"Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 2016 жылғы 4 сәуірдегі № 89/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 сәуірде № 5075 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 2016 жылғы 23 маусымдағы N 202/4 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Шарбақты аудандық әкімдігінің 23.06.2016 N 202/4 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекет мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының Үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Шарбақты ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы қоса берілген Ереже бекітілсін.
2. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы Ережені заңнамамен бекітілген тәртіпте әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік етуші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы рет ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Ыбыраев
Шарбақты ауданы әкімдігінің
2016 жылғы "4" сәуірдегі
№89/2 қаулысымен
бекітілген
"Шарбақты ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі Шарбақты ауданының экономикалық саясатының пайда болуы және дамуы, мемлекеттік жоспарлау және басқару саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, басқа да нормативтік-құқықтық актілерге, сонымен қатар осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өзінің атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында есеп шоттары бар.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района"
Постановление акимата Щербактинского района Павлодарской области от 4 апреля 2016 года № 89/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 15 апреля 2016 года № 5075. Утратило силу постановлением акимата Щербактинского района Павлодарской области от 23 июня 2016 года N 202/4
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Щербактинского района Павлодарской области от 23.06.2016 N 202/4.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", акимат Щербактинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района".
2. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" обеспечить государственную регистрацию Положения, в установленном законодательством порядке в органах юстиции.
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Ибраев
Утверждено
постановлением акимата
Щербактинского района
от "4" апреля 2016 года № 89/2
Положение
о государственном учреждении
"Отдел экономики и бюджетного планирования
Щербактинского района"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим государственную политику в сферах формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления Щербактинского района.
2. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" ведомств не имеет.
3. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

5. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз атынан азаматтық-құқықтық қатынас жасайды.
6. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапынан қатысуға құқығы бар.
7. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретіне сәйкес мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіпте "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекеме басшысының бұйрықтары мен Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
8. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан мекен-жайы: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 141100, Шарбақты ауданы, Шарбақты ауылы, Советов көшесі, 53.
10. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс кестесі: жұмыс күндері: дүйсенбі – жұма сағат 9:00-дан сағат 18:30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13:00-ден сағат 14:30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тіліндегі толық атауы – "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі, орыс тілінде государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района".
12. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Шарбақты ауданы әкімдігінің атынан мемлекет болып табылады.
13. Осы Ереже "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру аудан бюджетінен жүзеге асырылады.
15. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын, міндеттерді орындау тұрғысында келісім шарт қатынастарға түсуге тыйым салынады.

5. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района": Республика Казахстан, Павлодарская область, 141100, Щербактинский район, село Шарбакты, улица Советов, 53.
10. Режим работы государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного00планирования00Щербактинского00района": понедельник – пятница с 9:00 до 18:00 часов, обеденный перерыв с 13:00 до 14:00 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке - "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі, на русском языке государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района".
12. Учредителем государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" является государство в лице акимата Щербактинского района.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" осуществляется из районного бюджета.
15. Государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района".

16. Егер "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кіріс түсетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджет кірісіне аударылады.
2. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы,
мақсаты, қызметінің мәні, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
17. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: тұрғындардың өмір деңгейінің экономикалық жақсаруын және өсуіне қол жеткізу үшін аудандық деңгейде экономикалық және бюджеттік жоспарлауды жүзеге асыру.
18. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаты аудан экономикасын тұрақты дамытуды қамтамасыз ететін біріңғай мемлекеттік бюджеттік саясатты жүзеге асыру болып табылады.
19. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметтерінің мәні Шарбақты ауданының деңгейінде экономикалық және бюджеттік жоспарлау мәселесі бойынша мемлекеттің экономикалық саясатын іске асыру болып табылады.
20. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) әлеуметтік-экономикалық дамудың басымдылығымен қатынас жасайтын стратегиялық және бағдарламалық құжаттар жасау;
2) ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық және басқа жоспарларын жасауда орындаушы органдармен келісілген өзара қарым-қатынасты қамтамасыз ету;
3) ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуы сұрақтары бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын орындаушы органдар қызметін үйлестіру;
4) макроэкономикалық көрсеткіштер негізінде қысқа мерзімге және ұзақ мерзімге аудандық бюджет жобасын әзірлеу және бекіту.
21. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) ауданның әлеуметтік –экономикалық дамуының талдауын жүргізу (ауылдық аймақтар, әлеуметтік орта, өндірістік инфрақұрылым және экономиканың нақты секторларын), аналитикалық хаттар және анықтамалар әзірлеу;
2) Шарбақты аудананың әлеуметтік-экономикалық дамуының паспортын жасау;
3) аудандық бағдарламалардың, ауданның әлеуметтік-экономикалық дамуы жоспарларын орындаудың мониторингі;
4) мемлекеттік бағдарламалар бөлімінде инвестициялық саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
5) инвестициялық жобаларды жасаудың мониторингін жүргізу;
6) сәйкес келетін бағдарламалар жасау бойынша шаралар жоспарына және салалық бағдарламаларға, аудан аумағын дамыту бағдарламасының бастапқылығына сәйкес және экономикалық тиімділікке, олардың мақсатқа сәйкестігі бойынша бюджеттік инвестициялардың қаржылық-экономикалық негіздеуінің экономикалық сараптамасын жүргізу;

16. Если государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, цель, предмет деятельности,
основные задачи, функции, права и обязанности
государственного учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования Щербактинского района"
17. Миссия государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района": осуществление на районном уровне экономического и бюджетного планирования, способствующего достижению экономического роста и улучшению жизненного уровня населения.
18. Целью государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" осуществление единой государственной бюджетной политики, обеспечивающей устойчивое развитие экономики района.
19. Предметом деятельности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" является реализация на районном уровне государственной политики в вопросах экономического и бюджетного планирования.
20. Задачи государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района":
1) разработка стратегических и программных документов во взаимодействии с приоритетами социально-экономического развития;
2) обеспечение согласованного взаимодействия в разработке стратегических и других планов социально-экономического развития района с исполнительными органами;
3) координация деятельности исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по вопросам социально экономического развития района;
4) разработка и утверждение проекта районного бюджета на краткосрочную и среднесрочную перспективу на основе макроэкономических показателей.
21. Функции государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района":
1) проведение анализа социально-экономического развития района (реального сектора экономики и производственной инфраструктуры, социальной сферы, сельских территорий), подготовка аналитических записок и справок;
2) составление паспорта социально-экономического развития Щербактинского района;
3) мониторинг выполнения планов социально-экономического развития района, районных программ;
4) осуществление реализации инвестиционной политики в части государственных программ;
5) проведение мониторинга реализации инвестиционных проектов;
6) проведение экономической экспертизы финансово-экономического обоснования бюджетных инвестиций на предмет их целесообразности, экономической эффективности и соответствие приоритетам программы развития территории района, отраслевым программам и планам мероприятий по реализации соответствующих программ;

7) бөлімге жүктелген тапсырмаларды орындау үшін қызметтік тұлғалар және мемлекеттік мекемелермен өзара қарым-қатынасты жүзеге асыру;
8) облыстық және аудандық әкімдіктердің нормативтік актілерін, облыс және аудан әкімінің тапсырмаларын орындауды ұйымдастыру және орындау;
9) аудан әкімдігі қаулысының жобаларын мемлекеттік мекеме құзыреті шегінде іске асыру;
10) аудан аумағында біріңғай мемлекеттік бюджеттік саясатты жүзеге асыру;
11) макроэкономикалық көрсеткіштер негізінде қысқа мерзімді және орта мерзімді келешекке аудандық бюджеттің кірістері және шығындары бойынша ұсыныстарды жүзеге асыру;
12) жергілікті бюджет түсімдерін болжау;
13) аумақтық салық органымен бірігіп (келісім бойынша) аудандық бюджет кірістерін болжау;
14) аудандық бюджетті қалыптастыру және аудандық мәслихатпен бекіту үшін шешім жобасын әзірлеу;
15) жергілікті бюджет бойынша бюджеттік бағдарлама әкімгерлері бойынша шығындар көлемін болжауды жүзеге асыру;
16) бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалауды жүргізу;
17) аудан әкімдігінің сәйкес келетін қаржылық жылға аудандық бюджет туралы мәслихат шешімін жүзеге асыру туралы қаулысының жобасын әзірлеу;
18) қаржылық қамтамасыз етуді жоспарлаудың дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру;
19) жоғарғы басқармаға есеп беруді үшін мемлекеттік органдардан ақпарат жинауды жүзеге асыру;
20) "Аумақтарды дамыту" Бағдарламасы қарсаңында аумақтарды экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды жүзеге асыру;
21) жергілікті өзін-өзі басқарудың трансферттерін жүзеге асыру;
22) тұрғылықты үй сатып алу үшін бюджеттік несие және көтерме жәрдемақы беру бойынша елді мекендерге тұрғылықты тұру және жұмыс істеу үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну бойынша мемлекеттік қызмет көрсету;
23) ұдайы сақталатын істерді дайындау, іріктеу және жою, істерді мемлекеттік мұрағатқа тапсыру және сақталуын ұйымдастыру бойынша жұмыстар жүргізеді;
24) оған Қазақстан Республикасы заңнамасымен жүктелген басқа да өкілдікті жүзеге асырады.
22. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
1) "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне қойылған міндеттердің орындалуына байланысты, мемлекеттік органдар, мекемелер, ұйымдар, лауазымды тұлғалар келісімдері бойынша қажетті ақпаратты сұратуға және алуға;

7) осуществление взаимодействия с государственными учреждениями, должностными лицами для реализации задач, возложенных на отдел;
8) исполнение и организация исполнений поручений акима области и района, нормативных актов областного и районного акимата;
9) разработка в пределах компетенции государственного учреждения проектов постановлений акимата района;
10) осуществление единой государственной бюджетной политики на территории района;
11) разработка предложений по доходам и расходам районного бюджета на краткосрочную и среднесрочную перспективу на основе макроэкономических показателей;
12) прогнозирование поступлений в местный бюджет;
13) осуществление совместно с территориальным налоговым органом (по согласованию) прогнозирование доходов районного бюджета;
14) формирование районного бюджета и подготовка проекта решения на утверждение районным маслихатом;
15) осуществление прогнозирования объема расходов по администраторам бюджетных программ по местному бюджету;
16) проведение оценки эффективности бюджетных программ;
17) подготовка проекта постановления районного акимата о реализации решения маслихата о районном бюджете на соответствующий финансовый год;
18) осуществляет контроль за правильностью планирования финансового обеспечения;
19) осуществляет сбор информации от государственных органов для представления отчетности в вышестоящее управление;
20) реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов";
21) реализация трансфертов местного самоуправления;
22) оказание государственной услуги, по предоставлению мер социальной поддержки специалистов здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты, по выдаче подъемного пособия и бюджетного кредита на приобретения жилья;
23) проводит работу по организации сохранности и передаче документов в государственный архив, отбору и подготовке дел постоянного хранения и уничтожения;
24) осуществляет иные полномочия, возложенные на него законодательством Республики Казахстан.
22. Права и обязанности государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района":
1) запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, должностными лицами, организациями и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района";

2) қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіпте "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі құзыретіне қатысты мәселелер бойынша аудан әкімдігінің қарауына ұсыныс енгізуге;
3) қолданыстағы заңнамамен белгіленген тәртіпте экономика және бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша ауданның мемлекеттік органдарының лауазымды тұлғаларына және басқа да ұйымдарға ұйымдық-әдістемелік, ақпараттық-аналитикалық және басқа да көмек көрсетуге;
4) "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі мүддесін мемлекеттік органдарда, сотта ұсынуға;
5) өзінің құзыреті аясында шарт, келісім бекітуге;
6) мемлекеттік органның құзыреті аясында аудан әкімдігі қаулыларының жобасын әзірлеуге;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына және функционалдық міндеттерге қарама-қайшы келетін экономика және бюджеттік жоспарлау мәселелері бойынша басқа да қызметті жүзеге асыруға өкілеттігі бар.
3. "Шарбақты ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесі қызметін ұйымдастыру
23. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесін басқару "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттері мен функцияларын орындау үшін жеке жауапкершілікке тартылатын бірінші басшысымен жүзеге асырылады.
24. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Шарбақты ауданының әкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
25. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
2) "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттігін белгілейді;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерді қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметкерлеріне сыйақы төлеуді және тәртіптік жаза қолдануды жүзеге асырады;

2) вносить в установленном действующим законодательством порядке, предложения на рассмотрение акимата района по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района";
3) оказывать в установленном действующим законодательством порядке, организационно-методическую, информационно-аналитическую и иную помощь должностным лицам государственных органов района и иным организациям по вопросам экономики и бюджетного планирования;
4) представлять интересы государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" в государственных органах, суде;
5) заключать договоры, соглашения в пределах своей компетенции;
6) разрабатывать в пределах компетенции государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" проекты постановлений акимата района;
7) осуществлять иную деятельность по вопросам экономики и бюджетного планирования, не противоречащую действующему законодательству Республики Казахстан и функциональным обязанностям.
3. Организация деятельности государственного
учреждения "Отдел экономики и бюджетного
планирования Щербактинского района"
23. Руководство государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" задач и осуществление им своих функций.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" назначается на должность и освобождается от должности акимом Щербактинского района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района":
1) организует работу государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района", осуществляет руководство его деятельностью;
2) определяет функции и полномочия работников структурных подразделений государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района";
3) назначает на должности и освобождает от должностей работников государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, поощрение работников государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района", наложение на них дисциплинарных взысканий;

5) "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлерімен міндетті түрде орындалатын, құзыретіне қатысты мәселелер бойынша бұйрық шығарады және нұсқау береді;
6) "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымдық бөлімшелері туралы Ережесін және қызметкерлердің лауазымдық нұсқаулығын бекітеді;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесін меншік құрылымына қарамастан барлық мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарға ұсынады;
8) мемлекеттік орган басшыларының қатысуымен мәжіліс өткізеді;
9) "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі жұмысының келешек және ағымдағы жоспарын бекітеді;
10) мемлекеттік мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет жасайды және жеке жауап береді.
"Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысы болмаған кезде оның өкілеттігін орындау қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлғамен жүзеге асырылады.
26. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саланың уәкілетті органдары (жергілікті атқарушы органдары) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленеді.
27. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен еңбек ұжымы арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
28. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті органы (жергілікті атқару органы) арасындағы қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленеді.
4. "Шарбақты ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің мүлкі
29. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жедел басқару құқығында жеке мүлкі болады.
30. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік ауданның коммуналдық меншігіне жатады.
31. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамада белгіленген болмаса, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаржы есебінен сатып алынған мүлікті өз еркімен иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для выполнения всеми работниками государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района";
6) утверждает должностные инструкции работников государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района";
7) представляет государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" во всех государственных органах и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
8) проводит совещания с участием руководителей государственных оргонов;
9) утверждает перспективные и текущие планы работы государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района";
10) противодействует коррупции и несет за это персональную ответственность.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" и уполномоченными органами соответствующей отрасли (местными исполнительными органами) определяются действующим законодательством Республики Казахстан.
27. Взаимоотношения между администрацией государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" с трудовым коллективом определяются в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
28. Взаимоотношения между государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) определяются действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного
планирования Щербактинского района"
29. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" имеет на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
30. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района", относится к районной коммунальной собственности.
31. Государственное учреждение "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

5. "Шарбақты ауданының экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
32. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
33. "Шарбақты ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесін қысқартқан (таратқан) кезде кредитшінің талабы қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік, ауданның коммуналдық меншігінде қалады.

5. Реорганизация и упразднение (ликвидация)
государственного учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования Щербактинского района"
32. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
33. При упразднении (ликвидации) государственного учреждения "Отдел экономики и бюджетного планирования Щербактинского района" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в районной коммунальной собственности.