"Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 18 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 18 қаңтарда № 4025 болып тіркелді. . Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Тексеру комиссиясының 2020 жылғы 13 қарашадағы № 16 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Тексеру комиссиясының 13.11.2020 № 16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңының 30 бабы 4 тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген, "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің ішкі аудит және құқықтық қамтамасыз ету бөлімі мыналарды қамтамасыз етсін:
1) осы Қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы Қаулыны мемлекеттік тіркеген соң он күнтізбелік күн аралығында оны ресми жариялау үшін мерзімдік баспаларға және "Әділет" ақпаратттық-құқықтық жүйеде жолдауды;
3) осы Қаулыны Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясының интернет-ресурсында орналастыруды.
3. Осы Қаулының атқарылуын бақылау "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің аппарат басшысы Тимур Қабдешұлы Тұрсыновқа жүктелсін.
4. Осы Қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен он күнтізбелік күн өткесін әрекетке енгізіледі.
Төраға Д. Едрисов
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Тексеру комиссиясының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 18 Қаулысымен бекітілді
"Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының әкімшілік мемлекетттік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы
1. Осы "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының әкімшілік мемлекетттік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - "Қағидалар") "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30 бабы 4 тармағына сәйкес әзірленген және "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" и его описания
Постановление Ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 января 2017 года № 4025. Утратило силу постановлением Ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области от 13 ноября 2020 года № 16
Сноска. Утратило силу постановлением Ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области от 13.11.2020 № 16 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" и его описания.
2. Отделу внутреннего аудита и правового обеспечения государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего Постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего Постановления на интернет-ресурсе Ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области.
3. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить на руководителя аппарата государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" Турсунова Тимура Кабдешевича.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Д. Едрисов
Утверждены постановлением ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 18
Правила выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссии по Северо-Казахстанской области" и его описания
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия Северо-Казахстанской области" и его описания (далее – "Правила") разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения сотрудникам государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" и его описания.

2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі – "Куәлік") "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – "Тексеру комиссиясы") "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.
3. Куәлік осы Қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
4. Куәлік белгіленген тәртіпте Тексеру комиссиясы Төрағасының қол қоюымен беріледі.
5. Куәлік лауазымға тағайындалғанда (ауыстырылғанда) қайта тағайындалғанда), бүлінгенде, жоғалғанда, бұрын берілген куәліктің әрекет мерзімі өткенде беріледі. Куәліктің әрекет мерзімі, ол берілген датадан 2 (екі) жыл.
6. Куәлік, сәйкес ресімдеусіз, әрекет мерзімі өткен куәлік, бүлінген және тазартылған жағдайда заңсыз деп танылады.
7. Тұрған лауазымынан босатылған, жұмыстан босатылған, ауыстырылған (қайтадан тағайындалған) кезде қызметкерлер, сәйкес бұйрық шыққан күннен бастап, үш жұмыс күні аралығында куәлігін кадрлар жөніндегі бас инспекторға тапсырады.
8. Куәлікті есепке алу және қайтару куәліктерді беру және қайтару, ол осы Қағидаларының 2 қосымшасына сәйкес нысанда тігілетін және нөмерленетін журналда жүзеге асырылады.
9. Қызметтік куәлік және есеп журналы Персоналды басқару қызметінің сейфінде сақталады.
10. Қызметтік куәлікті, мемлекеттік қызметке алғаш рет қабылданған мемлекеттік қыметшіге беру кезінде оны пайдалану және оны сақтау тәртібі жөнінде түсініктеме жүргізіледі.
Осы Қағидаларының 5 тармағына сәйкес Қызметтік куәлікті ауыстырған кезде, бұрын берілген қызметтік куәлік қызметтік куәлікті беру үшін жауапты Персоналды басқару қызметінің қызметкерімен куәлік алынады.
11. Жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша, персоналды басқару қызметімен қызметтік куәліктердің, олардың есептік мәліметтерге сәйкестігі салыстырылады.
12. Куәлікті есепетен шығару және жою қаржылық-шаруашылық бөлімінің бас бухгалтерімен және кадрлар жөніндегі бас инспектормен тексеру комиссиясынының аппарат басшысымен келісумен, есептен шығару және осы Қағидаларының 3 қосымшасының нысаны сәйкес акті жасаумен жасалады.
13. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайларда қызметкер үш жұмыс күні аралығында жазбаша түрде, ол туралы кадрлар жұмысы жөніндегі бас инспекторға хабарлайды.
14. Куәлігін жоғалтқан адам, жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жоғалған куәліктің заңсыз екендігі туралы ақпарат жариялауға жібереді.

2. Служебное удостоверение (далее – "Удостоверение") является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим корпуса "Б" должность в ревизионной комиссии по Северо-Казахстанской области (далее – "Ревизионная комиссия").
3. Удостоверение изготавливается по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью Председателя ревизионной комиссии.
5. Удостоверение выдается при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере, по истечении срока действия ранее выданного удостоверения. Срок действия удостоверения 2 (два) года с даты его выдачи.
6. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
7. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении) работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего приказа сдают удостоверения главному инспектору по кадровой работе.
8. Учет выдачи и возврата удостоверения осуществляется в журнале выдачи и возврата удостоверения, который пронумеровывается и прошнуровывается по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. Служебное удостоверение и журнал учета хранятся в сейфе Службы управления персоналом.
10. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 5 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается сотрудниками Службы управления персоналом, ответственными за выдачу служебного удостоверения.
11. Ежегодно, по состоянию на 1 января, Службой управления персоналом проводится сверка соответствия служебного удостоверения его учетным данным.
12. Списание и уничтожение удостоверения производится руководителем финансово-хозяйственного отдела – главным бухгалтером и главным инспектором по кадровой работе по согласованию с руководителем аппарата ревизионной комиссии, с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
13. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течении трех рабочих дней в письменной форме сообщает об этом главному инспектору по кадровой работе.
14. Лицо, утерявшее удостоверение, направляет на опубликование в местных средствах массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения.

15. Жоғалған, бүлінген қызметтік куәліктің әр фактісі бойынша және оны басқа адамдарға беру немесе оны тағайындалымы бойынша пайдаланбау бойынша қызметтік тексеру жүргізу туралы бұйрық шығарылған күннен бастап, он жұмыс күні аралығында Персоналды басқару қызметімен оның нәтижесі бойынша тексеру комиссиясының тәртіптік комиссиясы кінәліларды тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы мәселені қарайды.
16. Қызметкердің кінәсы бойынша жоғалған немесе бүлінген куәлікті қызметкер өзінің меншікті қаражатының есебінен қалпына келтіреді.
17. Куәліктің қаптамасы "Бумвенил" тері алмыстырғыштан, қою - қызыл түсті, Қазақстан Республикасының Елтаңбасымен және мемлекеттік және орыс тілдеріндегі "КУӘЛІК" жазумен дайындалады. Куәлік жазылған түрінде 65x200 миллиметр мөлшерінде, беттері (60x90 миллиметр форматында) болады. Сол жақ және оң жақ ішкі бөлігі көк түсте орындалған. Оң жағында, сол жақ бұрышында фотосурет үшін орын. Екі жағының жоғарғы бөлігінде мемлекеттік және орыс тілдерінде "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша тексеру комиссиясы" жазуы басылады, мекеменің атауының жазуының астында кішкентай әріптермен "Қазақстан Республикасы" мемлекеттік тілде, ұлттық орнаментпен жазылады, төменіректе куәліктің номері, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы, құрылымдық бөлімшенің атауы мемлекеттік және орыс тілдерінде жазылады. Төменгі оң және сол жағында куәліктің әрекет мерзімі көрсетіледі.
18. Куәлік тексеру комиссиясының төрағасының қолымен расталады және елтаңбалық мөрмен расталады және нықталады.
"Солтүстік Қазақстан облысы тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларына және оның сипаттамасына Қосымша № 1
Куәлігінің үлгісі
"Солтүстік Қазақстан облысы тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларына және оның сипаттамасына Қосымша № 2
Нысан
"Солтүстік Қазақстан облысы тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лаузымы
Куәлік №
Беру күні
Куәлік берілген қызметкердің қолы
Тапсыру күні
Куәлікті тапсырған қызметкердің қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Солтүстік Қазақстан облысы тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесінің "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларына және оның сипаттамасына Қосымша 3
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ
__________________ ________ № ________
жасалу орны             күні

15. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, Служба управления персоналом в течение десяти рабочих дней со дня издания приказа о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия ревизионной комиссии рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.
16. Утраченное или испорченное по вине работника удостоверение работник восстанавливает за счет собственных средств.
17. Обложка удостоверения изготавливается из кожзаменителя "Бумвенил", темно – красного цвета с изображением государственного герба Республики Казахстан и надписью "УДОСТОВЕРЕНИЕ" на государственном и русском языках. В развернутом виде удостоверение имеет размер 65x200 миллиметра, вкладыш (форматом 60x90 миллиметра). Левая и правая внутренняя часть выполнены в голубом цвете. Справа в левом углу место для фотографии. В верхней части с двух сторон печатается надпись "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" на государственном и русском языках, под надписью наименования учреждения мелкими шрифтами прописывается "Республика Казахстан" на государственном языке с национальными орнаментами, по ниспадающей указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность, наименование структурного подразделения на государственном и русском языках. В левой и правой нижних сторонах указывается срок действия удостоверения.
18. Удостоверение заверяется подписью председателя ревизионной комиссии, и скрепляются оттиском гербовой печати.
Приложение 1 к Правилам выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области и его описанию
Образец удостоверения
Приложение 2 к Правилам выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" и его описанию
Форма
Журнал выдачи, возврата служебного удостоверения государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области"
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ удостоверения
Дата выдачи
Роспись работника кому выдано
Дата сдачи
Роспись работника, кто сдал удостоверение
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 3 к Правилам выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" и его описанию
Форма
Наименование организации
АКТ
__________________       ________       № ________
места составления            дата

Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауызымын көрсету керек), "Солтүстік Қазақстан облысы тексеру комиссиясы" мемлекеттік мекемесі қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы 12-тармағының негізінде қызметкерлерді есептен шығаруға және жоюға жиналған практикалық маңызын жоғалтқан куәліктерін зерделеп: _______ жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты:_______ тізімге сәйкес:
Оларды есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасады.
Лаузымның атауы                   Қолы
Лаузымның атауы                   Қолы
Лаузымның атауы                   Қолы

Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3-х работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 12 Правил выдачи служебного удостоверения административным государственным служащим корпуса "Б" государственного учреждения "Ревизионная комиссия по Северо-Казахстанской области" и его описания изучив, собранные к списанию и уничтожению утратившие практическое значение удостоверения работников: _______ в связи с увольнением, переводом на другую должность согласно списку:__________
Составили настоящий акт по их списанию и уничтожению
Наименование должности                  Подпись
Наименование должности                  Подпись
Наименование должности                  Подпись