Қостанай облысының 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 91 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 20 желтоқсанда № 6750 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облысының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 164782723,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3100182,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 709768,1 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 12460,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 160960312,4 мың теңге;
2) шығындар – 163471432,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 9990800,8 мың теңге, оның iшiнде
бюджеттік кредиттер – 12520299,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 2529498,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2641330,0 мың теңге, оның iшiнде қаржы активтерiн сатып алу – 2641330,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11320840,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11320840,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 22.11.2017 № 200 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 13394377,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Қостанай қаласынан – 8130824,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 5263553,0 мың теңге.
3. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 30531025,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Алтынсарин ауданына–1299592,0 мың теңге;
Амангелді ауданына–1914854,0 мың теңге;
Әулиекөл ауданына–2842141,0 мың теңге;
Денисов ауданына–1599325,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына–1922051,0 мың теңге;
Жітіқара ауданына–1504870,0 мың теңге;
Қамысты ауданына–1305854,0 мың теңге;
Қарабалық ауданына–1727416,0 мың теңге;
Қарасу ауданына–2185823,0 мың теңге;
Қостанай ауданына–1708020,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына–1949141,0 мың теңге;
Науырзым ауданына–1321250,0 мың теңге;

Об областном бюджете Костанайской области на 2017-2019 годы
Решение маслихата Костанайской области от 8 декабря 2016 года № 91. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 20 декабря 2016 года № 6750. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 164782723,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3100182,6 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 709768,1 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 12460,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 160960312,4 тысячи тенге;
2) затраты – 163471432,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9990800,8 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 12520299,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2529498,2 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2641330,0 тысяч тенге, в том числе приобретение финансовых активов – 2641330,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11320840,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11320840,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайской области от 22.11.2017 № 200 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 13394 377,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 8130824,0 тысячи тенге;
города Рудного – 5263553,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городов областного значения, в сумме 30531025,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому району – 1299592,0 тысячи тенге;
Амангельдинскому району – 1914854,0 тысячи тенге;
Аулиекольскому району – 2842141,0 тысяча тенге;
Денисовскому району – 1599325,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому району – 1922051,0 тысяча тенге;
Житикаринскому району – 1504870,0 тысяч тенге;
Камыстинскому району – 1305854,0 тысячи тенге;
Карабалыкскому району – 1727416,0 тысяч тенге;
Карасускому району – 2185823,0 тысячи тенге;
Костанайскому району – 1708020,0 тысяч тенге;
Мендыкаринскому району – 1949141,0 тысяча тенге;
Наурзумскому району – 1321250,0 тысяч тенге;

Сарыкөл ауданына–1708043,0 мың теңге;
Таран ауданына–1112869,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына–1688951,0 мың теңге;
Федоров ауданына–1883755,0 мың теңге;
Арқалық қаласына–2119571,0 мың теңге;
Лисаков қаласына–737499,0 мың теңге.
4. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде мынадай:
1) дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығулар жүргізу;
2) халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу уақытында қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз ету;
3) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау;
4) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау;
5) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау;
6) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеу;
7) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеу;
8) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу;
9) жергілікті деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету;
10) саламатты өмір салтын насихаттау;
11) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту;
12) амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, сондай-ақ балаларға арналған және емдік мамандандырылған тамақ өнімдерін сатып алу;
13) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыру;
14) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;
15) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру;
16) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер.
Осы тармақтың 6), 7), 8), 14) және 15) тармақшаларында көзделген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
5. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген кредиттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.

Сарыкольскому району – 1708043,0 тысячи тенге;
Тарановскому району – 1112869,0 тысяч тенге;
Узункольскому району – 1688951,0 тысяча тенге;
Федоровскому району – 1883755,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 2119571,0 тысяча тенге;
городу Лисаковску – 737499,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
2) обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения;
3) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
4) субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса;
5) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
6) доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
7) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
8) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
9) оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на местном уровне;
10) пропаганду здорового образа жизни;
11) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
12) закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, а также специализированных продуктов детского и лечебного питания на амбулаторном уровне;
13) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
14) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
15) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
16) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам.
Распределение трансфертов, предусмотренных подпунктами 6), 7), 8), 14) и 15) настоящего пункта, осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных кредитов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.

6. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық орталықтарда және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін республикалық бюджеттен кредиттер түсімінің көзделгені ескерілсін.
7. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға республикалық бюджеттен қаражат түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
8. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен қаражат түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға арналған нысаналы трансферт;
2) ауыдық елді мекендерде Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға арналған нысаналы трансферт;
3) көлік инфрақұрылымын дамытуға арналған нысаналы трансферт;
4) моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған нысаналы трансферт;
5) индустриялық инфрақұрылымды дамытуға арналған нысаналы трансферт.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде жүзеге асырылады (осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген нысаналы трансфертті қоспағанда).
9. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте Ұлттық қордан қаражат түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) жылу, сумен жабықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысына кредиттер;
2) индустриялық инфрақұрылымды дамытуға арналған нысаналы трансферт.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген нысаналы трансфертті қоспағанда).
10. Аудандар мен қалалар бюджеттеріне жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
11. Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 102535,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. 2017 жылғы 31 желтоқсанға Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 33181465,5 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 20.09.2017 № 191 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2017 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай
облыстық мәслихаты
сессиясының төрайымы
Г. Капенова
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
С. Ещанов
КЕЛІСІЛДІ
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
____________________ Е. Спанов
Мәслихаттың
2016 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 91 шешіміне 1-қосымша
Қостанай облысының 2017 жылға арналған облыстық бюджеті

6. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства в областных центрах и моногородах.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
1) целевого трансферта на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2) целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
3) целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры;
4) целевого трансферта на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
5) целевого трансферта на развитие индустриальной инфраструктуры.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением целевого трансферта, предусмотренного подпунктом 5) настоящего пункта).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из Национального фонда, в том числе:
1) кредиты на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения;
2) целевого трансферта на развитие индустриальной инфраструктуры.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением целевого трансферта, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта).
10. Установить нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога в бюджеты районов и городов.
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2017 год в сумме 102535,0 тысяч тенге.
12. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2017 года в размере 33181465,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 12 – в редакции решения маслихата Костанайской области от 20.09.2017 № 191 (вводится в действие с 01.01.2017).
13. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
Костанайского
областного маслихата
Г. Капенова
Секретарь Костанайского
областного маслихата
С. Ещанов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования акимата
Костанайской области"
______________________ Е. Спанов
Приложение 1
к решению маслихата
от 8 декабря 2016 года № 91
Областной бюджет Костанайской области на 2017 год

266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
3419139,5
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
3419139,5
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
2059494,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-2059494,0
Мәслихаттың
2016 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 91 шешіміне 4-қосымша
2017 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарының жіберуі бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
3419139,5
268
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
3419139,5
V. Дефицит (профицит) бюджета
2059494,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-2059494,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 8 декабря 2016 года № 91
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Проведение патологоанатомического вскрытия
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь