"Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Май аудандық әкімдігінің 2016 жылғы 16 наурыздағы № 53/3 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 сәуірде № 5073 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Май аудандық әкімдігінің 2017 жылғы 3 шілдедегі № 127/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Май аудандық әкімдігінің 03.07.2017 № 127/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес, Май ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. Май ауданы әкімдігінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы" № 349/12 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4887 болып тіркелді, 2016 жылғы 16 қаңтарда аудандық "Шамшырақ" газетінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
3. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте Ережені әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткізуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Ысқақова
Павлодар облысы
Май ауданы әкімдігінің
2016 жылғы "16" наурыздағы
№ 53/3 қаулысымен
бекітілді
"Май ауданының жер қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі Май ауданы аумағында жер қатынастары саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел земельных отношений Майского района"
Постановление акимата Майского района Павлодарской области от 16 марта 2016 года № 53/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 14 апреля 2016 года № 5073. Утратило силу постановлением акимата Майского района Павлодарской области от 3 июля 2017 года № 127/7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Майского района Павлодарской области от 03.07.2017 № 127/7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Майского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел земельных отношений Майского района" (далее - Положение).
2. Признать утратившим силу постановление акимата Майского района от 22 декабря 2015 года № 349/12 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел земельных отношений Майского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 14 января 2016 года № 4887, опубликовано 16 января 2016 года в районной газете "Шамшырак" № 3 (8241).
3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Майского района" в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию Положения в органах юстиции.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Искакова
Утверждено
постановлением акимата
Майского района
Павлодарской области от "16"
марта 2016 года № 53/3
Положение о государственном учреждении
"Отдел земельных отношений Майского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере земельных отношений на территории Майского района.
2. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттiк берiлген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актiлермен ресiмделетiн шешiмдер қабылдайды.
8. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекiтiледi.
9. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140800, Май ауданы, Көктөбе ауылы, Абылайхан көшесі, 30.
10. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі: дүйсенбі - жұма күндері с ағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі - жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің толық атауы - "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі, государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района".
12. Мемлекет Май ауданының әкімдігі тұлғасында "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметiн қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсiпкерлiк субъектілерімен "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актiлермен кiрiстер әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.

4. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140800, Майский район, село Коктобе, улица Аблайхана, 30.
10. Режим работы государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района": понедельник - пятница с 9.00 до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения - "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі, государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района".
12. Учредителем государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" является государство в лице акимата Майского района.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" осуществляется из местного бюджета.
15. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений Майского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района".
Если государственному учреждению "Отдел земельных отношений Майского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің
мәні, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Қазақстан Республикасының Жер кодексіне сәйкес құзыреті бойынша ауданда жер қатынастары саласында мемлекеттік саясатты жүргізу.
17. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаты аудандық деңгейде жер қатынастарын реттеу мәселелерінде мемлекеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
18. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні Май ауданы аумағында жер қатынастарын реттеу мәселелерінде аудандық деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру болып табылады.
19. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) жерлерді оңтайлы пайдалану мен сақтауды қамтамасыз ету, топырақтың құнарлылығын жандандыру, табиғи ортаны сақтап қалу және жақсарту мақсатында жер қатынастарын реттеу;
2) жер қатынастарын реттеу саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты жүргізу;
3) аудан аумағында жер реформасын жүргізу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және жүзеге асыру.
20. Функциялары:
1) иесі жоқ жер учаскелерін анықтау және оларды есепке алу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
2) ауданның жергілікті атқарушы органының жер учаскелерін беру және олардың нысаналы мақсатын өзгерту жөніндегі, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланудың мемлекеттік геологиялық зерттеуге және барлауға байланысты мақсаттары үшін жер учаскелерін беру жөніндегі ұсыныстары мен шешімдерінің жобаларын дайындау;
3) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін мәжбүрлеп иеліктен шығару жөнінде ұсыныстар дайындау;
4) жер учаскелерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін айқындау;
5) мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту;
6) жерге орналастыруды жүргізуді ұйымдастыру және жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту;
7) ауданның жерді аймақтарға бөлу жобаларын, жерді ұтымды пайдалану жөніндегі жобалары мен схемаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
8) жер сауда-саттығын (конкурстар, аукциондар) жүргізуді ұйымдастыру;
9) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің паспорттарын беру;
10) жер учаскесін сатып алу-сату шарттары мен жалдау және жерді уақытша өтеусіз пайдалану шарттарын жасасу және жасалған шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;

2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи,
функции, права и обязанности государственного учреждения
"Отдел земельных отношений Майского района"
16. Миссия государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района": проведение государственной политики в сфере земельных отношений в районе в соответствии с компетенцией, согласно Земельного кодекса Республики Казахстан.
17. Целью государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" является реализация на районном уровне государственной политики в вопросах регулирования земельных отношений.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" является осуществление на районном уровне государственной политики в вопросах регулирования земельных отношений на территории Майского района.
19. Задачи государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района":
1) регулирование земельных отношений в целях обеспечения рационального использования и охраны земель, воспроизводства плодородия почв, сохранения и улучшения природной среды;
2) проведение единой государственной политики в области регулирования земельных отношений;
3) организация и осуществление работ по проведению земельной реформы на территории района.
20. Функции:
1) выявление бесхозяйных земельных участков и организация работы по постановке их на учет;
2) подготовка предложений и проектов решений местного исполнительного органа района, по предоставлению земельных участков и изменению их целевого назначения, а также по предоставлению земельных участков для целей недропользования, связанных с государственным геологическим изучением недр и разведкой;
3) подготовка предложений по принудительному отчуждению земельных участков для государственных нужд;
4) определение делимости и неделимости земельных участков;
5) утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством;
6) организация проведения землеустройства и утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков;
7) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель района;
8) организация проведения земельных торгов (конкурсов, аукционов);
9) выдача паспортов земельных участков сельскохозяйственного назначения;
10) заключение договоров купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования и осуществление контроля за исполнением условий заключенных договоров;

11) Жер кодексіне сәйкес ауданның жергілікті атқарушы органының іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беруі жөнінде ұсыныстар дайындау;
12) ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөнінде ұсыныстар дайындау;
13) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың, сондай-ақ жер құқығы қатынастарының басқа да субъектілерінің есебін жүргізу;
14) жер учаскесіне сәйкестендіру құжаттарын беру;
15) жерді аймақтарға бөлу жобаларын (схемаларын) ауданның өкілді органына бекітуге табыс ету;
16) жер-кадастрлық жоспарды бекіту;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
21. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, кәсіпорындардың, лауазымды тұлғалар мен азаматтардың келісімі бойынша белгіленген тәртіпте "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің алдына қойылған міндеттерді орындаумен байланысты мәселелер бойынша ақпаратты сұрату және алу;
2) "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін мемлекеттік органдарда, сотта өкілдік ету;
3) өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасау;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Май ауданының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастырып, басшылық етеді және мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттердің орындалуы мен өз функцияларының жүзеге асырылуы үшін дербес жауапкершілікте болады;
2) "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін аудан әкімдігіне бекітуге ұсынады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

11) подготовка предложений по выдаче разрешений на использование земельных участков для проведения изыскательских работ в соответствии с Земельным кодексом;
12) подготовка предложений по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой;
13) ведение учета собственников земельных участков и землепользователей, а также других субъектов земельных правоотношений;
14) выдача идентификационных документов на земельный участок;
15) представление на утверждение проектов (схем) зонирования земель представительному органу района;
16) утверждение земельно-кадастрового плана;
17) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, организациями, предприятиями, должностными лицами и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Отдел земельных отношений Майского района";
2) представлять интересы государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" в государственных органах, в суде;
3) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
4) осуществлять иные права и обязанности, предусмотренные в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Отдел земельных отношений Майского района"
22. Руководство государственным учреждением "Отдел земельных отношений Майского района" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Майского района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района":
1) организует и руководит деятельностью государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение задач и осуществление своих функций;
2) представляет на утверждение акимата района Положение о государственном учреждении "Отдел земельных отношений Майского района";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

4) "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін мадақтайды, материалдық көмек көрсетуді, оларға тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;
6) "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің барлығы орындауға міндетті өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
7) барлық мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүддесін қорғайды;
8) өз құзіретінің шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды;
9) сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет етеді және бұл үшін дербес жауап береді;
10) қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіпте аудан әкімдігі мен әкімінің қарауына "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша ұсыныстар енгізеді;
11) қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіпте ауданның мемлекеттік органдарының лауазымды тұлғалары мен басқа да ұйымдарға жер қатынастары мәселелері бойынша ұйымдық-әдістемелік, ақпараттық-талдамалық және өзге де көмек көрсетеді;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіліктерді жүзеге асырады.
"Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
25. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органы (ауданның жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
26. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органы (ауданның жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
27. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің мүлкi

4) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района";
5) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района", оказание материальной помощи, наложение на них дисциплинарных взысканий;
6) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района";
7) представляет интересы государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" во всех государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) подписывает служебную документацию в пределах своей компетенции;
9) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность;
10) вносит, в установленном действующим законодательством порядке, предложения на рассмотрение акимата и акима района по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района";
11) оказывает в установленном действующим законодательством порядке, организационно-методическую, информационно-аналитическую и иную помощь должностным лицам государственных органов района и иным организациям по вопросам земельных отношений;
12) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
25. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел земельных отношений Майского района" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом района) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел земельных отношений Майского района" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом района) регулируются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" и трудовым коллективом определяются в соответствии Трудовым кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Отдел земельных отношений Майского района"

28. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкiн.
"Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырлады.
29. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекiтiлген мүлiк аудандық коммуналдық меншікке жатады.
30. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзiне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
31. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
32. "Май ауданының жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі қысқартылған (таратылған) кезде, несиегерлердің талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік аудандық коммуналдық меншігінде қалады.

28. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
29. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел земельных отношений Майского района", относится к районной коммунальной собственности.
30. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Майского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) государственного
учреждения "Отдел земельных отношений Майского района"
31. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
32. При упразднении (ликвидации) государственного учреждения "Отдел земельных отношений Майского района" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.