Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2016 жылғы 13 сәуірдегі № 13/2 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 06 мамырда № 5111 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 қазандағы № 52/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 06.10.2021 № 52/8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 11 шілдедегі "Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық–педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" Заңының 16-бабының 4) тармақшасына сәйкес Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды (бұдан әрі – кемтар балалар) үйде оқытуға жұмсалған шығындарын (бұдан әрі - оқытуға жұмсалған шығындарын өндіру) жеке оқыту жоспары бойынша тоқсан сайын алты айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде өтелсін.
2. Мыналар:
1) кемтар балаларды оқытуға жұмсаған шығындарын өндіруі "Успен ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) жүзеге асырылады;
2) оқытуға жұмсалған шығындарын өндіру кемтар балалардың ата-аналарына және басқа заңды өкілдеріне (бұдан әрі – алушылар) беріледі;
3) мүмкіндіктері шектеулі балаларды оқытуға арналған шығындар төлемі екінші деңгейлі банкілерде, сонымен қоса банк операцияларының жеке түрлерін іске асыратын тиісті лицензиясы бар мекемелерінде дербес шотын көрсетуімен өтініш, заңды өкілдің, алушының тұрғылық тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат, психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация қорытындысы, мүгедектігі туралы анықтама, мүгедек баланың үйде оқу фактісін растайтын оқу орнының анықтамасы негізінде ұсынылады;
салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары алушыға қайтарылады;
4) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу тиісті оқу жылы ағымында жүргізіледі, әрбір кемтар балаға (балаларға) тоқсан сайын көрсетіледі деп белгіленсін.

О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов
Решение маслихата Успенского района Павлодарской области от 13 апреля 2016 года № 13/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 06 мая 2016 года № 5111. Утратило силу решением Успенского районного маслихата Павлодарской области от 6 октября 2021 года № 52/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Успенского районного маслихата Павлодарской области от 06.10.2021 № 52/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 4) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Возместить затраты на обучение на дому (далее – возмещение затрат на обучение) детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов (далее – дети с ограниченными возможностями) по индивидуальному учебному плану ежеквартально в размере шести месячных расчетных показателей.
2. Определить, что:
1) возмещение затрат на обучение детей с ограниченными возможностями осуществляется государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Успенского района" (далее – уполномоченный орган);
2) возмещение затрат на обучение предоставляется родителям и иным законным представителям детей с ограниченными возможностями, обучающихся на дому (далее – получатели);
3) возмещение затрат на обучение детей с ограниченными возможностями производится на основании заявления с указанием номера лицевого счета в банках второго уровня, а также в организациях имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, документа удостоверяющего личность получателя, законного представителя, документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, заключения психолого-медико-педагогической консультации, справки об инвалидности, справки из учебного заведения, подтверждающий факт обучения ребенка-инвалида на дому;
документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю;
4) возмещение затрат на обучение производится в течении соответствующего учебного года, оказывается ежеквартально на каждого ребенка (детей) с ограниченными возможностями.

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Смағұлова
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Бечелова

3. Контроль за реализацией настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике и бюджету.
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Смагулова
Секретарь районного маслихата Р. Бечелова