"Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № 531 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 03 мамырда № 3037 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 01 тамыздағы № 1430 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды –Маңғыстау облысы Ақтау қаласы әкімдігінің 01.08.2016 № 1430 қаулысымен
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңдарына және "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы № 410 Жарлығына сәйкес, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Ақтау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекеме басшысына (Е. Төретаев):
осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларын қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Ө. Бисақаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі С. Трұмов
Ақтау қаласы әкімдігінің
2016 жылғы "30" наурыздағы № 531 қаулысымен
бекітілген
"Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ЕРЕЖЕСІ 1. Жалпы ережелер
1. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген ретте тұрғын үй коммуналдық шаруашылық салаларындағы жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік орган болып табылады.
2. Бөлімнің мынадай ведомствалары бар:
1) Ақтау қаласы әкімдігінің "Ақтау электр желілері басқармасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік комуналдық кәсіпорны;
2) "Қала жолдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
3. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства"
Постановление акимата города Актау Мангистауской области от 30 марта 2016 года № 531. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 03 мая 2016 года № 3037. Утратило силу постановлением акимата города Актау Мангистауской области от 01 августа 2016 года № 1430
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Актау Мангистауской области от 01.08.2016 № 1430
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" и Указа Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Руководителю государственного учреждения "Аппарат акима города Актау" (Туретаев.Е.):
обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации;
принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Бисакаева У.С.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города С. Трумов
Утверждено постановлением
акимата города Актау
от "30" марта 2016 года
№531
П О Л О Ж Е Н И Е государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим в пределах, предусмотренных законодательством, координация работ в сфере жилищно-коммунального хозяйства.
2. Отдел имеет ведомства:
1) Государственное коммунальное предприятие "Актауское управление электрических сетей" на праве хозяйственного ведения Акимата города Актау;
2) ТОО "Кала жолдары".
3. Государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық – құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық–құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 130000, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 4 шағын аудан, 72 үй, қала әкімдігі ғимараты.
9. Мемлекеттік органның толық атауы – "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Ақтау қаласының әкімдігі болып табылады.
11. Осы Ереже "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
14. Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс режимі "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкес дербес анықталады.
2. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері

4. Государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 130000, Мангистауская область, город Актау, 4 микрорайон, дом 72, здание городского акимата.
9. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства".
10. Учредителем государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" является акимат города Актау.
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства".
14. Режим работы государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" определяется государственным учреждением "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" самостоятельно в соответствии с требованиями действующего законодательства Республики Казахстан.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства"

15. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: - қала тұрғындарының тіршілігіне қолайлы жағдай жасау.
16. Міндеттері:
қаланың тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы салаларын басқару мен реттеуде біртұтас мемлекеттік саясатты жүргізу.
17. Функциялары:
1) тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы саласында шаруашылық қызметін үйлестіру, қаланың мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтау;
2) мемлекеттік тұрғын-үй қорын сақтауды ұйымдастыру;
3) тұрғын-үй қорының түгендемесін жүргізу;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтардың кейбір санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етеді;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қажеттіліктер үшін, соның ішінде сатып алу жолымен жер учаскелерін алу шараларын жүргізу және соған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен айыру;
6) жерлеу орындарын ұстау шараларын жүзеге асырады және тексіздерді жерлеу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, апат туғызушы және тозған тұрғын үйді құлату жөніндегі жұмыстарды үйлестіру;
8) коммуналдық тұрғын-үй құрылысы бағдарламасын әзірлейді және оның орындалуын бақылау;
9) тұрғын үй қорын есепке алу және жекешелендіруді жүргізу;
10) коммуналдық меншіктегі сумен жабдықтау, тазалау, дренажды жүйелердің, кәріз, жылу және электр желілері нысандарын қайта жаңарту бағдарламаларын әзірлейді;
11) қала аумағын санитарлық тазалау, абаттандыру және көгалдандыру жөніндегі шараларды ұйымдастырады;
12) бөлімге азаматтардан келіп түсетін ұсыныстарын шағымдарын, өтініштерін уақытында және сапалы қарайды;
13) Қазақстан Республикасының нормативтік – құқықтық актілерінің талаптарын, бөлім туралы Ережені және "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бөлім басшысының нұсқауларын орындайды;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, тексеру жұмыстарын жүргізеді;
15) тексеріс кезінде тексеріліп жатқан объектінің белгіленген жұмыс режиміне кедергі жасамау;
16) тексеру нәтижесі бойынша алынған құжаттар мен мәліметтер сақталуын қамтамасыз етеді;
17) тұрғын үй қорын сақтау ережелерінің талаптарын бұзғандығы жөнінде акт жасақтау;
18) тұрғын үй қорын сақтау ережелерін бұзушылықтарды жою туралы ұсынымдардың міндетті орындалуы үшін тапсыру;
"Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы және тұрғын – үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
18. Құқықтары мен міндеттері:
"Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқығы бар:

15. Миссия государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства": - создание благоприятных условий жизнедеятельности населения города.
16. Задачи:
Проведение единой государственной политики в области управления и регулирования жилищно-коммунального хозяйства города.
17. Функции:
1) координация хозяйственной деятельности в сфере коммунального и жилищного хозяйства, сохранности государственного жилищного фонда города;
2) организовать сохранения государственного жилищного фонда;
3) проводит инвентаризацию жилищного фонда;
4) обеспечивает жильем отдельных категорий граждан в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) проводит мероприятия по изъятию, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) осуществляет мероприятия по содержанию мест захоронений и захоронение безродных;
7) координирует работу по проведению сноса аварийного и ветхого жилья в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) разрабатывает программы строительства коммунального жилья и контроль за его исполнением;
9) учет и проведение приватизации жилищного фонда;
10) разрабатывает программы по реконструкции объектов водоснабжения, очистных, дренажных систем, канализационных, тепловых и электрических сетей, находящихся в коммунальной собственности;
11) организовывает мероприятия по санитарному содержанию территории города, благоустройству и озеленению;
12) своевременно и качественно рассматривает предложения, жалобы, заявления граждан, поступающих в Отдел.
13) выполнять требования нормативных правовых актов Республики Казахстан, Положение об Отделе и решений задач руководителя государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства";
14) проводить проверки в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
15) не препятствовать установленному режиму работы проверяемого объекта в период проведения проверки;
16) обеспечивать сохранность документов и сведений, полученных в результате проведения проверок;
17) составление актов о нарушении правил содержания жилищного фонда;
18) вручает обязательные для исполнения предписания по устранению нарушений правил содержания жилищного фонда.
Государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" осуществляет иные функций, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности:
государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" имеет права:

1) мемлекеттік органдардан, басқа да ұйымдар мен жеке тұлғалардан ақпаратты сұрауға және алуға;
2) коммерциялық және басқа да заңмен қорғалатын құпияны есепке ала отырып, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығына қатысты құжаттармен кедергісіз танысу;
3) қаржы жылына сәйкес, қалалық бюджетті қалыптастыру мәселелері туралы мәжілістерге қатысу;
4) Әкім және әкімдіктің актілерін әкімдік отырысында қарау мақсатында жобаларын дайындау, анықтамалар жасау, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бойынша ақпараттар мен баяндамалар жасау;
5) мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорын пайдалану барысында мемлекеттің құқығы мен мүддесін сақтау;
6) коммуналдық меншіктегі тұрғын үй қорын пайдалану;
7) сотта талапкер және жауапкер болуға;
8) Қазақстан Республикасының заңдарына қайшы келмейтін, "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
"Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі міндетті:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға;
2) белгіленген тәртіпте салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапкершілікте болуға.
3. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
19. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
20. Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Ақтау қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
21. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерінің міндеттерін анықтайды;
2) "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымдарға тағайындайды және лауазымдарынан босатады;
3) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды жүзеге асырады;

1) запрашивать и получать информацию от государственных органов, иных организаций и физических лиц;
2) беспрепятственно знакомиться с документацией, относящейся к вопросам жилищно-коммунального хозяйства, с учетом коммерческой и иной охраняемой законом тайны;
3) принимать участие в совещаниях по вопросам формирования городского бюджета на соответствующий финансовый год;
4) готовить проекты актов акимата и акима для рассмотрения на заседании акимата, составление справок, информации и докладов по вопросам жилищно-коммунального хозяйства;
5) соблюдение прав и законных интересов государства при использовании жилья государственного коммунального фонда;
6) использовать жилищный фонд находящийся в коммунальной собственности;
7) быть истцом и ответчиком в суде;
8) осуществлять иные права, возложенные на государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства", не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
Государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" обязано:
1) соблюдать законодательство Республики Казахстан;
2) в установленном порядке уплачивать налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
3) нести ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции"
19. Руководство государственным учреждением "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" задач и осуществление им своих функций.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Актау в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства":
1) определяет обязанности сотрудников государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства";
2) назначает на должности и освобождает от должности сотрудников государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства";
3) в установленном законодательством порядке осуществляет поощрение сотрудников государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства";

4) заңнамамен белгіленген тәртіпте "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
5) өз құзыретінің шегінде "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің орындауына міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді, қызметтік құжаттарға қол қояды;
6) мемлекеттік ұйымдар мен кәсіпорындардың бос басшы лауазымына конкурс өткізген кезде, қала әкімдігінің конкурс комиссиясы жұмысына қатысуға құқығы бар;
7) мемлекеттік органдармен, ұйымдармен және азаматтармен өзара қарым-қатынастарда "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін білдіреді;
8) Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес, шарт жасайды және сенімхат береді.
"Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекетті ұйымдастыруға дербес жауапты болады.
"Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының құзырына Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзге де мәселелердi шешу жатқызылуы мүмкiн.
"Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi
22. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
"Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
23. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк коммуналдық меншiкке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.

4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства";
5) в пределах своей компетенции издает обязательные для исполнения сотрудниками государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;
6) вправе принимать участие в работе конкурсной комиссий акимата города при проведении конкурсов на занятие вакантных должностей руководителей государственных органов и предприятий;
7) представляет интересы государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" во взаимоотношениях с государственными органами, организациями и гражданами.
8) в соответствии с законодательством Республики Казахстан заключает договоры и выдает доверенности.
Первый руководитель государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" несет персональную ответственность за организацию противодействия коррупции в государственном учреждении "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства".
К ведению первого руководителя государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" законодательством Республики Казахстан может быть отнесено решение иных вопросов.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства"
22. Государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" относится к коммунальной собственности.
24. Государственное учреждение "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі
25. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу Ақтау қаласы әкімдігінің қаулысымен жүргізіледі.
26. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесіне енгізілген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркеледі.
6. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
27. "Ақтау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

5. Порядок внесения изменений и дополнений в Положение государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства"
25. Внесение изменений и дополнений в Положение государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" производится по постановлению акимата города Актау.
26. Внесенные изменения и дополнения в Положение государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" регистрируются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства"
27. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Актауский городской отдел жилищно-коммунального хозяйства" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.