 90 квартала.
Учетный квартал 004
-территория ІІ планировочного района
Учетный квартал 005
-территория водоохранной зоны озера Балхаш (от береговой линии озера до автодороги на западе)
Учетный квартал 006
-часть территории на станции Балхаш-1, вдоль железной дороги на которой расположены производственные объекты;
-территория вдоль автодороги Алмата-Караганда, на которой расположены объекты придорожного сервиса
Учетные квартала: 012 ,013
Учетный квартал 014
-садоводческие общества "Прокатчик", "ПБС"
Учетный квартал 09-102-034
-территория села Торангылык;
-водоохранная зона озера Балхаш.
Учетный квартал 09-102-040
-территория села Шубартубек;
-водоохранная зона озера Балхаш
ІІ
Учетный квартал 001
- частный сектор по улицам Теміржолшылар, Ержанова, Сарсембаева, Металлургов, Жерұйық, Алимжанова, Тоқтамысова, Гоголя, Бокейханова, Ынтымақ, 8-наурыз, Жамбыла, переулок Бертіс, от улицы Жезказганская до микрорайона К.Сванкулова;
- территория, расположенная между железной дорогой и улицей Жезкаганская.
1,50
Учетный квартал 002
- частный сектор по улицам Теміржолшылар, переулкам Бижанулы, М.Маметовой, Кошкарбаева, Асфандьярова, Достоевского, Мичурина, Щербакова;
- хлебзавод;
- территория, расположенная между железной дорогой и улицей Жезкаганская.
Учетный квартал 003
- территория 90-й квартал
Учетный квартал 006
--селитебная территория станции Балхаш-1
Учетный квартал 007
-территория жилого массива Конырат
Учетный квартал 018
-территория водоохранной зоны озера Балхаш
ІІІ
Учетный квартал 009
- селитебная территория поселка Саяк
1,25
ІV
Учетный квартал 001
-территория под производственной зоной
1,00
Учетный квартал 002
-территория под производственной зоной
Учетный квартал 003
- восточная промышленная зона, где размещены производственные объекты
Учетный квартал 004
- земли, не вовлеченные в градостроительную деятельность
Учетный квартал 005
- кроме территории водоохранной зоны озера Балхаш (от береговой линии озера до автодороги на западе)
Учетный квартал 006
- земли, не вовлеченные в градостроительную деятельность
Учетный квартал 007
-земли, не вовлеченные в градостроительную деятельность;
- территория бывшего поселка Восточный Конырат;
Учетный квартал 009
- кроме селитебной территории поселка Саяк
Учетные квартала 015, 019
Учетный квартал 018
-кроме территории водоохранной зоны озера Балхаш

09-102-034 есептік орамы
- ауыл шаруашылығы мақсатындағы аумақ (Балқаш көлінің су қорғау аймағының аумағынан басқа)
09-102-040 есептік орамы
- ауыл шаруашылығы мақсатындағы аумақ (Балқаш көлінің су қорғау аймағының аумағынан басқа)
Приозерск қаласы
I
001 есептік орамының бөлігі, бұл жеке сектор және Ресей Федерациясының госпиталінің аумағы,
002 есептік орамының бөлігі – қаланың көп қабатты құрылысы: қалалық әкімдік, орталық базар, мешіт, шіркеу, сауда нүктелері, ойын-сауық орындары. (Госпитальная көшесі, Транспортная көшесі, Кеңес әскерлері бульвары, Гвардейская көшесі, Халықтар Достығы көшесі)
2
II
001, 002 есептік орамдар – жеке сектор (түбек), Приозерск қаласының орталық ауруханасы, жауынгерлік машиналар автопаркі, қойма үй-жайлары, өрт сөндіру бөлімі, Балқаш аудандық пайдалану бөлімінің объектілері, ұсақ бөлшек сауда объектілері. (Транспортная көшесі, Совет Армиясының бульвары, Гвардейская көшесі, Теміржол жолы), жеке құрылыс, тұрмыстық қызмет көрсету кешендері, қонақ үй кешені, гараждар, тұрақ (Халықтар Достығы көшесі, "Балқаш" санаторийіне жол)
1,8
III
"Ер Тай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жер учаскесі және басқа да өнеркәсіптік мақсаттағы объектілер. ("Алматы - Екатеринбург" автомобиль жолы Көктас станциясына дейін)
1,6
IV
001 есептік орамы – рекреациялық мақсаттағы объектілер:
002 есептік орамы – күл үйіндісі, мазут киров араластыру, "Балқаш-Газ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің объектісі, көкөніс сақтау қоймасы:
003 есептік орамы – дамудан бос жерлер
004 есептік орамы – өндірістік қоймалар, тұрғын емес үй-жайлар,
005 есептік орамы – құрылыстан бос жерлер.
