"Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 45-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2016 жылғы 18 наурыздағы № 48-4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 7 сәуірде N 3689 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104, 106, 109-баптарына және 111-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1-тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 45-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3550 2016 жылғы 13 қаңтарда тіркелген, аудандық "Мағжан жұлдызы" газетінде 2016 жылғы 22 қаңтарда, аудандық "Вести" газетінде 2016 жылғы 22 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 1, 2 және сәйкесінше 3-қосымшаларға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының 2016-2018 жылдарға, соның ішінде 2016 жылға арналған бюджеті мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 672 129,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер –489 980,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 289,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 35 075,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3 136 785,0 мың теңге;
2) шығындар – 3 672 876,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 7 240,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 9 545,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 305,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 30 000,0:
қаржылық активтерді сатып алу – 30 000,0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 37 987,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –
37 987,7 мың теңге;
қарыз түсімдері –9 545,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –2 305,0 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланылатын қалдықтары – 30 747,7.
7-тармақ мынадай мазмұндағы 7 және 8-тармақшалармен толықтырылсын:
"7) ауданның мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар, оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға және жеткізуге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 45-1 "О бюджете района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 18 марта 2016 года № 48-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 апреля 2016 года № 3689
В соответствии со статьями 104, 106, 109 и пунктом 1 статьи 111 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 45-1 "О бюджете района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3550 от 13 января 2016 года, опубликовано: 22 января 2016 года в районной газете "Мағжан Жұлдызы", 22 января 2016 года в районной газете "Вести"), следующие изменения и дополнения:
1. Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 672 129,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 489 980,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 10 289,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 35 075,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 136 785,0 тысячи тенге;
2) затраты – 3 672 876,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 240,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 9 545,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 305,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –30 000,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 30 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – ( - 37 987,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 37 987,7 тысяч тенге;
поступление займов – 9 545,0 тысяч тенге;
погашение займов – 2 305,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 30 747,7 тысяч тенге.";
пункт 7 дополнить подпунктами 7 и 8 следующего содержания:
"7) на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района;

8) аудан мектептері үшін компьютерлер сатып алуға.".
Көрсетілген шешімге 1, 4-қосымшалар осы шешімге 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы
К. Баймұратов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Әбілмәжінов
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 18 наурыздағы № 48-4 шешіміне 1-қосымша

8) на приобретение компьютеров для школ района.".
Приложение 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
К Баймуратов
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Северо-Казахстанской области
Т. Абильмажинов
Приложение № 1 к решению районного маслихата от 18 марта 2016 года № 48-4

230 969,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8 127,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 127,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 491,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттың қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 336,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 549,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
606,0
2
Қорғаныс
9 806,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9 806,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 751,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
55,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 104,0
458
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 104,0
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
3 104,0
4
Бiлiм беру
2 590 550,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 250,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
6 250,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 562 822,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 786,0
003
Жалпы білім беру
2 230 380,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
29 443,0
006
Балаларға қосымша білім беру
20 877,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
86 852,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
13 019,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер

230 969,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8 127,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8 127,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 491,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
26 336,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 549,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
606,0
2
Оборона
9 806,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9 806,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 751,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
55,0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 104,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 104,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 104,0
4
Образование
2 590 550,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 250,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
6 250,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 562 822,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 786,0
003
Общеобразовательное обучение
2 230 380,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
29 443,0
006
Дополнительное образование для детей
20 877,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
86 852,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 019,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

28 015,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайғастыру
143,0
058
Ауылдық елді мекендердің сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
27 820,4
072
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салуға, еңбекші жастарға арналған жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
52,0
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
198 335,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
48 247,0
006
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмыстарын қолдау
48 247,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
107 801,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту және мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 072,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
23 776,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
73 864,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
1 089,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27 682,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 484,0
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 873,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 325,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
14 605,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 605,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 500,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 500,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
105 765,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономика және қаржы бөлімі
3 502,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
3 502,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ауыл шаруашылығы бөлімі
22 809,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 809,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ветеринария бөлімі
67 911,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

28 015,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
143,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
27 820,4
072
Строительство служебного жилища, строительство и (или) реконструкция общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020
52,0
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
198 335,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
48 247,0
006
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
48 247,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
107 801,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9 072,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
23 776,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
73 864,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 089,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27 682,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9 484,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
12 873,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 325,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
14 605,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 605,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 500,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 500,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особоохраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
105 765,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 502,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
3 502,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
22 809,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
22 809,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
67 911,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии