Теміртау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы 50 сессиясының № 50/4 "2016-2018 жылға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 9/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 желтоқсанда № 4051 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 25 қарашадағы V cессиясының "Қарағанды облыстық мәслихатының 2015 жылғы 11 желтоқсандағы XL cессиясының "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 452 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 115 шешімін іске асыру мақсатында қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы 50 сессиясының № 50/4 "2016-2018 жылға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3603 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 15 қаңтарда жарияланған, 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 3 (350) "Вечерняя Караганда" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 11 962 023 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 9 956 349 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 373 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 123 397 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1 856 904 мың теңге;
2) шығындар – 12 027 538 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – алу 5 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)      – алу 60 515 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 60 515 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 60 515 мың теңге.";
2) 1-1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1-1. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте 4 270 мың теңге сомасындағы нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару көзделсін.";

О внесении изменений в решение 50 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2015 года № 50/4 "О городском бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 12 декабря 2016 года № 9/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 14 декабря 2016 года № 4051. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях реализации решения V сессии Карагандинского областного маслихата от 25 ноября 2016 года № 115 "О внесении изменений в решение XL сессии Карагандинского областного маслихата от 11 декабря 2015 года № 452 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 50 сессии Темиртауского городского маслихата от 24 декабря 2015 года № 50/4 "О городском бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3603, опубликовано в информационно - правовой системе "Әділет" 15 января 2016 года, опубликовано в газете "Вечерняя Караганда" от 20 января 2016 года № 3 (350)), следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 962 023 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 956 349 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25 373 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 123 397 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 856 904 тысяч тенге;
2) затраты – 12 027 538 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 5 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 5 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 60 515 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 60 515 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств - 60 515 тысяч тенге.";
2) пункт 1-1 изложить в следующей редакции:
"1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2016 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 4 270 тысяч тенге.";

3) 2-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2016 жылға республикалық және облыстық бюджеттерден алынған 1 856 904 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттердің келесілерге көзделгені ескерілсін:
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге - 9 496 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға - 262 701 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға - 43 092 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге - 5 169 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 1 297 102 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға – 53 430 мың теңге;
профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) –1 333 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 4 616 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 7 273 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді-мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге - 102 214 мың теңге;
әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 567 мың теңге сомасында;
облыс елді мекендерінің электрондық геоақпараттық карталарын жасауға – 2 406 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамытуға – 5 080 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасының шеңберінде 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап облыс орталықтарының және Алматы қаласының аудандарына қосылған ауылдық елді мекендерді қоса алғанда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде, аудандық маңызы бар қалаларда инфрақұрылымды, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты ағымдағы және орташа жөндеулерге, абаттандыруға – 933 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа –16 900 мың теңге;
Теміртау қаласының Тольятти көшесіндегі № 44 тұрғын үйді реконструкциялауға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге – 100 мың теңге;
Теміртау қаласының 9 ықшамауданында көпқабатты тұрғын үй салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 100 мың теңге;
Теміртау қаласының 9 ықшамауданында көпқабатты тұрғын үй салуға (екінші ғимарат) жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 100 мың теңге;

3) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Учесть, что полученные целевые трансферты из республиканского и областного бюджетов на 2016 год в сумме 1 856 904 тысяч тенге предусмотрены:
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг - 9 496 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 262 701 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы - 43 092 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" - 5 169 тысяч тенге;
для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 1 297 102 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 53 430 тысяч тенге;
на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний) – 1 333 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 4 616 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 7 273 тысяч тенге;
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов - 102 214 тысяч тенге;
на субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям в сумме 567 тысяч тенге;
на создание электронных геоинформационных карт населенных пунктов области – 2 406 тысяч тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 – 5 080 тысяч тенге;
на текущий и средний ремонты инфраструктуры, жилищно-коммунального хозяйства, благоустройство в селах, поселках, сельских округах, городах районного значения, включая сельские населенные пункты, присоединенные с 1 января 2014 года, к районам областных центров и города Алматы в рамках программы "Дорожная карта занятости 2020" – 933 тысяч тенге;
на жилищно-коммунальное хозяйство – 16 900 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию жилого дома № 44 по улице Тольятти города Темиртау – 100 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство многоэтажного жилого дома в 9 микрорайоне города Темиртау – 100 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство многоэтажного жилого дома в 9 микрорайоне города Темиртау (второе здание) – 100 тысяч тенге;

Теміртау қаласы 10-11 ықшамдандарының жеке тұрғын үйлеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 100 мың теңге;
Теміртау қаласының 9 ықшамауданындағы жаңадан салынып жатқан екі көпқабатты тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 100 мың теңге;
Теміртау әлеуметтік қаласының шаруашылық-фекалдық канализациясы желілерін салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 50 мың теңге;
Теміртау қаласының су құбырлары желілерін реконструкциялауға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге - 50 мың теңге;
жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге – 40 030 мың теңге;
мектеп оқушылары үшін оқулықтар сатып алуға және жеткізуге – 3 962 мың теңге.";
4) 7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 18 427 мың теңге сомасында бекітілсін.";
5) көрсетілген шешімге 1, 6-қосымшалар осы шешімге 1, 2- қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
мәслихат хатшысы
В.Свиридов
КЕЛІСІЛДІ:
"Теміртау қаласының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ А. Сыдықова
2016 жылғы " 12 " желтоқсан
Теміртау қалалық мәслихатының
2016 жылғы " 12 " желтоқсандағы
9_сессиясының № 9/4 шешіміне
1- қосымша
Теміртау қалалық мәслихатының
2015 жылғы " 24 " желтоқсандағы
50 сессиясының № 50/4 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

на разработку проектно-сметной документации на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к индивидуальным жилым домам 10-11 микрорайонов города Темиртау – 100 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры к вновь строящимся двум многоэтажным жилым домам в 9 микрорайоне города Темиртау – 100 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей хозяйственно-фекальной канализации Соцгорода Темиртау – 50 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию водопроводных сетей города Темиртау - 50 тысяч тенге;
на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов – 40 030 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников для учащихся школ – 3 962 тысяч тенге.";
4) пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2016 год в сумме 18 427 тысяч тенге.";
5) приложения 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии,
секретарь маслихата
В. Свиридов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов города Темиртау"
А. Сыдыкова
12 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению 9 сессии Темиртауского городского маслихата
от 12 декабря 2016 года № 9/4
Приложение 1
к решению 50 сессии Темиртауского городского маслихата
от 24 декабря 2015 года № 50/4
Городской бюджет на 2016 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

7184
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2805
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
204755
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
26207
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26207
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
44780
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44780
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
98022
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98022
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
35746
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35746
02
Қорғаныс
13112
1
Әскери мұқтаждар
11677
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11677
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11677
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1435
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1435
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1123
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
312
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
39344
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
39344
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
39344
048
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
39344
04
Бiлiм беру
5279130
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
1333166
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1333166
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
173789
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

7184
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2805
9
Прочие государственные услуги общего характера
204755
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
26207
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
26207
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
44780
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
44780
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
98022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
98022
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
35746
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
35746
02
Оборона
13112
1
Военные нужды
11677
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11677
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11677
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1435
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1435
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1123
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
312
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
39344
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
39344
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
39344
048
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
39344
04
Образование
5279130
1
Дошкольное воспитание и обучение
1333166
464
Отдел образования района (города областного значения)
1333166
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
173789
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования