Қызылорда қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережесін бекіту туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2016 жылғы 01 ақпандағы № 53/3 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 ақпанда № 5358 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса берілген Қызылорда қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережесі бекітілсін.
2. Осы шешiм оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қызылорда қалалық мәслихаттың Қызылорда қалалық
кезектен тыс ХХХХХІІI мәслихатының хатшысы
сессиясының төрағасы
М. БАЕКЕЕВ И. ҚҰТТЫҚОЖАЕВ
Қызылорда қалалық мәслихатының
2016 жылғы 1 ақпандағы
№ 53/3 шешімімен бекітілген
Қызылорда қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ереже
1. Жалпы ереже
1. "Қызылорда қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы" ереже (бұдан әрi - ереже) "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес әзiрлендi.
2. Құрмет грамотасымен наградтау бойынша талаптар
2. Қызылорда қаласының Құрмет грамотасымен (бұдан әрi - Құрмет грамотасы) өз қызмет саласында кем дегенде 5 жыл еңбек өтiлi бар экономикадағы, әлеуметтiк саладағы, ғылым мен мәдениеттегi, бiлiм беру, денсаулық сақтау, құқық қорғау және заңдылықты нығайту, қызмет көрсету салаларындағы, жастарға тәрбие беру жұмыстарындағы, дене шынықтыру мен спорттағы, әскери және қоғамдық, мемлекеттiк және өзiн-өзi басқару қызметтерiн дамытудағы елеулi жетiстiктерi, халықтар арасындағы достық пен ынтымақтастықты және мәдени байланысты нығайтудағы табысты жұмыстары, қайырымдылық қызметi және қаладағы белсендi еңбегi мен қоғамдық-саяси қызметi үшiн және өзге де сiңiрген еңбектерiн ардақтау белгiсi ретiнде қала азаматтары, сондай-ақ шетел азаматтары наградталады.
3. Құрмет грамотасы:
1) үмiткердi ұсыну сәтiнде заңнамамен белгiленген тәртiпте соттылық мерзiмi өтелмеген немесе алынбаған;
2) сот арқылы iс-әрекетке қабiлетсiз немесе iс-әрекетке қабiлетi шектеулi деп танылған;
3) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық iс-әрекеттерi үшiн жауапкершiлiкке тартылған;
4) үмiткердi ұсыну сәтiнде заңнамамен белгiленген тәртiпте әкiмшiлiк жазасы өтелмеген немесе алынбаған азаматтар наградталмайды.
4. Құрмет грамотасымен қайталап наградтау жүргiзiлмейдi.
3. Құрмет грамотасымен наградтау тәртiбi

Об утверждений положения о награждении Почетной грамотой города Кызылорда
Решение Кызылординского городского маслихата от 01 февраля 2016 года № 53/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 18 февраля 2016 года № 5358
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемое положение о награждении Почетной грамотой города Кызылорда.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной Секретарь Кызылординского
ХХХХХІІІ сессии Кызылординского городского маслихата
городского маслихата
М. БАЕКЕЕВ И. КУТТЫКОЖАЕВ
Утверждено
решением Кызылординского
городского маслихата
от 1 февраля 2016 года № 53/3
Положение о награждении Почетной грамотой города Кызылорда
1. Общее положение
1. Положение о награждении Почетной грамотой города Кызылорда (далее - положение) разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан".
2. Требования по награждению Почетной грамотой
2. Почетной грамотой города Кызылорда (далее - Почетная грамота) награждаются имеющие не менее 5 лет стажа в своей сфере деятельности граждане города, в знак признания их заслуг за значительные достижения в экономике, социальной сфере, науке, культуре и образовании, здравоохранении, в укреплении законности и правопорядка, в сфере оказания услуг, физической культуры и спорта, в воспитании молодежи, в воинской, общественной и государственной службе и самоуправлении, осуществляющие плодотворную работу по укреплению дружбы и солидарности между народами и культурных связей, занимающиеся благотворительной деятельностью, за активную общественно-политическую и трудовую деятельность, а также иностранные граждане.
3. Почетной грамотой не могут быть награждены:
1) граждане, имеющие судимость, которая не погашена или не снята в установленном законодательством порядке на момент представления к Званию;
2) граждане, признанным судом недееспособными, либо ограниченно дееспособными;
3) граждане, привлеченные за действия коррупционного правонарушения;
4) граждане, имеющие административное взыскание, которое не погашено или не снято в установленном законодательством порядке на момент представления к Званию.
4. Повторное награждение Почетной грамотой не производится.
3. Порядок награждения Почетной грамотой

5. Құрмет грамотасына ұсынылған әрбiр азаматқа наградтау парағы толтырылады. Наградтау парағында наградталатын азаматты сипаттайтын мәлiметтер, сол саладағы және сол ұжымдағы жалпы еңбек ету өтiлi, оның нақты сiңiрген қызметi, жұмысының сапасы мен тиiмдiлiгi туралы мәлiметтерi, оның нәтижелерi баяндалады, бұған дейiн алған марапаттарының көшiрмелерi тiркелуi тиiс.
6. Наградтау парағына кәсiпорын, ұйым және мекеме басшысы қол қояды және дұрыс енгiзiлген мәлiметтер үшiн жеке жауапкершiлiкте болады. Наградтау парағы кәсiпорындардың, ұйымдар мен мекемелердiң мөрiмен бекiтiледi.
7. Құрмет грамотасымен наградтау туралы өз кандидатураларын өз бетiмен ұсынған азаматтардан келiп түскен материалдар қаралмайды.
8. Құрмет грамотасымен наградтау бойынша ұсыныстарды алдын ала қарау және әзiрлеу үшiн мәслихаттың өкiлеттiлiк мерзiмiне наградтау жөнiндегi комиссия құрылады (одан әрi - комиссия).
9. Комиссия отырысы айына 2 рет өткiзiледi және қала әкiмiнiң, мәслихат хатшысының атына наградтау жөнiнде жiберiлген ұсыныстар наградтау күнiне дейiн 10 күн бұрын қабылданады.
10. Құрмет грамотасымен наградтауға ұсыныстарды еңбек, шығармашылық ұжымдар, қаланың өкiлдi және атқарушы органдар, қоғамдық бiрлестiктердiң атынан олардың басшылары (тиiстi ұйым басшысының қолы және мөрiмен) ұсынады.
11. Комиссия шешiмi комиссия құрамының жартысынан астамы қатысқан жағдайда заңды болып саналады.
12. Комиссия отырысына комиссия құрамына кiрмейтiн және дауыс беру құқығы жоқ мәслихаттың депутаттары қатыса алады.
13. Комиссия отырысқа қатысып отырған комиссия мүшелерiнiң көпшiлiгiнiң ашық түрде дауыс беруi арқылы шешiм қабылдайды.
14. Комиссия өзi қараған ұсыныстың қорытындысы туралы кандидатураны ұсынған органға хабарлайды және тиiстi хаттама толтырады.
15. Комиссияның оң қорытындысына сәйкес қала әкiмi мен қалалық мәслихат хатшысының (немесе олардың мiндеттерiн атқарушының) бiрлескен өкiмi арқылы Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешiм қабылданады.
Шұғыл жағдайларда қала әкiмi мен қалалық мәслихат хатшысы Құрмет грамотасымен наградтау туралы шешiмдi Комиссияның қорытындысыз да қабылдай алады.
Құрмет грамотасын тапсыру салтанатты түрде жүргiзiледi. Құрмет грамотасын қала әкiмi немесе қалалық мәслихат хатшысы немесе олардың тапсырысы бойынша өзге тұлға тапсырады.
Құрмет грамотасымен наградтауға байланысты құжаттамалық және өзге де қамтамасыз ету шаралары, сондай-ақ наградталған азаматтардың есебiн "Қызылорда қаласы әкiмiнiң аппараты" мемлекеттiк мекемесi жүргiзедi.

5. На каждого гражданина представляемого к Почетной грамоте составляется наградной лист. В наградном листе излагаются данные, характеризующие личность награждаемого гражданина, общий трудовой стаж работы в отрасли и в данном коллективе, его конкретные заслуги, сведения об эффективности и качестве работы, ее результаты, должны прилагаться копии предыдущих награждений.
6. Руководитель предприятия, организации и учреждения подписывает наградной лист и несет персональную ответственность за достоверность внесенных данных. Наградные листы скрепляются печатями предприятий, организаций и учреждений.
7. Материалы, поступившие от граждан самостоятельно представляющих свою кандидатуру для награждения Почетной грамотой, не рассматриваются.
8. Для предварительного рассмотрения и подготовки предложений по награждению создается комиссия по наградам на срок полномочия маслихата (далее - Комиссия).
9. Заседания комиссии проводятся в 2 раза в месяц и представление о награждении на имя акима района, секретаря маслихата принимаются за 10 дней до даты награждения.
10. Представления к награждению Почетной грамотой (с подписью и печатью руководителя соответствующей организации) от имени трудовых, творческих коллективов, городских представительных и исполнительных органов, общественных объединений вносят их руководители.
11. Решение комиссии правомочна, если на ней присутствуют более половины состава комиссии.
12. На заседании комиссии могут участвовать депутаты маслихата не имеющие права голоса и не входящие в состав комиссии.
13. Комиссия принимает решение посредством открытого голосования большинством присутствующих членов комиссии на заседании.
14. О результатах своего рассмотрения представления о награждении комиссией сообщается органу, представившему кандидатуру и заполняется соответствующий протокол.
15. Решение о награждении Почетной грамотой принимается акимом города и секретарем городского маслихата (или лиц исполняющих их обязанности) согласно положительного заключения Комиссии путем издания совместного распоряжения.
При необходимости аким города и секретарь городского маслихата могут принять решение о награждении Почетной грамотой без соответствующего заключения комиссии.
Вручение Почетной грамоты производится в торжественной обстановке. Почетную грамоту вручает аким города или секретарь городского маслихата либо иное лицо по их поручению.
Мероприятия по документационному и иному обеспечению, а также по учету граждан, награжденных Почетной грамотой, производятся государственным учреждением "Аппарат акима города Кызылорда".

16. Құрмет грамотасы келесi сипаттамада болуы қажет:
1) Құрмет грамотасы мұқабадан және iшiне салынатын қағаздан тұрады;
2) мұқаба түрлi - түстi қалың қағаздан жасалып, iшiне ақ қағазбен тоқыма бау желiмделген;
3) мұқабаның биiктiгiнiң төрттен бiрiндей деңгейде ортасына қарай Қазақстан Республикасының Елтаңбасы орналасқан;
4) ортадан сәл төменiрек: "Қызылорда қаласының Құрмет грамотасы" - деген сөз жазылған;
5) оның бiрiншi бетiнде Елтаңба салынған, ал iшкi беттерi алтын түстес ұлттық өрнекпен бейнеленген;
6) iшкi бетiндегi жазулар қазақ және орыс тiлдерiнде жазылады.

16. Почетная грамота должна соответствовать следующим описаниям:
1) Почетная грамота состоит из обложки и вложенной внутри бумаги;
2) обложка сделана из цветной толстой бумаги, внутри втеснена тесьма с белой бумагой;
3) на уровне одной четвертой части высоты посередине обложки расположен Герб Республики Казахстан;
4) чуть ниже середины написано слово: "Почетная грамота города Кызылорда";
5) на его первой странице нарисован Герб, а внутри страницы изображен национальном орнаментом цвета золото;
6) надписи внутри производятся на казахском и русском языках.