"2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2016 жылғы 28 шілдедегі N 5-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 25 тамызда N 3880 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 1, 5 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 13 қаңтарда № 3547 тіркелген, 2016 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық ақтілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға мына көлемдерде:
1) кірістер – 2419414,3 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер- 411056 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 8327 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер–15209 мың теңге,
трансферттердің түсімдері - 1984822,3 мың теңге;
2) шығындар – 2427157 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 11626,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 19089,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 7463 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 1519 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу –1519 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -22358,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 22358,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 19089 мың теңге;
қарыздарды өтеу -7463 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-10732,2 мың теңге.";
7 тармақта:
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттер жалпы сомасы 1059186,3 мың теңге, соның ішінде дамуға 653805 мың теңге есепке алынсын:";
7) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"7) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамытуға 15110 мың теңге, соның ішінде:
Шағалалы ауылында Мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне 3920 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района от 24 декабря 2015 года № 38-1"О бюджете Аккайынского района на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 28 июля 2016 года N 5-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 25 августа 2016 года N 3880
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района от 24 декабря 2015 года № 38-1 "О бюджете Аккайынского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3547 от 13 января 2016 года, опубликовано 19 января 2016 года в информационной правовой системе "Әділет" нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1.Утвердить бюджет Аккайынского района на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы - 2419414,3 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 411056 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 8327 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 15209 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1984822,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2427157 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 11626,5 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 19 089,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 7463 тысяч тенге
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1519 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 1519 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов
государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -22358,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета - 22358,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 19089 тысяч тенге;
погашение займов – 7463 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10732,2 тысяч тенге.";
в пункте 7:
абзац 1 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть в бюджете района на 2016 год целевые трансферты в общей сумме 1059186,3 тысяч тенге, в том числе на развитие 653805 тысяч тенге:";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) 15110 тысяч тенге на развитие сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 162 от 31 марта 2015 года "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020", в том числе:
3920 тысяч тенге на проведение капитального ремонта Дома культуры в ауле Шагалалы;

Смирново №1 орта мектебінің ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне 4550 мың теңге;
"Чебурашка" бөбекханасын күрделі жөндеу өткізуіне 880 мың теңге;
"Черкасс ОМ" КММ ғимаратында электр сымдарын ағымдағы жөндеуіне 230 мың теңге;
Аралағаш орта мектебінің ғимаратын күрделі жөндеуіне 3640 мың теңге;
Смирново ауылында Киров көшесінде 78, 80, 82, 84, 86 шаруашылық құрылыстарымен және инженерлік-коммуңникациялық инфрақұрылымымен бес бір пәтерлі тұрғын үйлерді салуына 1890 мың теңге (сыртқы инженерлік жүйелері және аббаттандыру)";
8) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"8) Смирново ауылының көшелерін автокөлік жолдарын орташа жөндеуіне 24443,8 мың теңге.";
9) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"9) жергілікті бюджеттін залалдарын өтеу және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуіне 24116 мың теңге:
білім беру жүйесін ақпараттандыру 4006 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге 9514 мың теңге;
Рублевка орта мектебі үшін Газель автокөлік сатып алуына 6631 мың теңге;
білім беру объектілерді күрделі жөндеуіне жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуіне және ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге 2500 мың теңге;
мектептердің сайттарына және порталдарына техникалық қызмет көрсетуіне 1465 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
"14) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап облыс орталықтарының және Алматы қаласының аудандарына қосылған ауылдық елді мекендерді қоса алғанда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде, аудандық маңызы бар қалаларда, Қазақстан Республикасы Үкіметтің арнайы резервінен бөлінген қаражат шеңберінде инфрақұрылымды, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын ағымдағы және орташа жөндеуге және елді мекендерді абаттандыруға 15781 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
"15) мал көмінділерінің (сібірязвалық көмінділері) жетілдіру жөніндегі жұмыс жүргізуге 1882,3 мың теңге және топографиялық картасына сібірязвалық мал көмінділеріне енгізу бойынша жұмыстарды жүргізуге 764,2 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
"16) Булаев топтық су құбырына қосылған, елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру тарату жүйелерін реконструкциялауына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 1000 мың теңге (Власовка ауылы-500 мың теңге, Қиялы ауылы-500 мың теңге);";
келесі мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:

4550 тысяч тенге на проведение капитального ремонта здания Смирновской средней школы №1;
880 тысяч тенге на проведение капитального ремонта ясли-сада "Чебурашка";
230 тысяч тенге на текущий ремонт электропроводки в здании КГУ "Черкасская СШ";
3640 тысяч тенге на проведение капитального ремонта здания Аралагашской средней школы;
1890 тысяч тенге на строительство 5 одноквартирных жилых домов с хозяйственными постройками и инженерно-коммуникационной инфраструктурой по улице Кирова 78, 80, 82, 84, 86 в селе Смирново (внешние инженерные сети и благоустройство)";
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) 24443,8 тысяч тенге на средний ремонт автомобильных дорог по улицам села Смирново.";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) 24116 тысяч тенге на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабилизации регионов:
4006 тысяч тенге на информатизацию системы образования;
9514 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
6631 тысяч тенге на приобретение автомашины Газель для Рублевской средней школы;
2500 тысяч тенге на изготовление проектно-сметной документации и проведение комплексной вневедомственной экспертизы на капитальный ремонт объектов образования;
1465 тысяч тенге на техническое обслуживание порталов и сайтов школ.";
дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
"14) 15781 тысяч тенге на текущий и средний ремонт инфраструктуры, жилищно-коммунального хозяйства и благоустройство населенных пунктов в рамках средств, выделенных из специального резерва Правительства Республики Казахстан, в селах, поселках, сельских округах, городах районного значения, включая сельские населенные пункты, присоединенные с 1 января 2014 года к районам областных центров и города Алматы по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 162 от 31 марта 2015 года "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";";
дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) 1882,3 тысяч тенге на проведение работ по благоустройству скотомогильников (сибиреязвенных захоронений) и 764,2 тысяч тенге на проведение работ по внесению сибиреязвенных захоронений на топографические карты;";
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) 1000 тысяч тенге на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию разводящих сетей, водоводов и отводов сельских населенных пунктов, подключенных к Булаевскому водопроводу (село Власовка-500 тысяч тенге, село Киялы -500 тысяч тенге);";
дополнить подпунктом 17) следующего содержания:

"17) Смирново ауылында нөсерлік кәрізді ағымдағы жөндеуге 19467 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына келісілді жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
VI шақырылған V сессия
төрағасы
Қ. Құрманбаев
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
C. Мұқанов
Аққайың ауданы мәслихатының 2016 жылғы 28 шілдедегі № 5-1 шешіміне 1 қосымша

"17) 19467 тысяч тенге на текущий ремонт ливневой канализации села Смирново.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
V сессии VI созыва
К. Курманбаев
Секретарь маслихата
Аккайынского района
С. Муканов
Приложение 1 к решению маслихата Аккайынского района от 28 июля 2016 года № 5-1

8284
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
21947
001
Ауданның экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20275
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1105
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
567
2
Қорғаныс
6303
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6303
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5159
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
944
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
200
4
Білім беру
1579689,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1560998,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12307
003
Жалпы білім беру
1312186,9
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
4060
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар, оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
17010
006
Балаларға қосымша білім беру
44368,5
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
78826
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
13785
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемі
479
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14855
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
49609
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
13512,5
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
18691
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
18691
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
151257
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
146848
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

8284
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21947
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления
коммунальной собственностью района (города областного значения)
20275
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1105
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
567
2
Оборона
6303
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6303
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5159
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
944
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
200
4
Образование
1579689,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
1560998,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12307
003
Общеобразовательное обучение
1312186,9
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
4060
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17010
006
Дополнительное образование для детей
44368,5
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
78826
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13785
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
479
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14855
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
49609
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13512,5
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
18691
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
18691
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
151257
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
146848
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения