"2016 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 5 ақпандағы №327 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 24 қарашадағы № 644 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 02 желтоқсанда № 5656 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9987 нөмірімен тіркелген) және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2016 жылғы 7 қарашадағы № 3-2-10/26618 хатына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2016 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 327 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5347 нөмірімен тіркелген, 2016 жылғы 13 ақпанда "Сыр бойы" және "Кызылординские вести" облыстық газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының кіріспесі жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9987 нөмірімен тіркелген) және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 3-2-10/432 хатына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
аталған қаулымен бекітілген субсидиялау бағыттары бойынша өлшемдер мен талаптар осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
аталған қаулымен бекітілген субсидиялау бағыттары бойынша нормативтер, сондай-ақ, субсидиялар көлемдері осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в постановление акимата Кызылординской области от 5 февраля 2016 года №327 "О субсидировании развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2016 год"
Постановление акимата Кызылординской области от 24 ноября 2016 года № 644. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 02 декабря 2016 года № 5656. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9987) и письмом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 ноября 2016 года №3-2-10/26618 акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 5 февраля 2016 года № 327 "О субсидировании развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2016 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5347, опубликовано 13 февраля 2016 года в областных газетах "Сыр бойы" и "Кызылординские вести") следующие изменения:
преамбулу указанного постановления изложить в новой редакции:
"В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 9987) и письмом Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 января 2016 года №3-2-10/432 акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
критерии и требования по направлениям субсидирования, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
нормативы, а также объемы субсидий по направлениям субсидирования, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.

2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.С. Қожаниязовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ.Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2016 жылғы 24 қарашадағы № 644 қаулысына
1-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2016 жылғы 5 ақпандағы №327 қаулысымен
бекітілген
Субсидиялау бағыттары бойынша өлшемдер мен талаптар
Субсидиялау бағыты
Өлшемдер мен талаптар
1
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың аналығын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
меншік немесе ұзақ мерзімді (бес жылдан кем емес) жалға алу немесе лизинг құқығында материалдық-техникалық базаға иелік етуі
штатында тиісті мамандықтар бойынша қызметкерлерінің болуы міндетті
2
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде қой малының аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
меншік немесе ұзақ мерзімді (бес жылдан кем емес) жалға алу немесе лизинг құқығында материалдық-техникалық базаға иелік етуі
штатында тиісті мамандықтар бойынша қызметкерлерінің болуы міндетті
3
Ірі, шырынды, құрама жем-шөп пен жем-шөп қоспаларын дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандату
ет бағытындағы мүйізді ірі қара малы
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек) аналығы 50 бастан кем емес болуы;
ірi қара малды күтiп-бағуға арналған қоралар, науалар, сумен жабдықтау, жем-шөп дайындау техникасының болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру, зоотехникалық есепті жүргізу
сүт бағытындағы мүйізді ірі қара малының аналығы,
1-деңгей
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек) аналығы 400 бастан, орташа жылдық сауын сиыр 350 бастан, бір сиырдан орташа сауылым 4500 килограмнан кем емес болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және ақпараттық талдау жүйесінде тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
сүт бағытындағы мүйізді ірі қара малының қашары,
1-деңгей
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек) аналығы 400 бастан кем емес болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру және ақпараттық талдау жүйесінде тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
сүт бағытындағы
мүйізді ірі қара малы

2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Кожаниязова С.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от 24 ноября 2016 года № 644
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской
области от 5 февраля 2016 года №327
Критерии и требования по направлениям субсидирования
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
владеть на праве собственности или долгосрочной аренды (не менее пяти лет) или лизинга материально-технической базы
иметь в штате работников по соответствующим специальностям
2
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
владеть на праве собственности или долгосрочной аренды (не менее пяти лет) или лизинга материально-технической базы
иметь в штате работников по соответствующим специальностям
3
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
крупный рогатый скот мясного направления
наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее 50 голов;
наличие специализированного помещения, загонов для содержания животных, кормушек, водоснабжения, кормоприготовительной техники;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
маточное поголовье крупного рогатого скота молочного направления,
1 уровень
наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее 400 голов, среднегодовое поголовье дойных коров не менее 350 голов, средний удой от одной коровы не менее 4500 килограмм;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета.
нетели крупного рогатого скота молочного направления, 1 уровень
наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее 400 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных и информационной аналитической системы;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
крупный рогатый скот молочного направления

ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек) аналығы 50-ден 400 басқа дейін, бір сиырдан орташа жылдық сауылым 2500 килограмнан кем емес болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
қойлар
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі қойдың аналық мал басы 300-ден кем емес болуы;
қойды күтiп-бағуға арналған үй-жайлардың болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
жылқылар
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі жылқының аналығы 75 бастан кем емес болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
түйелер
ағымдағы жылғы 1 қаңтарға меншігіндегі түйенің аналығы 75 бастан кем емес болуы;
малдың бірдейлендіру нөмірінің болуы және мал басын ауыл шаруашылығы малдарын сәйкестендіру базасында тіркеу;
ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепті жүргізу
Қызылорда облысы әкімдігінің

наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года от 50 до 400 голов, средний удой от одной коровы не менее 2500 килограмм;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
овцы
наличие собственного маточного поголовья овец на 1 января текущего года не менее 300 голов;
наличие помещений для содержания овец;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
лошади
наличие собственного маточного поголовья лошадей на 1 января текущего года не менее 75 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
верблюды
наличие собственного маточного поголовья верблюдов на 1 января текущего года не менее 75 голов;
наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в базе идентификации сельскохозяйственных животных;
организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области

2016 жылғы 24 қарашадағы № 644 қаулысына
2-қосымша
Қызылорда облысы әкімдігінің
2016 жылғы 5 ақпандағы №327 қаулысымен
бекітілген
Субсидиялау бағыттары бойынша нормативтер, сондай-ақ, субсидиялар көлемдері
Субсидиялау бағыттары
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидия көлемі
бас,
тонна
мың теңге
Мал шаруашылығы
1.
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру

от 24 ноября 2016 года № 644
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской
области от 5 февраля 2016 года №327
Нормативы, а также объемы субсидий по направлениям субсидирования
Направление субсидирования
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Объем субсидии
голов/ тонн
тысячи тенге
Скотоводство
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах