Таран ауданы бойынша 2016 жылға өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыруға жататын өсімдік шаруашылығы өнімінің түрлері бойынша табиғи-климаттық аймақтар бөлігінде егіс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзімдерін белгілеу туралы
Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 23 маусымдағы № 189 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 19 шілдеде № 6549 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыру туралы" 2004 жылғы 10 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 5-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Таран ауданының әкiмдiгі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Таран ауданы бойынша өсiмдiк шаруашылығындағы мiндеттi сақтандыруға жататын өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң түрлерi бойынша табиғи-климаттық аймақтар бөлiгiнде егiс жұмыстарының басталуы мен аяқталуының оңтайлы мерзiмдерi белгiленсiн:
1) жазғы дәнді дақылдар (бидай, арпа, сұлы, тары, қарақұмық) 2016 жылғы 15 мамырдан 10 маусымға дейiн;
2) дәнді бұршақты дақылдар (аңқа, жасымық, асбұршақ) 2016 жылғы 15 мамырдан 5 маусымға дейін;
3) майлы дақылдар (рапс, зығыр, күнбағыс) 2016 жылғы 5 мамырдан 31 мамырға дейiн.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасарына жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 5 мамырдан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға таратылады.
Аудан әкімі Б. Өтеулин

Об определении оптимальных сроков начала и завершения посевных работ по Тарановскому району в разрезе природно-климатических зон по видам продукции растениеводства, подлежащим обязательному страхованию в растениеводстве, на 2016 год
Постановление акимата Тарановского района Костанайской области от 23 июня 2016 года № 189. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 июля 2016 года № 6549
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 3 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 марта 2004 года "Об обязательном страховании в растениеводстве" акимат Тарановского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить оптимальные сроки начала и завершения посевных работ по Тарановскому району в разрезе природно-климатических зон по видам продукции растениеводства, подлежащим обязательному страхованию в растениеводстве:
1) яровые зерновые культуры (пшеница, ячмень, овес, просо, гречиха) с 15 мая по 10 июня 2016 года;
2) зернобобовые культуры (горох, нут, чечевица) с 15 мая по 5 июня 2016 года;
3) масличные культуры (рапс, лен, подсолнечник) с 5 мая по 31 мая 2016 года.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 5 мая 2016 года.
Аким района Б. Утеулин