2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 64 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 6794 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 929 216,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 700 745,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 337,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 4 955,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 218 179,1 мың теңге;
2) шығындар – 3 072 281,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 870 977,8 мың теңге, оның iшiнде: бюджеттiк кредиттер – 931 591,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 60 613,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 014 043,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 014 043,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 143 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1 112 869,0 мың теңге сомасында көзделсін.
2-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте 10811,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару, оның ішінде республикалық бюджеттен 10786,8 мың теңге сомасында бөлінген трансферттер, Ұлттық қордан және Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резервінен 19,8 мың теңге сомасында бөлінген трансферттер және облыстық бюджеттен 4,9 мың теңге сомасында бөлінген трансферттер қөзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 28.02.2017 № 75 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделсін, оның ішінде:
1) алынып тасталсын - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 143 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 22 декабря 2016 года № 64. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 января 2017 года № 6794. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 929 216,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 700 745,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5 337,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 955,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 218 179,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3 072 281,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 870 977,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 931 591,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 60 613,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 014 043,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 014 043,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 30.11.2017 № 143 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 112 869,0 тысяч тенге.
2-1. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 10811,5 тысячи тенге, в том числе трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в сумме 10786,8 тысячи тенге, трансфертов, выделенных из Национального фонда и из специального резерва Правительства Республики Казахстан в сумме 19,8 тысячи тенге и трансфертов, выделенных из областного бюджета в сумме 4,9 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 28.02.2017 № 75 (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 30.11.2017 № 143 (вводится в действие с 01.01.2017).
2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;

3) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012 – 2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға;
5) еңбек нарығын дамытуға.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 143 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде мынадай:
1) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға;
2) білім беру объектілерін терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылаулар, қоршаулар мен турникеттер жүйесінің құрал-жабдықтарын жеткізу және монтаждау бойынша қызметтерге ақы төлеуге;
3) мәдениет объектілерін терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылаулар жүйесінің құрал-жабдықтарын жеткізу және монтаждау бойынша қызметтерге ақы төлеуге;
4) 2016 жылы Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша кәсіби даярлауға бағытталған оқуын аяқтауға;
5) қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығындарын өтеуге;
6) бухгалтерлерді оқытуға;
7) алынып тасталсын - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 143 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге;
9) жерге орналастыру құжаттамасын әзірлеуге, топографиялауға және сібір жарасы көмінділерінің топырақты ошақтарының қоршауларын орнатуға;
10) инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға жаратуға;
11) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде, мобильді орталықтарда оқытуды қоса алғанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқыту;
12) Таран ауданы Новоильинов ауылындағы Новоильинов орта мектеп ғимаратын күрделі жөндеуге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 28.02.2017 № 75 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2017 № 130 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2017 № 143 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ауылдық елді мекендерде Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға арналған нысаналы трансферт ескерілсін.

3) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
4) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
5) развитие рынка труда.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 30.11.2017 № 143 (вводится в действие с 01.01.2017).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) создание цифровой образовательной инфраструктуры;
2) оплату услуг по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения, ограждения и турникетов в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов образования;
3) оплату услуг по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов культуры;
4) доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020;
5) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
6) обучение бухгалтеров;
7) исключен решением маслихата Тарановского района Костанайской области от 30.11.2017 № 143 (вводится в действие с 01.01.2017).
8) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
9) разработку землеустроительной документации, топографирование и устройство ограждений почвенных очагов сибиреязвенных захоронений;
10) утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов;
11) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы.
12) капитальный ремонт здания Новоильиновской средней школы в селе Новоильиновка Тарановского района.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Тарановского района Костанайской области от 28.02.2017 № 75 (вводится в действие с 01.01.2017); от 10.10.2017 № 130 (вводится в действие с 01.01.2017); от 30.11.2017 № 143 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление из областного бюджета целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года.

6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер түсімінің көзделгені ескерілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлттық қордан жылу-сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысына кредиттер ескерілсін.
8. 2017 жылға арналған Таран ауданы жергілікті атқарушы органының резерві 2 820,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 10.10.2017 № 130 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
10. 2017 жылға арналған қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімдерінің аппаратары бойынша бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. 2017 жылға арналған Таран ауданының жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер ауылдар, кенттер, ауылдық округтер арасында бөлінуі осы шешімінің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезекті сессияның төрайымы Н. Түгелбаева
Аудандық мәслихаттың хатшысы С. Сапабеков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Таран ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ В. Ересько
2016 жылғы 22 желтоқсан
Мәслихаттың
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 64 шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет

6. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление кредита из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление кредита из Национального фонда на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Тарановского района на 2017 год в сумме 2 820,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения маслихата Тарановского района Костанайской области от 10.10.2017 № 130 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
10. Утвердить перечень бюджетных программ по аппаратам акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
11. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами Тарановского района на 2017 год согласно приложению 6 к настоящему решению.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель
очередной сессии
Н. Тугельбаева
Секретарь
районного маслихата
С. Сапабеков
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
акимата Тарановского района"
________________ В. Ересько
22 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2016 года № 64
Районный бюджет на 2017 год