2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 8/65 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 3231 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 6/65 "2017 - 2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3228 болып тіркелген) сәйкес, Түпқараған аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 108 864,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 091 351,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 358,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 71 063,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 929 090,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 201 969,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 474 713,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 484 074,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 360,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо -
0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) –1 567 818,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -
1 567 818,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 484 074,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 7 909,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 91 654,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Түпқараған аудандық мәслихатының 30.11.2017 № 14/114 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға салықтық түсімдер бойынша аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
1) төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы –
76,7 пайыз;
2) төлем көзінен ұсталмайтын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
3) шетел азаматтарының кірістерінен төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығы - 100 пайыз;
4) әлеуметтік салық – 76,7 пайыз.
3. Аудан әкімдігінің резерві 10 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

О районном бюджете на 2017 - 2019 годы
Решение Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 20 декабря 2016 года № 8/65. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 5 января 2017 года № 3231.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2016 года № 6/65 "Об областном бюджете на 2017 - 2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3228), Тупкараганский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017 - 2019 годы согласно приложению, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 108 864,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 091 351,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 358,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 71 063,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 929 090,9 тысяч тенге;
2) затраты - 6 201 969,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 474 713,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 484 074,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 360,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 567 818,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) -
1 567 818,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 484 074,0 тысяч тенге;
погашение займов - 7 909,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 91 654,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тупкараганского районного маслихата Мангистауской области от 30.11.2017 № 14/114(вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что нормативы распределения доходов в районный бюджет по налоговым поступлениям на 2017 год установлены в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника
выплаты – 76,7 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у
источника выплаты – 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) социальный налог – 76,7 процентов.
3. Утвердить резерв акимата района в сумме 10 000,0 тысяч тенге.

4. Жоғары тұрған бюджеттерден келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер, нысаналы даму трансферттері және бюджеттік кредиттер бөлінгені ескерілсін:
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;
мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуімен, жеке көмекшілермен қамтамасыз етуге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
жылумен жабдықтау, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің реконструкциясы мен құрылысына.
5. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға бюджет қаражаты есебiнен қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
6. Қалалардың әкімшілік бағыныстағы аумақтарында орналаспаған ауылдық елдi мекендерде тұратын және жұмыс істейтiн мемлекеттiк денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария ұйымдарының мамандарына отын сатып алу алуға 12 100 теңге мөлшерінде бір жолғы әлеуметтік көмек берілсін.
7. 4 қосымшаға сәйкес 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) тізбесі бекітілсін.
8. 5 қосымшаға сәйкес 2017 жылға арналған қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 6 қосымшаға сәйкес 2017 жылға арналған жергілікті өзін - өзі басқару органдарына берілетін трансферттер көлемі бекітілсін.
10. "Түпқараған аудандық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А.Ізбен) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

4. Учесть, что из вышестоящего бюджета были выделены следующие текущие целевые трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты:
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) покупка инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов;
на реконструкцию и строительство систем теплоснабжения, водоснабжения и водоотведения.
5. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
6. Предоставить единовременную социальную помощь в размере 12 100 тенге на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, не находящихся на территории административной подчиненности городов.
7. Утвердить перечень бюджетных программ (подпрограмм) на 2017 год,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета, согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района в городе, города
районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год согласно приложению 5.
9. Утвердить объем трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год согласно приложению 6.
10. Государственному учреждению "Аппарат Тупкараганского районного маслихата" (руководитель аппарата Избен А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно - правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

11. Осы шешімнің орындалуын бақылау Түпқараған аудандық мәслихатының бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (комиссия төрағасы Озғамбаев Қ.) жүктелсін.
12. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А.Тулеумаганбетов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Досанова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Түпқараған аудандық экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысының міндетін
атқарушы
А.Исатаева
20 желтоқсан 2016 жыл
Түпқараған аудандық мәслихатының
2016 жылғы 20 желтоқсандағы

11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Тупкараганского районного маслихата по вопросам бюджета (председатель комиссии К.Озгамбаев).
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии А.Тулеумаганбетов
Секретарь районного маслихата А.Досанова
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющая обязанности
руководителя государственного
учреждения "Тупкараганский
районный отдел экономики
и финансов"
А.Исатаева
20 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению Тупкараганского

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) экономика және қаржы бөлімі
535,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
535,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 557,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 557,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) экономика және қаржы бөлімі
33 047,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 047,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
22 543,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 543,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
15 069,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 069,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
22 634,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 634,0
2
Қорғаныс
12 007,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмінің аппараты
12 007,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12 007,0
4
Бiлiм беру
3 270 352,0
123
Форт-Шевченко қаласы әкімінің аппараты
32 000,0
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
32 000,0
123
Қызылөзен ауылы әкімінің аппараты
23 068,0
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
23 068,0
123
Ақшұқыр ауылы әкімінің аппараты
212 692,0
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
59 101,0
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
153 591,0
123
Сайын Шапағатов ауылдық округі әкімінің аппараты
72 820,0
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
72 820,0
123
Баутин ауылы әкімінің аппараты
91 992,0
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
59 492,0
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
535,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
535,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 557,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
26 557,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33 047,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
33 047,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
22 543,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
22 543,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
15 069,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
15 069,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
22 634,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
22 634,0
2
Оборона
12 007,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 007,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12 007,0
4
Образование
3 270 352,0
123
Аппарат акима города Форт-Шевченко
32 000,0
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
32 000,0
123
Аппарат акима села Кызылозен
23 068,0
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
23 068,0
123
Аппарат акима села Акшукур
212 692,0
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
59 101,0
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
153 591,0
123
Аппарат акима сельского округа Сайын Шапагатова
72 820,0
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
72 820,0
123
Аппарат акима села Баутино
91 992,0
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
59 492,0
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования