2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 6/116 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 3237 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Маңғыстау облыстық мәслихаттың 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 6/65 "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық кесім мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 3228 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 жылға арналған аудандық бюджет 1 қосымшаға сәйкес, мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 876 301 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 767 456 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 29 437 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 593 905 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 10 485 503 мың теңге;
2) шығындар – 15 888 399 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 597 005 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 827 099 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 230 094 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 609 103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 609 103 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 16/213 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылғы аудан бюджетінің кірістер нормативтері мынадай көлемде бекітілсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 96,7 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) әлеуметтік салық – 96,8 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 8/136 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2017 № 12/184 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 16/213 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен;
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілген 4 411 721 мың теңге көлемінде субвенция қарастырылғаны ескерілсін.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 26 декабря 2016 года № 6/116. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 5 января 2017 года № 3237.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и решением Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2016 года № 6/65 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3228) Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1Утвердить районный бюджет на 2017 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 15 876 301 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 767 456 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 29 437 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 593 905 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 485 503 тысяч тенге;
2) затраты – 15 888 399 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 597 005 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 827 099 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 230 094 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 609 103 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 609 103 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 28.11.2017 № 16/213(вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить на 2017 год нормативы доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 96,7 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) социальный налог – 96,8 процентов.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 10.03.2017 № 8/136(вводится в действие 01.01.2017); от 07.09.2017 № 12/184(вводится в действие 01.01.2017); от 28.11.2017 № 16/213(вводится в действие 01.01.2017);
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 4 411 721 тысяч тенге.

4. 2017 жылы республикалық және облыстық бюджеттерден және Ұлттық қордан аудандық бюджетке ағымдағы нысаналы трансферттер, даму нысаналы трансферттері мен бюджеттік кредит бөлінгендігі ескерілсін, оның қолдану реті аудан әкімдігінің қаулысына сәйкес анықталады.
5. Құқық беруге:
5.1. Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға бюджет қаражаты есебінен 12 100 теңге көлемінде әлеуметтік көмек.
5.2. Ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметкерлеріне, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
6. Жергілікті атқарушы органның резервтік қоры 10 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 4 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 5 қосымшаға сәйкес аудандық бюджетті атқару барысында секвестрге жатпайтын 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
9. 6 қосымшаға сәйкес 2017 жылға арналған әрбір ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 7 қосымшаға сәйкес 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің бөлінісі бекітілсін.
11. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық бюджет комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Б. Сүлейменов).
12. "Мұнайлы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (Б.Назар) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен соң, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын ,аудан әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
13. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б.Дюсалиев
Аудандық мәслихат
хатшысы Б.Назар
"КЕЛІСІЛДІ"
"Мұнайлы аудандық экономика
және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Ш. Сұңғат
26 желтоқсан 2016 жыл
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2016 жылғы 26желтоқсандағы
№ 6/116 шешіміне 1 қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет

4. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты, трансферты на развитие и бюджетные кредиты из республиканского и областного бюджета и из Нацианального фонда, порядок использования которых определяются на основании постановления акимата района.
5. Предоставить право:
5.1. Социальная помощь в размере 12 100 тенге на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, за счет бюджетных средств.
5.2.Гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района в сумме 10 000 тысячи тенге.
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2017 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ на 2017 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета согласно приложению 5.
9. Утвердить перечень бюджетных программ на 2017 год каждого села, сельского округа согласно приложению 6.
10. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год согласно приложению 7.
11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на бюджетную комиссию района (председатель комисии Б.Сулейменов).
12. Государственному учреждению "Аппарат Мунайлинского районного маслихата" (Б.Назар) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе районного акимата.
13. Настоящее решение вводится в действия с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Б.Дюсалиев
Секретарь районного
маслихата Б.Назар
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Мунайлинский
районный отдел экономики и финансов"
Ш. Сұңғат
"26" декабря 2016 года
Приложение 1
к решению Мунайлинского
районного маслихата
от 26 декабря 2016 года № 6/116
Районный бюджет на 2017 год

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
23 575
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22 945
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
560
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
70
Батыр ауылдық округі әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
28 906
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
28 406
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
34 073
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 284
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 122
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
146
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
521
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64 832
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 772
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
40 060
02
Қорғаныс
10 429
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 429
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегі iс-шаралар
10 429
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
35 602
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 398
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 398
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
30 204
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 204
04
Білім беру
7 231 679
Маңғыстау ауылы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
422 215
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
35 298
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
23 575
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
22 945
022
Капитальные расходы государственного органа
560
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
70
Аппарат акима сельского округа Батыр
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
28 906
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
28 406
022
Капитальные расходы государственного органа
500
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
34 073
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
31 284
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 122
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
146
015
Капитальные расходы государственного органа
521
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64 832
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
24 772
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
40 060
02
Оборона
10 429
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 429
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 429
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
35 602
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 398
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 398
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
30 204
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
30 204
04
Образование
7 231 679
Аппарат акима села Мангистау
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
422 215
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
35 298
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

386 917
Баянды ауылы әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
104 873
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
104 873
Қызылтөбе ауылдық округі әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
159 659
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
12 480
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
147 179
Атамекен ауылдық округі әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
260 653
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
260 653
Басқұдық ауылдық округі әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
353 528
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
145 469
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
208 059
Дәулет ауылдық округі әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
120 630
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1 998
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
118 632
Батыр ауылдық округі әкімінің аппараты
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
118 674
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
118 674
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 442 436
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 977
003
Жалпы білім беру
4 739 776
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
212 501
006
Балаларға қосымша білім беру
203 519
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
3 115
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
28 330
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
23 076
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
0

386 917
Аппарат акима села Баянды
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
104 873
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
104 873
Аппарат акима сельского округа Кызылтобе
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
159 659
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно
в сельской местности
12 480
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
147 179
Аппарат акима сельского округа Атамекен
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
260 653
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
260 653
Аппарат акима сельского округа Баскудык
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
353 528
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно
в сельской местности
145 469
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
208 059
Аппарат акима сельского округа Даулет
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
120 630
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно
в сельской местности
1 998
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
118 632
Аппарат акима сельского округа Батыр
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
118 674
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно
в сельской местности
118 674
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 442 436
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
27 977
003
Общеобразовательное обучение
4 739 776
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
212 501
006
Дополнительное образование для детей
203 519
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3 115
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
28 330
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
23 076
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
0

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік

467
Отдел строительства района (города областного значения)
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
467
Отдел строительства района (города областного значения)
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
005
Развитие коммунального хозяйства
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство