Қызылорда облысы әкімдігінің кейбір қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 506 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 04 тамызда № 5573 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2020 жылғы 6 ақпандағы № 163 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 06.02.2020 № 163 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 2 қыркүйектегі № 144 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5146 нөмірімен тіркелген, "Сыр бойы" және "Кызылординские вести" газеттерінде 2015 жылғы 1 қазанда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2015 жылғы 2 қыркүйектегі № 145 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5147 нөмірімен тіркелген, "Сыр бойы" және "Кызылординские вести" газеттерінде 2015 жылғы 1 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) аталған қаулымен бекітілген "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) аталған қаулымен бекітілген "Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в некоторые постановления акимата Кызылординской области
Постановление акимата Кызылординской области от 28 июня 2016 года № 506. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 04 августа 2016 года № 5573. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 6 февраля 2020 года № 163
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 06.02.2020 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 2 сентября 2015 года № 144 "Об утверждении регламента государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5146, опубликовано 1 октября 2015 года в газетах "Сыр бойы" и "Кызылординские вести") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 2 сентября 2015 года №145 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5147, опубликовано 1 октября 2015 года в газетах "Сыр бойы" и "Кызылординские вести") следующие изменения:
1) регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению.

3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.С. Қожаниязовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2016 жылғы " 28 " маусымдағы
№ 506 қаулысына 1-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2015 жылғы "2" қыркүйектегі
№ 144 қаулысымен бекітілген
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы бөлімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) және "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – басқарма).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем құжаттарын ұсыну (бұдан әрі – төлем құжаттары).
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 8 мамырдағы №4-1/428 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 11432 нөмірімен тіркелген) бекітілген "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 1 немесе 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) беріледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша оның өкілінің (бұдан әрі – оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім ұсынуы.

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Кожаниязова С.С.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "28" июня 2016 года № 506
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "2" сентября 2015 года № 145
Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы сельского хозяйства районов, города областного значения (далее – услугодатель) и государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее – управление).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей (далее – платежные документы).
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю выдается уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначении субсидии, подписанное уполномоченным лицом услугодателя по формам согласно приложениям 1 либо 2 к стандарту государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 мая 2015 года за № 4-1/428 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11432) (далее - стандарт) (далее – уведомление).
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем либо его представителем по доверенности (далее – его представитель) услугодателю либо в Государственную корпорацию заявки по форме согласно приложению 3 к стандарту.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті беруші белгілеген өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу мерзімінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттар топтамасының қабылданған күні және уақыты, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі және аты-жөні көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені жөнінде белгі қойылған өтінім көшірмесін (бұдан әрі – өтінім көшірмесі) береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды пысықтауға қайтарады (бес жұмыс күні ішінде), көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды субсидиялар алуға арналған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі – АШТӨ) тізімін айқындау үшін аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің (бұдан әрі – әкім) шешімімен құрылатын ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – ВАК) қарауына ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);
5) ВАК ұсынылған құжаттарды қарайды, субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар алуға үміткер АШТӨ тізімін жасайды, ауданға (облыстық маңызы бар қалаға) жеткізілген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша субсидиялау көлемін бөледі (үш жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге дақылдардың түрлері бойынша нақты себу алаңдары мен мерзімдерін көрсете отырып, егіс науқанының аяқталғаны туралы жазбаша түрде ақпарат ұсынады (егін егу науқаны аяқталғаннан кейін);
7) көрсетілетін қызметті беруші егістің белгіленген оңтайлы мерзімі аяқталған соң өскіндердің болуын, сондай-ақ ауыспалы егісте танаптардың орналасу картасында (сызбасында) көрсетілген ауыспалы егістердің сақталуын шолып тексеру мақсатында ВАК мүшелерінің АШТӨ шаруашылықтарына шығуын ұйымдастырады
(он жұмыс күні ішінде);
8) тексеру қорытындылары бойынша ВАК өткен жылғы күздік дақылдарды (қыстап шыққаннан кейін) және көп жылдық шөптерді қоса алғанда АШТӨ егістіктері мен екпелерін қабылдау актісін (бұдан әрі – акт) жасайды және актіні бекіту үшін әкімге жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);

6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) услугополучатель либо его представитель не позднее установленных услугодателем сроков начала и окончания приема заявок предоставляет услугодателю документы согласно пункту 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует документы, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявки с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы (далее – копия заявки) и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
4) исполнитель услугодателя рассматривает документы, в случае предоставления услугополучателем либо его представителем неполного пакета документов возвращает документы на доработку (в течение пяти рабочих дней), в случае предоставления услугополучателем либо его представителем полного пакета документов предоставляет документы на рассмотрение межведомственной комиссии (далее - МВК), создаваемой решением акима района (города областного значения) (далее – аким) для определения списка
сельхозтоваропроизводителей (далее – СХТП) на получение субсидий (в течение трех рабочих дней);
5) МВК рассматривает представленные документы, составляет список СХТП, претендующих на получение субсидий по направлениям субсидирования и распределяет доведенные району (городу областного значения) объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам (в течение трех рабочих дней);
6) услугополучатель либо его представитель предоставляет услугодателю в письменном виде информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур (после завершения посевной кампании);
7) услугодатель после завершения установленного оптимального срока сева организует выезд членов МВК в хозяйства СХТП с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте (в течение десяти рабочих дней);
8) по итогам проверок МВК составляет акт приемки посевов и посадок СХТП, включая озимые культуры (после перезимовки) и многолетние травы прошлого года (далее – акт) и направляет акт для утверждения акиму (в течение трех рабочих дней);

