Қызылорда облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды қосымша беру туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2016 жылғы 10 ақпандағы № 347 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 наурызда № 5404 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы 7 ақпандағы № 300 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 07.02.2019 № 300 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 24.10.2017 № 144 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосымшаға сәйкес Қызылорда облысы азаматтарының жекеленген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін дәрілік заттар қосымша берілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 24.10.2017 № 144 шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық Қызылорда облыстық
мәслихатының кезектен тыс мәслихаты хатшысының
44 сессиясының төрағасы уақытша міндетін атқарушы
М. Кәрім Қ. Бисенов
Қызылорда облыстық мәслихатының 2016 жылғы 10 ақпандағы 347 шешімімен бекітілген
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін берілетін дәрілік заттар
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 29.03.2018 № 190 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ауру түрі
Халық санаты
Дәрілік заттарды тағайындау үшін айғақтар (дәрежесі, сатысы, ауыр ағым)
Дәрілік заттардың атаулары (шығару нысаны)
1
Басқа көріністі жылауықты фиброз (муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
- Тобрамицин (ингаляциялық нысан) 300 мг/5мг, ұнтақ
ингаляцияға арналған капсуладағы 28 мг;
- Ацетилцистеин 100мг, 200 мг;
- Ортатізбелі триглициридтері бар толыққанды құнарлы қоспа. (Сусын немесе қосымша тамақтануға, сондай-ақ энтералді
зонд ретінде қолдануға арналған. 3-жастан жоғары балаларға және ересектерге тағайындалады);
2
Идиопатикалық және екіншілік
өкпе артериясының гипертензиясы
II, III, IV сатысы
- Силденафил
25 мг,
50 мг;
- Бозентан 125 мг;
3
Аяқтың эмболиясы және тромбозы
Басқа антикоагулянттық дәрі-дәрмектерді қолдану мүмкін болмағанда
- Ривароксабан
10 мг,
20 мг;

О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан Кызылординской области при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях
Решение Кызылординского областного маслихата от 10 февраля 2016 года № 347. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 марта 2016 года № 5404. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 7 февраля 2019 года № 300
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского областного маслихата от 07.02.2019 № 300 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок решения в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 24.10.2017 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить лекарственные средства отдельным категориям граждан Кызылординской области при амбулаторном лечении бесплатно согласно приложению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 24.10.2017 № 144 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной Временно исполняющий
44 сессии Кызылординского обязанности секретаря
областного маслихата Кызылординского областного
маслихата
М. Карим К. Бисенов
Утверждено решением Кызылординского областного маслихата от 10 февраля 2016 года № 347
Лекарственные средства предоставляемые отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно
Сноска. Приложение - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 29.03.2018 № 190 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Вид заболевания
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименования лекарственных средств (форма выпуска)
1
Кистозный фиброз комбинированная форма (муковисцидоз)
Все категории, состоящие на диспансерном учете.
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
- Тобрамицин (ингаляционная форма) 300 мг/5 мг, порошок для ингаляций в капсулах 28 мг;
- Ацетилцистеин 100 мг, 200 мг;
- Полноценная сбалансированная смесь со среднецепочечными триглициридами, (для использования в виде напитка или дополнительного питания, а также эндерального зондового питания. Предназначен для взрослых и детей старше 3-х лет)
2
Идиопатическая и вторичная легочная артериальная гипертензия
II, III, IV стадии
- Силденафил
25 мг, 50 мг;
- Бозентан 125 мг;
3
Эмболия и тромбоз нижних конечностей
При невозможности применения других антикоагулянтных препаратов
- Ривароксабан
10 мг, 20 мг;

- Эноксапарин Натрия 0,6 мг;
4
Ювенильді идиопатиялық артрит
Ауру балалардың, аурудың полиартритикалық формасы мен жүйелер бойынша зақымдану клиникалық белгілерінің болуы, этиотропты генді-инженерлік биологиялық препаратты ем ретінде қолдану
- Адалимубаб, инъекцияға арналған ерітінді
40 мг/0,8 мл;
5
Буллезды эпидермолиз
Өмір сүру ұзақтығын және өмір сапасын жақсарту
- Таңып-байлау материалдары,
санитарлық гигиенаға арналған зат (сабын)
мамандандырылған қорек;
6
Бехчет ауруы
- Инфликсимаб 100 мг;
7
Целиакия
Ағзадағы туа біткен фермент жетіспеушілігінің орнын ауыстырушы препараты
- Панкреатин
10000 ЕД/150 мг;
- Панкреатин
25000 ЕД/300 мг;
8
Туа пайда болған гиперинсулинизм
Ағзадағы туа біткен гормонды алмастырушы жетіспеушілігінің орнын ауыстырушы препараты
- Октреотид 0,1мг/мл.
Аббревиатураның толық жазылуы:
мг - миллиграмм
мл - миллилитр

- Эноксапарин Натрия 0,6 мг;
4
Ювенильный идиопатический артрит
Страдающие системной и полиартритической формой больные дети, применяются как этиотропное лечение генно-инженерные биологическими препаратами
- Адалимубаб, раствор для инъекций
40 мг/0,8 мл;
5
Буллезный
эпидермолиз
Улучшает качество жизни и удлиняет продолжительность жизни
- Перевязочные
материалы, предмет для сангигиены (мыло)
специализированное питание;
6
Болезнь Бехчета
- Инфликсимаб 100 мг;
7
Целиакия
Заместительный препарат при врожденной ферментопатии
- Панкреатин
10000 ЕД/150 мг;
- Панкреатин
25000 ЕД/300 мг;
8
Врожденный гиперинсулинизм
Заместительный препарат при врожденной гормонопатии
- Октреотид 0,1мг/мл.
Расшифровка аббревиатуры:
мг - миллиграмм
мл - миллилитр