Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 29 сәуірдегі N 153 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 31 мамырда N 3773 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 8 сәуірдегі № 89 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 08.04.2019 № 89 (алғашқы ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18-бабының 2) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2016 жылғы 26 қаңтардан бастап шыққан құқықтық қатынастарға ғана таралады.
Аудан әкімі А. Тастеміров
"КЕЛІСІЛДІ"
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихаттың хатшысы
2016 жылғы 29 сәуір
Б.Жанахметов
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 29 сәуір №153 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының Тізбесі
1. Денсаулық сақтау саласы мамандарының лауазымдары:
1) аудандық аурухананың, аудандық емхананың, аудандық диспансердің басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесінің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысының орынбасары;
3) клиникалық жедел медициналық жәрдем бөлімшелердің, күндізгі стационардың, емхананың, сәулелі диагностика, функционалдық диагностика бөлімшелерінің меңгерушілері;
4) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесінің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының физиотерапия және емдік денешынықтыру, стоматология кабинетінің немесе бөлімшесінің және параклиникалық бөлімшелерінің (зертханаларының) басшысы;

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29 апреля 2016 года N 153. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 мая 2016 года N 3773. Утратило силу постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 8 апреля 2019 года № 89
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 08.04.2019 № 89 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2 статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года акимат Айыртауского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Айыртауского района Северо-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но распространяется на правоотношения, возникшие с 26 января 2016 года.
Аким района А.Тастемиров
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
29 апреля 2016 года
Б.Жанахметов
Приложение к постановлению акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 29 апреля 2016 года № 153
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
1) руководитель районной больницы, районной поликлиники, районного диспансера;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) заведующие клиническими отделениями скорой медицинской помощи, дневным стационаром, поликлиникой, отделением лучевой диагностики, функциональной диагностики;
4) руководитель отделения физиотерапии и лечебной физической культуры, стоматологического кабинета или отделения и параклиническими (лабораторией) подразделениями государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;

5) барлық мамандықтағы дәрігерлер - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
6) психолог маманы - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты мамандар;
7) мейірбике (мейіргер) - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
8) провизор (фармацевт) - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
9) статистик - біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар,
10) фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық), тiс дәрігері (дантист), тic технигі (тіс протездеу бөлімшесінің, кабинетінің зертханашысы) - бiлiктiлiгi орташа деңгейдегі жоғары, бірінші және екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
11) әлеуметтік қызметкер - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру саласы мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекемесінің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы;
2) аудандық маңызы бар ұйымның құрылымдық бөлімшесі болып табылатын үйде қызмет көрсету бөлімшесінің меңгерушісі;
3) қарттар мен мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
4) психоневрологиялық аурулары бар жасы 18-ден асқан мүгедек балаларға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
5) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
6) жұмыспен қамту орталығының (қызметінің) құрылымдық бөлімшесінің маманы - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар.
3. Білім беру саласы мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесінің мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы (шағын жиынтықты мектеп, мектепке дейінгі білім беру ұйымнан, әдістемелік кабинетінен (орталығынан), психологиялық-педагогикалық түзету кабинетінен басқа);
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесінің мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы: шағын жиынтықты мектептің, мектепке дейінгі білім беру ұйымның, әдістемелік кабинеттің (орталықтың), психологиялық-педагогикалық түзету кабинеттерінің;
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесі мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (шағын жиынтықты мектептен басқа) басшысының орынбасары;
4) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесінің мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорны басшысының орынбасары: шағын жиынтықты мектептің;

5) врачи всех специальностей - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
6) специалист психолог - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой и второй категории;
7) медицинская (ий) сестра (брат) - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
8) провизор (фармацевт) - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
9) статистик –специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
10) фельдшер, акушер (ка), лаборант (медицинский), зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения, кабинета) - специалисты среднего уровня квалификации высшей, первой и второй категории и без категории;
11) социальный работник - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой и второй категории и без категории.
2. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
2) заведующий отделением надомного обслуживания, являющийся структурным подразделением организации районного значения;
3) социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
4) социальный работник по уходу за детьми-инвалидами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями – специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
5) консультант по социальной работе - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
6) специалист структурного подразделения центра (службы) занятости - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории.
3. Должности специалистов в области образования:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (кроме малокомплектной школы, дошкольной организации образования, методического кабинета (центра), кабинета психолого-педагогической коррекции);
2) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения: малокомплектной школы, дошкольной организации образования, методического кабинета (центра), кабинета психолого-педагогической коррекции;
3) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (кроме малокомплектной школы);
4) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения: малокомплектной школы;

5) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесінің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорны басшысының орынбасары: мектепке дейінгі ұйымның;
6) кітапхананың басшысы (меңгерушісі);
7) интернаттың басшысы (меңгерушісі);
8) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесінің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорны секторының басшысы;
9) мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, арнайы (түзету) және мамандандырылған білім беру ұйымдарының барлық мамандықты мұғалімдері - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
10) әлеуметтік педагог - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
11) педагог-психолог - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
12) логопед - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
13) тәрбиелеуші - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
14) тәрбиелеушінің көмекшісі;
15) тәлімгер - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
16) музыкалық жетекші - біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
17) дене шынықтыру инструкторы (мектепке дейінгі ұйымдардың) - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
18) әдістемелік кабинеттің (орталықтың) әдіскері;
19) әдіскер - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
20) Мейірбике (мейіргер) - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
21) емдәмдік мейірбике - біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
22) кітапханашы - біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі мамандар;
23) зертханашы - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
24) хореограф - біліктілігі жоғары және орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар.
4. Мәдениет саласы мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесінің мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесі мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорны басшысының орынбасары;
3) кітапхананың басшысы;
4) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесі мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорны секторының, бөлімінің басшысы;

5) заместитель руководителя государственного казенного предприятия районного значения: дошкольной организации;
6) руководитель (заведующий) библиотеки;
7) руководитель (заведующий) интернатом;
8) руководитель сектора государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
9) учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования, специальных (коррекционных) и специализированных организаций образования - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
10) социальный педагог - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
11) педагог-психолог - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
12) логопед - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
13) воспитатель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
14) помощник воспитателя;
15) вожатый - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
16) музыкальный руководитель - специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
17) инструктор по физической культуре (в дошкольных организациях) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
18) методист методического кабинета (центра);
19) методист - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
20) медицинская (ий) сестра (брат) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
21) диетическая сестра - специалисты среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
22) библиотекарь - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
23) лаборант - специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
24) хореограф - специалисты высшего и среднего уровня квалификации без категории.
4. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) руководитель библиотеки;
4) руководитель сектора, отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;

5) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесі мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының көркемдік жетекшісі;
6) музыкалық жетекші - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
7) аккомпаниатор - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
8) библиограф - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
9) оператор;
10) мәдени ұйымдастырушы - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
11) барлық атаудағы әдіскер (негізгі қызметтердің) - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
12) кітапханашы - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
13) хореограф - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
14) барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтердің) - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
15) редактор - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар.
5. Спорт саласы мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесінің мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемесі мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорны басшысының орынбасары;
3) әдіскер - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
4) жаттықтырушы - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар;
5) жаттықтырушы-оқытушы - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі санаты жоқ мамандар;
6) мейірбике/мейіргер (мамандандырылған) - біліктілігі жоғары, орташа деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар.
6. Ветеринария саласы мамандарының лауазымдары:
1) ветеринар дәрігер - біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші, екінші санатты және санаты жоқ мамандар.

5) художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
6) музыкальный руководитель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
7) аккомпаниатор - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
8) библиограф –специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
9) оператор;
10) культорганизатор –специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
11) методист всех наименований (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
12) библиотекарь - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
13) хореограф - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
14) художники всех наименований (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
15) редактор – специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории.
5. Должности специалистов в области спорта:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) методист - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
4) тренер - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
5) тренер-преподаватель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации без категории;
6) медицинская (ий) сестра /брат (специализированная (ый)) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) ветеринарный врач- специалисты высшего уровня квалификации первой, второй категории и без категории.