006 есептік орамы – саяжайлар
007 есептік орамы – шаруа қожалықтарының жерлері, қатты тұрмыстық қалдықтары полигоны, буландырғыш тоған, рекреациялық мақсаттағы объект. Аумақтың негізгі бөлігі – резервтік аумақтар
1
Шахтинск қаласы
I
006,010,011,012,013 есептік орамдар – Қаланың орталық бөлігінің көп қабатты құрылысы: Центр-3 шағын ауданы, қалалық орамдар 26,27,28,31, Мәскеу және Қазақстан көшелерінің арасындағы 24 орамның аумағы;
017 (гараж массиві) есептік орамы
2
II
004 есептік орамы – Қалалық кварталдар 29,30,5-18-көп қабатты құрылыс;
008 есептік орамы – көп қабатты құрылыс;
ішінара 003 есептік орамы - орамның оңтүстік-шығыс бөлігі;
043 есептік орамы – Новодолинский, орталық бөлігі;
045 және 046 – Новодолинский – гараж массивтері;
049 есептік орамы – қаланың тұрғын алаптарына іргелес солтүстік-шығыс және шығыс өнеркәсіптік аумақтар.

Учетный квартал 09-102-034
- территория сельскохозяйственного назначения (кроме территории водоохранной зоны озера Балхаш)
Учетный квартал 09-102-040
-территория сельскохозяйственного назначения (кроме территории водоохранной зоны озера Балхаш)
город Приозерск
I
Часть 001 учетного квартала, это частный сектор и территория Госпиталя Российской Федерации.
Часть 002 учетного квартала – Многоэтажная застройка города: Городской акимат, центральный рынок, мечеть, церковь, торговые точки, развлекательные заведения. (улица Госпитальная, улица Транспортная, бульвар Советской Армий, улица Гвардейская, улица Дружба Народов)
2
II
Учетные квартала 001, 002 - частный сектор (полуостров), Центральная больница города Приозерск, автопарк боевых машин, складские помещения, пожарная часть, объекты Балхашской районной эксплуатационной части, объекты мелкой розничной торговли. (улица Транспортная, бульвар Советской Армии, улица Гвардейская, железнодорожный путь), частная застройка, комплексы бытовых услуг, гостиничный комплекс, гаражи, стоянка (улица Дружба Народов, дорога на санаторий "Балхаш")
1,8
III
Земельный участок товарищества с ограниченной ответственностью "Ер Тай", и другие объекты промышленного назначения. (автодорога "Алматы- Екатеринбург до станции Коктас)
1,6
IV
Учетный квартал 001 – объекты рекреационного назначения:
Учетный квартал 002 – золоотвал, размещение мазутных киров, объект товарищество с ограниченной ответственностью "Балхаш-Газ", овощехранилище:
Учетный квартал 003 – земли свободные от застройки
Учетный квартал 004 – производственные склады, нежилые помещения,
Учетный квартал 005 – земли свободные от застройки
Учетный квартал 006 – дачи
Учетный квартал 007 – земли крестьянских хозяйств, полигон твердых бытовых отходов, пруд испаритель, объект рекреационного назначения. Основная часть территории, это резервные территории
1
город Шахтинск
I
Учетные квартала 006,010,011,012,013 – Многоэтажная застройка центральной части города: микрорайон Центр-3, городские квартала 26,27,28,31, территория 24 квартала между улицами Московской и Казахстанской;
Учетный квартал 017(гаражный массив)
2
II
Учетный квартал 004 - городские квартала 29,30,5-18- многоэтажная застройка;
Учетный квартал 008- многоэтажная застройка;
частично учетный квартал 003 - юго-восточная часть квартала;
Учетный квартал 043 - Новодолинский, центральная часть;
Учетные квартала 045 и 046 – Новодолинский – гаражные массивы;
Учетный квартал 049 – северо-восточная и восточная промышленные территории, прилегающие к жилым массивам города.

