Качир ауданында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы
Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 2016 жылғы 13 маусымдағы № 1/4 шешімі . Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 маусымда № 5151 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Тереңкөл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 7/43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Тереңкөл ауданы мәслихатының 22.04.2019 № 7/43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 16-бабы 4) тармақшасыны сәйкес Качир аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Качир ауданында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіруі 6 (алты) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айқындалсын.
2. Мүгедек баланы психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы негізінде үйде оқыту қажет деп танылған кезден бастап, әрбір кемтар балаға, тиісті оқу жылы ағымында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарды тоқсан сайын төлеу тәртібі айқындалсын.
3. Мүгедек бала жасы 18 жасқа толғанда, мүгедек бала қайтыс болғанда, мүгедектікті алып тастағанда, тұрғылықты мекенжайын ауыстырғанда, материалдық қамтамасыздандыру төлеуді тоқтатуға себеп болған жағдайлар туындаған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады.
4. Качир аудандық мәслихаттың (V сайланған XXXXI сессиясы) 2015 жылғы 30 наурыздағы "Качир ауданында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы" № 11/41 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4421 тіркелген, 2015 жылғы 16 сәуірдегі "Тереңкөл тынысы" газетінің № 15, 2015 жылғы 16 сәуірдегі "Заря" газетінің № 15 жарияланған) күші жойылсын.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік сала және заңдылық жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в Качирском районе
Решение маслихата Качирского района Павлодарской области от 13 июня 2016 года № 1/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 июня 2016 года № 5151. Утратило силу решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 22 апреля 2019 года № 7/43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 22.04.2019 № 7/43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" подпунктом 4) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Качирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить возмещение затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в Качирском районе в размере 6 (шесть) месячных расчетных показателей.
2. Определить порядок выплаты возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану ежеквартально в течении соответствующего учебного года, на каждого ребенка с ограниченными возможностями с момента признания необходимости обучения ребенка-инвалида на дому на основании заключения психолого-медико-педагогической консультации.
3. При достижении ребенком-инвалидом возраста 18 лет, смерти ребенка-инвалида, снятия инвалидности, перемены места жительства, выплата материального обеспечения прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили обстоятельства, влекущие прекращение выплаты.
4. Признать утратившим силу решение Качирского районного маслихата (XXXXI-сессия, V-созыв) от 30 марта 2015 года № 11/41 "О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в Качирском районе" (зарегестрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4421, опубликованное 16 апреля 2015 года в газете "Тереңкөл тынысы" № 15, 16 апреля 2015 года в газете "Заря" № 15).
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по социальной сфере и законности.

6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Баяндинов
Качир аудандық
мәслихатының хатшысы С. Баяндинов

6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Баяндинов
Секретарь Качирского
районного маслихата С. Баяндинов