Мәслихаттың 2016 жылғы 5 шілдедегі № 43 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгеріс және толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 80 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 6793 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 21 қыркүйектегі № 419 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 21.09.2020 № 419 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 5 шілдедегі № 43 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6559 тіркелген, 2016 жылғы 4 тамызда "Әулиекөл" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгеріс және толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5.Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын) көрсетіледі.".
7-тармақ мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) "Қазақстан Республикасының оқу орындарында білім алумен байланысты оқуға ақы төлеу үшін нақты құны бойынша, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасында ұсынымы бар, білім беру ұйымында оқуды төлеуге бағытталған, білім беру гранттарының иелері болып табылатын адамдарды, мемлекеттік бюджеттен төлемдердің өзге түрлерін алушыларды есептемегенде, алғашқы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім (бұдан әрі-білім) алатын барлық санаттағы мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға (бұдан әрі- мүгедектер), оқуға ақы төлеуге, табыстарын есепке алмай, оқу жылы ішінде екі бөлікпен аударылатын 400 айлық есептік көрсеткіштен артық емес мөлшерде;".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төртінші
сессияның төрағасы
М. Есенғалиев
Аудандық
мәслихаттың хатшысы
Д. Қойшыбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Әулиекөл ауданы әкімдігінің
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік
мекемесі басшысы
________________ Жылыспаев А.А.

О внесении изменения и дополнения в решение маслихата от 5 июля 2016 года № 43 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 22 декабря 2016 года № 80. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 января 2017 года № 6793. Утратило силу решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 21 сентября 2020 года № 419
Сноска. Утратило силу решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 21.09.2020 № 419 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 5 июля 2016 года № 43 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6559, опубликовано 4 августа 2016 года в газете "Әулиекөл") следующее изменение и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5.Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно).".
пункт 7 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) "инвалидам всех категорий, в том числе детям-инвалидам (далее – инвалиды), на оплату обучения, без учета доходов, приобретающим первоначальное техническое и профессиональное, послесреднее и высшее образование (далее - образование) имеющим рекомендацию в индивидуальной программе реабилитации инвалида, по фактической стоимости для оплаты обучения, связанной с получением образования в учебных заведениях Республики Казахстан, направленных на оплату обучения в организации образования, перечисляемой двумя частями в течение учебного года в размере не более 400 месячных расчетных показателей, за исключением лиц, являющихся обладателями образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета";".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
четвертой сессии
М. Есенгалиев
Секретарь
районного маслихата
Д. Койшибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ акимата
Аулиекольского района"
_______________ Жилиспаев А. А.

2016 жылғы 22 желтоқсан

22 декабря 2016 года