1,68
III
049 ішінара, 014,015 есептік орамдар және 022 есептік орамы (гараж массивтері);
061 есептік орамы – Шахан, өнеркәсіптік аймақ;
026 есептік орамы – Новодолинский – автобаза және мұнай базасының аумақтары
1,38
IV
Шаханның есеп орамдары
059 есептік орамы – Шахан аумағы – 10/16, 11/17 орамдар аумағы, 1а,1б, 3 шағын аудандары;
060 есептік орамы ішінара - 3,5 орамдары, 3, 3а-4а шағын аудандарды, жеке сектор, Шахтинск-Шахан автомобиль жолы бойында орналасқан;
058 есептік орамының оңтүстік бөлігі - жеке сектор 15,8 орамдар, аурухана кешені
1,12
V
Ішінара 003 есептік орамы – орамның солтүстік-батыс бөлігі;
007, 008 есептік орамдар – жеке сектор,
009, 005, 021 есептік орамдар – гараж массиві;
058 есептік орамы – Шахан-солтүстік бөлігі, солтүстік Чайковский-Шаханская көшелерінің арасындағы аумақтар;
062,063,064 есептік орамдар – Шахан-гараж массивтері
0,73
VI
042 есептік орамы – Солтүстік-Батыс;
043 есептік орамы – Новодолинский-оңтүстік-шығыс және солтүстік-батыс бөлігі;
044 есептік орамы – Новодолинский;
047 және 048 есептік орамдар – Долинка;
065 есептік орамы – Восьмидомики;
058 есептік орамы – Шахан-солтүстік, батыс бөлігі;
059 есептік орамы – Шахан-шығыс бөлігі;
060 есептік орамы – Шахан-батыс бөлігі;
028, 020, 016, 019, 066, 001, 002 есептік орамдар ішінара,
034, 035, 040, 041, 067, 068, 031, 027, 036,037 есептік орамдар – саяжай массивтері,
057,056
0,5
Қарағанды облысы Балқаш қаласындағы бағалау аймақтарының шекаралары
Қарағанды облысы Балқаш қаласының Саяқ кенті жерінің бағалау аймақтарының шекаралары
Қарағанды облысы Приозерск қаласының бағалау аймақтарының шекаралары
Қарағанды облысы Шахтинск қаласының бағалау аймақтарының шекаралары

1,68
III
Учетные квартала 049 частично, 014, 015 и Учетный квартал 022 (гаражные массивы);
Учетный квартал 061 – Шахан,промышленная зона;
Учетный квартал 026 – Новодолинский-территории автобазы и нефтебазы
1,38
IV
Учетные квартала Шахана
Учетный квартал 059 - Территория Шахана- квартала 10/16, 11/17, микрорайоны1а,1б,3;
Учетный квартал 060 частично - квартала 3,5, микрорайоны 3, 3а-4а, частный сектор, расположенный вдоль автомобильной дороги Шахтинск-Шахан;
южная часть учетного квартала 058 - Частный сектор квартала 15, 8, больничный комплекс
1,12
V
Частично учетный квартал 003 – северо-западная часть квартала;
Учетные квартала 007, 008 – частный сектор;
Учетные квартала 009, 005, 021 – гаражный массив;
Учетный квартал 058 – Шахан-северная часть, территории между улицами Северной- Чайковского- Шаханская;
Учетные квартала 062,063,064 - Шахан-гаражные массивы
0,73
VI
Учетный квартал 042 - Северо-Западный;
Учетный квартал 043 - Новодолинский юго-восточная и северо-западная часть;
044 – Новодолинский;
Учетные квартала 047 и 048 – Долинка;
Учетный квартал 065 – Восьмидомики;
Учетный квартал 058 – Шахан-северная, западная часть;
Учетный квартал 059 – Шахан-восточная часть;
Учетный квартал 060 – Шахан-западная часть;
Учетные квартала 028,020,016,019,066,001,002 частично,
Учетные квартала 034, 035, 040, 041, 067, 068, 031, 027, 036, 037 – дачные массивы,
Учетные квартала 057, 056
0,5
Границы оценочных зон города Балхаш Карагандинской области
Границы оценочных зон земель поселка Саяк города Балхаш Карагандинской области
Границы оценочных зон города Приозерск Карагандинской области
Границы оценочных зон города Шахтинск Карагандинской области