"2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы N 6-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 10 қарашада N 3928 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 1, 5 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1."2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 13 қаңтарда № 3547 тіркелген, 2016 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық ақтілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға мына көлемдерде:
1) кірістер – 2510256,6 мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер- 447691 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 5521,6 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер–16390 мың теңге,
трансферттердің түсімдері -2040654 мың теңге;
2) шығындар – 2519469,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 11626,3мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 19089,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7463,2 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 1519 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу –1519 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -22358 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)- 22358 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 19089 мың теңге;
қарыздарды өтеу -7463,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -10732,2 мың теңге.";
7 тармақта:
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттер жалпы сомасы 723051 мың теңге, соның ішінде дамуға 5597 мың теңге есепке алынсын:";
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"1) азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 428734 мың теңге";
7) тармақша келесі редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района от 24 декабря 2015 года № 38-1 "О бюджете Аккайынского района на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 21 октября 2016 года N 6-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 10 ноября 2016 года N 3928
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района от 24 декабря 2015 года № 38-1 "О бюджете Аккайынского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3547 от 13 января 2016 года, опубликовано 19 января 2016 года в информационной правовой системе "Әділет" нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1.Утвердить бюджет Аккайынского района на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы -2510256,6 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 447691 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 5521,6тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала -16390 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2040654 тысяч тенге;
2) затраты -2519469,3тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 11626,3тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 19089,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов -7463,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами -1519 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов -1519 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов
государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -22358 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – 22358тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 19089 тысяч тенге;
погашение займов – 7463,2 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10732,2 тысяч тенге.";
в пункте 7:
абзац 1 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть в бюджете района на 2016 год целевые трансферты в общей сумме 723051 тысяч тенге, в том числе на развитие 5597тысяч тенге:";
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) 428734 тысяч тенге для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:

"7) "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 162 қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамытуға 12596 мың теңге, соның ішінде:
Шағалалы ауылында Мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне 3920 мың теңге;
Смирново №1орта мектебінің ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне 4550 мың теңге;
"Чебурашка" бөбекханасын күрделі жөндеу өткізуіне 880 мың теңге;
"Черкасс ОМ" КММ ғимаратында электр сымдарын ағымдағы жөндеуіне 230 мың теңге;
Аралағаш орта мектебінің ғимаратын күрделі жөндеуіне 3016 мың теңге;";
9) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"9) жергілікті бюджеттін залалдарын өтеу және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуіне 24116 мың теңге:
білім беру жүйесін ақпараттандыру 4006 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге 9514 мың теңге;
Рублевка орта мектебі үшін Газель автокөлік сатып алуына 4450 мың теңге;
білім беру объектілерді күрделі жөндеуіне жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуіне және ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге 2500 мың теңге;
мектептердің сайттарына және порталдарына техникалық қызмет көрсетуіне 1465 мың теңге;
коммуналдық кызмет көрсетуіне төлем 2181 мың теңге.";
10) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"10) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізуге 4196 мың теңге";
15) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"15) мал көмінділерінің (сібірязвалық көмінділері) жетілдіру жөніндегі жұмыс жүргізуге1680 мың теңге және топографиялық картасына сібірязвалық мал көмінділеріне енгізу бойынша жұмыстарды жүргізуге 764,2 мың теңге";
келесі мазмұндағы 18) тармақшамен толықтырылсын:
"18) білім алатын сандық инфрақұрылым құруына 8928 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 19) тармақшамен толықтырылсын:
"19) білім беру қызметшілерге еңбекақы қоры 20000 мың теңге.";
8 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"1) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлеуге 8244,6 мың теңге";
4) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге 17010 мың теңге";
7) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"7) автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз етуіне 12368 мың теңге";
9) тармақша келесі редакцияда жазылсын:

"7) 12596 тысяч тенге на развитие сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 162 от 31 марта 2015 года "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020", в том числе:
3920 тысяч тенге на проведение капитального ремонта Дома культуры в ауле Шагалалы;
4550 тысяч тенге на проведение капитального ремонта здания Смирновской средней школы №1;
880 тысяч тенге на проведение капитального ремонта ясли-сада "Чебурашка";
230 тысяч тенге на текущий ремонт электропроводки в здании КГУ "Черкасская СШ";
3016 тысяч тенге на проведение капитального ремонта здания Аралагашской средней школы";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) 24116 тысяч тенге на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабилизации регионов:
4006 тысяч тенге на информатизацию системы образования;
9514 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
4450 тысяч тенге на приобретение автомашины Газель для Рублевской средней школы;
2500 тысяч тенге на изготовление проектно-сметной документации и проведение комплексной вневедомственной экспертизы на капитальный ремонт объектов образования;
1465 тысяч тенге на техническое обслуживание порталов и сайтов школ;
2181 тысяч тенге на оплату коммунальных услуг.";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) 4196 тысяч тенге на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных";
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) 1680 тысяч тенге на проведение работ по благоустройству скотомогильников (сибиреязвенных захоронений) и 764,2 тысяч тенге на проведение работ по внесению сибиреязвенных захоронений на топографические карты";
дополнить подпунктом 18) следующего содержания:
"18) 8928 тысяч тенге на создание цифровой образовательной инфраструктуры;";
дополнить подпунктом 19) следующего содержания:
"19) 20000 тысяч тенге на фонд оплаты труда работникам образования.";
в пункте 8:
подпункт 1) изложить следующей редакции:
"1) 8244,6 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) 17010 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7)12368 тысяч тенге на обеспечение функционирования автомобильных дорог";
подпункт 9) изложить в следующей редакции:

"9) ауыл шаруашылық жануарларының құның (50 пайызға дейін) өтеу (ірі және уақ мүйізді мал) 2767 мың теңге";
10) тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"10) 2016 жылына арналған аудан жергілікті атқарушы органның резерві 5597 мың теңге сомасы бекітілсін.".
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына келісілді жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
VI шақырылған VI сессия төрағасы Қ. Құрманбаев
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы C. Мұқанов
Аққайың ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 қазаңдағы № 6-1 шешіміне 1 қосымша
Аққайың ауданы мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне 1 қосымша
2016 жылға арналған Аққайың ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

9)2767 тысяч тенге на возмещение (до 50 процентов) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота)";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 5597 тысяч тенге.".
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель VI сессии VI созыва К. Курманбаев
маслихата Аккайынского района С. Муканов
Приложение 1
к решению маслихата
Аккайынского района
от 21 октября 2016года № 6-1
Приложение 1
к решению маслихата
Аккайынского района
от 24 декабря 2015 года № 38-1
Бюджет Аккайынского района на 2016 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч.тенге)