Мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 467 "Қостанай облысының 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2016 жылғы 17 тамыздағы № 64 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 19 тамызда № 6586 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 108-баптарына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 467 "Қостанай облысының 2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6061 тіркелген, 2015 жылғы 26 желтоқсанда "Костанайские новости" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 153737632,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6359215,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 558964,6 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9780,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 146809672,8 мың теңге;
2) шығындар – 153964529,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7238355,6 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 8314190,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1075834,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 277920,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу –277920,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7743172,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7743172,0 мың теңге.";
жоғарыда көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшасы осы шешімнің 1, 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Д. Қосмұхамбетова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Ещанов
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Е. Спанов
2016 жылғы 17 тамыз
Мәслихаттың
2016 жылғы 17 тамыздағы
№ 64 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2015 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 467 шешіміне 1-қосымша
Қостанай облысының 2016 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение маслихата от 11 декабря 2015 года № 467 "Об областном бюджете Костанайской области на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 17 августа 2016 года № 64. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 августа 2016 года № 6586
В соответствии со статьями 106, 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 11 декабря 2015 года № 467 "Об областном бюджете Костанайской области на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6061, опубликовано 26 декабря 2015 года в газете "Костанайские новости") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 153737632,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям –6359215,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 558964,6 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала –9780,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов –146809672,8 тысячи тенге;
2) затраты –153964529,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7238355,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 8314190,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –1075834,4 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 277920,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 277920,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7743172,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7743172,0 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 к вышеуказанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Д. Космухамбетова
Секретарь Костанайского
областного маслихата
С. Ещанов
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
_______________________ Е. Спанов
17 августа 2016 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 17 августа 2016 года № 64
Приложение 1
к решению маслихата
от 11 декабря 2015 года № 467
Областной бюджет Костанайской области на 2016 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

202 952,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
14 898,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 430,4
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
21 793,5
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
35 792,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
35 792,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
11 385,0
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 385,0
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
59 799,1
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 699,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 100,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 588 905,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 924 478,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 116,0
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
7 116,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
12 319,0
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
12 319,0
261
Облыстың білім басқармасы
233 516,0
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
226 754,0
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
6 762,0
262
Облыстың мәдениет басқармасы
61 731,3
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
44 776,0
016
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
16 955,3
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
83 864,0
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

202952,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
14898,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4430,4
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
21793,5
263
Управление внутренней политики области
35792,0
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
35792,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
11385,0
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
11385,0
270
Управление по инспекции труда области
59799,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
58699,1
003
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
07
0
0
0
Жилищно-коммунальное хозяйство
8588905,4
07
1
0
0
Жилищное хозяйство
3924478,8
253
Управление здравоохранения области
7116,0
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
7116,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
12319,0
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
12319,0
261
Управление образования области
233516,0
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
226754,0
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
6762,0
262
Управление культуры области
61731,3
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
44776,0
016
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
16955,3
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
83864,0
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020

1 833 679,0
1
Отын және энергетика
758 358,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
758 358,0
011
Аудандарың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
10 174,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
748 184,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
1 075 321,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 075 321,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
1 075 321,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
24 914 491,1
1
Ауыл шаруашылығы
23 753 972,2
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
23 643 192,1
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
165 308,1
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
367 549,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 100,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 350,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4 276,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
4 140 483,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
6 235 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
119 041,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 951,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
490 000,0
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
355 374,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
909 947,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 273 988,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау

1833679,0
1
Топливо и энергетика
758358,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
758358,0
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10174,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
748184,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
1075321,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1075321,0
071
Развитие газотранспортной системы
1075321,0
10
0
0
0
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
24914491,1
10
1
0
0
Сельское хозяйство
23753972,2
10
1
255
0
Управление сельского хозяйства области
23643192,1
10
1
255
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
165308,1
10
1
255
002
Поддержка семеноводства
367549,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1100,0
10
1
255
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1350,0
10
1
255
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4276,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
4140483,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
6235000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
119041,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5951,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
490000,0
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
355374,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
909947,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5273988,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость