Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Атырау облысы Индер ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 10 маусымдағы № 129 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 шілдеде № 3554 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Индер ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 22 қаңтардағы № 13 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Индер ауданы әкімдігінің 22.01.2025 № 13 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31, 37-баптарына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9 тармағына және V шақырылған аудандық мәслихаттың ХХХV сессиясының 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 339-V "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін келісу туралы" шешіміне сәйкес, Индер ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Индер ауданы әкімінің орынбасары Қ.Е. Нұрлыбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы ол алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 8 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Аудан әкімі С. Арыстан
"Келісілді"
Индер аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы
Р. Аяпбергенов
10 маусым 2016 жыл
Индер аудандық мәслихатының хатшысы Б. Сапаров
10 маусым 2016 жыл
Индер ауданы әкімдігінің 2016 жылғы "10" маусымдағы № 129 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандар лауазымдарының ТІЗБЕСІ
1. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандарының лауазымдары:
аудандық халықты жұмыспен қамту орталығының басшысы;
мамандар: әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман, жұмыспен қамту орталығының (қызметінің) құрылымдық бөлімшесінің маманы, арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, қарттар мен мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер.
2. Білім беру саласындағы мамандарының лауазымдары:
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы, басшысының орынбасары (басшының әкімшілік-шаруашылық бөлігі мәселелері жөніндегі орынбасарынан басқа);
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын: мектепке дейінгі білім беру ұйымының, әдістемелік кабинеттің (орталық), психологиялық-педагогикалық түзеу кабинетінің басшысы;
лагердің, интернаттың басшысы (меңгерушісі);
мамандар: мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, арнайы (түзету) және мамандандырылған білім беру ұйымдарынының барлық мамандықтағы мұғалімдері, оның ішінде мұғалім-дефектолог (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог), мұғалім-логопед, бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы, аккомпаниатор, концертмейстр, тәлімгер, тәрбиелеуші, әдіскер, музыкалық жетекші, қосымша білім беретін педагог, ұйымдастырушы педагог, педагог-психолог, әлеуметтік педагог, зертханашы, логопед, психолог, хореограф, барлық мамандықтағы дәрігерлер, мейірбике (мейіргер), емдәмдік мейірбике, кітапханашы, дирижер, хормейстер, барлық атаудағы суретшілер, музыкалық аспаптарды жөндеуші-келтіруші, тәрбиешінің көмекшісі.
3. Мәдениет саласындағы мамандарының лауазымдары:
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы, басшысының орынбасары (басшының әкімшілік-шаруашылық бөлігі мәселелері жөніндегі орынбасарынан басқа);
ауылдық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы;
аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын көркемдік жетекші;
кітапхана меңгерушісі (басшысы);
ауылдық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын бөлім       басшысы;
мамандар: аккомпаниатор, аккомпаниатор-концертмейстр, барлық атаудағы әртістері, библиограф,       кітапханашы, дирижер, концертмейстр, мәдени ұйымдастырушы, барлық атаудағы әдістемеші, музыкалық жетекші, режиссер, хореограф, хормейстер, барлық атаудағы суретшілер, аспаптарды реттеуші-күйіне келтіруші, конферансье.

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Индерского района Атырауской области от 10 июня 2016 года № 129. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 13 июля 2016 года № 3554. Утратило силу постановлением акимата Индерского района Атырауской области от 22 января 2025 года № 13
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Индерского района Атырауской области от 22.01.2025 № 13 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и решением XХХV сессии районного маслихата V созыва от 13 января 2016 года № 339-V "О согласовании перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности", акимат Индерского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Нурлыбаева К.Е - заместителя акима Индерского района.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 8 января 2016 года.
Аким района С. Арыстан
"Согласовано"
Председатель сессии
маслихата Индерского района Р. Аяпбергенов
"10" июня 2016 года
Секретарь Индерского
районного маслихата
Б. Сапаров
"10" июня 2016 года
Приложение к постановлению акимата Индерского района от "10" июня 2016 года № 129
ПЕРЕЧЕНЬ
должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области социального обеспечения:
руководитель центра занятости населения района;
специалисты: консультант по социальной работе, специалист по социальной работе, специалист структурного подразделения центра (службы) занятости, социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах, социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами.
2. Должности специалистов в области образования:
руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственной части);
руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия: дошкольной организаций образования, методического кабинета (центра), кабинета психолого-педогогической коорекции;
руководитель (заведующий) лагерем, интернатом;
специалисты: учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, специальных (коррекционных) и специализированных организаций образования, в том числе учитель-дефектолог (олигофренопедогог, сурдопедогог, тифлопедогог), учитель логопед, преподаватель-организатор начальной военной подготовки, аккомпанитор, концертмейстр, вожатый, воспитатель, методист, музыкальный руководитель, педогог дополнительного образования, педогог организатор, педогог-психолог, социальный педогог, лаборант, логопед, психолог, хореограф, врачи всех специальностей, медицинская (ий) сестра (брат), диетическая сестра, библиотекарь, дирижер, хормейстер, художники всех наименований, настройщик-ремонтировщик музыкальных инструментов, помощник воспитателя.
2. Должности специалистов в области культуры:
руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственной части);
руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия сельского значения;
художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
заведующий (руководитель) библиотекой;
руководитель отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия сельского значения;
специалисты: аккомпаниатор, аккомпаниатор-концертмейстр, артисты всех наименований, библиограф, библиотекарь, дирижер, концертмейстр, культорганизатор, методист всех наименований, музыкальный руководитель, режиссер, хореограф, хормейстер, художники всех наименований, настройщик-регулировщик инструментов, конферансье.

4. Спорт саласындағы мамандарының лауазымдары:
мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорын басшысы, басшысының орынбасары (басшының әкімшілік-шаруашылық бөлігі мәселелері жөніндегі орынбасарынан басқа);
аудандық маңызы бар аға жаттықтырушы;
мамандар: әдіскер, жаттықтырушы, жаттықтырушы-оқытушы, нұсқаушы-спортшы, барлық мамандықтағы дәрігер, (мамандандырылған) медициналық бике/аға.

4. Должности специалистов в области спорта:
руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия (кроме заместителя руководителя по административно-хозяйственной части);
старший тренер районного значения;
специалисты: методист, тренер, тренер-преподаватель, инструктор-спортсмен, врач всех специальностей, медицинская(ий) сестра/брат (специализированная(ый),