2017 - 2019 жылдарға арналған Ақтоғай ауданының бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 51/11 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 5331 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2018 жылғы 30 қаңтардағы № 159/28 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 30.01.2018 № 159/28 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға арналған мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4844831 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 349901 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 10600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1589 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 4482741 мың теңге;
2) шығындар - 4893016 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 18801 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 37441 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 18640 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы – -66986 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 66986 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 13.04.2017 № 86/15 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2017 № 95/18 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2017 № 104/20 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2017 № 113/22 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.12.2017 № 128/24 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға арналған аудан бюджетіне берілетін субвенция көлемі 2580530 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. Ауданның селолық округтер бойынша бюджеттік бағдармалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О бюджете Актогайского района на 2017 - 2019 годы
Решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 23 декабря 2016 года № 51/11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 9 января 2017 года № 5331. Утратило силу решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 30 января 2018 года № 159/28 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата Актогайского района Павлодарской области от 30.01.2018 № 159/28 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2017 - 2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы - 4844831 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 349901 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10600 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1589 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4482741 тысяч тенге;
2) затраты - 4893016 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 18801 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты- 37441 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 18640 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит бюджета - -66986 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета - 66986 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 13.04.2017 № 86/15 (вводится в действие с 01.01.2017); от 18.07.2017 № 95/18 (вводится в действие с 01.01.2017); от 28.09.2017 № 104/20 (вводится в действие с 01.01.2017); от 22.11.2017 № 113/22 (вводится в действие с 01.01.2017); от 14.12.2017 № 128/24 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Предусмотреть в бюджете района на 2017 год объем субвенций в сумме 2580530 тысяч тенге.
3. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год согласно приложению 4.
4. Утвердить перечень бюджетных программ по сельским округам района на 2017 год согласно приложению 5.

5. 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер соммаларын үлестіру 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2017 жылға арналған ағымдағы трансферттер мына көлемдерде белгіленсін:
4450 мың теңге - бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының құнын өтеуге;
5859 мың теңге - жалпы білім беретін мектептерде шахмат үйірмелерін ашуға;
29500 мың теңге - жаңадан енгізілетін білім беру объектілерін ұстауға;
5638 мың теңге - білім беру ұйымдарын спорт мүкәммалымен қамтамасыз етуге;
71141 мың теңге - білім беру саласында күрделі сипаттағы шығыстарға;
572 мың теңге - Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
18714 мың теңге - әкімшілік ғимаратын күрделі жөндеуге;
3710 мың теңге - ауыл, ауылдың округтер әкімдерінің автоматтандырылған жұмыс орындарына қызмет көрсету.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 13.04.2017 № 86/15 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2017 № 95/18 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2017 № 104/20 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2017 № 113/22 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі);14.12.2017 № 128/24 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. 2017 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 446691 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға белгіленсін.
97439 мың теңге - Павлодар облысы Ақтоғай ауданы Ақтоғай ауылында тұрғын ұйді жатақхана ретінде қайта құру үшін;
17053 мың теңге - Қараоба ауылында ветеринарлы пункт салу үшін;
49208 мың теңге - Тұрғын ғимаратына 300 метр жылу жолымен Павлодар облысы Ақтоғай ауылында қазандықты реконструкциялау;
32624 мың теңге - коммуналдық мемлекеттік тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 13.04.2017 № 86/15 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.07.2017 № 95/18 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.09.2017 № 104/20 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2017 № 113/22 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 1095198 мың теңге сомасында ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға белгіленсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 13.04.2017 № 86/15 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2017 № 113/22 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

5. Утвердить на 2017 год распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
6. Установить на 2017 год целевые текущие трансферты в следующих размерах:
4450 тысяч тенге - на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
5859 тысяч тенге - на открытие шахматных кружков в общеобразовательных школах;
29500 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
5638 тысячи тенге - на обеспечение организаций образования спортивным инвентарем;
71141 тысячи тенге - на расходы капитального характера в сфере образования;
572 тысяч тенге - на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
18714 тысяч тенге - на капитальный ремонт административного здания;
3710 тысяч тенге – на обслуживание автоматизированных рабочих мест акимов сел, поселков, сельских округов.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 13.04.2017 № 86/15 (вводится в действие с 01.01.2017); от 18.07.2017 № 95/18 (вводится в действие с 01.01.2017); от 28.09.2017 № 104/20 (вводится в действие с 01.01.2017); от 22.11.2017 № 113/22 (вводится в действие с 01.01.2017); от 14.12.2017 № 128/24 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Установить на 2017 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 446691 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
97439 тысяч тенге - на реконструкцию жилого здания под общежитие в селе Актогай Актогайского района Павлодарской области;
17053 тысяч тенге - на строительство ветеринарного пункта в селе Караоба;
49208 тысяч тенге – на реконструкцию котельной в селе Актогай Актогайского района Павлодарской области с теплотрассой 300 метров к жилому зданию;
32624 тысяч тенге - на приобретение жилья государственного коммунального фонда.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 13.04.2017 № 86/15 (вводится в действие с 01.01.2017); от 18.07.2017 № 95/18 (вводится в действие с 01.01.2017); от 28.09.2017 № 104/20 (вводится в действие с 01.01.2017); от 22.11.2017 № 113/22 (вводится в действие с 01.01.2017)..
8. Установить на 2017 год объемы целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 1095198 тысяча тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Актогайского района Павлодарской области от 13.04.2017 № 86/15 (вводится в действие с 01.01.2017); от 22.11.2017 № 113/22 (вводится в действие с 01.01.2017).

9. 2017 жылға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі мына мөлшерде белгіленсін:
2124 мың теңге - "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
2094 мың теңге - Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
2423 мың теңге - тілдік курстар өтілінен өткен мұғалімдерге үстемеақы төлеуге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемеақы төлеуге;
11877 мың теңге - Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
4816 мың теңге - үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға.

9. Установить на 2017 год объемы целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в следующих размерах:
2124 тысяч тенге - на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
2094 тысяч тенге - на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
2423 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
11877 тысяч тенге - на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
4816 тысяч тенге - на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе.

11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 7000 мың теңге сомасында бекітілсін.
12. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

11. Утвердить на 2017 год резерв исполнительного местного органа района в сумме 7000 тысяч тенге.
12. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

13. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихаттың бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
14. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы Б.Б. Алханов
Мәслихат хатшысы Ж. Ш. Ташенев
Ақтоғай аудандық мәслихаттың
2016 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 51/11 шешіміне
1-қосымша
2017 жылға арналған аудан бюджеті
(өзгерістермен)

13. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Б.Б. Алханов
Секретарь маслихата Ж. Ш. Ташенев
Приложение 1
к решению Актогайского
районного маслихата
от 23 декабря 2016 года № 51/11
Бюджет района на 2017 год
(с изменениями)