9) әкім актіні бекітеді және ВАК-ға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
10) ВАК акті және көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған құжаттар негізінде егісті соңғы қабылдау жүргізілгеннен кейін тізім жасайды және бекітуге әкімге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
11) әкім тізімді бекітеді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
12) тізімге енгізуден бас тартылған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне бас тарту себептерін көрсете отырып, тиісті анықтама береді (бұдан әрі – бас тарту себептері көрсетілген анықтама) (екі жұмыс күні ішінде) және тізімді, акті мен қазынашылық органдарына ұсыну үшін нөмірі көрсетілген банктік шоттың бары туралы екінші деңгейдегі банк, ұлттық пошта операторы анықтамасын (бұдан әрі – анықтама) басқармаға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
13) басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, АШТӨ бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость (бұдан әрі – ведомость) пен төлем шоттарын қалыптастырады және төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады (бес жұмыс күні ішінде).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы;
4) әкім;
5) ВАК;
6) басқарма;
7) Мемлекеттік корпорация қызметкері;
8) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимылы реттілігінің сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің толық сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, Қызылорда облысы әкімдігінің, Қызылорда қаласы және аудан әкімдіктерінің ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.

9) аким утверждает и направляет акт в МВК (в течение трех рабочих дней);
10) МВК на основании акта и представленнных услугополучателем либо его представителем услугодателю документов после проведения последней приемки посевов составляет список и направляет на утверждение акиму (в течение пяти рабочих дней);
11) аким утверждает и направляет список услугодателю (в течение двух рабочих дней);
12) услугодатель в случае отказа от включения в список выдает услугополучателю либо его представителю соответствующую справку с указанием причины отказа (далее – справка с указанием причины отказа) (в течение двух рабочих дней) и направляет список, акт и справку банка второго уровня, национального оператора почты о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре для представления в органы казначейства (далее – справка) в управление (в течение трех рабочих дней);
13) управление проверяет представленные документы, формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий СХТП (далее – ведомость) и счета к оплате и предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства (в течение пяти рабочих дней).
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель услугодателя;
4) аким;
5) МВК;
6) управление;
7) работник Государственной корпорации;
8) работник накопительного отдела Государственной корпорации.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с другими услугодателями и (или) Государственной корпорацией отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальных интернет-ресурсах государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Кызылординской области", акимата Кызылординской области, акиматов районов и города Кызылорды.

4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 9-тармағына сәйкес келесі құжаттарды ұсынады:
стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидиялар алуға өтінім;
нөмірін көрсете отырып, банктік шоттың бары туралы екінші деңгейдегі банктің не Ұлттық почта операторының анықтамасының көшірмесі;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді (жиырма минуттан аспайды);
3) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы пысықтауға қайтарады (бес жұмыс күні ішінде), көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);
7) ВАК ұсынылған құжаттарды қарайды, тізімді жасайды және ауданға (облыстық маңызы бар қалаға) жеткізілген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша субсидиялау көлемін бөледі (үш жұмыс күні ішінде);
8) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге дақылдардың түрлері бойынша нақты себу алаңдары мен мерзімдерін көрсете отырып, егіс науқанының аяқталғаны туралы жазбаша түрде ақпарат ұсынады (егін егу науқаны аяқталғаннан кейін);

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя, а также описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель либо его представитель предоставляет в Государственную корпорацию следующие документы согласно пункту 9 стандарта:
заявку на получение субсидий по форме согласно приложению 3 к стандарту;
копию справки банка второго уровня либо Национального оператора почты о наличии банковского счета с указанием его номера в одном экземпляре;
2) работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов, в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 4 к стандарту (не более двадцати минут);
3) работник накопительного отдела Государственной корпорации направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);
4) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
5) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
6) исполнитель услугодателя рассматривает документы, в случае предоставления услугополучателем либо его представителем неполного пакета документов возвращает документы на доработку через Государственную корпорацию (в течение пяти рабочих дней), в случае предоставления услугополучателем либо его представителем полного пакета документов предоставляет документы на рассмотрение МВК (в течение трех рабочих дней);
7) МВК рассматривает представленные документы, составляет список СХТП, претендующих на получение субсидий по направлениям субсидирования и распределяет доведенные району (городу областного значения) объемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам (в течение трех рабочих дней);
8) услугополучатель либо его представитель предоставляет услугодателю в письменном виде информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур (после завершения посевной кампании);

9) көрсетілетін қызметті беруші егістің белгіленген оңтайлы мерзімі аяқталған соң өскіндердің болуын, сондай-ақ ауыспалы егісте танаптардың орналасу картасында (сызбасында) көрсетілген ауыспалы егістердің сақталуын шолып тексеру мақсатында ВАК мүшелерінің АШТӨ шаруашылықтарына шығуын ұйымдастырады
(он жұмыс күні ішінде);
10) тексеру қорытындылары бойынша ВАК актіні жасайды және бекіту үшін әкімге жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
11) әкім актіні бекітеді және ВАК-ға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
12) ВАК акті және көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған құжаттар негізінде, егісті соңғы қабылдау жүргізілгеннен кейін, тізім жасайды және бекітуге әкімге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);

