"Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 346 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2016 жылғы 7 шілдедегі № 18 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 1 тамызда № 3849 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабының 1-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2016 - 2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 346 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 12 қаңтардағы № 3541 болып тіркелген, "Тайынша Таңы" 2016 жылғы 5 ақпандағы аудандық газетінде, "Тайыншинские вести" 2016 жылғы 5 ақпандағы аудандық газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5001135,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 945482 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 57083 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3983570,7 мың теңге;
2) шығындар – 5023563,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 6259,6 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 9591,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3332 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – -20102 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 20102 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 8585,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 8585,3 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 9545 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3332 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2372,3 мың теңге.";
9 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мынадай көлемдерде есепке алынсын:
1) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 886675 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года № 346 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 7 июля 2016 года № 18. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 1 августа 2016 года № 3849
В соответствии с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, маслихат Тайыншинского района Северо - Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 годы" от 23 декабря 2015 года № 346 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 3541 от 12 января 2016 года, опубликовано в районной газете от 5 февраля 2016 года "Тайынша таңы", в районной газете от 5 февраля 2016 года "Тайыншинские вести") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2016-2018 (далее бюджет района) годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы      – 5001135,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 945482 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям       – 15000 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 57083 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3983570,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5023563,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6259,6 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 9591,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3332 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 20102 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 20102 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета      – - 8585,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 8585,3 тысяч тенге;
поступление займов – 9545 тысяч тенге;
погашение займов – 3332 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2372,3 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть целевые трансферты из республиканского бюджета на 2016 год в следующих размерах:
1) 886675 тысяч тенге - на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;

2) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға - 75482 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 106111 мың теңге;
4) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға - 9506 мың теңге;
5) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 1248 мың теңге;
6) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге - 16149 мың теңге;
7) халықты әлеуметтік қорғау және мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сапасын жақсарту жөніндегі іс-шараларды іске асыру шеңберінде көмек көрсетуге - 19821 мың теңге;
8) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 363295 мың теңге;
9) жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге - 36757 мың теңге, оның ішінде:
- аудан мектептеріне оқулықтар сатып алу – 26519 мың теңге;
- аудан мектептеріне компьютерлер сатып алу – 10238 мың теңге;
10) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға - 28027 мың теңге;
11) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 30000 мың теңге.";
10 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер есептелсін, оның ішінде:
1) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 40366 мың теңге;
2) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 1849,7 мың теңге;
3) жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге - 5718 мың теңге, оның ішінде:
- әлеуметтік-мәдени объектілерді жөндеуге бірлесіп қаржыландыруға - 5718 мың теңге;
4) Жұмыспен қамту Жол картасы - 2020 іс-шараларын іске асыруға -802 мың теңге;
5) энзоотикалық ауруларға қарсы алдын алу іс-шараларын жүргізуге – 6065 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4 қосымшалар осы шешімге 1, 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының кезектен тыс
V-ші сессиясының
төрайымы
М. Потапова
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Шәріпов

2) 75482 тысяч тенге - на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
3) 106111 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 9506 тысяч тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
5) 1248 тысяч тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
6) 16149 тысяч тенге - на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
7) 19821 тысяч тенге - на оказание социальной защиты и помощи населению в рамках реализации плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
8) на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 363295 тысяч тенге;
9) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов - 36757 тысяч тенге, в том числе:
приобретение учебников для школ района - 26519 тысяч тенге;
приобретение компьютеров для школ района - 10238 тысяч тенге;
10) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры - 28027 тысяч тенге;
11) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда - 30000 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Учесть в бюджете района на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета, в том числе:
1) на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 40366 тысяч тенге;
2) на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах - 1849,7 тысяч тенге;
3) на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов - 5718 тысяч тенге, в том числе:
на софинансирование ремонта социально-культурных объектов - 5718 тысяч тенге;
4) на реализацию мероприятий Дорожной карты занятости 2020 - 802 тысяч тенге;
5) на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней – 6065 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель внеочередной
V сессии маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
М.Потапова
Секретарь маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
К. Шарипов

17402,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
17402,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
88849
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
88349
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнiң аппараты
224110,3
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
224110,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12084,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12084,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28135
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттiк жоспарлау, бюджеттi атқару және коммуналдық меншкті басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
25394
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1657
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1084
02
Қорғаныс
11927
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала ) әкімінің аппараты
11927
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9627
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
800
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5600
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5600
04
Білім беру
3392417
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3353872
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18070
003
Жалпы білім беру
3011339
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
46956
006
Балаларға қосымша білім беру
51795
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу

17402,1
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
17402,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
88849
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района
(города областного значения)
88349
003
Капитальные расходы государственного органа
500
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
224110,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
224110,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12084,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
12084,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28135
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
25394
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1657
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1084
02
Оборона
11927
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11927
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9627
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
800
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5600
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5600
04
Образование
3392417
464
Отдел образования района (города областного значения)
3353872
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18070
003
Общеобразовательное обучение
3011339
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
46956
006
Дополнительное образование для детей
51795
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба