Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2016 жылғы 19 ақпандағы 57 сессиясының № 616 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 24 наурызда № 3727 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 шілдедегі № 871 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 24.07.2020 № 871 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы Заңының 6 – бабының 15) тармақшасына сәйкес Осакаров аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымша реттелсін.
2. Осакаров аудандық мәслихатының 2007 жылғы 16 шілдедегі "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" № 279 шешімінің күші жойылды деп танылсын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 8-15-71 болып тіркелген, 2007 жылғы 18 шілдедегі "Сельский труженик" № 29 (7045) газетінде жарияланған).
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Кобжанов
Аудандық мәслихаттың хатшысы К. Саккулаков
Осакаров аудандық
мәслихаттының
2016 жылғы 19 ақпандағы
№ 616 шешімімен бекітілді
Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткiзудің қосымша тәртібі
1. Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар, сондай – ақ оларға қатысушылардың сөз сөйлеуі өтініште көрсетілген мақсатқа сәйкес, белгіленген мерзімде және келісілген жерде өткізіледі.
2. Митингілер және жиналыстар өткізілетін орындар:
1) Осакаров кентінің мәдениет және демалыс саябағы, Литвиновская көшесі, 81/1;
2) Осакаров кентінің аудандық мәдени – сауықтыру орталығы алдындағы алаң, Достық көшесі, 43;
3) Молодежный кентінің мәдени – сауықтыру орталығы алдындағы алаң, Абай көшесі, 14.
3. Шерулер мен демонстрациялар мына маршрут бойынша өтеді:
1) Осакаровка кенті Интернациональная көшесінің қиылысынан бастап Достық көшесіндегі аудандық мәдени-сауықтыру орталығына дейін;
2 Осакаровка кенті Колхозная көшесінің қиылысынан бастап Мостовая көшесінің қиылысына дейін Литвиновская көшесімен, Мостовая көшесінің қиылысынан бастап Мостовая көшесіндегі аудандық мәдени –сауықтыру орталығына дейін;

О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций
Решение 57 сессии Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 19 февраля 2016 года № 616. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 24 марта 2016 года № 3727. Утратило силу решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 24 июля 2020 года № 871
Сноска. Утратило силу решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 24.07.2020 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", с подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Осакаровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций, согласно приложению к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение Осакаровского районного маслихата от 16 июля 2007 года № 279 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8-15-71, опубликовано в газете "Сельский труженик" № 29 (7045) от 18 июля 2007 года).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Кобжанов
Секретарь районного маслихата К. Саккулаков
Утвержден
решением Осакаровского районного маслихата
от 19февраля 2016 года
№ 616
Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций
1.Собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации, а также выступления их участников проводятся в соответствии с целями, указанными в заявлении, в определенные сроки и в обусловленном месте.
2. Места проведения митингов и собраний:
1) парк культуры и отдыха поселка Осакаровка, улица Литвиновская, 81/1;
2) площадь перед районным культурно – досуговым центром поселка Осакаровка, улица Достык, 43;
3) площадь перед культурно – досуговым центром поселка Молодежный, улица Абая, 14.
Шествия и демонстрации проходят по маршруту:
1) от перекрестка улицы Интернациональной до районного культурно - досугового центра по улице Достык поселка Осакаровка;
2) от перекрестка улицы Колхозной до перекрестка улицы Мостовой по улице Литвиновской, от перекрестка улицы Мостовой до районного культурно - досугового центра по улице Мостовой поселка Осакаровка;

3) Молодежный кентінің Мира көшесіндегі базардан бастап Абай көшесіндегі мәдени-сауықтыру орталығына дейін;
4) Молодежный кенті Ленин көшесінің қиылысынан бастап Абай көшесінің қиылысына дейін Аспандияров көшесімен, Абай көшесінің қиылысынан бастап Абай көшесіндегі мәдени –сауықтыру орталығына дейін.
4. Жиналыстрады, митингілерді, шерулерді, пикеттерді, демонстрацияларды өткізу кезінде уәкілдер (ұйымдастырушылар), сондай – ақ басқа да қатысушылар қоғамдық тәртіпті сақтайды.
5. Шараларды ұйымдастырушылар мен оларға қатысушылардың:
1) көліктің және жаяу жүргіншілердің қозғалысына бөгет жасауына;
2) елді мекеннің инфрақұрылым объектілерінің үздіксіз жұмыс істеуіне кедергі келтіруіне;
3) ауданның жергілікті атқарушы органдардың рұқсатынсыз киіз үйлер, шатырлар, өзге де уақытша құрылыстар тұрғызуына;
4) шараны өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуші мемлекеттік органдар өкілдерінің қызметіне кез келген нысанда араласуына;
5) жасыл желектерге, шағын сәулет нысандарына залал келтіруіне;
6) өзімен бірге суық қаруды, атыс және өзге де қаруды, сондай – ақ адамдардың өмірі мен денсаулығына қарсы, азаматтарға және заңды тұлғалардың меншігіне материалдық залал келтіру үшін пайдаланылуы мүмкін арнайы жасалған немесе бейімделген заттарды алып жүруіне;
7) егер жиналысты, митингіні, шеруді, пикет қоюды немесе демонстрацияны өткізудің мақсаты нәсілдік, ұлттық, әлеуметтік араздықты, діни төзімсіздікті, тектік астамшылықты қоздыру, Республиканың Конституциялық құрылысын күш қолданып құлату, аумақтық тұтастығына қол сұғу, сондай – ақ Қазақстан Республикасы Конституциясының, заңдары мен өзге де нормативтік актілерінің басқа қағидаларын бұзу болса, немесе оларды өткізу қоғамдық тәртіп пен азаматтардың кауіпсіздігіне қатер төндіретін болса;
8) алкогольдік немесе наркологиялық масаю жағдайында қатысуға жол берілмейді.
6. Жиналыс, митинг, шеру, пикет немесе демонстрация өткізілетін жерлерде алкогольдік ішімдіктер ішуге, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды, олардың үйлестіктерін, прекурсорларды пайдалануға; қоғамдық тәртіпті бұзуға, қоғамға қарсы мінез – құлыққа және басқа құқық бұзушылыққа шақыратын транспоранттар, ұрандар, басқада материалдар пайдалануға (визуалды, аудио/видео), сондай – ақ, көпшілік алдындағы сөздерге жол берілмейді.
7. Пикеттер өтініште көрсетілген мақсаттарға сәйкес өткізілуі тиіс.
8. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет өткізу объектісінің жанында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) қысқа ұрандар айтуға, пикеттің тақырыбы бойынша ұрандар айтуға рұқсат етіледі.

3) от рынка по улице Мира до культурно – досугового центра по улице Абая поселка Молодежный;
4) от перекрестка улицы Ленина до перекрестка улицы Абая по улице Аспандиярова, от перекрестка улицы Абая до культурно – досугового центра по улице Абая поселка Молодежный.
4. При проведении собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций уполномоченные (организаторы), а также иные участники соблюдают общественный порядок.
5. Организаторами и участниками мероприятия не допускается:
1) препятствование движению транспорта и пешеходов;
2) создание помех для бесперебойного функционирования объектов инфраструктуры населенного пункта;
3) установление юрт, палаток, иных временных сооружений без согласования с местными исполнительными органами района;
4) вмешательство в любой форме в деятельность представителей государственных органов, обеспечивающих общественный порядок при проведении мероприятий;
5) нанесение ущерба зеленым насаждениям, малым архитектурным формам;
6) иметь при себе холодное, огнестрельное и иное оружие, а также специально подготовленные или приспособленные предметы, могущие быть использованными против жизни и здоровья людей, для причинения материального ущерба гражданам и собственности юридических лиц;
7) проведение собрания, митинга, шествия, пикетирования или демонстрации, если целью их проведения является разжигание расовой, национальной, социальной, религиозной нетерпимости, сословной исключительности, насильственное ниспровержение конституционного строя, посягательство на территориальную целостность Республики, а также нарушение других положений Конституции, законов и иных нормативных актов Республики Казахстан, либо их проведение угрожает общественному порядку и безопасности граждан;
8) участие в состоянии алкогольного и наркотического опьянения.
6. В местах проведения собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации не допускается распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов, прекурсоров; использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/видео); а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, антиобщественного поведения и иных правонарушений.
7. Пикеты должны проводиться в соответствии с целями, указанными в заявлении.
8. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.

9. Пикетті тұрпатын өзгерту/өзге түрде жалғастыру үшін митинг/жиналыс/шеру жергілікті атқарушы органның белгіленген тәртіптегі рұқсатын алу қажет.
10. Бұқаралық шараларды темір жол, су және әуе көлігінің объектілерінде, сондай – ақ мемлекеттің қорғаныс қабілетін, кауіпсіздігін және халықтың тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдардың (қалалық қоғамдық көлік, сумен, электр қуатымен, жылумен және басқа энергия көздерімен жабдықтау) жанында, денсаулық сақтау мен білім беру мекемелерінің жанында өткізуге жол берілмейді.
11. Егер: өтініш берілмеген болса, тыйым салу туралы шешім шығарылса, өткізу кезінде көзделген тәртіп бұзылған жағдайда, сондай – ақ азаматтарында өмірі мен денсаулығына қауіп төнетін, қоғамдық тәртіп бұзылатын жағдайда жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар ауданның жергілікті атқарушы орган өкілінің талап етуі бойынша тоқтатылуы тиіс.
12. Ауданның жергілікті атқарушы орган өкілінің талабын орындаудан бас тартылған жағдайда оның нұсқауы бойынша ішкі істер органдары тарапынан жиналысты, митингіні, шеруді, пикет қоюды және демонстрацияны тоқтату бойынша қажетті шаралар қабылданады.

9. Для переформатирования/продолжения пикета в иной форме митинг/собрание/шествие требуется получение в установленном порядке разрешение местного исполнительного органа района.
10. Не допускается проведение массовых мероприятий на объектах железнодорожного, водного и воздушного транспорта, а также у организаций, обеспечивающих обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения (городской общественный транспорт, снабжение водой, электроэнергией, теплом и другими энергоносителями), и учреждений здравоохранения и образования.
11. Собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации прекращаются по требованию представителя местного исполнительного органа района, если: не было подано заявление, состоялось решение о запрещении, нарушен порядок их проведения, а также при возникновении опасности для жизни и здоровья граждан, нарушении общественного порядка.
12. В случае отказа от выполнения законных требований представителя местного исполнительного органа района по его указанию органами внутренних дел принимаются необходимые меры по прекращению собрания, митинга, шествия, пикетирования и демонстрации.