9) услугодатель после завершения установленного оптимального срока сева организует выезд членов МВК в хозяйства СХТП с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте (в течение десяти рабочих дней);
10) по итогам проверок МВК составляет и направляет акт для утверждения акиму (в течение трех рабочих дней);
11) аким утверждает и направляет акт в МВК ( в течение трех рабочих дней);
12) МВК на основании акта и представленнных услугополучателем либо его представителем услугодателю документов, после проведения последней приемки посевов, составляет список и направляет на утверждение акиму (в течение пяти рабочих дней);

13) әкім тізімді бекітеді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
14) көрсетілетін қызметті беруші басқармаға тізім, акті мен анықтаманы, Мемлекеттік корпорацияға хабарламаны жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
15) басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді, ведомость пен төлем шоттарын қалыптастырады және төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады (бес жұмыс күні ішінде);

13) аким утверждает и направляет список услугодателю (в течение двух рабочих дней);
14) услугодатель направляет в управление список, акт и справку, в Государственную корпорацию уведомление (в течение трех рабочих дней);
15) управление проверяет представленные документы, формирует ведомость и счета к оплате и предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства (в течение пяти рабочих дней);

16) Мемлекеттік корпорация қызметкері хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (жиырма минуттан аспайды).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта
өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы
МВК
Көрсетілетін қызметті
алушы
не оның өкілі
Қөрсетілетін қызметті беруші
3
Рәсімнің (іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне өтінім көшірмесін береді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
ұсынылған құжаттарды қарайды
көрсетілетін қызметті берушіге дақылдардың түрлері бойынша нақты алаңдары мен себу мерзімдерін көрсете отырып, егін егу науқанының аяқталғаны туралы жазбаша түрде ақпарат ұсынады
егістің белгіленген оңтайлы мерзімі аяқталған соң ВАК мүшелерінің АШТӨ шаруашылықтарына шығуын ұйымдастырады
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды
көрсетілетін қызметті алушы
не оның өкілі құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды пысықтауға қайтарады, көрсетілетін қызметті алушы
не оның өкілі құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсынады
субсидиялар алуға АШТӨ тізімін жасайды
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
құжаттарды пысықтауға қайтару –
5 жұмыс күні ішінде;
құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсыну – 3 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
егін егу науқаны аяқталғаннан кейін
10 жұмыс күні ішінде
кестенің жалғасы
1
Рәсімнің (іс-қимылдың) нөмірі
7
8
9
10
11
12
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
ВАК
Әкім
ВАК
Әкім
Көрсетілетін қызметті беруші
Басқарма
3
Рәсімнің (іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
тексеру корытындылары бойынша акт жасайды
актіні бекітеді
акті мен ұсынылған құжаттар негізінде
тізім жасайды
тізімді бекітеді
АШТӨ тізіміне енгізуден бас тартылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне бас тарту себептері көрсетілген анықтама береді және тізім, акті мен анықтаманы басқармаға жолдайды
ұсынылған құжаттарды тексереді, ведомость пен төлем шоттарын қалыптастырады
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
актіні бекіту үшін әкімге жолдайды
актіні
ВАК-ға жолдайды
тізімді бекітуге әкімге жолдайды
тізімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады
5
Орындалу мерзімі
3 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
бас тарту себептері көрсетілген анықтама беру – 2 жұмыс күні ішінде;
тізім, акті мен анықтаманы жолдау - 3 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта
өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Мемлекеттік корпорация қызметкері
Мемлекеттік корпорацияның
жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы
ВАК
Көрсетілетін қызметті
алушы
не оның өкілі
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды
тіркейді
құжаттарды көрсетілетін қызметті
берушіге
жолдайды
құжаттарды тіркейді
құжаттарды қарайды
құжаттарды қарайды
ұсынылған құжаттарды қарайды
көрсетілетін қызметті берушіге дақылдардың түрлері бойынша нақты алаңдары мен себу мерзімдерін көрсете отырып, егін егу науқанының аяқталғаны туралы жазбаша түрде ақпарат ұсынады
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы немесе құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды
көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды пысықтауға қайтарады, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсынады
субсидиялар алуға АШТӨ тізімін жасайды
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді
15 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
құжаттарды пысықтауға қайтару - 5 жұмыс күні ішінде;
құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсыну –
3 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
егін егу науқаны аяқталғаннан кейін
кестенің жалғасы
1
Рәсімнің (іс-қимылдың) нөмірі
8
9
10
11
12
13
14
15
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Қөрсетілетін қызметті беруші
ВАК
Әкім
ВАК
Әкім
Көрсетілетін қызметті беруші
Басқарма
Мемлекеттік корпорация қызметкері
3
Рәсімнің (іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
егістің белгіленген оңтайлы мерзімі аяқталған соң ВАК мүшелерінің АШТӨ шаруашылықтарына шығуын ұйымдастырады
тексеру корытындылары бойынша акт жасайды
актіні бекітеді
акті мен ұсынылған құжаттар негізінде
тізім жасайды
тізімді бекітеді
тізім, акті мен анықтаманы басқармаға, хабарламаны - Мемлекеттік корпорацияға жолдайды
ұсынылған құжаттарды тексереді, ведомость пен төлем шоттарын қалыптастырады
хабарламаны тіркейді
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
актіні бекіту үшін әкімге жолдайды
актіні
ВАК-ға жолдайды
тізімді бекітуге әкімге жолдайды
тізімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады
көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне хабарламаны береді
5
Орындалу мерзімі
10 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
3 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта
өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
"Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта
өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
кестенің жалғасы
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
Шартты белгілемелер:
кестенің жалғасы
Шартты белгілемелер:
Қызылорда облысы әкімдігінің

16) работник Государственной корпорации регистрирует и выдает услугополучателю либо его представителю уведомление (не более двадцати минут).
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение)
1
Номер процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник
канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
услугодателя
МВК
Услугополучатель либо его представитель
Услугодатель
3
Наименование процедур
(действий) и их описание
регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю копию заявки
рассматривает документы
рассматривает документы
рассматривает представленные документы
предоставляет услугодателю в письменном виде информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур
после завершения установленного оптимального срока сева организует выезд
членов МВК
в хозяйства СХТП
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
предоставляет документы
руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю услугодателя
в случае предоставления услугополучателем
либо его представителем неполного пакета документов возвращает документы на доработку, в случае предоставления услугополучателем либо его представителем полного пакета документов предоставляет документы на рассмотрение МВК
составляет список СХТП на получение субсидий
5
Срок исполнения
не более 20 минут
не более
30 минут
возвращение документов на доработку – в течение 5 рабочих дней;
предоставление документов на рассмотрение МВК – в течение 3 рабочих дней
в течение 3 рабочих дней
после завершения посевной кампании
в течение
10 рабочих дней
продолжение таблицы
1
Номер процедуры (действия)
7
8
9
10
11
12
2
Наименование
структурных подразделений
МВК
Аким
МВК
Аким
Услугодатель
Управление
3
Наименование
процедур (действий)
и их описание
по итогам проверок составляет акт
утверждает акт
на основании акта и представленных документов составляет список
утверждает список
в случае отказа от включения СХТП в список, выдает услугополучателю либо его представителю справку с указанием причины отказа и направляет список,
акт и справку в управление
проверяет представленные документы и формирует ведомость и счета к оплате
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
направляет акт для утверждения акиму
направляет акт в МВК
направляет список на утверждение акиму
направляет список услугодателю
предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства
5
Срок исполнения
в течение
3 рабочих дней
в течение
3 рабочих дней
в течение
5 рабочих дней
в течение 2 рабочих дней
выдача справки с указанием причины отказа – в течение
2 рабочих дней;
направление списка, акта и справки - в течение 3 рабочих дней
в течение
5 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение)
1
Номер процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование структурных подразделений
Работник
Государственной корпорации
Работник накопительного
отдела Государственной корпорации
Сотрудник
канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
услугодателя
МВК
Услугополучатель либо его представитель
3
Наименование процедур (действий)
и их описание
регистрирует
документы
направляет документы услугодателю
регистрирует документы
рассматривает документы
рассматривает документы
рассматривает представленные документы
предоставляет услугодателю в письменном виде информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующихдокументов либо
об отказе в приеме документов
предоставляет документы
руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю услугодателя
в случае предоставления услугополучателем
либо его представителем неполного пакета документов возвращает документы на доработку через Государственную корпорацию, в случае предоставления услугополучателем либо его представителем полного пакета документов предоставляет документы на рассмотрение МВК
составляет список СХТП на получение субсидий
5
Срок исполнения
не более 20 минут
в течение 1 рабочего дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги
не более 15 минут
не более
30 минут
возвращение документов на доработку – в течение 5 рабочих дней; предоставление документов на рассмотрение МВК – в течение 3 рабочих дней
в течение 3 рабочих днй
после завершения посевной кампании
продолжение таблицы
1
Номер процедуры (действия)
8
9
10
11
12
13
14
15
2
Наименование
структурных подразделений
Услугодатель
МВК
Аким
МВК
Аким
Услугодатель
Управление
Работник
Государственной корпорации
3
Наименование
процедур (действий)
и их описание
после завершения установленного оптимального срока сева организует выезд
членов МВК
в хозяйства СХТП
по итогам проверок составляет акт
утверждает акт
на основании акта и представленных документов составляет список
утверждает список
направляет в управление список, акт и справку, в Государственную корпорацию - уведомление
проверяет представленные документы и формирует ведомость и счета к оплате
регистрирует уведомление
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
направляет акт для утверждения акиму
направляет акт в МВК
направляет список на утверждение акиму
направляет список услугодателю
предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства
выдает уведомление услугополучателю либо его представителю
5
Срок исполнения
в течение
10 рабочих дней
в течение
3 рабочих дней
в течение
3 рабочих дней
в течение
5 рабочих дней
в течение 2 рабочих дней
в течение 3 рабочих дней
в течение
5 рабочих дней
не более 20 минут
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя либо его представителя к услугодателю:
При обращении услугополучателя либо его представителя в Государственную корпорацию:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Справочник бизнес–процессов оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя либо его представителя к услугодателю:
продолжение таблицы
При обращении услугополучателя либо его представителя в Государственную корпорацию:
Условные обозначения:
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области

2016 жылғы " 28 " маусымдағы № 506 қаулысына
2-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2015 жылғы "2" қыркүйектегі №145 қаулысымен
бекітілген
"Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы бөлімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) және "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – басқарма).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлеуге төлем құжаттарын ұсыну (бұдан әрі – төлем құжаттары).
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі №4-1/379 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 11278 нөмірімен тіркелген) бекітілген "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 1 немесе 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) беріледі.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының немесе сенімхат бойынша оның өкілінің (бұдан әрі - оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 3 немесе 4-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша өтінім ұсынуы.

от "28" июня 2016 года № 506
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "2" сентября 2015 года №145
Регламент государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы сельского хозяйства районов, города областного значения (далее – услугодатель) и государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее – управление).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства платежных документов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся субсидий на банковские счета услугополучателей (далее – платежные документы).
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю выдается уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначении субсидии, подписанное уполномоченным лицом услугодателя по формам согласно приложениям 1 либо 2 к стандарту государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года за №4-1/379 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11278) (далее - стандарт) (далее – уведомление).
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем либо его представителем по доверенности (далее – его представитель) услугодателю либо в Государственную корпорацию заявки по форме согласно приложениям 3 либо 4 к стандарту.

6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындаудың ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі өткен жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде өсірілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға субсидияларды алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім ұсынады (тиісті жылдың 15 маусымына дейін);
жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерінің екінші вегетациясын – аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен және книп-баум көшеттерімен отырғызылғандар үшін, екінші-үшінші вегетациясын – жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен отырғызылғандар үшін, екінші-үшінші-төртінші вегетациясын – биік бойлы телітушілердің көшеттерімен отырғызылғандар үшін, екіншіден бастап жетінші вегетацияны қоса алғанда – алманың "Апорт" сорты бойынша субсидияларды алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидияларды алуға өтінім ұсынады (тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейін);
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінімді тіркейді, көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі және аты-жөні көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені жөнінде белгі қойылған өтінім көшірмесін (бұдан әрі – өтінім көшірмесі) береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінімді қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы өтінімді Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-1/168 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 11151 нөмірімен тіркелген) бұйрығымен бекітілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау қағидасының (бұдан әрі – Қағидалар) талаптарына сәйкестігін қарайды және өтінім Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, құжаттарды пысықтауға қайтарады, өтінім сәйкес келген жағдайда, өтінімді субсидиялар алуға агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін айқындау үшін аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің шешімімен құрылатын ведомствоаралық комиссияның (бұдан әрі – ВАК) қарауына ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);

6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) услугополучатель либо его представитель для получения субсидий на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, произведенную предыдущей осенью и (или) весной текущего года, предоставляет услугодателю заявку на получение субсидий по форме согласно приложению 3 к стандарту (до 15 июня соответствующего года);
для получения субсидий на выращивание (уход) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда второй вегетации – для заложенных саженцами на карликовом подвое или саженцами книп-баум, второй-третьей вегетаций – для заложенных саженцами на полукарликовом подвое, второй-третьей-четвертой вегетаций – для заложенных саженцами на сильнорослых подвоях, со второй по седьмую вегетацию включительно – по яблоне сорта "Апорт" предоставляет услугодателю заявку на получение субсидий по форме согласно приложению 4 к стандарту (до 1 сентября соответствующего года);
2) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует заявку, выдает услугополучателю либо его представителю копию заявки с отметкой о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов, фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы (далее – копия заявки) и предоставляет заявку руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет заявку исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
4) исполнитель услугодателя рассматривает заявку на соответствие требованиям правил субсидирования стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-1/168 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11151) (далее – Правила) и в
случае несоответствия заявки требованиям Правил возвращает документы на доработку, в случае соответствия
заявки предоставляет заявку на рассмотрение межведомственной комиссии, создаваемой решением акима района (города областного значения) для определения субъектов агропромышленного комплекса на получение субсидий (далее – МВК) (в течение трех рабочих дней);

5) ВАК жергілікті жерге барып жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуды зерттеп-қарау актісін және жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін өсіруді зерттеп-қарау актісін (бұдан әрі – тиісті акті) жасайды (төрт жұмыс күні ішінде) және тиісті акті жасалған күннен бастап субсидияны беру немесе беруден бас тарту туралы хаттамалық шешім (бұдан әрі – хаттамалық шешім) қабылдайды және хаттамалық шешімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
6) ВАК субсидияны беру туралы шешім қабылдаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінімді тиісті актінің көшірмесімен және хаттамалық шешімнің көшірмесімен бірге басқармаға немесе бас тарту себептерін көрсете отырып жазбаша хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
7) басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді және төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады (екі жұмыс күні ішінде).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы;
4) ВАК;
5) басқарма;
6) Мемлекеттік корпорация қызметкері;
7) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимыл реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, Қызылорда облысы әкімдігінің, Қызылорда қаласы және аудан әкімдіктерінің ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.

5) МВК с выездом на место составляет акт обследования закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда и акт обследования выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее – соответствующий акт) (в течение четырех рабочих дней) и с даты составления соответствующего акта принимает протокольное решение о предоставлении либо об отказе в предоставлении субсидий (далее – протокольное решение) и направляет протокольное решение услугодателю (в течение одного рабочего дня);
6) услугодатель в случае принятия МВК решения о предоставлении субсидии направляет заявку вместе с копией соответствующего акта и копией протокольного решения в управление либо письменное уведомление с указанием причин отказа услугополучателю либо его представителю (в течение одного рабочего дня);
7) управление проверяет представленные документы и предоставляет платежные документы к оплате в территориальное подразделение казначейства (в течение двух рабочих дней).
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) исполнитель услугодателя;
4) МВК;
5) управление;
6) работник Государственной корпорации;
7) работник накопительного отдела Государственной корпорации.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с другими услугодателями и (или) Государственной корпорацией отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальных интернет-ресурсах государственного учреждения "Управление сельского хозяйства Кызылординской области", акимата Кызылординской области, акиматов районов и города Кызылорды.

4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранысын өңдеу ұзақтығы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі өткен жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде өсірілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға субсидияларды алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінім ұсынады (тиісті жылдың 15 маусымына дейін);
жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерінің екінші вегетациясын – аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен және книп-баум көшеттерімен отырғызылғандар үшін, екінші-үшінші вегетациясын – жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен отырғызылғандар үшін, екінші-үшінші-төртінші вегетациясын – биік бойлы телітушілердің көшеттерімен отырғызылғандар үшін, екіншіден бастап жетінші вегетацияны қоса алғанда – алманың "Апорт" сорты бойынша субсидияларды алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша субсидияларды алуға өтінім ұсынады (тиісті жылдың 1 қыркүйегіне дейін);
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолхат береді (жиырма минуттан аспайды);
3) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя, а также описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) услугополучатель либо его представитель для получения субсидий на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, произведенную предыдущей осенью и (или) весной текущего года, предоставляет в Государственную корпорацию заявку на получение субсидий по форме согласно приложению 3 к стандарту (до 15 июня соответствующего года);
для получения субсидий на выращивание (уход) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда второй вегетации – для заложенных саженцами на карликовом подвое или саженцами книп-баум, второй-третьей вегетаций – для заложенных саженцами на полукарликовом подвое, второй-третьей-четвертой вегетаций – для заложенных саженцами на сильнорослых подвоях, со второй по седьмую вегетацию включительно – по яблоне сорта "Апорт" предоставляет услугодателю заявку на получение субсидий по форме согласно приложению 4 к стандарту (до 1 сентября соответствующего года);
2) работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующих документов, в случае предоставления услугополучателем либо его представителем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к стандарту (не более двадцати минут);
3) работник накопительного отдела Государственной корпорации направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги);

4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
6) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы өтінімді Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды, өтінім Қағидалардың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды пысықтауға қайтарады, өтінім сәйкес келген жағдайда өтінімді ВАК-тың қарауына ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);

4) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
5) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
6) исполнитель услугодателя рассматривает заявку на соответствие требованиям Правил, в случае несоответствия заявки требованиям Правил возвращает документы на доработку через Государственную корпорацию, в случае соответствия заявки предоставляет заявку на рассмотрение МВК (в течение трех рабочих дней);

7) ВАК жергілікті жерге барып тиісті актіні жасайды (төрт жұмыс күні ішінде), тиісті акті жасалған күннен бастап хаттамалық шешім қабылдайды және хаттамалық шешімді көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады (бір жұмыс күні ішінде);
8) ВАК субсидияны беру туралы шешім қабылдаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінімді тиісті актінің көшірмесімен және хаттамалық шешімнің көшірмесімен бірге басқармаға, хабарламаны – Мемлекеттік корпорацияға жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);

7) МВК с выездом на место составляет соответствующий акт (в течение четырех рабочих дней), с даты составления соответствующего акта принимает и направляет протокольное решение услугодателю (в течение одного рабочего дня);
8) в случае принятия МВК решения о предоставлении субсидии услугодатель направляет в управление заявку вместе с копией соответствующего акта и копией протокольного решения, в Государственную корпорацию - уведомление (в течение одного рабочего дня);

9) басқарма ұсынылған құжаттарды тексереді және төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады (екі жұмыс күні ішінде);
10) Мемлекеттік корпорация қызметкері хабарламаны тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (жиырма минуттан аспайды).
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
"Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу
және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы
1
Рәсімнің (іс-қимылдың) нөмірі
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы
ВАК
Көрсетілетін қызметті беруші
Басқарма
3
Рәсімнің (іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне өтінім көшірмесін береді
өтінімді қарайды
өтінімнің Қағидалар талаптарына сәйкестігін қарайды
жергілікті жерге барып тиісті акті жасайды және тиісті акті жасалған күнінен бастап хаттамалық шешім қабылдайды
өтінімді тиісті актінің көшірмесімен және хаттамалық шешімнің көшірмесімен бірге басқармаға немесе бас тарту себептерін көрсете отырып жазбаша хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне жолдайды
ұсынылған құжаттарды тексереді
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
өтінімді көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды
өтінім Қағидалар талаптарына сәйкес келмеген жағдайда құжаттарды пысықтауға қайтарады, өтінім сәйкес келген жағдайда құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсынады
хаттамалық шешімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
3 жұмыс күні ішінде
тиісті актіні жасау –
4 жұмыс күні ішінде;
хаттамалық шешімді жолдау – 1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
"Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу
және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Мемлекеттік корпорация қызметкері
Мемлекеттік корпорацияның
жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды
тіркейді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге
жолдайды
құжаттарды тіркейді
құжаттарды қарайды
өтінімнің Қағидалар талаптарына сәйкестігін қарайды
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы немесе құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды
өтінім Қағидалар талаптарына сәйкес келмеген жағдайда Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттарды пысықтауға қайтарады, сәйкес келген жағдайда құжаттарды өтінімді ВАК-тың қарауына ұсынады
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде, құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді
15 минуттан аспайды
30 минуттан аспайды
3 жұмыс күні ішінде
кестенің жалғасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың) нөмірі
9
7
8
9
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
ВАК
Көрсетілетін қызметті беруші
Басқарма
Мемлекеттік корпорация қызметкері
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
жергілікті жерге барып тиісті акті жасайды және тиісті акті жасалған күнінен бастап хаттамалық шешім қабылдайды
өтінімді тиісті актінің көшірмесімен және хаттамалық шешімнің көшірмесімен бірге басқармаға және хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне жолдайды
ұсынылған құжаттарды тексереді
хабарламаны тіркейді
4
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
хаттамалық шешімді көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
төлем құжаттарын қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне ұсынады
хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді
5
Орындалу мерзімі
тиісті актіні жасау –
4 жұмыс күні ішінде;
хаттамалық шешімді жолдау – 1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс күні ішінде
20 минуттан аспайды
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу
және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
"Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу
және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
кестенің жалғасы
Шартты белгілемелер:
Қызылорда облысы әкімдігінің

9) управление проверяет представленные документы и предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства (в течение двух рабочих дней);
10) работник Государственной корпорации регистрирует и выдает услугополучателю либо его представителю уведомление (не более двадцати минут).
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание
(в том числе восстановление) многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда"
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение)
1
Номер процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
Сотрудник
канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
услугодателя
МВК
Услугодатель
Управление
3
Наименование процедур
(действий) и их описание
регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю копию заявки
рассматривает заявку
рассматривает заявку на соответствие требованиям Правил
с выездом на место составляет соответствующий акт и с даты составления соответствующего акта принимает протокольное решение
направляет заявку вместе с копией соответствующего акта и копией протокольного решения в управление либо письменное уведомление
с указанием причин отказа услугополучателю либо его представителю
проверяет представленные документы
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
предоставляет заявку
руководителю услугодателя
направляет заявку исполнителю услугодателя
в случае несоответствия заявки требованиям Правил возвращает документы на доработку, в случае соответствия предоставляет заявку на рассмотрение МВК
направляет протокольное решение
услугодателю
предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства
5
Срок исполнения
не более 20 минут
не более
30 минут
в течение
3 рабочих дней
составление соответствующего акта - в течение 4 рабочих дней, направление протокольного решения – в течение 1 рабочего дня
в течение
1 рабочего дня
в течение
2 рабочих дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание
(в том числе восстановление) многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда"
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение)
1
Номер процедуры (действия)
1
2
3
4
5
2
Наименование структурных подразделений
Работник
Государственной корпорации
Работник накопительного
отдела Государственной корпорации
Сотрудник
канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Исполнитель
услугодателя
3
Наименование процедур (действий)
и их описание
регистрирует
документы
направляет документы услугодателю
регистрирует документы
рассматривает документы
рассматривает заявку на соответствие требованиям Правил
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующих документов либо
об отказе в приеме документов
предоставляет документы
руководителю услугодателя
направляет документы исполнителю услугодателя
в случае несоответствия заявки требованиям Правил возвращает документы на доработку через Государственную корпорацию, в случае соответствия предоставляет заявку на рассмотрение МВК
5
Срок исполнения
не более 20 минут
в течение 1 рабочего дня, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги
не более 15 минут
не более
30 минут
в течение
3 рабочих дней
продолжение таблицы
1
Номер процедуры (действия)
6
7
8
9
2
Наименование
структурных подразделений
МВК
Услугодатель
Управление
Работник
Государственной корпорации
3
Наименование
процедур (действий)
и их описание
с выездом на место составляет соответствующий акт и
с даты составления соответствующего акта принимает протокольное решение
направляет в управление
заявку вместе с копией соответствующего акта и копией протокольного решения, в Государственную корпорацию уведомление
проверяет представленные документы
регистрирует уведомление
4
Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
направляет протокольное решение услугодателю
предоставляет платежные документы в территориальное подразделение казначейства
выдает уведомление услугополучателю либо его представителю
5
Срок исполнения
составление соответствующего акта – в течение 4 рабочих дней, направление протокольного решения – в течение 1 рабочего дня
в течение 1 рабочего дня
в течение 2 рабочих дней
не более 20 минут
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание
(в том числе восстановление) многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
При обращении услугополучателя либо его представителя к услугодателю:
При обращении услугополучателя либо его представителя в Государственную корпорацию:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание
(в том числе восстановление) многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда"
Справочник бизнес–процессов оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя либо его представителя к услугодателю:
При обращении услугополучателя либо его представителя в Государственную корпорацию:
продолжение таблицы
Условные обозначения:
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области

2016 жылғы " 28 " маусымдағы № 506 қаулысына
3-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2015 жылғы "2" қыркүйектегі №145 қаулысымен
бекітілген
"Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: аудандардың, облыстық маңызы бар қаланың ауыл шаруашылығы бөлімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) және "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі –басқарма).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация);
3) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушылардың банктік шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды одан әрі аудару үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шоттарының тізілімін ұсыну (бұдан әрі – төлем құжаттары).
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы №4-3/423 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 11705 нөмірімен тіркелген) бекітілген "Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 1 немесе 2-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған, субсидия тағайындау/тағайындамау туралы шешіммен хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) беріледі.

от "28" июня 2016 года № 506
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "2" сентября 2015 года №145
Регламент государственной услуги "Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: отделы сельского хозяйства районов, города областного значения (далее – услугодатель) и государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" (далее – управление).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – предоставление в территориальное подразделение казначейства реестра счетов к оплате для дальнейшего перечисления причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета услугополучателей (далее – платежные документы).
При обращении через Государственную корпорацию услугополучателю выдается уведомление на бумажном носителе с решением о назначении/не назначении субсидии, подписанное уполномоченным лицом услугодателя по формам согласно приложениям 1 либо 2 к стандарту государственной услуги "Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года за №4-3/423 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 11705) (далее - стандарт) (далее – уведомление).
При обращении через портал услугополучателю направляется уведомление с решением о назначении/не назначении субсидии в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного элктронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі порталда тіркеледі және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұраныс (бұдан әрі – электрондық сұраныс) пен стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды:
2) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы электрондық сұраныс пен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" электрондық сұраныс пен құжаттардың қабылданғандығы туралы хабарлама жолданады және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (жиырма минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды (отыз минуттан аспайды);
4) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы құжаттарды қарайды, көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды пысықтауға қайтарады (бес жұмыс күні ішінде), көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды ВАК-тың қарауына ұсынады (үш жұмыс күні ішінде);
5) ВАК ұсынылған құжаттарды қарайды, субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар алуға үміткер АШТӨ тізімін жасайды және ауданға (облыстық маңызы бар қалаға) жеткізілген басым ауыл шаруашылығы дақылдары бойынша субсидиялау көлемін бөледі (үш жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті берушіге дақылдардың түрлері бойынша нақты себу алаңдары мен мерзімдерін көрсете отырып, егіс науқанының аяқталғаны туралы жазбаша түрде ақпарат ұсынады (егін егу науқаны аяқталғаннан кейін);
7) көрсетілетін қызметті беруші егістің белгіленген оңтайлы мерзімі аяқталған соң өскіндердің болуын, сондай-ақ ауыспалы егісте танаптардың орналасу картасында (сызбасында) көрсетілген ауыспалы егістердің сақталуын шолып тексеру мақсатында ВАК мүшелерінің АШТӨ шаруашылықтарына шығуын ұйымдастырады
(он жұмыс күні ішінде);
8) тексеру қорытындылары бойынша ВАК актіні жасайды және бекіту үшін әкімге жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
9) әкім актіні бекітеді және ВАК-ға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
10) ВАК акті және көрсетілетін қызметті алушымен не оның өкілімен көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған құжаттар негізінде, егісті соңғы қабылдау жүргізілгеннен кейін, тізім жасайды және бекітуге әкімге жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
11) әкім тізімді бекітеді және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
12) тізімге енгізуден бас тартылған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші бас тарту себептері көрсетілген анықтаманы көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" (екі жұмыс күні ішінде) және тізім, акті мен анықтаманы басқармаға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);

1) услугополучатель либо его представитель регистрируется на портале и направляет заявку в виде электронного документа (далее - электронный запрос), удостоверенный ЭЦП услугополучателя согласно пункту 9 стандарта:
2) исполнитель услугодателя принимает электроный запрос и документы, в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя направляется уведомление о принятии электронного запроса с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего заявку и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более двадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы исполнителю услугодателя (не более тридцати минут);
4) исполнитель услугодателя рассматривает документы, в случае предоставления услугополучателем либо его представителем неполного пакета документов возвращает документы на доработку (в течение пяти рабочих дней), в случае предоставления услугополучателем либо его представителем полного пакета документов предоставляет документы на рассмотрение МВК (в течение трех рабочих дней);
5) МВК рассматривает представленные документы, составляет список СХТП, претендующих на получение субсидий по направлениям субсидирования и распределяет доведенные району (городу областного значения) обьемы субсидирования по приоритетным сельскохозяйственным культурам (в течение трех рабочих дней);
6) услугополучатель либо его представитель предоставляет услугодателю в письменном виде информацию о завершении посевной кампании с указанием фактических площадей и сроков сева по видам культур (после завершения посевной кампании);
7) услугодатель после завершения установленного оптимального срока сева организует выезд членов МВК в хозяйства СХТП с целью визуальной проверки наличия всходов, а также соблюдения севооборотов, указанных в картах (схемах) размещения полей в севообороте (в течение 10 рабочих дней);
8) по итогам проверок МВК составляет и направляет акт для утверждения акиму (в течение трех рабочих дней);
9) аким утверждает и направляет акт в МВК ( в течение трех рабочих дней);
10) МВК на основании акта и представленнных услугополучателем либо его представителем услугодателю документов, после проведения последней приемки посевов, составляет список и направляет на утверждение акиму (в течение пяти рабочих дней);
11) аким утверждает и направляет список услугодателю (в течение двух рабочих дней);
12) услугодатель в случае отказа от включения в список в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя направляет справку с указанием причины отказа (в течение двух рабочих дней), в управление - список, акт и справку (в течение трех рабочих дней);