"Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 16 ақпандағы № 05/23 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 наурызда № 3714 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 27 сәуірдегі № 13/79 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Сәтбаев қаласы әкімдігінің 27.04.2016 № 13/79 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Жарлығына және Сәтбаев қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 10 ақпандағы № 04/02 "Мемлекеттік мекемелерді қайта ұйымдастыру туралы" қаулысына сәйкес қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары С.С. Имамбайға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сәтбаев қаласы әкімінің
міндетін атқарушы
А.А. Идрисов
Сәтбаев қаласы әкімдігінің
2016 жылғы "16" ақпандағы
№ 05/23 қаулысымен бекітілген
"Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі ішкі саясат саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік - құқықтық актілерге, сондай - ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық - құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай - ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев"
Постановление акимата города Сатпаев Карагандинской области от 16 февраля 2016 года № 05/23. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 марта 2016 года № 3714. Утратило силу постановлением акимата города Сатпаев Карагандинской области от 27 апреля 2016 года № 13/79
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Сатпаев Карагандинской области от 27.04.2016 № 13/79.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" и постановлением акимата города Сатпаев от 10 февраля 2016 года № 04/02 "О реорганизации государственных учреждений" акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев".
2. Государственному учреждению "Отдел внутренней политики города Сатпаев" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Имамбай С.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима города Сатпаев
А.А. Идрисов
Утверждено
постановлением акимата
города Сатпаев
от 16 февраля 2016 года № 05/23
Положение государственного учреждения "Отдел внутренней
политики города Сатпаев"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере внутренней политики.
2. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев" является юридическим лицом в организацонно - правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

4. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық - құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Қарағанды облысы, 101301, Сәтбаев қаласы, академик Қаныш Сәтбаев даңғылы, 108 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы - "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджет есебінен жүзеге асырылады.
12. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
қоғамдық орындарды абаттандыру және сыртқы безендіру мәселелерін шешу;
этносаралық және конфессияаралық келісім саласында қоғамдық - саяси тұрақтылықты нығайтуға бағытталған мемлекеттік саясатты тиімді іске асыру;
Сәтбаев қаласы тұрғындарының әлеуметтік оптимизмін қалыптастыру, сонымен қатар, азаматтық қоғам институттарын қолдау және дамытуды жүзеге асыру;
ақпараттық кеңестіктің бәсекеге қабілеттілігін арттыру.

4. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев" вступает в гражданско - правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев" имеет право выступать стороной гражданско - правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Карагандинская область, 101301, город Сатпаев, проспект академика Каныша Сатпаева, дом 108.
9. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев".
11. Финансирование деятельности государcтвенного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Отдел внутренней политики города Сатпаев" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев".
Если государственному учреждению "Отдел внутренней политики города Сатпаев" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссия государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев":
решение вопросов благоустройства и внешнего оформления общественных мест;
эффективная реализация государственной политики, направленной на укрепление общественно - политической стабильности в области межэтнического и межконфессионального согласия;
формирование социального оптимизма жителей города Сатпаев, а также осуществления поддержки и развития институтов гражданского общества;
повышение конкурентоспособности информационного пространства.

14. Міндеттері:
қоғамдық-саяси тұрақтылықты, қоғамдық үрдістерді демократияландыруды, қоғамды топтастыруды қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру, азаматтық патриотизмде тәрбиелеу;
бұқаралық ақпарат құралдарының қызметіне мониторинг жүргізу;
қаланың сыртқы безендіруін үйлестіру және идеологиялық қамтамасыз ету.
15. Функциялары:
ішкі саясат саласында жергілікті мемлекеттік органдар жұмысын үйлестіру, ішкі саясат, этносаралық және конфессияаралық салалардағы мемлекеттік саясатты айқындайтын тұжырымдамаларды, бағдарламаларды әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
ішкі саяси тұрақтылықты, қоғамды топтастыруды қамтамасыз ету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру, қазақстандық патриотизмді насихаттау мен оған тәрбиелеу, азаматтық қоғам институттарының қатысуымен қалалық қоғамдық - саяси іс - шараларды өткізу;
қаладағы қоғамдық - саяси үрдістерді және олардың даму тенденцияларын жан - жақты, объективті зерттеу, жинақтау және саралау;
конституциялық принциптерді және Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау бойынша саяси партиялар, қозғалыстар және қоғамдық бірлестіктермен жұмыс істеу;
мемлекеттік рәміздерді насихаттау және қала аумағында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың қолданылуына мониторинг жүргізу;
ел дамуының ұзақ мерзімді басымдықтарына сәйкес мемлекеттік жастар саясатын іске асыру;
жергілікті мемлекеттік органдардың ақпараттық - насихаттау жұмысын үйлестіру, аймақтық бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары бойынша ақпараттық - түсіндіру жұмысын жүргізу;
мемлекеттік тапсырысты орындау бойынша аймақтық бұқаралық ақпарат құралдарының жұмысын үйлестіру;
бірыңғай мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру бойынша саяси партиялармен, қоғамдық және діни бірлестіктермен, кәсіби одақтармен өзара байланыс жасау.
16. Құқықтары мен міндеттері:
мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардан, өзге де ұйымдар мен азаматтардан белгіленген тәртіппен өз функцияларын орындауға қажетті ақпаратты сұрауға, мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың қызметкерлерін мемлекеттік мекеме құзыретіне жататын сұрақтарды дайындауға тарту, тиісті ұсыныстарды әзірлеу үшін уақытша жұмыс топтарын құруға;
ішкі саясат саласындағы мемлекеттік органдар қызметін жетілдіру жөнінде әкімге ұсыныстар енгізуге;
тиісті мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғаларға мемлекеттік мекеменің қызметіне қатысты тапсырмалар беру, олардың орындалуын бақылау, сондай - ақ орталық және жергілікті атқарушы органдар өткізетін іс - шараларға қатысуға;
ішкі саясат саласының, адам құқықтарын сақтау және мемлекеттік мекеменің құзыретіне жататын өзге де мәселелер бойынша мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларына ұйымдық - әдістемелік, ақпараттық және өзге де көмек көрсетуге;
қолданыстағы заңдарда көрсетілген басқа да құқықтарды жүзеге асыруға;
бағынысты мекемелердің қызметін үйлестіру;
мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстың ұйымдастырушысы және бағдарламалардың әкімшісі ретінде шығуға;
коммуналдық заңды тұлғаларды басқару органының қызметін жүзеге асыруға;
коммуналдық мекеме қызметінің негізі мен мақсатын белгілеуге;
коммуналды заңды тұлғалардың мүлкінің пайдалануы мен сақталуына бақылау жасауға;
Қазақстан Республикасының Заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерімен белгіленген басқа да өкілеттіліктерді жүзеге асыру.

14. Задачи:
реализация государственной политики по обеспечению общественно -политической стабильности, демократизации общественных процессов и консолидации общества, воспитанию гражданского патриотизма;
осуществление мониторинга деятельности городских средств массовой информации;
координация и идеологическое обеспечение наружного оформления города.
15. Функции:
координация деятельности местных государственных органов в сфере внутренней политики, участие в разработке и реализации концепций, программ, определяющих государственную политику в межэтнической и межконфессиональной сфере;
организация работы по обеспечению внутриполитической стабильности, консолидации общества, пропаганде и воспитанию казахстанского патриотизма, проведение городских общественно - политических мероприятий с участием представителей институтов гражданского общества;
всестороннее и объективное изучение, обобщение и анализ происходящих в городе общественно - политических процессов и тенденций их развития;
работа с политическими партиями, движениями и общественными объединениями по соблюдению конституционных принципов и законодательства Республики Казахстан;
пропаганда государственных символов и осуществление мониторинга их использования на территории города в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
реализация государственной молодежной политики в соответствии с долгосрочными приоритетами развития страны;
координация информационно - пропагандистской работы местных исполнительных органов, проведение информационно - разъяснительной работы по основным направлениям государственной политики через региональные средства массовой информации;
координация деятельности региональных средств массовой информации по выполнению государственного заказа;
осуществление взаимосвязи с политическими партиями, общественными и религиозными объединениями, профессиональными союзами по вопросам реализации единой государственной внутренней политики.
16. Права и обязанности:
запрашивать в установленном порядке от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций, привлекать работников государственных органов и иных организаций к участию в подготовке вопросов, относящихся к компетенции государственного учреждения, создавать временные рабочие группы для выработки соответствующих предложений;
вносить предложения акиму по совершенствованию организации деятельности государственных органов в сфере внутренней политики;
давать поручения, относящиеся к сфере деятельности государственного учреждения, соответствующим государственным органам и должностным лицам, контролировать их исполнение, а также участвовать в мероприятиях, проводимых центральными и местными исполнительными органами;
оказывать организационно - методическую, информационную и иную помощь должностным лицам государственных органов, в ведении которых находятся вопросы сферы внутренней политики, соблюдения прав человека и иные вопросы, входящие в компетенцию государственного учреждения;
осуществлять иные права, предусмотренные действующими законами;
координировать деятельность подведомственных учреждений;
выступать администратором программ и организатором конкурса по государственным закупкам;
осуществлять функции органа управления подведомственными коммунальными юридическими лицами;
определять предмет и цели деятельности подведомственных коммунальных учреждений;
осуществлять контроль за использованием и сохранностью имущества подведомственных коммунальных юридических лиц;
осуществлять иные полномочия, определенные Законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.

3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Сәтбаев қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігі:
заңнамада белгіленген тәртіпте сәйкес "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
заңнамаға сәйкес "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне қарасты ұйымдардың басшыларын лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
"Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне қарасты ұйым басшыларының орынбасарларын лауазымға тағайындау және лауазымнан босатуды келіседі;
заңмен белгіленген тәртіпте "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелеу және тәртіптік жазаға тарту шараларын қолданады;
бұйрықтар шығарады;
барлық мемлекеттік органдарда және басқа да ұйымдарда "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін қорғайды;
мемлекеттік функцияларды атқаруға қатысы жоқ үшінші тұлғалармен байланыстарда "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін қорғауға құқық беретін сенімхат береді;
азаматтарды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
"Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкi
20. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай - ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственным учреждением "Отдел внутренней политики города Сатпаев" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев" задач и осуществление им своих функций.
18. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Сатпаев.
19. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев":
в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев";
в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей руководителей подведомственных организации государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев";
согласовывает назначение на должность и освобождение от должности заместителей руководителей подведомственных организации государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев";
в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры по поощрению сотрудников государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев", решает вопросы трудовых отношений;
издает приказы;
представляет государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев" во всех государственных органах и иных организациях;
выдает доверенности на право представления государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев" в отношениях с третьими лицами, не связанные с исполнением государственных функций;
осуществляет личный прием граждан;
осуществляет иные полномочия, установленные действующим законодательством.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
20. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

21. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Сәтбаев қаласының ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

21. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел внутренней политики города Сатпаев", относится к коммунальной собственности.
22. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики города Сатпаев" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел внутренней политики города Сатпаев" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.